Zavrieť

Porady

Usporiadat
konti konti

konti je offline (nepripojený) konti

Ja by som mal otázku:
Stále sa tu hovorí o tom, že pri dovoze z 3tích krajín sa na colnici vyrubí clo a zaplatí DPH. Prelúskal som už zopár tém ohľadom toho, ale nikde som nenašiel vysvetlené, či sa tam nejak rozlišuje, či niekto je alebo nie je platcom DPH.
Príklad:
doveziem tovar trebárs z Číny za 1000 USD + prepravné náklady. Som registrovaný ako platca DPH. Clo je dajme tomu 5%. Ako bude vyzerať nasledovný postup???
PS: som amatér, tak prosím nejakou jednoduchou formou
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nika.sum Pozri príspevok
Takze, volala som na colny urad. Asi sa stal omyl ked to klientovi prislo priamo na obyc.postu. Musi s tym ist na colnicu, clo asi platit nebude ale DPH mu musia vycislit, ma si priniest JCD. Takze klient je uz informovany, vsetko daju do poriadku a ku mne sa snad dostanu kompletne papiere na zauctovanie :-). Dakujem za pomoc.
Takze pokracovanie, Klient zabudol ist na colnicu s JCD, takze mu nebola vycislena DPH. Tovar bol dodany v 4Q/2009. Ako to budem teraz riesit, ked to vybavia az teraz v januari? Asi musim dat do danovej povinnosti DPH v 4Q/2009. Ale kedze neviem presne v ktorom dni tovar prisiel podla coho urcim datum dodania? viem ze bol odoslany 30.9. zo Svajciarska.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Prosim neviete mi poradit?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Prosim poradite mi prosim niekto?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
nika.sum Pozri príspevok
Takze pokracovanie, Klient zabudol ist na colnicu s JCD, takze mu nebola vycislena DPH. Tovar bol dodany v 4Q/2009. Ako to budem teraz riesit, ked to vybavia az teraz v januari? Asi musim dat do danovej povinnosti DPH v 4Q/2009. Ale kedze neviem presne v ktorom dni tovar prisiel podla coho urcim datum dodania? viem ze bol odoslany 30.9. zo Svajciarska.
daň pri dovoze z tretích krajín si môžete nárokovať až po zaplatení. to znamená, že ak to dáte precliť v januári a v januári daň zaplatíte, tak to uvediete do dp za prvý kvartál 2010. Dovtedy to nikam neuvádzam na účely DPH.
samozrejme je možné že vás budú sankcionovať podľa colných predpisov. Ale to s DPH nemá nič spoločné.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
daň pri dovoze z tretích krajín si môžete nárokovať až po zaplatení. to znamená, že ak to dáte precliť v januári a v januári daň zaplatíte, tak to uvediete do dp za prvý kvartál 2010. Dovtedy to nikam neuvádzam na účely DPH.
samozrejme je možné že vás budú sankcionovať podľa colných predpisov. Ale to s DPH nemá nič spoločné.
Dakujem velmi pekne, to ze bude nejaka pokuta, na to som klienta upozornila. Robim pre nich externe, ked im ten tovar prisiel, prebrali to bez mojho vedomia, ale oboznamila som ich, ze s tym musia ist na colnicu aj s JCD, zabudli nato, takze zial budu musiet platit pokutu...Este raz dakujem
0 0
konti konti

konti je offline (nepripojený) konti

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
daň pri dovoze z tretích krajín si môžete nárokovať až po zaplatení. to znamená, že ak to dáte precliť v januári a v januári daň zaplatíte, tak to uvediete do dp za prvý kvartál 2010. Dovtedy to nikam neuvádzam na účely DPH.
samozrejme je možné že vás budú sankcionovať podľa colných predpisov. Ale to s DPH nemá nič spoločné.
Takže tomu môžem rozumieť tak, že ak doveziem tovar z 3tích krajín, zaplatím clo + DPH pri dovoze, ale ak som platcom DPH, a dovezené veci predávam ďalej, tú DPH si môžem odpočítať (čiže mi ju vrátia)?
Rozumiem tomu správne? Vie mi to niekto nejak jednoducho vysvetliť?
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

Ahojky, neviem či v tomto dátume bude mať niekto čas, ale ak sa ku mne teraz dostali faktúry a ostatné doklady z colnice vystavené v 6., 10. a 11. - tom mesiaci, v daných mesiacoch bol colný dlh s DPH uhradený, môžem si DPH uplatniť až v DP za december alebo je potrebné dodatočné DP? Ďakujem moc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať