Zavrieť

Porady

Súbežné pracovné pomery

Môže mi niekto poradit ?
1. Má k nám nastúpiť pracovníčka na HPP 8 hod. úväzok k 20.4.2005. Súčasné zamestnanie končí k 30.4.2005. Aké sú riziká z takéhoto súbežného prac. pomeru? V čase, keď bude pracovať u nás, v druhom zamestnaní bude čerpať dovolenku v čase od 20.4.2005 do 30.4.2005 Mne sa to zdá v poriadku, ale nemám s tým skúsenosti.
2. Pracovníčka u nás chce skončiť v piatok, ale nové zamestnanie je až od pondelka. Čo s tými dvoma dňami kvôli poisteniu ? Ja by som jej aj dala výstup v nedeľu, ale nemáme prevádzku v sobotu a nedeľu, neviem, či je to celkom o.k. Je možné to riešiť výstupom v pondelok, ale to by jeden deň mala súbežný pracovný pomer - nenarobí jej to starosti napr. kvôli daňovému priznaniu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ak to fyzicky stíha môže mať. Myslím, že denný odpočinok sa sleduje za každé zamestnanie zvlásť, a druhého zamestnávateľa nezaujíma, že má ešte aj iný PP. U neho ten denný odpočinok má.....

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Ukončenie pracovného pomeru je možné urobiť aj v deň pracovného voľna, nie je to ničím obmedzené. Pre pracovníka je to dokonca potrebné, aby mu potom nechýbali dni v poistení, ak hneď nastupuje v pondelok do zamestnania.

    Pracovník môže mať viacej pracovných pomerov, nie je to taktiež ničím obmedzené, dôležité je to, aby si pracovné povinnosti plnil u každého zamestnávateľa tak, ako to má v pracovnej zmluve.

    Assea je offline (nepripojený) Assea

    Assea
    Nasadla som do rozbehnutého vlaku :-) - a máme zamestnanca na HPP, ktorý má súčasne iný pracovný pomer. U nás si neuplaňuje odpočítateľnú položku, inak je všetko ako u ostatných zamestnancov (odvody do sp, zp...) Má nárok aj na stravné od oboch zamestnávateľov? /podľa mňa áno-doteraz sa mu však stravné lístky nedávali/, nevedie dennú dochádzku.../to tiež podľa mňa musí/ prosím poraďte...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Assea
    Nasadla som do rozbehnutého vlaku :-) - a máme zamestnanca na HPP, ktorý má súčasne iný pracovný pomer. U nás si neuplaňuje odpočítateľnú položku, inak je všetko ako u ostatných zamestnancov (odvody do sp, zp...) Má nárok aj na stravné od oboch zamestnávateľov? /podľa mňa áno-doteraz sa mu však stravné lístky nedávali/, nevedie dennú dochádzku.../to tiež podľa mňa musí/ prosím poraďte...
    AK má PZ na čas dlhší ako 4 hodiny denne, má nárok na stravenku u obidvoch zamestn.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Je možné mať súbežný pracovný pomer na Slovensku a súčasne i inom štáte EUv materskej firme? Alebo ako vyriešiť odmeňovanie takéhoto človeka na Slovensku?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuziana
    Je možné mať súbežný pracovný pomer na Slovensku a súčasne i inom štáte EUv materskej firme? Alebo ako vyriešiť odmeňovanie takéhoto človeka na Slovensku?
    Je to možné. Nikde nie je prikázané mať iba jeden PP.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Čo potom z hľadiska odvodových povinností? Ak by bol zamestnaný na základe pracovnej zmluvy platí odvody do soc. poist. tu i vo svojom štáte. Tak isto zdravotné poistenie. Nikomu nevadí, že fyzicky to nie je možné byť celý mesiac na Slovensku, pričom mu plat v materskej firme beží? A čo odpočítateľná položku? Na tú asi na Slovensku nárok nemá.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Zuziana
    Čo potom z hľadiska odvodových povinností? Ak by bol zamestnaný na základe pracovnej zmluvy platí odvody do soc. poist. tu i vo svojom štáte. Tak isto zdravotné poistenie. Nikomu nevadí, že fyzicky to nie je možné byť celý mesiac na Slovensku, pričom mu plat v materskej firme beží? A čo odpočítateľná položku? Na tú asi na Slovensku nárok nemá.
    Nikomu nevadí, že je fyzicky na Slovensku a inde mu beží plat. Ale s odvodmi to nie je také jednoduché, pozri : http://www.porada.sk/showthread.php?t=15462

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Vďaka za link. A čo ak by pracoval na základe dohody o vykonaní práce? Tak by to bolo asi jednoduchšie. Odvedie daň a na konci roka dostane tlačivko k zúčtovaniu dane vo svojom štáte. Mám pravdu alebo sa mýlim? Samozrejme je obmedzený 300 hodinami.

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Kamarátka ma oslovila s otázkou, no nestretla som sa ešte s touto situáciou, tak vás prosím o názor.
    Môže mať zamestnanec súbežne dva hlavné pracovné pomery na 8 hodín? Pritom jeden je v štátnej správe, kde evidentne musí sedieť na zadku v robote 8 hodín. Viem, že ZP nezakazuje mať viacero prac. pomerov, ale ako potom bude dodržané ustanovenie o dennom odpočinku?

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Lydka R Pozri príspevok
    Kamarátka ma oslovila s otázkou, no nestretla som sa ešte s touto situáciou, tak vás prosím o názor.
    Môže mať zamestnanec súbežne dva hlavné pracovné pomery na 8 hodín? Pritom jeden je v štátnej správe, kde evidentne musí sedieť na zadku v robote 8 hodín. Viem, že ZP nezakazuje mať viacero prac. pomerov, ale ako potom bude dodržané ustanovenie o dennom odpočinku?
    Nestretli ste sa s tým?

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    Mozeme zamestnat pracovnika, ktorý ukoncil prac. pomer vo svojom doterajsom zamestnani a v case ked uzavrie s nami prac. pomer na kratsi prac. cas cerpa dovolenku?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    zuzanask Pozri príspevok
    Mozeme zamestnat pracovnika, ktorý ukoncil prac. pomer vo svojom doterajsom zamestnani a v case ked uzavrie s nami prac. pomer na kratsi prac. cas cerpa dovolenku?
    Ano môžeš ho zamestnať aj počas dovolenky.

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    Máme zamestnanca ktorý má pracovnú zmluvu na PP na kratší pracovný čas ako učiteľ, zmluva je na dobu neurčitú.Ten istý zamestnanec má u nás aj druhú zmluvu ako informatik na plný úväzok.Táto je na dobu určitú do 30.06.2010.Keby sme ho prepustili a prijali ho od 1.9.2010 znova ako informatika, musí si dať urobiť nanovo výpis z tegistra trestov aj keď pracovný pomer učiteľa mu trvá?MYslím že musí lebo každý PP sa posudzuje samostatne, ale nie som si istá.Ďakujem za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.