Zavrieť

Porady

DHIM

chem sa spýtať či to chápem správne: DHIM je to vlastne majetok do 30000sk, ale je to majetok ktorý ostáva vo firme? napr. keby som kúpila Pc ale o pár dní ho predám tak to nemusím evidovať či hej?
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Podľa mňa poprechádzaj podľa textu účtovanie kde máš možno rozpísané o aký druh nákupu sa Ti jednalo a máš to nahodené v evidencie ak robíš v systéme 1 2. Ak robíš ručne tak je to horšie ale nič hrozné to neni. V papiernictve predávajú karty DHIM a na ne si to krásne povypisuješ.
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Mám takýto problém po prebrati jednoduchého učtovníctva som zistila, že predchadzajúci účtujúci neodpísal počitačovu zostavu v ktora bola nakúpená v roku 2007 v sume okolo 15000 Sk, môžem to odpísat v roku 2009?...začínam o sebe akosi pochybovať....ďakujem veľmi pekne...
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

prosim o radu
dakujem
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

UBIKA25 Pozri príspevok
Mám takýto problém po prebrati jednoduchého učtovníctva som zistila, že predchadzajúci účtujúci neodpísal počitačovu zostavu v ktora bola nakúpená v roku 2007 v sume okolo 15000 Sk, môžem to odpísat v roku 2009?...začínam o sebe akosi pochybovať....ďakujem veľmi pekne...
môžem to kludne odpísať, alebo to nehať tak, čo mi je osobne ľúto, nechce sa mi robiť DDP...ďakujem ..
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

UBIKA25 Pozri príspevok
môžem to kludne odpísať, alebo to nehať tak, čo mi je osobne ľúto, nechce sa mi robiť DDP...ďakujem ..
Tá zostava bola zaevidovaná ako dlhodobý majetok a odpisuje sa? Alebo je zaradená na karte / v evidencii / krátkodobého majetku?
Nerozumiem celkom tomu, prečo robiť DDP.

6) Pri hmotnom majetku, ktorého vstupná cena je 1 700 eur a menej, môže daňovník, ktorého zdaňovacie obdobie končí po 28. februári 2009, zahrnúť zostatkovú cenu v plnej výške do daňových výdavkov za zdaňovacie obdobie končiace v roku 2009 v daňovom priznaní podanom po 28. februári 2009 alebo pokračovať v začatom odpisovaní podľa § 27 alebo § 28.
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Počítač v roku 2007 bol zakupeny v sume 15000 SK ako VNZD...a tak nebol odpisany...a je na karte kratkodobého majetku teraz by mi pomohlo aj tých 500 € znižit základ dane
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

UBIKA25 Pozri príspevok
Počítač v roku 2007 bol zakupeny v sume 15000 SK ako VNZD...a tak nebol odpisany...a je na karte kratkodobého majetku teraz by mi pomohlo aj tých 500 € znižit základ dane

V roku 2007 to mal byť výdaj ovplyvňujúci základ dane. PC sa mal evidovať ako drobný majetok na sklade, do doby vydania do spotreby. Potom sa mohol naďalej viesť v evidencii, ale už nevstupoval do Výkazu majetku.
Takže pomôže len to DDP. V tomto roku si nemôžeš uplatniť výdaj z roku 2007, aj keď bol vtedy nesprávne zaúčtovaný.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Rozmýšľam ešte nad situáciou, že ak by sa daňovník v roku 2007 rozhodol PC zaevidovať na kartu dlhodobého majetku, vtedy by bolo účtovanie VNZD správne.
Mal dokonca možnosť, rozhodnúť sa prerušiť odpisovanie v roku 2007 a 2008. Potom by si uplatňoval odpisy v tomto roku podľa zákona.
0 0
dajana16 dajana16

dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

Prosim o radu: Notebook v hodnote 800.-EUR bol v r.2005 zaradeny ako dlhodoby hmotny majetok. V r. 2005 a 2006 bol rocny odpis, v r. 2007 odpisovanie prerusene, v r. 2008 zasa uplatneny odpis. K poslednemu augustu 2009 ma zivnostnik zasa prerusenu zivnost. Je mozne posledny odpis v r. 2009 zaradit do vydavkov? Myslim tym ako DHIM a nie ako odpis dlhodobeho majetku. Dakujem.
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

ja tiež uvažujem ako z toho....ale potom vlastne výkazy za roky 2007 a 2008 Výkaz o majetku a závazkov sú zlé...
ak by to bol ako dlhodoby majetok...
hm príde kontrola a bude pokuta tak asi lepsie nehat tak a nespekulovat hm...
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

nejdem spekulovat necham to tak...zbytočne upozornovat DU...dakujem
0 0
dajana16 dajana16

dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

dajana16 Pozri príspevok
Prosim o radu: Notebook v hodnote 800.-EUR bol v r.2005 zaradeny ako dlhodoby hmotny majetok. V r. 2005 a 2006 bol rocny odpis, v r. 2007 odpisovanie prerusene, v r. 2008 zasa uplatneny odpis. K poslednemu augustu 2009 ma zivnostnik zasa prerusenu zivnost. Je mozne posledny odpis v r. 2009 zaradit do vydavkov? Myslim tym ako DHIM a nie ako odpis dlhodobeho majetku. Dakujem.
Prosim o nazor. Staci len ano alebo nie. Teda, ci posledny odpis mozem dat do vydavkov ako DHIM.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Jarka 1 Pozri príspevok
Rozmýšľam ešte nad situáciou, že ak by sa daňovník v roku 2007 rozhodol PC zaevidovať na kartu dlhodobého majetku, vtedy by bolo účtovanie VNZD správne.
Mal dokonca možnosť, rozhodnúť sa prerušiť odpisovanie v roku 2007 a 2008. Potom by si uplatňoval odpisy v tomto roku podľa zákona.
Prečítaj si túto tému

http://www.porada.sk/t118533-odpisov...l#nr-who-rated

Asi by sa účtovné odpisy v tomto prípade nedali prerušiť.

Moja rada: Vykašľať sa na tých asi 94 € alebo podať DDP za rok 2007.
Naposledy upravil marjankaj : 28.01.10 at 15:49
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dajana16 Pozri príspevok
Prosim o nazor. Staci len ano alebo nie. Teda, ci posledny odpis mozem dat do vydavkov ako DHIM.
Asi nemôžeš. Pozri príspevok vyššie.
0 0
dajana16 dajana16

dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

Dakujem za nazor. Takze neostava nic ine, ako odpisovanie zasa prerusit a doodpisovat az v r. 2010. Pritom to uz mohlo byt cele v nakladoch v roku 2005.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Jarka 1 Pozri príspevok
Rozmýšľam ešte nad situáciou, že ak by sa daňovník v roku 2007 rozhodol PC zaevidovať na kartu dlhodobého majetku, vtedy by bolo účtovanie VNZD správne.
Mal dokonca možnosť, rozhodnúť sa prerušiť odpisovanie v roku 2007 a 2008. Potom by si uplatňoval odpisy v tomto roku podľa zákona.
Zvýraznené podľa môjho názoru je nesprávna úvaha. Zákon o daniach z príjmov rieši odpisovanie (a tým aj prerušenie odpisovania) majetku, ktoré obstarávacia cena je vyššia, ako zákonom stanovená cena (platná v tom ktorom ÚO). Ak sa UJ rozhodne zaradiť drobný majetok ako dlhodobý, stanoví si v odpisovom pláne účtovné odpisy, a tieto ZoDP uznáva za daňové výdavky; účtovné odpisy sa neprerušujú. ZoDP nerieši problematiku drobného dlhodobého majetku....
0 0
dajana16 dajana16

dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

Tak toto ma uz uplne zaskocilo. Asi to tak aj bude...
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Dobrý večer,
pani, ktorá robila účtovníctvo predo mnou, dávala vo výkaze o majetku a závazkoch do materiálu aj drobný majetok, napr. mobilný telefón, klávesnica k počítaču, atď. A z roka na rok ako sa niečo kupovalo prirátavala k tej sume. Myslím, že to nie je správne. Veď všetky tieto veci sa dali hneď do používania. Alebo je? Len ak sa niečo v priebehu roka vyradilo, odpočítalo to z celkovej sumy.
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Dobrý večer,
pani, ktorá robila účtovníctvo predo mnou, dávala vo výkaze o majetku a závazkoch do materiálu aj drobný majetok, napr. mobilný telefón, klávesnica k počítaču, atď. A z roka na rok ako sa niečo kupovalo prirátavala k tej sume. Myslím, že to nie je správne. Veď všetky tieto veci sa dali hneď do používania. Alebo je? Len ak sa niečo v priebehu roka vyradilo, odpočítalo to z celkovej sumy.
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Prosím, prosím pomôže mi niekto? Neviem, či môžem na tú sumu naviazať materiál za rok 2009
Naposledy upravil luciana1 : 11.02.10 at 20:37
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať