Zavrieť

Porady

Kniha jázd - presun medzi prevádzkami

Mám problém ako to zadať v knihe jázd:
Podnikateľ má sídlo doma, kde aj podniká.
Má však ešte zriadenú kanceláriu, kde tiež podniká.
Presun medzi týmito miestami, ak ich dám do knihy jázd, sú ovplyvňujúce daň alebo sa to ráta ako súkromná jazda?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Majopa je offline (nepripojený) Majopa

    Majopa
    Ja píšem napr. 7:00 až 15:00 Bratislava-mesto 35 km.
    Sídlo aj prevádzku máme v jednom meste.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Mickya
    Mám problém ako to zadať v knihe jázd:
    Podnikateľ má sídlo doma, kde aj podniká.
    Má však ešte zriadenú kanceláriu, kde tiež podniká.
    Presun medzi týmito miestami, ak ich dám do knihy jázd, sú ovplyvňujúce daň alebo sa to ráta ako súkromná jazda?
    ďakujem
    Ak má v ŽL napísané miesto podnikania ako trvalé bydlisko a prevádzku kde tiež podniká na inej adrese, tak jazdy sú VOD, pretože nejak sa musí dostať z jedného miesta na druhé.
    Pekné ráno želám...

    KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

    KON-EKON
    Mám svoju osobnú skúsenosť, na ŽL som mala prevádzku ako miesto podnikania, ale jazdila som domov, nuž a tak som na obecnom úrade dala garáž na podnikateľské účely a už jazdy boli v nákladoch. Ak však takýto postup u Vás nie je možný, tak je dôležité, tak ako je napísané, či máte v ŽL trvalé bydlisko, a či je prevádzka, kancelária, riadne zaregistrovaná na živnostenskom úrade s inventúrnou knihou, či to máte ako súvisiace priestory ap. Samozrejme zaevidované aj na DÚ. Potom je to uznateľný výdavok. Nestačí nájomná zmluva. Zdravím.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    O tomto sme hovorili nedávno v téme "Náhrada za PHM", môžeš pozrieť aj tam.

    Niekde v zákone o cest. náhradách je, že pracovná cesta nie je cesta z miesta podnikania /príp. trv. bydl./ do prevádzky. Ale z prevádzky do prevádzky už podľa všetkého áno.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Podnikateľ má trvalý pobyt na mieste A, prechodný pobyt má v mieste B, kde má zároveň aj sídlo firmy, kanceláriu má na mieste C, nemá ju nahlásenú ani na DÚ ani na ŽÚ, má len nájomnú zmluvu.
    Tak vlastne ide mi o to, či pohyb medzi B a C smie ísť do VOD.
    ---------
    Ale vlastne podľa toho, čo píše pyton je to VND. Takže smola. Ďakujem za radu.
    Naposledy upravil Mickya : 28.04.05 at 07:51 Dôvod: Doplnenie

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Mickya, keďže je to trochu zapeklité, píš tie jazdy tak všeobecnejšie, nejako tak, ako ti poradila napr. Majopa.

    /možno by sa to obhájiť aj dalo ale nie ako pracovná cesta/

    piko je offline (nepripojený) piko

    zivnostnik - maly piko
    ja mam nahlasenu zivnost v PB a prevadzku riadne zaevidovanu v turc.tepliciach. Cestaky sa nemozu robit na cestu z trvaleho pobytu (z miesta podnikania) na prevadzku. Tak moja ekonomka hovori, tak aj danovaci mi povedali. Nie je to danovy vydavok

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Prosím poradiť s takouto záležitosťou. Máme prevádzku na jednom brat. sídlisku. Majiteľ býva o 2 ulice ďalej. Keďže na sídlisku sú stále problémy so zaparkovaním, pred domom kde býva si prenajal parkovisko.(aspoň vidí na auto) Môžem toto dať do daň.nákladov. Ako to je potom s jazdami? Do knihy jázd treba zapisovať príchod do firmy aj odchod?

    Kniha jázd - presun medzi prevádzkami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.