Zavrieť

Porady

Zamestnávanie nezamestnaného

Dobré ráno,

som tu nová, ale dúfam, že sa mi to podarí ... Poprosila by som Váš názor : chcem zamestnať uchádzača o zamestnanie evidovaného na úrade práce na pracovnú zmluvu v rozsahu max. 64 hod. a 3 200,- Skk mesačne, aby mohol aj naďalej poberať dávku v nezamestnanosti /podporu/. Na Úrade práce mi však podali info, že ak to urobím, dotyčný príde o podporu. Podľa môjho názoru nie, vyplýva to zo zák. 82/2005 o nelegálnej práci. Čo myslíte ?
ďakujem
Naposledy upravil martinala : 28.04.05 at 05:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Ja som mala vlani 3 takýchto zamestnancov, ale mne baba z úradu práce poradila aby som ich zobrala na dohodu. Tak som urobila pre každého zamestnanca jednu dohodu, kde bolo uvedené že budú pracovať od 10/2004 - 12/2004. Treba si dať pozor na ten rozsah hodín aby sa neprešvihol ich počet. Túto dohodu zaneisli na úp a bolo.

    Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

    Martina80
    Ano na dohodu o vykonaní práce ho treba zobrat. Pozor nesmie ako evidovaný prekrocit 300 hodin za rok Aj v zákone o neleg. praci je napisane " na dohodu o vykonaní práce".

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Treba na dohodu,len netreba zabudnúť ho prihlásiť do socialnej poisťovne na úrazové poistenie a to by sa malo l deň vopred.

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    ďakujem za odpoveď.
    jedná sa však o opakovanú činnosť, DVP nemôžem uzatvoriť. Práve zákon o nelegálnej práci v čl. VIII. novelizuje zákonník práce § 6 odst. 2 písm. d, kde "za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činnosti na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu" - odvolávka na ZP : tam som v § 1 odst. 3 našla tento vzťah definovaný "od uzatvorenia pracovnej zmluvy alebo DVP mimo pracovného pomeru ... "

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    A netreba zabudnúť, že čiastka nezamestnaného nesmie presiahnuť 800,- týždenne, t.j.3200,- mesačne a majú aj limitované hod.

    Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

    Martina80
    Bionda
    A netreba zabudnúť, že čiastka nezamestnaného nesmie presiahnuť 800,- týždenne, t.j.3200,- mesačne a majú aj limitované hod.
    Nie , Bionda, ta čiastka sa zmenila z 16 hod - 800 Sk/týždeň na 64 hod - 3200 Sk/na mesiac, t.j. je jedno či či tých 64 hod odrobi za 2 týždne , 3 týžde či mesiac, takisto moze zarobit 3.200 za týždeň alebo 2. To je limit na mesiac, nie týždeň. V tom je rozdiel.

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    Neviem, či sa mi podarí prilepiť na poradu prílohu, ale včera mi z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny prišla odpoveď na moju mailovú otázku, týkajúcu sa zamestnávania nezamestnaného /pri dodržaní stanovených podmienok/ na pracovnú zmluvu /nie na dohodu o vykonaní práce/. Odpoveď znela ÁNO.
    Snáď táto info niekomu pomôže, myslím, že odpoveď z tejto inštitúcie už akú - takú váhu má.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Martinala dík. Túto tému sme tu preberali s Vladan okolo 17.4. a dospeli sme vtedy k výsledku, že pracovná zmluva môže byť. Ale treba sa hádať s úradom práce. Stanovisko Ústredia práce pomôže.

    Zamestnávanie nezamestnaného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.