Zavrieť

Porady

in-line korčule

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ahojte, potrebujem poradiť ... rada by som si kúpila in-line korčule, ale vôbec neviem načo mám dávať pozor pri kúpe (no okrem toho, aby mi neukradli bugiľar)

... ak máte niekto skúsenosti, prosím, poraďte mi podľa čoho mám vyberať, nieže kúpim zas dáku sprostosť

ďakujem
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
vladan
... inlinovanie je dobré na zadok, nohy (stehná, lýtka) ... a ja osobne mám svalovku aj na rukách

bepo, neopováž niečo zavesiť!
Plus je to dobré na kondičku. Predtým som sa na korčule len postavila a už ma všetko bolelo. Taraz zvládam aj 20 km a možno aj viac, ale potom je tma. Aj na bicykli už dokážem ísť na najťažšom prevode. Predtým som chodila vkuse v dvoječke.

Prajem príjemné korčulovanie bez úrazov, ide veekend, len dúfam, že bude pekne (podľa správ to tak ale asi nebude).
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Vera
bože a v BA prší :-( a tak ste ma naladili
V KE je tiež pár mrakov, tak dúfam, že nám ten dážď nepošleš
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Janka6685
V KE je tiež pár mrakov, tak dúfam, že nám ten dážď nepošleš
Veľmi nerada by som, tak pekný víkend prajem ...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Vera
Veľmi nerada by som, tak pekný víkend prajem ...
Nápodobne
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Janka6685
Plus je to dobré na kondičku. Predtým som sa na korčule len postavila a už ma všetko bolelo. Taraz zvládam aj 20 km a možno aj viac, ale potom je tma. Aj na bicykli už dokážem ísť na najťažšom prevode. Predtým som chodila vkuse v dvoječke.
Pokiaľ nejdeš dolu z Kamzíka tak na najťažšom prevode ani nejazdi,jazdi ľahké prevody pri vyššej kadencii pedálovania.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
vladan
oznam: kúpila som si in-liny ... juchúúúúú ... takže sú to krásne modro-sivo-čierne Rollerblady, ABEC 5, kolieska 80, a niečo 78 mm ... už som ich bola aj vyskúšať, a ja sa viem normálne korčuľovať ... ešte dotiahnuť techniku a budem čajorína ... chrániče som si kúpila na zápästie, kolená a lakte ... aj helmu som si skúšala, ale veľmi som sa sebe nepáčila ... možno keď drisnem na hlavu, tak rýchlosťou vetra pobežím do obchodu
... takže huráááá do inlinovania
vladi... supeeer... ale už by si mala dojsť do BA, aby som ťa to poriadne naučila.. a nepadala si ako hnilá hruška, xixii...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
bepo
Pokiaľ nejdeš dolu z Kamzíka tak na najťažšom prevode ani nejazdi,jazdi ľahké prevody pri vyššej kadencii pedálovania.
Prečo? Na čo má vplyv nesprávne zvolený prevod?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Keď máš ťažké prevody tak ideš silovo,pri ľahších ideš technicky a trénuješ vytrvalosť.Pri 30 km za týždeň rozdiel nezistíš ale ak by si išla dlhšiu trasu v 1 deň tak áno.Niekedy si pozri aké majú svaly na nohách šprintéri na dráhe a aké na ceste alebo vrchári.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
bepo
Keď máš ťažké prevody tak ideš silovo,pri ľahších ideš technicky a trénuješ vytrvalosť.Pri 30 km za týždeň rozdiel nezistíš ale ak by si išla dlhšiu trasu v 1 deň tak áno.Niekedy si pozri aké majú svaly na nohách šprintéri na dráhe a aké na ceste alebo vrchári.
Takže ak sa bicyklujem kvôli vytrvalosti, tak použijem ľahký prevod. Dobre že hovoríš, lebo teraz sa bicyklujem hlavne preto, aby som vydržala túry v Tatrách, kde idem na dovolenku. Minulé leto som totiž toho veľa nenacvičila a keď sme vychádzali na Ostrvu, predbiehali ma malé deti. Ja som bola ešte len v polke cesty a niektorí sa už vracali nazad. Ale aj tak sme toho zvládli dosť.

Táto téma by sa asi mala premenovať na in-line korčule + bicykel

Ospravedlňujem sa, že som trochu zmenila obsah tejto témy.

Tak ako vám ide korčulovanie? Už ste sa naučili brzdiť, lebo mne to ešte stále celkom nejde. Vďaka bohu za tyče a múriky.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Tak ako vám ide korčulovanie? Už ste sa naučili brzdiť, lebo mne to ešte stále celkom nejde. Vďaka bohu za tyče a múriky.[/QUOTE]
Haaa, tesim, ze nie som sama taka nesikovna.... ja na brzdenie pouzivam aj svoju velku dceru, ma aspon so mna srandu.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
elli
Haaa, tesim, ze nie som sama taka nesikovna.... ja na brzdenie pouzivam aj svoju velku dceru, ma aspon so mna srandu.
Ja používam svojho veľkého snúbenca. Ale pri brzdení sa vraj treba trochu skrčiť v kolenách a zatlačiť pätu (tam kde je brzda). Ale ja aj tak brzdím tak, že keď už viem, že je koniec chodníka, tak jednoducho nepridávam a dôjdem zotrvačnosťou. Horšie je, keď mi niečo nečakane vojde do cesty. Vtedy je jedinou účinnou metódou kričať, nech sa uhnú. Oni hneď zistia, že je lepšie uhnúť.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Janka6685
Ja používam svojho veľkého snúbenca. Ale pri brzdení sa vraj treba trochu skrčiť v kolenách a zatlačiť pätu (tam kde je brzda). Ale ja aj tak brzdím tak, že keď už viem, že je koniec chodníka, tak jednoducho nepridávam a dôjdem zotrvačnosťou. Horšie je, keď mi niečo nečakane vojde do cesty. Vtedy je jedinou účinnou metódou kričať, nech sa uhnú. Oni hneď zistia, že je lepšie uhnúť.
Jaaaj, teoreticky to ovladam aj ja, vedela by som o tom aj seminarnu pracu napisat.... ale prakticky to konci tak ako u teba
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
elli
Jaaaj, teoreticky to ovladam aj ja, vedela by som o tom aj seminarnu pracu napisat.... ale prakticky to konci tak ako u teba
Treba len trénovať a trénovať...a tak dookola a ani sa nenazdáme a budeme korčulovanie tak ovládať, že nám potom začiatočníci budu len slepo závidieť, tak ako mi teraz zízame na tých machrov.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

ide víkend, treba pripraviť korčule
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Vie mi niekto poradiť kde sa dajú kúpiť cenovo dobré korčule v trnave? Ďakujem za radu. Neviem síce korčulovať, ale veľmi by som sa to chcela naučiť. A pre začiatočníka by mi hádam stačili aj lacnejšie, nie tie okolo 5-6000 Sk.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

5-6000 Sk je akurát, lacnejšie nekupuj, lebo si nezakorčuľuješ. To budú len vyhodené peniaze.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

hmmm.... zdá sa mi to dosť veľa dať za korčule. A čo keď ma to nebude baviť? Vôbec si neviem predstaviť aké to je jazdiť na korčuliach.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Dajú sa zohnať aj za 3 500,- - 4 000,- napr. aj s 5 ABEC ložiskami a 82 mm kolieskami.

Naozaj neodporúčam lacné korčule. Ja som si kúpila v hypermarkete za 1 300,- a už mám vyhliadnuté nové, ktoré si idem kúpiť, lebo tieto moje sú hrozné. Fakt sa v takých korčuliach veľa nenakorčuluješ a nechtiac si skazíš chuť na korčulovanie.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ormika
Vie mi niekto poradiť kde sa dajú kúpiť cenovo dobré korčule v trnave? Ďakujem za radu. Neviem síce korčulovať, ale veľmi by som sa to chcela naučiť. A pre začiatočníka by mi hádam stačili aj lacnejšie, nie tie okolo 5-6000 Sk.
tie lacnejšie ti vydržia vlastne nevydržia nič.. môžeš si zničiť nôžku.. otlačia ťa.. a podobne.. tiež som tak začínala.. ale rýchlo som ich predala a kúpila si kvalitné, s lepšími ložiskami, koliečkami.. a ani ma netlačia..
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ormika
hmmm.... zdá sa mi to dosť veľa dať za korčule. A čo keď ma to nebude baviť? Vôbec si neviem predstaviť aké to je jazdiť na korčuliach.
Nič sa neboj. Keď si kúpiš kvalitné korčule, je len veľmi málo pravdepodobné, že sa ti to nebude páčiť. Korčulovanie je super zábava a ešte sa pri tom dá aj schudnúť, alebo možno sformovať niektoré časti tela. A keď nepotrebuješ schudnúť, tak aj tak je to super, lebo hýbať sa treba v každom prípade a toto je super zábavná forma.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať