Zavrieť

Porady

in-line korčule

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ahojte, potrebujem poradiť ... rada by som si kúpila in-line korčule, ale vôbec neviem načo mám dávať pozor pri kúpe (no okrem toho, aby mi neukradli bugiľar)

... ak máte niekto skúsenosti, prosím, poraďte mi podľa čoho mám vyberať, nieže kúpim zas dáku sprostosť

ďakujem
Usporiadat
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Nie,boli na záchode lebo sa išli pos...ť od smiechu
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ešteže tam stihli dobehnúť, xiix
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Ahojte korčuliari! Takže v piatok som si bola korčulky obmrknúť, vybrala som si a v sobotu som ich už aj kupovala a večer sa učila korčulovať! Takže moje korčulky sú zn. FILE, ABEC 7 a kolieska s číslom 84mm.....a kúpila som si super ponožky a chrániče na ruky..... večer ma kamarát učil korčulovať, dobre že bol pri mne a chytal ma, lebo inak by som padala ako hnilá hruška! Dnes pôjdem zase skúšať, no manžel musí ísť so mnou, keby som náhodou spadla a dolámala sa, aby mi mohol pomôcť a zaviesť do nemocnice. No dúfam, že budem celá! Aj som rozmýšlala, či existuje v trnave nejaká škola korčuliarska, možno by ma naučili padať tak, aby sa to učí pri lyžiarskom výcviku. Neviete o niečom?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Prihlás sa na judo,tam ťa naučia padať.

A ešte poznámka k učiacim sa korčulovať-vyberajte si málo frekventované miesta,pár exotov to skúša v BA na hrádzi ale tam je veľká premávka a ohrozujú všetkých naokolo.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ormika
Ahojte korčuliari! Takže v piatok som si bola korčulky obmrknúť, vybrala som si a v sobotu som ich už aj kupovala a večer sa učila korčulovať! Takže moje korčulky sú zn. FILE, ABEC 7 a kolieska s číslom 84mm.....a kúpila som si super ponožky a chrániče na ruky..... večer ma kamarát učil korčulovať, dobre že bol pri mne a chytal ma, lebo inak by som padala ako hnilá hruška! Dnes pôjdem zase skúšať, no manžel musí ísť so mnou, keby som náhodou spadla a dolámala sa, aby mi mohol pomôcť a zaviesť do nemocnice. No dúfam, že budem celá! Aj som rozmýšlala, či existuje v trnave nejaká škola korčuliarska, možno by ma naučili padať tak, aby sa to učí pri lyžiarskom výcviku. Neviete o niečom?
Tak to ti gratulujem k výberu. FILA korčule sú dizajnovo premakané. Sú to asi najkrajšie korčule. Včera sme so snúbencom boli v obchode a mali tam krásne FILA, ABEC 5 so 78 mm kolieskami a stáli 2 490,-. Tomu sa hovorí zľava. No nekup to...Tak som tie moje džady vymenila. Už mali len posledné kusy, tak dali takúto zľavu. Super, nie?

Potom sme šli do EXIsportu. Tam sme sa pýtali na najväčšie, lebo môj snúbenec má veľkú nohu. Predavačka mu ukázala FILA-NIGHTHAWK. O týchto sníval. Keďže nájť korčule na jeho nohu a ešte také super je hrozne ťažké, tak neváhal. Už máme v priebehu 2 rokov tretie korčule a stále musí mať lepšie ako ja. To je des . Nie že by sme boli ničitelia korčulí, ale prvé sme nechali v aute a tú noc nám vykradli kufor. Potom sme si dali alarm. Trochu pozde ale predsa.

Rada by som šla vyskúšať svoje nové korčule. Ako tak pozerám cez okno, už síce neprší, ale neviem, či nie je zima, lebo fúka. Keď bude večer pekne, tak sa mi z KE možno uvidíme na Jazere. Ak nie, ešte je tu možnosť korčulovať sa na korčuliarskej dráhe v OPTIME. Ale korčulovať sa stále dokola na takom malom priestore? To ma moc neťahá. Ozaj, už ste tam niekto boli? Dá sa to aspoň ako alternatíva, keď je zlé počasie?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Janka6685
Ak nie, ešte je tu možnosť korčulovať sa na korčuliarskej dráhe v OPTIME. Ale korčulovať sa stále dokola na takom malom priestore? To ma moc neťahá. Ozaj, už ste tam niekto boli? Dá sa to aspoň ako alternatíva, keď je zlé počasie?
ja som bola Optimu omrknúť asi pred mesiacom a udrela som si noc o zatvorené dvere, na ktorých visela tabuľka, že korčuliarska dráha bola zrušená ... dobré, nie?
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Ahojte korčuliari! Prosím Vás pekne ako sa dá brzdiť inak ako s tou brzdou čo je tam namontovaná.... lebo tá teda moc nebrzdí, alebo ja vynakladám málo sily na brzdenie. Ďakujem...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
vladan
ja som bola Optimu omrknúť asi pred mesiacom a udrela som si noc o zatvorené dvere, na ktorých visela tabuľka, že korčuliarska dráha bola zrušená ... dobré, nie?
Už je zavretá? No ja som sa tam nebola pozrieť asi tak mesiac a včera ma to nenapadlo. Ale asi ju zrušili pre malý záujem. Koľkokrát sme išli okolo, boli tam max. dvaja ľudia. No ale dnes je celkom dobré počasie. Zima nie je, ani teplo, večer bude tak akurát, že sa nespotíme.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ormika
Ahojte korčuliari! Prosím Vás pekne ako sa dá brzdiť inak ako s tou brzdou čo je tam namontovaná.... lebo tá teda moc nebrzdí, alebo ja vynakladám málo sily na brzdenie. Ďakujem...
No brzda je na to najlepšia. Dá sa brzdiť aj tak, že urobíš prudkú otočku na jednom mieste, ale na to musíš byť zbehlejšia v korčulovaní. Ja väčšinou brzdím tým spôsobom, že ak viem, že už bude koniec chodníka, tak už nepridávam, len dôjdem zotrvačnosťou. Ale ak potrebuješ zabrzdiť rýchlo, napr. ak ti niekto vojde do cesty, tak to ti asi nepomôže. Začiatočníci používajú napr. múr, tyče, pouličné lampy, kamarátov,...niektorí sa musia hodiť na zem, aby zabrzdili , ale to neodporúčam. Skús sa korčulovať pomaly a pomaly sa aj uč brzdiť a točiť sa, potom ti to pôjde aj pri väčšej rýchlosti. Nič sa neboj. Mne to tiež ešte nejde bohvie ako, ale snažím sa točiť pri pohybe, aby som sa tak naučila zabrzdiť, ak bude nutné. Točím sa buď v smere jazdy, alebo lepšie mi ide, ak sa otočím dozadu. Neviem prečo, ale zložitejšie veci mi idú lepšie. Len sa neboj skúšať, lebo ak sa budeš veľmi báť, nič sa nenaučíš. Keď máš chrániče, tak je to lepšie. Ja ich nemám. Vždy sa smejem, že si ich asi kúpim, keď sa naučím poriadne korčulovať . Základ je, získať stabilitu. Potom to ide ako po masle.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Janka, ako dlho korčuľuješ?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ormika
Janka, ako dlho korčuľuješ?
Ak myslíš vkuse, tak len toto leto.

Keď som bola malá, samozrejme, že som mala také tie sandálkové dvojradovky, čo sa dávali na topánku, potom som jazdila na takých, čo vyzerali ako teniska. Asi pred 4-5 rokmi som mala prvé in-line za 700,-. Keď som šla dolu kopcom, musela som pridávať. Minulé leto som bola na korčuliach asi 5 krát. Takže sa počíta len toto leto, kde som doteraz mala korčule za 1 400,- (za takú sumu neodporúčam - nikdy viac). Takže vlastne až včera som konečne kúpila poriadne korčule. Ale v obchode mi to šlo ako po masle. Nič som nezrazila, nespadla som a pekne sa mi v nich brzdilo.

Takže ak ti ide o to, tak za jedno leto sa dá naučiť celkom slušne korčulovať.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Teraz ma napadla jedna vec. Ak máš dobrý návod pri korčuliach, tak sa tam dozvieš, že pri používaní sa kolieska majú meniť. To znamená, aby sa opotrebovali rovnako, kým sa kúpia nové, menia sa jednak v poradí na jednej korčuli ale aj medzi oboma korčulami. V návode zistíš ako. Je to dosť dôležité, lebo môj snúbenec tomu neprikladal dôležitosť a tie FILA, čo mal doteraz majú dve kolečná také malé, ako tie na akrobatické korčulovanie.

Potom je ešte dôležité, aby sa kolieska po nejakom čase rozobrali. Ložiská treba ponoriť do nejakého mazadla a nejakého minerálneho roztoku. Treba sa opýtať v obchode.

Btw, už ste niekto rozoberali ložiská? Nejako sa nám nedaria ich dostať von z kolieska. Ani podľa návodu. Nemáte nejakú fintu?
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Janka, ja som stála na korčuliach v sobotu prvýkrát, bolo to fajn, skúšala som jazdiť na nich pomocou kamoša, samozrejme že ma musel chytať, lebo ma to stále hádzalo dozadu.... aj sme sa zasmiali, ale ani raz som vďaka nemu nepadla. A o výmene koliesok, resp. prehadzovaní koliesok ma upozornili v obchode, že ich medzi sebou treba prehadzovať. Dnes by som chcela ísť zase troška pocvičiť, lebo včera bola taká zima, že sa mi nechcelo. A sama so zvedavá, kedy budem vedieť dobre korčulovať. Mám na to august, september a možno troška aj október.... tak dúfam, že budúce leto to už hravo zvládnem.
0 0
zu1301 zu1301

zu1301 je offline (nepripojený) zu1301

Súhlasím s Jankou. A súhlasím aj s tým, že netreba šetriť, ak kupujete korčule. Ja som mala prvé z Rakúska, stáli kopec peňazí, teda na tú dobu, stáli v prepočte 1500 Sk. Dnes také kúpim za 400 Sk, ale vtedy to bol luxus! Sestra si kúpila také, no, stáli 800 CZK, ale sú to kraksne v porovnaní s tými mojimi. Ja mám Tempish, stáli skoro 3000, ale to sú už poriadne korčule.
Ked som začala jazdiť, moj priateľ ma chcel obaliť dekou, lebo som bola viac na zemi zodratá ako na kolieskach..
Ale naučila som sa, postupne. A je to pohodka.
Dokonca som sa naučila aj to, že netreba mať nohu stiahnutú tak, že až tam krv neprúdi ak sú dobre korčule, ak dobre sadnú topánky, tak noha nemusí byť pevne stiahnutá. Stačí mierne.
Toť moje zážitky z korčulovania sa..

a brzdiť neviem.
Brzdím všetkými spôsobmi, ktoré opísala Janka
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ormika
Janka, ja som stála na korčuliach v sobotu prvýkrát, bolo to fajn, skúšala som jazdiť na nich pomocou kamoša, samozrejme že ma musel chytať, lebo ma to stále hádzalo dozadu.... aj sme sa zasmiali, ale ani raz som vďaka nemu nepadla. A o výmene koliesok, resp. prehadzovaní koliesok ma upozornili v obchode, že ich medzi sebou treba prehadzovať. Dnes by som chcela ísť zase troška pocvičiť, lebo včera bola taká zima, že sa mi nechcelo. A sama so zvedavá, kedy budem vedieť dobre korčulovať. Mám na to august, september a možno troška aj október.... tak dúfam, že budúce leto to už hravo zvládnem.
Ešte kým sa skončí tohtoročná sezóna na korčulovanie, tak ti to pôjde super. Uvidíš. Len treba chodiť čo najčastejšie, lebo ak ideš po dlhšom čase, trvá dlhšie, kým získaš stabilitu. Aspoň v začiatkoch. Potom to už pôjde.

Držím ti palce, aby si nepadala, aby si sa naučila sama sa korčulovať a aby bolo pre teba korčulovanie radosťou a príjemným zážitkom.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Janka6685
Točím sa buď v smere jazdy, alebo lepšie mi ide, ak sa otočím dozadu. Neviem prečo, ale zložitejšie veci mi idú lepšie.
To ideš dopredu a počas jazdy sa otočíš o 180° stále ideš zadkom dopredu a popritom ešte zabrzdíš?Ty vole,tu teda vyrastajú talenty.Zachvíľu budete brzdiť jednou nohou na mieste ako hokejisti a kúsky asfaltu budú odlietavať
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Janka6685
Ešte kým sa skončí tohtoročná sezóna na korčulovanie, tak ti to pôjde super. Uvidíš. Len treba chodiť čo najčastejšie, lebo ak ideš po dlhšom čase, trvá dlhšie, kým získaš stabilitu. Aspoň v začiatkoch. Potom to už pôjde.

Držím ti palce, aby si nepadala, aby si sa naučila sama sa korčulovať a aby bolo pre teba korčulovanie radosťou a príjemným zážitkom.
Janka, veľmi pekne ďakujem, teraz sa budem učiť už sama, potrebovala som prvýkrát ukázať techniku. Narp. bola som sama prekvapená, že krásne udržím rovnováhu, snažila som sa stále odrážať, ale potom som zistila, že to stačí jeden, dvakrát a potom sa už len veziem. A potom zase odraz a zase sa veziem. No ja len tak po kúskoch sa vozím, asi len tak 60 m, a problém je v tom, že sa učím na ihrisku, kde sa nie je čoho v prípade núdze chytiť, takže sa budem musieť naučiť dobre brzdiť, alebo ozaj brzdiť o trávu
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
zu1301
Súhlasím s Jankou. A súhlasím aj s tým, že netreba šetriť, ak kupujete korčule. Ja som mala prvé z Rakúska, stáli kopec peňazí, teda na tú dobu, stáli v prepočte 1500 Sk. Dnes také kúpim za 400 Sk, ale vtedy to bol luxus! Sestra si kúpila také, no, stáli 800 CZK, ale sú to kraksne v porovnaní s tými mojimi. Ja mám Tempish, stáli skoro 3000, ale to sú už poriadne korčule.
Ked som začala jazdiť, moj priateľ ma chcel obaliť dekou, lebo som bola viac na zemi zodratá ako na kolieskach..
Ale naučila som sa, postupne. A je to pohodka.
Dokonca som sa naučila aj to, že netreba mať nohu stiahnutú tak, že až tam krv neprúdi ak sú dobre korčule, ak dobre sadnú topánky, tak noha nemusí byť pevne stiahnutá. Stačí mierne.
Toť moje zážitky z korčulovania sa..

a brzdiť neviem.
Brzdím všetkými spôsobmi, ktoré opísala Janka
No s tým stiahnutím korčulí máš pravdu. Ono je pravda, že noha má byť pevná, ale nie, aby v nej neprúdila krv. Tie čo som mala doteraz, boli pánsky model a tak, keď som ich stiahla, bolela ma noha a keď som trochu povolila, nedalo sa bezpečne korčulovať. Nijak nedobre. Ale teraz som si kúpila konečne dámsky model a to je iná káva. Vsunula som nohu, normálne zaviazala, pripla všetky tie ďalšie veci a bolo super. Takže máš pravdu. Hlavne treba veľa skúšať, aby korčula sadla na nohu ako uliata. To je základ. Tak ti držím palčeky, aby si sa naučila aj brzdiť.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Janka, a s tým točením (bepo si robí srandičky :-)))) ), obdivujem ťa, ja som rada keď idem dopredu....:-))
0 0
zu1301 zu1301

zu1301 je offline (nepripojený) zu1301

Jani, ved tu same majsterky chodia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať