Zavrieť

Porady

predseda SVB

B.O B.O

B.O je offline (nepripojený) B.O

stredný vek, technik,
Zdravím vás,
predseda SVB bol odvolaný cez fuknčné obdobie a niekolko mesiacov nevykonával funkciu. Súd rozhodol o neplatnosti jeho odvolania. Tie mesiace ktoré nevykonával funkciu chce teraz vykonávať po skončení zákonom stanovenej 3r. lehoty.Je to v súlade so zákonom?
Naposledy upravil Dav : 08.06.10 at 14:23
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ešte k zmene zmluvy o SVB: je v nej zakotvené, že predseda môže z funkcie odstúpiť a jeho funkcia zaniká dňom, kedy bol zvolený nový predseda. V zákone to však takto napísané nie je. Je to tak, že keď predseda odstúpi, tak jeho funkciu má vykonávať člen rady, ktorého si rada zvoli? Nikto nemôže nútiť predsedu, aby zotrval vo svojej funkcii, kým nebude zvolený nový predseda - mám pravdu?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Llívia Pozri príspevok
Ešte k zmene zmluvy o SVB: je v nej zakotvené, že predseda môže z funkcie odstúpiť a jeho funkcia zaniká dňom, kedy bol zvolený nový predseda. V zákone to však takto napísané nie je. Je to tak, že keď predseda odstúpi, tak jeho funkciu má vykonávať člen rady, ktorého si rada zvoli? Nikto nemôže nútiť predsedu, aby zotrval vo svojej funkcii, kým nebude zvolený nový predseda - mám pravdu?
Zaniká ale dňom, kedy sa funkcie písomne vzdá...V poslednej vete máš pravdu.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

slavica Pozri príspevok
prave preto som to všade už vyhodila, za zmenu zapisovaných skutočnosti je poplatok ...aj keď vlastne zmena nie je, proste ako obyčajne, len platiť a platiť

poplatky:
...zmena stanov , zmluvy o spoločenstve vlastníkov bytov a nebytových priestorov alebo údajov zapísaných do registra 13 €...
Keďže sa u nás predseda SVB nezmenil, nemusíme to oznamovať a tým pádom ani nič platiť, pretože nedošlo k zmene údajov zapísaných do registra a je jedno, že predseda vykonáva svoju funkciu už 2. "funkčné" obdobie?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Llívia Pozri príspevok


Keďže sa u nás predseda SVB nezmenil, nemusíme to oznamovať a tým pádom ani nič platiť, pretože nedošlo k zmene údajov zapísaných do registra a je jedno, že predseda vykonáva svoju funkciu už 2. "funkčné" obdobie?
Musíte a aj oznamiť zmenu...aj keď nie je zmena a s novým výpisom s registra a kolkami...dobrá hovadina, že ?

...a ešte do 15 dní od zhromaždenia , nezabudni...
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

slavica Pozri príspevok
Musíte a aj oznamiť zmenu...aj keď nie je zmena a s novým výpisom s registra a kolkami...dobrá hovadina, že ?

...a ešte do 15 dní od zhromaždenia , nezabudni...
Asi by štát zruinovalo, keby mu do rozpočtu každé 3 roky nepribudlo 13 EUR x XYZ SVB-čiek, príp. aj častejšie pri odvolaní a zmene predsedu skôr, než mu uplynutie 3-ročná funkčné obdobie.
Už som tu písala, že v zmluve o SVB je chyba, lebo je tam napísané niečo v zmysle: "predsedom SVB je .......", ale nie je tam doplnené meno + tá zmluva bola robená pred niekoľkými rokmi, keď ešte platil zákon v inom znení, takže sú v nej aj iné chyby. Keby sme urobili len dodatok k zmluve, kde by sme doplnili meno predsedu namiesto tých .......... (bodiek), museli by sme platiť aj za oznámenie zmeny predsedu a za dodatok k zmluve, alebo by tam bol len jeden poplatok (t.j.. predsedu SVB by sme neoznamovali zvlášť)? Lebo, medzi nami dievčatami, čo má SVB za tých 13 EUR (príp. aj viac, ak sa platí zvlášť za dodatok k zmluve o SVB a zvlášť sa oznamuje predseda SVB) - vycapenie názvu SVB, sídla a mena a adresy predsedu SVB na nejakom portály?! Trochu drahá služba (a dobrý biznis .)
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Llívia a dúfam, že čoskoro budeš predseda SVB.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jozka56 Včera, 11:54 PM
Llívia a dúfam, že čoskoro budeš predseda SVB.

(Sorry, ten taký krpatý príspevok neviem pridať, tak píšem takto) Len keď sa zahráš na štedrého sponzora môjho (zatiaľ neexistujúceho) vlastného bytu Ale to by som už potom brala rodinný dom (a tam by som mala aspoň 1 menšieho psíka z útulku, ktorý by mohol byť aj trochu chorý a kopu škrečkov )Neviem, či si predseda SVB alebo správca nejakých domov, ale všimla som si, že dosť píšeš do tém o SVB, takže dosť o tom vieš, aj o tých problémoch, ktoré sú tam, a ktoré robia ľudia = vlastníci, to, že väčšinou len do všetkého rýpu, ale nehľadajú riešenia, všetko si musí predseda vybaviť sám (ešte horšie je, keď hľadajú riešenia poza predsedov chrbát), a keďže u nás je predseda SVB z rodiny, tak tu preto mám toľko otázok, aby bolo všetko kóšer, alebo aspoň čo najviac kóšer , lebo som si na 100% istá, že keby to robil niekto iný z vlastníkov, tak by sa o to nestaral, ale prípadné prúsery by asi najskôr znášali všetci vlastníci, lebo donútiť niekoho platiť za svoje chyby... (a to s tým domom myslím vážne - po tej jedinej schôdzi, na ktorej som sa zúčastnila, sme fakt chceli kúpiť rodinný dom, lebo tam človek vie, že keď si niečo zanedbá, tak si môže za to len sám, nieže mu v tom bránil alebo sa nestaral niekto iný.)
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Llívia predseda SVB nemusí byť majiteľom bytu, by si odbremenila maminu, ale sama vidíš, že táto práca je veľmi náročná.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Jozaka 56, máš pravdu v tom, že predseda SVB nemusí byť majiteľom bytu (1. nenapadlo mi to, aj keď som za posledné 2 týždne čítala ten zákon aspoň 3x - teda aspoň niektoré nutné časti 2. táto časť zákona je pre mňa nelogické - že nemusí byť majiteľom bytu - myslím si, že skôr sa bude o veci zaujímať "vlastný" ako niekto cudzí.
Odbremenila mamu: mama sa chodí hádať na schôdze, ale celú účto + zákony + veci okolo dražby + komunikácia s exekútorom + hľadanie tel. čísiel + písanie zápisníc atď. robím ja, takže vidím, aká je tá práca náročná - pre mňa teraz hlavne časovo, keď do noci sedím pri PC a buď niečo účtujem, alebo hľadám, a čas v autobuse mám tiež často vyplnení záležitosťami okolo SVB (čítanie zákonov, kontrolovanie zmluvy atď. - to, čo si môžem do busu zobrať a občas mi je z tých vecí v buse fakt zle .
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Llívia veď Ty nie si "cudzia", len nie si majiteľkou bytu. Super, že mamine pomáhaš. Ale to hádanie na schôdzach... to nie je sranda.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Predsedu volí zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou všetkých hlasov vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome na tri roky.

Hádam si nechce k trom kalendárnym rokom pripočítať soboty, nedele, sviatky, PN, OČR ... Ako by to riešil s kolektívnym orgánom, napr. členom dozornej rady? Každého by ste volili zvlášť? Raz aj poslancovi odobrali neprávom mandát ...

Vysvetliť mu to môžete aj zákonmi:

§ 3 zákona o vlastníctve bytov:
(1) Ak tento zákon neustanovuje inak, vzťahuje sa na práva a povinnosti vlastníkov domov, bytov a nebytových priestorov Občiansky zákonníka a osobitné predpisy. 6)

§ 122 občianskeho zákonníka:
(2) Koniec lehoty určenej podľa týždňov, mesiacov alebo rokov pripadá na deň, ktorý sa pomenovaním alebo číslom zhoduje s dňom, na ktorý pripadá udalosť, od ktorej sa lehota začína. Ak nie je takýto deň v poslednom mesiaci, pripadne koniec lehoty na jeho posledný deň.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

slavica Pozri príspevok
Musíte a aj oznamiť zmenu...aj keď nie je zmena a s novým výpisom s registra a kolkami...dobrá hovadina, že ?

...a ešte do 15 dní od zhromaždenia , nezabudni...
Slavica, v tomto (kolky) si mala pravdu. Ešte predtým, než sme poslali oznámenie o zmene (nezmene ), si predseda overil, čo je k tomu treba. Na príslušnom úrade v TN mu pracovníčka povedala, že to stačí dať písomne bez výpisu z registra trestov (namiesto výpisu, keďže predseda sa nezmenil, vraj stačí len čestné prehlásenie o bezúhonnosti) a bez poplatku, že tie poplatky zatiaľ nevyberajú. Poslali sme a teraz nám prišiel list, že sme k návrhu nepriložili správny poplatok a na návrhu nie je úradne osvedčená pravosť podpisu (Zase pravá ruka nevie, čo robí ľavá. Na liste je podpísaná iná osoba než tá, čo s ňou predseda volal).
1. Ako teraz priložíme správny poplatok, resp. kúpime kolok a predseda SVB ho pôjde na úrad nalepiť na pôvodne zaslaný list (ten nám späť nevrátili)?
2. Neviem, čo myslia tým návrhom, lebo sme im poslali len list s názvom "Zaslanie údajov do registra SVB", ktorý však tiež neposlali naspäť, takže neviem, ako asi tak chceli, aby sme dali ten podpis overiť.
Predseda SVB tam chce ísť osobne, ak sa podarí, ale keďže telefonicky dostal nesprávne informácie, chce sa "zabezpečiť" dopredu, aby sa to už dalo do poriadku.
(K zmene predsedu SVB sme zaslali: sprievodný list, čestné prehlásenie o bezúhonnosti predsedu, zápisnicu zo zhromaždenia a prezenčnú listinu. Žiadne podpisy neboli overené.)
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Llívia Pozri príspevok
Slavica, v tomto (kolky) si mala pravdu. Ešte predtým, než sme poslali oznámenie o zmene (nezmene ), si predseda overil, čo je k tomu treba. Na príslušnom úrade v TN mu pracovníčka povedala, že to stačí dať písomne bez výpisu z registra trestov (namiesto výpisu, keďže predseda sa nezmenil, vraj stačí len čestné prehlásenie o bezúhonnosti) a bez poplatku, že tie poplatky zatiaľ nevyberajú. Poslali sme a teraz nám prišiel list, že sme k návrhu nepriložili správny poplatok a na návrhu nie je úradne osvedčená pravosť podpisu (Zase pravá ruka nevie, čo robí ľavá. Na liste je podpísaná iná osoba než tá, čo s ňou predseda volal).



1. Ako teraz priložíme správny poplatok, resp. kúpime kolok a predseda SVB ho pôjde na úrad nalepiť na pôvodne zaslaný list (ten nám späť nevrátili)?

kúpiš, vhodíš do obálky, pošleš dopruč. alebo osobne....samozrejme so žiadosťou viď príloha

2. Neviem, čo myslia tým návrhom, lebo sme im poslali len list s názvom "Zaslanie údajov do registra SVB", ktorý však tiež neposlali naspäť, takže neviem, ako asi tak chceli, aby sme dali ten podpis overiť.
Predseda SVB tam chce ísť osobne, ak sa podarí, ale keďže telefonicky dostal nesprávne informácie, chce sa "zabezpečiť" dopredu, aby sa to už dalo do poriadku.

viď príloha

(K zmene predsedu SVB sme zaslali: sprievodný list, čestné prehlásenie o bezúhonnosti predsedu, zápisnicu zo zhromaždenia a prezenčnú listinu. Žiadne podpisy neboli overené.)
takže treba to čo máš v prílohe
odpoveď v texte................................ červené v prílohe prepíš, alebo nepotrebné vymaž...
Naposledy upravil Halli : 12.07.10 at 21:44
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Slavica, ďakujem. Len nerozumiem, prečo jej jedna pracovníčka povedala tak, druhá tak. Škoda, že to nebolo podľa tej prvej, ušetrili by sme 13 EUR Predseda si s tým asi pôjde pre istotu osobne, len dúfam, že od neho nebudú pýtať ešte aj ten výpis z registra trestov. Pôvodne sme ho nezaslali, len to čestné prehlásenie, ani v liste z Obvodného úradu nám jeho nepredloženie nevytkli, tak snáď si to po pár dňoch nerozmyslia.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Llívia Pozri príspevok
Slavica, ďakujem. Len nerozumiem, prečo jej jedna pracovníčka povedala tak, druhá tak. Škoda, že to nebolo podľa tej prvej, ušetrili by sme 13 EUR Predseda si s tým asi pôjde pre istotu osobne, len dúfam, že od neho nebudú pýtať ešte aj ten výpis z registra trestov. Pôvodne sme ho nezaslali, len to čestné prehlásenie, ani v liste z Obvodného úradu nám jeho nepredloženie nevytkli, tak snáď si to po pár dňoch nerozmyslia.
...mám tušáka, že rozmyslia , potom daj vedieť, lebo ja som si to robila znova po troch rokoch...ale neboj s našími úradmi je VEĽKÁ zábava...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

slavica Pozri príspevok
...mám tušáka, že rozmyslia , potom daj vedieť, lebo ja som si to robila znova po troch rokoch...ale neboj s našími úradmi je VEĽKÁ zábava...
Dúfam, že si to nerozmyslia, lebo vybaviť výpis z registra trestov chvíľu trvá. V tom liste, čo nám poslali z obvodného úradu, sa píše, že výpis z registra trestov treba len vtedy, ak sa mení štatutárny orgán. U nás sa vlastne nezmenil, je staronový predseda SVB, tak snáď kvôli tomuto to nepýtajú a ani nebudú pýtať.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Llívia Pozri príspevok
Dúfam, že si to nerozmyslia, lebo vybaviť výpis z registra trestov chvíľu trvá. V tom liste, čo nám poslali z obvodného úradu, sa píše, že výpis z registra trestov treba len vtedy, ak sa mení štatutárny orgán. U nás sa vlastne nezmenil, je staronový predseda SVB, tak snáď kvôli tomuto to nepýtajú a ani nebudú pýtať.

výpis je na počkanie a podľa dopytu pred par minutami Vám budú akceptovať aj to prehlásenie ...ale neradi to robia...ale som rada, že nie sú byrokrati...aj keď??? kôli ludom by som si to radšej osobne urobila a mám pokoj
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Llívia Pozri príspevok
Dúfam, že si to nerozmyslia, lebo vybaviť výpis z registra trestov chvíľu trvá. V tom liste, čo nám poslali z obvodného úradu, sa píše, že výpis z registra trestov treba len vtedy, ak sa mení štatutárny orgán. U nás sa vlastne nezmenil, je staronový predseda SVB, tak snáď kvôli tomuto to nepýtajú a ani nebudú pýtať.
Pri oznámení že na ďalšie tri roky ostáva predsedom doterajší... náš OU pýtal výpis z registra. Aj tu na ten výpis treba počkať minimálne 10-14 dní.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Pri oznámení že na ďalšie tri roky ostáva predsedom doterajší... náš OU pýtal výpis z registra. Aj tu na ten výpis treba počkať minimálne 10-14 dní.
V zákone je napísané, že ten výpis treba pri zmene. Jasné, že urobíme tak, ako bude chcieť úrad, len ma štve, že telefonicky povedia jedno, a potom príde list, že toto toto toto je zle. To prehlásenie poradila predsedovi pracovníčka z úradu. (Zatiaľ neviem, ako to dopadne, lebo predseda SVB tam najskôr chcel ísť pre istotu osobne, ale si nevybavil v práci voľno, tak to tam chce poslať poštou, čo zase nejakú dobu potrvá - kým list príde na úrad a kým si prípaden úrad zase niečo nájde. Určite dám potom vedieť, ako to dopadlo.)
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Llívia Pozri príspevok
V zákone je napísané, že ten výpis treba pri zmene. Jasné, že urobíme tak, ako bude chcieť úrad, len ma štve, že telefonicky povedia jedno, a potom príde list, že toto toto toto je zle. To prehlásenie poradila predsedovi pracovníčka z úradu. (Zatiaľ neviem, ako to dopadne, lebo predseda SVB tam najskôr chcel ísť pre istotu osobne, ale si nevybavil v práci voľno, tak to tam chce poslať poštou, čo zase nejakú dobu potrvá - kým list príde na úrad a kým si prípaden úrad zase niečo nájde. Určite dám potom vedieť, ako to dopadlo.)
Toto som absolvovala teraz v máji... boli ústretové a zápis urobili po dodaní výpisu z registra.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať