Zavrieť

Porady

predseda SVB

B.O B.O

B.O je offline (nepripojený) B.O

stredný vek, technik,
Zdravím vás,
predseda SVB bol odvolaný cez fuknčné obdobie a niekolko mesiacov nevykonával funkciu. Súd rozhodol o neplatnosti jeho odvolania. Tie mesiace ktoré nevykonával funkciu chce teraz vykonávať po skončení zákonom stanovenej 3r. lehoty.Je to v súlade so zákonom?
Naposledy upravil Dav : 08.06.10 at 14:23
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Llívia Pozri príspevok


Tak som sa dnes dozvedela, že kvôli sprostým garážam mame závidia už aj jej odmenu 50 SKK/byt/mesiac. Pritom sa tu fakt nikto o nič nestará, len mama a účtovníctvo robím ja. V nedeľu budú voliť nového predsedu a radu. Predpokladám, že kvôli sprostým garážam to už mama nebude, tak si to môže vyskúšať niekto iný (aj keď o tom, že sa vôbec vedie napr. nejaké účto, posielajú sa výkazy do ZP, na DÚ tu nikto nemá ani šajnu. A ani nebude mať - moje neplatené know-how im nedám!)
Vidím Livi, že si statočne nasr.... , ale máš pravdu, mama, nech sa pre tých pár šupov neoberá o energiu a ty neraď nikomu, lebo ak si niekto myslí, že je to také ľahké, nech si sám nabije nos....Za mnou chodia tiež, že nech im poviem ako sa to robí... Najlepšie zobrať každého za ruku a krok po kroku mu všetko vyklopiť, čo som ja 15 rokov zbierala skúsenosti, chodila na školenia, platila si ich, zariadila si celé vybavenie kancelárie zo svojho...a niekto si len tak príde ...že ako sa to robí ?...takže už nehrozí...tu to nikomu nezapaľuje...a ešte keď si "dovolíš" odmietnúť tak ťa ohovorí ako vecheť...v zahraničí sa za tieto služby platí niekoľkonásobne viac, ale tu to akosi nikomu nedochádza, radšej sa budú v domoch škriepiť, ohovárať,robiť si prieky ale, ak treba niečo urobiť ruky "naopak"...
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

K určitému dátumu sa urobí zápis o odovzdaní a prevzatí domu
ide o tieto dokumenty :
- prevzatie stavu jednotlivých meradiel energií (vhodné je to urobiť spolu s novým predsedom alebo správcom)
- prevzatie rozpracovaných prác
- prevzatie spoločných antén
- prevzatie všetkých revíznych správ
- prevzatie dokumentácie o výmene pomerových meračov SV
TÚV.
Základné doklady :
- projektová dokumentácia a jej zmeny
- stavebné povolenie a kolaudačné rozhodnutie
- poistná zmluva
- zoznam vykonaných stavebných prác u ktorých trvá
záručná doba
- pasport domu, bytov a nebytových priestrov.
Doklady o zmluvných a obchodných vzťahoch
- obchodné zmluvy s dodávateľmi energií, výtahov, dodávka T
a TÚV, havarijná služba a pod.
Doklady účtovné k správe domu
- evidencia o nákladoch do bytového domu počas výkonu
správy (údržba a opravy)
- schválený rozpočet čerpania FO
- vyúčtovanie použitia FO a úhrad za pnenia
- doklady o upomienkach a podklady pre súdne spory a
vymáhanie platieb spojených s užívaním bytu a tvorby FO
- daňové priznania a doklady k nim
- doklady k likvidite záväzkov, pohľadávok, stavy účtov a
hotovosti, mzdové náležitosti.
Ak správca končí svoju činnosť, je povinný do 30 dní pred jej skončením, najneskôr v deň skončenia činnosti predložiť vlastníkom bytov správu o svojej činnosti týkajúcej sa bytového domu. Zároveň je povinný previesť zostatok majetku vlastníkov na účtoch v bankee na účet nového správcu alebo spoločenstva .
Samozrejme sa odvzdá aj zmluva o spoločenstve, doklad o pridelení IČO, DIČ. sociálna poisťovňa.
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

verkaz Pozri príspevok

Llivia, členovia rady nemusia byť zapísaní v zmluve o spoločenstve. Stačí predseda ako štatutár. V praxi to býva spravidla tak, že predseda zostáva niekoľko volebných období ale členovia rady sa menia. Potom sa nemusíí dávať zmena v zmluve zaregistrovať.
Dokonca ani predseda nemusí byť menovite napísaný...tak je to najlepšie. kôli dodatkom a zmenám...
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Llívia Pozri príspevok


Predpokladám, že ak to v tej zmluve bude, tak do registra SVB musíme doručiť dodatok k zmluve. Je to spoplatňované?
prave preto som to všade už vyhodila, za zmenu zapisovaných skutočnosti je poplatok ...aj keď vlastne zmena nie je, proste ako obyčajne, len platiť a platiť

poplatky:

1. návrh na registráciu spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov 16,50 €

2. zmena stanov , zmluvy o spoločenstve vlastníkov bytov a nebytových priestorov alebo údajov zapísaných do registra 13 €

3. vyhotovenie stanov alebo zmluvy o spoločenstve ako náhrady za stratené, zničené, poškodené alebo odcudzené 13 €

4. vyhotovenie výpisu z registra spoločenstiev vlastníkov bytov a nebytových priestorov 3 €

5. vyhotovenie rozhodn. ako náhrady za stratené, zničené, poškodené alebo odovzdané rozhodnutie o zápise do registra 13 €

6. vyhotovenie písomnej informácie z registra spoločenstiev vlastníkov bytov a nebytových priestorov 3 €

7. výmaz spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov z registra 16,50 €
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Llívia Pozri príspevok
Ešte k zmene zmluvy o SVB: je v nej zakotvené, že predseda môže z funkcie odstúpiť a jeho funkcia zaniká dňom, kedy bol zvolený nový predseda. V zákone to však takto napísané nie je. Je to tak, že keď predseda odstúpi, tak jeho funkciu má vykonávať člen rady, ktorého si rada zvoli? Nikto nemôže nútiť predsedu, aby zotrval vo svojej funkcii, kým nebude zvolený nový predseda - mám pravdu?
Zaniká ale dňom, kedy sa funkcie písomne vzdá...V poslednej vete máš pravdu.
2 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

ebenova@zoznam.sk Pozri príspevok
Ak mám 24 bytov a chcem navrhnúť aby z každého bytu vl.bytu mi dali na tlačivo ktoré im dám, kto bude kandidovať za predsedu SVB z ich bytu aby som mohol spraviť kandidačnú listinu k voľbám. Môže v zmysle zákona kandidovať aj keď nie je vlastníkom bytu osoba staršia ako 18 rokov a má výpis z registra trestov čistý v zmysle zákona č.182/1993 Z.zv znení noviel.
Má niekto nejaký vzor hlasovacieho lístka
Ved túto otázku máš v inej téme.
Predsedom môže byť aj niekto, kto nie je vlastníkom bytu či nebytového priestoru v dome. Ale prečítaj si zákon 182/1993 o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, tam máš odpovede. Pýtaj sa len to, čo nenájdeš. Zákon je v tejto téme hore.
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

O platnosti predsedu a o dodržiavaní trojročných volieb si možte pozrieť v registri...http://portal.ives.sk/registre/startsvb.do


...kde kliknem tam to nie je dodržané a to som si vybrala Blavu / dôležití/...
Naposledy upravil Halli : 01.06.10 at 08:42
1 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
slavica Pozri príspevok
éééé Jarko
§ 7c
(9) Zhromaždenie tvoria všetci vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome. Zhromaždenie zvoláva rada podľa potreby, najmenej raz za rok, alebo keď o to požiada predseda alebo najmenej štvrtina vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome
Myslím, že aj táto veta hovorí: že ak o to požiada predseda, zvolá RADA zhromaždenie. Ak o to predseda nepožiada, zvolá RADA zhromaždenie min. raz za rok. Ak požiada 1/4 vlastníkov opäť RADA zvolá zhromaždenie.

Alebo si to zle vykladám ?
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Jozef I Pozri príspevok
Myslím, že aj táto veta hovorí: že ak o to požiada predseda, zvolá RADA zhromaždenie. Ak o to predseda nepožiada, zvolá RADA zhromaždenie min. raz za rok. Ak požiada 1/4 vlastníkov opäť RADA zvolá zhromaždenie.

Alebo si to zle vykladám ?
Nie! Ale ešte je tá možnosť, že Rada na to kašľe. A preto je v zákone aj § 11 a.

§ 11a


Štvrtina vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome má právo zvolať schôdzu vlastníkov alebo zhromaždenie, ak na ich žiadosť nezvolal schôdzu vlastníkov alebo zhromaždenie správca alebo rada do 15 dní od doručenia žiadosti. Oznámenie o schôdzi vlastníkov alebo o zhromaždení spolu s programom musí byť v písomnej forme doručené každému vlastníkovi bytu a nebytového priestoru v dome minimálne päť dní pred dňom konania schôdze vlastníkov alebo zhromaždenia. Oznámenie o schôdzi vlastníkov alebo o zhromaždení spolu s programom sa doručuje aj správcovi alebo predsedovi, ak má schôdza vlastníkov alebo zhromaždenie rozhodovať o úlohách pre správcu alebo predsedu.

Zvyčajne to býva tak, vlastníkom nevadí, že aj tri obdobia po sebe sa nezvolil nový Predseda. A zrazu sa niekomu niečo nepáči a vlastne predseda vykonával svoju funkciu v rozpore so zákonom. A všetko je neplatné. Ak sa spravilo v tej dobe zateplenie, je to neplatné a ani ho nezaplatíme tomu kto ho spravil. Hlúposť.

Dom patrí vlastníkom bytov, Zhromaždeniu, Zhromaždenie rozhoduje na schôdzi o všetkom v dome, aj o Rade vlastníkov a Predsedovi SVB.

Po troch rokoch môže prísť k odsúhlaseniu Predsedu SVB, ak nikto iný nechce túto funkciu vykonávať. Ak má o funkciu Predsedu viac kandidátov, musia prebehnúť voľby. Rozhoduje sa nadpolovičnou väčšinou. No voľba Predsedu nie je uvedená vo výnimkách o ktorých nemožno hlasovať po jednej hodine schôdze väčšinou prítomných.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

slavica Pozri príspevok
súhlasím...až na tú poslednú vetu, neviem , ako si to myslel , ale o voľbe a odvolaní predsedu sa neumožňuje takto hlasovať./hodku po začatí.../...alebo som ťa zle pochopila ?


"nie je uvedená vo výnimkách o ktorých nemožno"
Paragraf 14 je špeciálne venovaný rozhodovaniu v bytovom dome.

§14, odsek 2

(2) Pri hlasovaní na schôdzi vlastníkov sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak počet zúčastnených vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome neumožňuje hodinu po začatí schôdze vlastníkov právoplatné hlasovanie, rozhoduje sa nadpolovičnou väčšinou zúčastnených ; to neplatí, ak ide o hlasovanie podľa odseku 3, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 5, § 8b ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4.

Novela z 10.2.2010.

11. V § 14 ods. 2 sa slová „§ 8a ods. 1 a 5, § 8b ods. 2 písm. i) a ods. 3“ nahrádzajú slovami „§ 8a ods. 1 a 6, § 8b ods. 2 písm. i)“.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

slavica Pozri príspevok
Lívia, ako vidím, funguješ len Ty...apoň niečo, gratulujem...nemyslím to sarkasticky, ale úprimne...bohužiaľ to nestačí...daj sa do toho a urob tomu bezvládiu koniec, ja to totiž nechápem, ako to myslia ostatní?? To ťa nechajú samú bojovať?
Bojuje mama, ona je predseda, ja ju postrkujem A áno, nechajú ju samú bojovať, samú kosiť trávu, samú odpratávať trávu, samú robiť všetko, len aby mali pokoj a neboli za nič zodpovední, a keď sa niečo pototo, tak bude zodpovedná za všetko. Takže idem písať oznámenie o zvolaní zhromaždenia.
Naposledy upravil Llívia : 08.06.10 at 13:50
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

slavica Pozri príspevok
...a samozrejme za to všetko si účtuje almužnu, o ktorej si každý myslí, že je hotový "majland"....jój kedy si už uvedomia , že toto je služba, ktorá je strašne podhodnotená ?
Tak som sa dnes dozvedela, že kvôli sprostým garážam mame závidia už aj jej odmenu 50 SKK/byt/mesiac. Pritom sa tu fakt nikto o nič nestará, len mama a účtovníctvo robím ja. V nedeľu budú voliť nového predsedu a radu. Predpokladám, že kvôli sprostým garážam to už mama nebude, tak si to môže vyskúšať niekto iný (aj keď o tom, že sa vôbec vedie napr. nejaké účto, posielajú sa výkazy do ZP, na DÚ tu nikto nemá ani šajnu. A ani nebude mať - moje neplatené know-how im nedám!)

Ešte k hlasovaniu: vlastník môže písomne splnomocniť (splnomocnenie musí byť overené) niekoho iného na hlasovanie. Môže ho splnomocniť aj na zastupovanie na schôdzi/zhromaždení, aj keď sa nehlasuje (teda že by mi tata dal splnomocnenie na hlasovanie pri voľbe predsedu a rady (to by aj tak hlasovala mama), ale predpokladám, že tam bude diskusia aj o inom, hlavne o sprostých garáž, tak aby som im mohla vysvetliť, prečo a ako sa niečo dá a niečo nedá, a aby ma nikto nemohol poslať do prdele s tým, že tam nemám čo robiť)?
Naposledy upravil Llívia : 03.06.10 at 13:29
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Citát:
Pôvodca textu príspevku: Llívia
Tak sú platné rozhodnutia predsedu, ktorému skončilo 3-ročné obdobie alebo nie?

Ak o tom nie ste schopní rozhodnúť vy, vlastníci, každý jeden vlastník sa môže obrátiť na súd, aby vo veci rozhodol. Ja nie som sudca, ani si nedovolím predpovedať jeho rozhodnutie.

A keď teraz pôjde a každému vlastníkovi dá podpísať oznámenie o zvolaní zhromaždenia, na ktorom sa bude voliť predseda a rada, bude rozhodnutie zhromaždenia záväzné, aj keď nebude zvolané podľa zákona (rada nefunguje, vlastníci nemajú záujem a zhromaždenie nemá kto zvolať)?


Ak sa niekto obráti na súd, aby rozhodol o neplatnosti schôdze a schválených uznesení na schôdzi je predpoklad, že uspeje. Bol tu taký prípad.

K tomuto mám ešte jednu otázku: v rámci toho, že niektorí nedokážu pochopiť, že garáže sa nedajú stavať z prostriedkov fondu, nepodpísali zápisnicu zo schôdze a ani oznámenie o konaní zhromaždenia, na ktorom sa má voliť nový predseda a rada. Tak ako máme voliť, keď o to nemajú záujem?! (alebo sú urazení, že sa neskáče podľa toho, ako pískajú.)

Že nemá kto zvolať schôdzu

§ 11a



Štvrtina vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome má právo zvolať schôdzu vlastníkov alebo zhromaždenie, ak na ich žiadosť nezvolal schôdzu vlastníkov alebo zhromaždenie správca alebo rada do 15 dní od doručenia žiadosti. Oznámenie o schôdzi vlastníkov alebo o zhromaždení spolu s programom musí byť v písomnej forme doručené každému vlastníkovi bytu a nebytového priestoru v dome minimálne päť dní pred dňom konania schôdze vlastníkov alebo zhromaždenia. Oznámenie o schôdzi vlastníkov alebo o zhromaždení spolu s programom sa doručuje aj správcovi alebo predsedovi, ak má schôdza vlastníkov alebo zhromaždenie rozhodovať o úlohách pre správcu alebo predsedu.

Ak sa nenájde ani ta štvrtina, tak potom to nie je obytný dom, ale bordel! Každý na to ...

Ak sa nájde, tak si treba spočítať požadované časové limity. Zistiť tých, ktorí sú ochotný si prevzať oznámenie oproti podpisu. Ostatným poslať doporučene. Ten kto kandiduje na predsedu by vám mal v predstihu predložiť výpis z registra trestov. Bez toho môže byť zvolený, ale vám ho nezaregistrujú. Takže zbytočná námaha.

Ak nebude na schôdzi po hodine schôdze nadpolovičná väčšina, môžu prítomní vlastníci väčšinou zúčastnených zvoliť, schváliť Predsedu SVB a Radu vlastníkov.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

verkaz Pozri príspevok
Vzber si z môjho príspevku to, čo sa pre Vás hodí. Nový predseda nech si dá všetko zápisnične potvrdiť a najlepšie aj s podpismi členov rady. Termín na odovzdanie si dohodnite a ak sa nebude dať, tak na zhromaždení.
Potvrdiť si necháme (z pozície bývalého predsedu) každý jeden papier, všetko bude na súpise (každý jeden pokladničný doklad, každý výpis z účtu, prehľady, ponuky, ktoré prišli na SVB atď.). Naviac účtovné doklady ešte normálne zviažem a zapečatím a aj to bude v zápise o odovzdaní, že tie doklady boli zviazané a zapečatené a pri porušení pečate bývalý predseda SVB nenesie za doklady žiadnu zodpovednosť. Keď sa dohodnú na termíne, dobre - pošleme novému predsedovi výzvu, aby si v daný termín prišiel k nám doklady prevziať. Keď sa nedohodnú, tak nový predseda dostane výzvu od starého predsedu, aby si prišiel doklady k nám prevziať.
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz


Llivia, členovia rady nemusia byť zapísaní v zmluve o spoločenstve. Stačí predseda ako štatutár. V praxi to býva spravidla tak, že predseda zostáva niekoľko volebných období ale členovia rady sa menia. Potom sa nemusíí dávať zmena v zmluve zaregistrovať.
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Llívia Pozri príspevok


Keďže sa u nás predseda SVB nezmenil, nemusíme to oznamovať a tým pádom ani nič platiť, pretože nedošlo k zmene údajov zapísaných do registra a je jedno, že predseda vykonáva svoju funkciu už 2. "funkčné" obdobie?
Musíte a aj oznamiť zmenu...aj keď nie je zmena a s novým výpisom s registra a kolkami...dobrá hovadina, že ?

...a ešte do 15 dní od zhromaždenia , nezabudni...
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jozka56 Včera, 11:54 PM
Llívia a dúfam, že čoskoro budeš predseda SVB.

(Sorry, ten taký krpatý príspevok neviem pridať, tak píšem takto) Len keď sa zahráš na štedrého sponzora môjho (zatiaľ neexistujúceho) vlastného bytu Ale to by som už potom brala rodinný dom (a tam by som mala aspoň 1 menšieho psíka z útulku, ktorý by mohol byť aj trochu chorý a kopu škrečkov )Neviem, či si predseda SVB alebo správca nejakých domov, ale všimla som si, že dosť píšeš do tém o SVB, takže dosť o tom vieš, aj o tých problémoch, ktoré sú tam, a ktoré robia ľudia = vlastníci, to, že väčšinou len do všetkého rýpu, ale nehľadajú riešenia, všetko si musí predseda vybaviť sám (ešte horšie je, keď hľadajú riešenia poza predsedov chrbát), a keďže u nás je predseda SVB z rodiny, tak tu preto mám toľko otázok, aby bolo všetko kóšer, alebo aspoň čo najviac kóšer , lebo som si na 100% istá, že keby to robil niekto iný z vlastníkov, tak by sa o to nestaral, ale prípadné prúsery by asi najskôr znášali všetci vlastníci, lebo donútiť niekoho platiť za svoje chyby... (a to s tým domom myslím vážne - po tej jedinej schôdzi, na ktorej som sa zúčastnila, sme fakt chceli kúpiť rodinný dom, lebo tam človek vie, že keď si niečo zanedbá, tak si môže za to len sám, nieže mu v tom bránil alebo sa nestaral niekto iný.)
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Jozaka 56, máš pravdu v tom, že predseda SVB nemusí byť majiteľom bytu (1. nenapadlo mi to, aj keď som za posledné 2 týždne čítala ten zákon aspoň 3x - teda aspoň niektoré nutné časti 2. táto časť zákona je pre mňa nelogické - že nemusí byť majiteľom bytu - myslím si, že skôr sa bude o veci zaujímať "vlastný" ako niekto cudzí.
Odbremenila mamu: mama sa chodí hádať na schôdze, ale celú účto + zákony + veci okolo dražby + komunikácia s exekútorom + hľadanie tel. čísiel + písanie zápisníc atď. robím ja, takže vidím, aká je tá práca náročná - pre mňa teraz hlavne časovo, keď do noci sedím pri PC a buď niečo účtujem, alebo hľadám, a čas v autobuse mám tiež často vyplnení záležitosťami okolo SVB (čítanie zákonov, kontrolovanie zmluvy atď. - to, čo si môžem do busu zobrať a občas mi je z tých vecí v buse fakt zle .
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Predsedu volí zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou všetkých hlasov vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome na tri roky.

Hádam si nechce k trom kalendárnym rokom pripočítať soboty, nedele, sviatky, PN, OČR ... Ako by to riešil s kolektívnym orgánom, napr. členom dozornej rady? Každého by ste volili zvlášť? Raz aj poslancovi odobrali neprávom mandát ...

Vysvetliť mu to môžete aj zákonmi:

§ 3 zákona o vlastníctve bytov:
(1) Ak tento zákon neustanovuje inak, vzťahuje sa na práva a povinnosti vlastníkov domov, bytov a nebytových priestorov Občiansky zákonníka a osobitné predpisy. 6)

§ 122 občianskeho zákonníka:
(2) Koniec lehoty určenej podľa týždňov, mesiacov alebo rokov pripadá na deň, ktorý sa pomenovaním alebo číslom zhoduje s dňom, na ktorý pripadá udalosť, od ktorej sa lehota začína. Ak nie je takýto deň v poslednom mesiaci, pripadne koniec lehoty na jeho posledný deň.
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Llívia Pozri príspevok
Slavica, v tomto (kolky) si mala pravdu. Ešte predtým, než sme poslali oznámenie o zmene (nezmene ), si predseda overil, čo je k tomu treba. Na príslušnom úrade v TN mu pracovníčka povedala, že to stačí dať písomne bez výpisu z registra trestov (namiesto výpisu, keďže predseda sa nezmenil, vraj stačí len čestné prehlásenie o bezúhonnosti) a bez poplatku, že tie poplatky zatiaľ nevyberajú. Poslali sme a teraz nám prišiel list, že sme k návrhu nepriložili správny poplatok a na návrhu nie je úradne osvedčená pravosť podpisu (Zase pravá ruka nevie, čo robí ľavá. Na liste je podpísaná iná osoba než tá, čo s ňou predseda volal).



1. Ako teraz priložíme správny poplatok, resp. kúpime kolok a predseda SVB ho pôjde na úrad nalepiť na pôvodne zaslaný list (ten nám späť nevrátili)?

kúpiš, vhodíš do obálky, pošleš dopruč. alebo osobne....samozrejme so žiadosťou viď príloha

2. Neviem, čo myslia tým návrhom, lebo sme im poslali len list s názvom "Zaslanie údajov do registra SVB", ktorý však tiež neposlali naspäť, takže neviem, ako asi tak chceli, aby sme dali ten podpis overiť.
Predseda SVB tam chce ísť osobne, ak sa podarí, ale keďže telefonicky dostal nesprávne informácie, chce sa "zabezpečiť" dopredu, aby sa to už dalo do poriadku.

viď príloha

(K zmene predsedu SVB sme zaslali: sprievodný list, čestné prehlásenie o bezúhonnosti predsedu, zápisnicu zo zhromaždenia a prezenčnú listinu. Žiadne podpisy neboli overené.)
takže treba to čo máš v prílohe
odpoveď v texte................................ červené v prílohe prepíš, alebo nepotrebné vymaž...
Naposledy upravil Halli : 12.07.10 at 21:44
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať