Zavrieť

Porady

Slimaky v zahrade.

uctovnicka na dochodku
Prosim vas, neviete niekto dobru radu, ako sa v zahrade zbavit slimakov bez ulity? Vyzieraju mi salaty, nestacim ich dosadzat. Zatial proti nim bojujem len tak, ze ich zbieram zo zeme, kazdy den ich nazbieram za lopatku, ale mnozia sa rychlejsie, ako ich stacim likvidovat.
Naposledy upravil durisovad : 18.05.05 at 17:56
Usporiadat
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
luucka Pozri príspevok
prosim vas ten mesurol pzabera aj na slimaky s ulitami? mam ich plnu zahradu a už mi štvrť urody zožrali
Mal by zaberast aj na ne, ale ulitne sa pomerne lahko likviduju mechanicky (zberom). Jedneho casu som cital, ze ulitne neskodia a vra jaj pozieraju larvy slizniakov, som ich teda nelikvidival. Lenze po case som zistil, ze ulitne necitaju clanky a veselo mi zrali vsetko a zavodili so slizniakmi, kto rychlejsie. Od vtedy ich "riesim" tiez.
0 0
jana_bariencikova jana_bariencikova
Na slimáky vraj zaberá múka spolu s čiernym mletým korením. Stačí zmiešať a rozsypať po zahradke. Jedinou nevýhodou tohto "zázraku" je, že po každom daždi to treba opakovať. Ale zaberá to. Však skúste.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Ak su teda ku nam zavlečené odinakial . spanielsko etc., nebolo ba od veci sa poinformovať o ich prirodzenom nepriateľovi, nech už je to čokoľvek a dovliecť k nám na sk. Aj keď aj to má svoje riziká, pripadá mi to ako logické a účinné riešenie z dlhodobého hľadiska v tomto rozsahu
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Citala som, ze na slimakoch si pochutnavaju morky. Lenze tie okrem slimakov iste vyzobu aj kadeco insie v zahrade, takze to nie je prakticky pouzitelne. To na margo prirodzenych nepriatelov. Okrem toho slimakov pozieraju aj jasterice, ale tych je malo a nie su vsade.
0 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
Ja som cital, ze aj jezkovia a uzovky...Len ako ich dostat do zahrady a udrzat v nej? Este viem o kaciciach, co ale tiez nie je vitazstvo... Este je moznost nechat v zahrade 1 rok zelinu a nasadit tam tie kacice, ale co o rok, ked chodia aj (a teraz uz hlavne) od susedov???
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Len likvidovat - niekto solou, ja nozniciami.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

durisovad Pozri príspevok
Citala som, ze na slimakoch si pochutnavaju morky. Lenze tie okrem slimakov iste vyzobu aj kadeco insie v zahrade, takze to nie je prakticky pouzitelne. To na margo prirodzenych nepriatelov. Okrem toho slimakov pozieraju aj jasterice, ale tych je malo a nie su vsade.
ja mám jašteríc požehnane, ale aj slimákov... Likvidujú ľadový šalát, kaleráb, hrach už zlikvidovali, čakám, kedy sa pustia sviňuchy do zemiakov, rajčín, paprík, fazuľky, zeleru a neviem, čo tam ešte mám posadené, lebo od zeliny nie moc vidno
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

durisovad Pozri príspevok
Len likvidovat - niekto solou, ja nozniciami.
čo na to ochranári?

ináč, je to dosť morbídne vysporiadanie sa so slimákmi...
0 0
pogy pogy

pogy je offline (nepripojený) pogy

Mne obžrali aj fazuľku, teda zatiaľ listy, pochutnávajú si aj na malinách, zaujíma ma čo ďalej im zachutí.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Marianna01 Pozri príspevok
čo na to ochranári?

ináč, je to dosť morbídne vysporiadanie sa so slimákmi...
Keby prisli ochranari ku nam na zahradu a zbierali by ich, aj by som im pomohla.
0 0
Janiča Janiča

Janiča je offline (nepripojený) Janiča

Ja som podľa rád z Porady vyskúšala dva spôsoby a musím povedať, že dosť úspešne. Najskôr som rastliny a ich okolie posyspala popolom, fungovalo to, ale len do prvého dažďa, a keď sa minul popol, tak som vyskúšala to pivo. A musím povedať, že s vynikajúcim účinkom. Pokiaľ som ráno išla do záhrady, tak som pozbierala max. 3 slimáky (ale čo s nimi, usmrcovať ich, som nedokázala). Tak som im do kôry zahrabala misku s 12 stupňovým pivom a každú noc, sa do nej chytí 8-10 ks. Uhynú bez môjho priameho zásahu a zrejme spokojní. Neviem, kde sa stále berú, uvidím do kedy sa tam budú chytať. Dúfam, že už dlho nie, a že sa ich takto zbavím. Doporučujem túto metódu, je veľmi účinná, málo pracná, s minimálnymi nákladmi a vysokým účinkom. Vyskúšajte.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ja som to pivo minulý rok skúšala, ale slimákov som tam chytila iba pár a ostatné sa normálne špacírovali po záhrade
0 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
No pivo je zaujimave pre spominanych 10 ks, popol tak na spestrenie. Morbidne, nemorbidne, ja ficim tiez uz 5ty rok na nozniciach (za dazda aj cez den a vecer pri baterke) a za pol hodku spravim tak 100 ks. Ale mam ich uz podstatne menej ako inokedy...
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Práve pred chvíľou bola nejaká relácia v televízií, kde hovorili o tom, že sliziak má prirodzeného predátora a to ježka a krtka. Možno preto ich tohto roku mám podstatne menej ako minulý rok, že krtko mi prevrtal celú záhradku. Zaujímave je, že mi nenarobil škodu a tak som ho nechala. Vôbec som sa nesnažila dostať ho zo záhradky a tak postupne prešiel takmer celý pozemok. Krtince som potom zarovnala, ale sliziakov som doteraz zahubila asi tak okolo 60 ks. Myslela som si, aj na Porade sa písalo, že nemá prirodzeného nepriateľa a preto ma to tak zaujalo.
0 0
Šimonová Jana Šimonová Jana

Šimonová Jana je offline (nepripojený) Šimonová Jana

durisovad Pozri príspevok
Prosim vas, neviete niekto dobru radu, ako sa v zahrade zbavit slimakov bez ulity? Vyzieraju mi salaty, nestacim ich dosadzat. Zatial proti nim bojujem len tak, ze ich zbieram zo zeme, kazdy den ich nazbieram za lopatku, ale mnozia sa rychlejsie, ako ich stacim likvidovat.
Ja používam na večer hydrat vápenatý/prachové vápno/tak ,že velký sitkom posypem všetký miesta výskytu 2krát v lete a je po nich.Rastlinám to nevadí a povápnim záhradu.
Jojo
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Šimonová Jana Pozri príspevok
Ja používam na večer hydrat vápenatý/prachové vápno/tak ,že velký sitkom posypem všetký miesta výskytu 2krát v lete a je po nich.Rastlinám to nevadí a povápnim záhradu.
Jojo
Po nedelnom dazdi som zasa nazabijala vyse 300 slimakov, skusim posypat vapnom, dufam, ze vykapu, potvory. Ak to pomoze, budem na teba s vdakou spominat a priat ti vsetko dobre.
0 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
Obycajne vapno mne nepomohlo, na druhy den uz kludne lezu aj po nom. Kupil som ale nehasene, to by mohlo zabrat. Tiez existuje aj nejaky nove dusikate vapno, neskusal som priamo na slimaky no na pandravy zabralo. (http://www.floraservis.sk/dusikate-vapno-perlka.php) Ale po dlhorocnych bojoch mozem povedat, ze pomaha hlavne cista zahrada (bez travy a zeliny), kedze maju stazene liahnutie spolu s kombinaciou baterkovym nicenim po tme, alebo priamo pocas dna ak dlhsie prsi. Je pomerne suchy rok, ale mozem povedat, ze som ich velmi zredukoval.
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Zahradu mame pomerne cistu, lenze oni hnusaci zeru vsetko, hrach, fazulu, cibulu, cesnak atd. Oprobujem kupit to dusikate vapno a vysledok oznamim. Zatial ich nicim prestrihnutim, ale stale sa mnozia a je to uz do zufania.
0 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
Ked je to take strasne, ja by som to okrem mechanickeho, riesil na zaciatok tym nehasenym (to dusikate je pomerne drahe 3kg cca 7€. I ked pisu, ze staci dost slaba koncentracia.). Ja som ho aplikoval len do foliaka. A vapna sa bat netreba, takmer vsetky pody ho vplyvom kyslych dazdov potrebuju. Ano, aj mne zeru vsetko, jedine co minuly rok nie, bola kukurica. Mal som teraz zozrate asi tri ruzickive kely, stale som ich nevedel nachytat, az vcera o 22.30 cele 3 ks na kazdom som podelil na 6 ks.
1 0
petrus19711 petrus19711

petrus19711 je offline (nepripojený) petrus19711

poradte mi co mozem dat proti slimakom,lebo dozrievaju mi jahody a mam tam velmi vela slimakov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať