Zavrieť

Porady

Výška výživného - anketa

Anketa: O výške výživného na súde by nemal rozhodovať len jeden človek (sudca, sudkyňa)

Počet hlasujúcich
133. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • súhlasím

    109 81.95%
  • nesúhlasím

    24 18.05%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Rada by som urobiť taký malý prieskum. Chcela by som vedieť, ktorá matka má na svoje deti (koľko detí) aké vysoké (nízske) výživné a keď sa dá tak približný príjem matky aj otca. Tatiež by som poprosila lokalitu Slovenska, aby to bolo prehľadnejšie a aspoň sa dozvieme ako rozhodujú súdy na Slovensku.
Dúfam, že sa pridáte (samozrejme platí aj pre otcov, starajúcich sa o drobčekov)

Začínam ako prvá:
Matka príjem: 2.400,- Sk hmotná núdza
Otec príjem: 22.000,- Sk štátny zamestnanec
Výživné 1 dieťa: 3.500,- Sk
vek dieťaťa: 6 rokov
Lokalita: východné slovensko (Michalovce)

Samozrejme chcem poďakovať za účasť a verím, že výsledky nás vrelo prekvapia.
Naposledy upravil 02Michaela : 18.12.08 at 16:08 Dôvod: poďakovanie a doplnenie údajov
Usporiadat
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

02Michaela Pozri príspevok
Ja si myslím, že prihliada. Ak sa jedná o matku, ktorá chce výživné na dieťa, skúma súd ským matka žije, a koľko ma ten ským žije príjem. Neviem ako je to u otca, ale pri pojednávaní mi sudca vykričal, že keď s niekym budem žiť, tak budú skúmať aj jeho príjem ( a dostanem od bývalého veľké H....). Mne však na krk už žiadneho (prepáčte dobrý chlapci) chlapa netreba.
Súd prihliada aj na príjem osoby (manželky, priateľky) ktorá žije s otcom dieťaťa.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Ahojte.
Ďakujem za účasť v tejto ankete a samozrejme budem rada, ak bude táto anketa aj ďalej pokračovať. Anketa, ktorá je hore nad témou, myslím, nepotrebuje výklad, ale urobila som priebežné hodnotenie ankety samotnej. V prílohe sa dozviete, ako na tom priemerne stoja s príjmom matky, tiež priemerný príjem otca, v celej SR a tiež v konkrétnej lokalite. Taktiež je tam aj výživné, priemerne vypočítané na 1 dieťa. Určite to nie sú konkrétne čísla, ale iba priemerné, uvedené v ankete, taktiež je uvedený počet matiek a otcov, kde nebol uvedený príjem.

Len pre zaujímavosť.

Podľa údajov uvedených v ankete, platné pre celú SR:

Priemerný zárobok matky na celú SR (+,-) = 12.565,- Sk 417,08 EUR
Priemerný zárobok otca na celú SR (+,-) = 24.054,- Sk 798,45 €
Priemerné výživné pripadajúce na 1 dieťa na celú SR (+,-) = 2.583,- Sk 85,74 €


Naposledy upravil 02Michaela : 11.02.09 at 12:01
0 0
kukucka1979 kukucka1979

kukucka1979 je offline (nepripojený) kukucka1979

Fakt mi to pasuje. Som zo stredneho slovenska a priznali nam vyzivne vo vyske 2 200,-. Vzhladom k tomu, ze prcek zacal navstevovat prvu triedu a nie najlacnejsi tenisovy kruzok, idem ziadat o zvysenie... Dufam, ze budem uspesna... Mozno daju
2 300,- ako mas uvedeny priemer :-))
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

kukucka1979 Pozri príspevok
Fakt mi to pasuje. Som zo stredneho slovenska a priznali nam vyzivne vo vyske 2 200,-. Vzhladom k tomu, ze prcek zacal navstevovat prvu triedu a nie najlacnejsi tenisovy kruzok, idem ziadat o zvysenie... Dufam, ze budem uspesna... Mozno daju
2 300,- ako mas uvedeny priemer :-))
Držím palčeky.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Samozrejme, že anketa ďalej pokračuje a budem veľmi rada, keď sa do nej zapoja aj ďalší.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

hlavne sa ženy netreba dať, ved deti neuživíme zo vzduchu a po mojich skúsenostiach so zvyšovaním výživného na moje dcéry som presvedčená, že naše zákony dostatočne nechránia matky a neraz majú obrovský problém uživiť svoje deti a súdy to netrápi. napríklad mojim plnoletým dcéram ex platí pravidelne ako sa mu zachce, napr. teraz 2 mesiace nezaplatil a ked mu zavolaju tak povie, že on chudák teraz nemá a da neskôr , ale vieme že na pivko a do luxusných reštaurácií chodí. Mesačne mi má platiť 12.500 na obe dcéry a to je dosť peňazi a nám to chýba, ale mna sa nik nepýta či mám na zaplatenie poplatkov. a na súde neuspejem ved čo na tom že neplatí do 15. v mesiaci do ruk dcér? ani raz nám za posledné roky nezaplatil načas a zvykne to posielať po častiach ako sa mu zachce. Pritom je uspešný podnikateľ a penazi má kopu.
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

Treba dať návrh na exekúciu, potom Ti určite už bude platiť včas
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

adriana126 Pozri príspevok
Treba dať návrh na exekúciu, potom Ti určite už bude platiť včas
to som skúšala a nie je to také jednoduche,lebo kým to celé prebehne, tak on rýchlo zaplatí nejakú časť, lebo termín má do 15. v mesiaci a trebars zaplatí další mesiac 8., a vlastne platí ako samu chce.
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

Tak to teda nefunguje, my sme platili s manželom, ktorý platí na deti z prvého manželstva výživné po narodení dcérky na dve splátky, lebo nám to nevychádzalo a odvolanie sa dlho ťahalo, čiže my sme platili z príjmu, ktorí sme mali obaja ešte predtým než som bola tehotná a keď sa malá narodila, tak nám to proste nevychádzalo a platili sme väčšiu časť do 15. v mesiaci a potom ďalšiu do konca mesiaca z rodičovského príspevku čiže okolo 20. v mesiaci a dostali sme exekúciu, napriek tomu, že rozsudok bol zle napísaný, čo nám odobril aj Krajský súd ale až po exekúcii. Koncom februára bola manželova prvá žena dať návrh na exekúciu a už 16. apríla sme mali všetko zablokované a nenechali nám ani životné minimum.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

no tak dík a skúsim sa obrátiť na právničku, aby mi s tým pomohla.
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

Určite treba mať dobrého právnika, ktorý v tom vie lepšie chodiť
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

aby som Ti to ešte upresnila, treba ísť za vyššou súdnou úradníčkou, tie to majú na starosti
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

adriana126 Pozri príspevok
aby som Ti to ešte upresnila, treba ísť za vyššou súdnou úradníčkou, tie to majú na starosti
dakujem
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

bobiku Pozri príspevok
hlavne sa ženy netreba dať, ved deti neuživíme zo vzduchu a po mojich skúsenostiach so zvyšovaním výživného na moje dcéry som presvedčená, že naše zákony dostatočne nechránia matky a neraz majú obrovský problém uživiť svoje deti a súdy to netrápi. napríklad mojim plnoletým dcéram ex platí pravidelne ako sa mu zachce, napr. teraz 2 mesiace nezaplatil a ked mu zavolaju tak povie, že on chudák teraz nemá a da neskôr , ale vieme že na pivko a do luxusných reštaurácií chodí. Mesačne mi má platiť 12.500 na obe dcéry a to je dosť peňazi a nám to chýba, ale mna sa nik nepýta či mám na zaplatenie poplatkov. a na súde neuspejem ved čo na tom že neplatí do 15. v mesiaci do ruk dcér? ani raz nám za posledné roky nezaplatil načas a zvykne to posielať po častiach ako sa mu zachce. Pritom je uspešný podnikateľ a penazi má kopu.

Žiaľ, najhoršie je, že my to nezmeníme. Legislatíva skôr chráni otca, ako matku. (samozrejme v niektorých prípadoch aj opačne, ale to len výnimočne). Ale vidím, že viac negatívnych skúseností majú ženy, ktoré nedokážu na súde (kvôli "samosudcovi") zabezpečiť od finančne dobre zabezpečeného muža ani poriadne výživné pre svoju ratolesť.

Niekedy rozmýšľam, či ex niekedy rozmýšľaľ nad tým, že keď sme ešte spolu žili, boli náklady na dieťa 3xnásobne až 4xnásobne vyššie, ako je výživné, ktoré teraz platí "na vlastné" dieťa!. Teraz sa mu to zdá veľa, ale keď sme žili spolu, doprial by "vlastnému dieťaťu všetko". Prečo teda nedopraje dôstojný život "svojmu" dieťaťu aj po rozvode?! Alebo už nie je zrazu jeho "vlastné"?! Neviem to akosi pochopiť.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Je zaujímavé, že ex sa na výživnom svojej dcéry podiela vo výške 116,- EUR za mesiac, pričom ja sa na výžive svojej dcéry podielam vo výške vyšše 200,- EUR. Aká je to spravodlivosť??? On si žije zo 764 € a ja mám vyžiť z 80 € hmotnej núdze a jeho 116 € výživného!!!! Aká to je spravodlivosť????! Pričom 200 € dám len mesačne za nájom, a to platím za ex úver a ešte po mne chce aby som ho vyplatila z bytu. Je normálny??!!! Je toto spravodlivosť??? Sudca prihliada na čo???? Že matka je POVINNÁ starať sa o dieťa a otec LEN KEĎ CHCE?!
Strašné. Predsudky a zákony z doby kamenej.
Pripomína mi to mentalitu východného slovenska, kde ženu pokladá chlap za slúžku, opatrovateľku... Žiadna emancipácia. Proste, DOBA KAMENNÁ. Žiadne právo pre ženu, ale chlap môže všetko.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Budem teraz trochu brutálna, ale keď žena nemôže vyžiť a uživiť dieťa zo svojho "príjmu" + výživné na dieťa, prečo nedá návrh, aby bolo dieťa zverené do výchovy exmanžela, ktorý je na tom podstatne finančne lepšie?
Vnútorne nesúhlasím s tým, čo som napísala, len je to pohľad z druhej strany.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Moj ex má pocit, že to výživné nedáva deťom ale že ja si zlepšujem životnú uroveň na jeho úkor. Samozrejme je to totálna somarina a to mi všetky matky hádam dajúza pravdu.Ja mám dokonca druhého manžela a ten mav pohode uživí a živí aj jeho deti aj keby nemusel, ked ten ich otec nepošle načas výživné alebo saodmietne podielať na nejakých väčších nákladoch, tak to potiahne môj terajší menžel. Ale to už tomu mojmu ex nevadí, že za neho si plní vyživovaciu povinnosť niekto cudzí. A to uplne ľutujem ženyktoré su samé a musia tahať deti zo svojho príjmu. Myslím, že by sa ženy ale aj otcovia, ktorí sa starajú o svoje deti mali ozvať a tlačiť na nič podstatné neurobilo v prospech detí ale ani ich rodičov, ktorí sa o ne starajú a narážujú na samé byrokratické problémy. A nakoniec samé vidíte z tejto ankety, že čo súd, čo sudca a "počasie vonku a ranná nálada sudcu" to iný rozsudok. Sú rozne občianske združenia. Čo tak nejaké pod názvom "Spravodlivé výživné pre naše deti".
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

iriska Pozri príspevok
Budem teraz trochu brutálna, ale keď žena nemôže vyžiť a uživiť dieťa zo svojho "príjmu" + výživné na dieťa, prečo nedá návrh, aby bolo dieťa zverené do výchovy exmanžela, ktorý je na tom podstatne finančne lepšie?
Vnútorne nesúhlasím s tým, čo som napísala, len je to pohľad z druhej strany.
Prepáčte ale to je fakt totálna somarina a myslím že ste to radšej nemali ani písať, ved potom všetkom čo je tu popísané to môže napísať a teraz mi prepáčte výraz "totálny hňup neznalý veci"
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Anketa aj naďalej pokračuje.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

chce nechce, musím sa ale irisky trochu zastať, ono je naozaj fakt, že dieťa sa vo väčšine prípadov zveruje matke a niekedy mám obavu, že paušálne bez ohľadu na podrobné zistenie stavu. Poznám viacero príkladov z blízkeho okolia, kedy by bol zrovna otec plnohodnotnejší rodič ale súdny systém z neho urobil len platiča výživného a matka používa deti na vydieranie a zdieranie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať