Zavrieť

Porady

Depozitný účet

Ahojte poraďáci,
prosím Vás ako je to s depozitným účtom.
Aké peňažné prostriedky môžu ísť na depozit? Len prenesené kompetencie? Obce môžu dať výplaty na depozit?
Každý hovorí inak. Poraďte. Ďakujem
Usporiadat
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

evina Pozri príspevok
Štátna rozpočtová organizácia:
V decembri prevediem z účtu 261/ 225 mzdy na depozitný účet s príslušnou RK - 611, 612 001...621...625...atď.. čiže mám to správne v rozpočte tohoto roku.
Na depozitný účet to príjmem 221/261 s RK na príjme 292 027? ANO V januári vyplatím mzdy 331/221, 336/221 atď s RK, musi byť RK ako na výd.účte či bez akejkoľvek RK? Účet sa mi vynuluje. Ak pri výplate z depozitu v januári nedám žiadnu RK zobrazia sa mi bludy vo FIN o plnení príjmov a výdavkov v časti II.. Akosi som sa s tým domotala, prosím o pomoc hlavne ako použiť RK pri mzdách prostredníctvom depozitného účtu v decembri, a potom v januári...
odpoveď v texte
2 0
moska moska

moska je offline (nepripojený) moska

Keď posielaš mzdy na depozit účtuješ:
Z BU na depozit:
261/222 09121/ZŠ 611 a ostatné položky...
Príjem na depozit:
221/261 tu nie je žiadna RK
v novom roku z depozitu:
331,336,342/221 bez RK

my máme účet depozitného účtu podľa záväzného členenia IVES-u 221 17

keby si to dala s RK v novom aj starom roku, tak by to bolo 2x vo výdavkoch rozpočtu a nesedelo by ti to vo výkazoch
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

moska Pozri príspevok
Keď posielaš mzdy na depozit účtuješ:
Z BU na depozit:
261/222 09121/ZŠ 611 a ostatné položky...
Príjem na depozit:
221/261 tu nie je žiadna RK
v novom roku z depozitu:
331,336,342/221 bez RK

my máme účet depozitného účtu podľa záväzného členenia IVES-u 221 17

keby si to dala s RK v novom aj starom roku, tak by to bolo 2x vo výdavkoch rozpočtu a nesedelo by ti to vo výkazoch
Ak to ja dám v novom roku aj s RK na depozitnom, čiže mimorozpočtovom, tak to členenie je vidieť v časti II. vo výkaze vo výdavkoch, ale určením podmienky v tlačení zostav to viem v tom rozpočte ošetriť.
0 0
moska moska

moska je offline (nepripojený) moska

nerozumiem, prečo to dávaš na depozitnom účte s RK, tam sa to nedáva. Ale ak to kvôli niečomu potrebuješ, tak si to daj a v zostavách si to zablokuj
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať