Zavrieť

Porady

Dieťa po štyridsiatke

Ahojte poraďáci,
mám 42 rokov, môj partner tiež 42, veľmi by sme chceli mať spolu dieťatko, ja mám dve dospelé deti, môj partner žiadne, ale neviem, či to nie je neskoro, premýšľame nad množstvom otázok, pre aj proti. Prosím ak má niekto skúsenosti s tehotenstvom, zdravím bábätka, prosto akékoľvek postrehy, mal dieťa v tomto veku a je už dospelé, ako to bralo, že má takých " starých " rodičov, budem vďačná za akékoľvek príspevky na túto tému, vopred všetkým ďakujem.
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Majka40 Pozri príspevok
myslela som stará na dieťa, keďže o tom je tu téma ... ale som rada, že som ťa pobavila
...no na dieťa, niesi vôbec stará, si sebavedomá, trpezlivá, vieš čo chceš, potrebuješ Majka ešte niečo viac k tomu? Ja ti veľmi fandííííím.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

ludmilla Pozri príspevok
Teraz som sa nahlas zasmiala - 38 rokov starááááááááá, dúfam, že si len vtipkovala, ty ešte nemáš nárok na to aby si sa cítila starááááá. Som zvedavá ako sa budeš pozerať na 38 - ročných, keď budeš mať 80.
Ja som v 38 rokoch končila VŠ, našťastie som dcéru už mala a neplánovala som mať druhé. Ale aj tak obdivujem ženy, ktoré vo vyššom veku majú deti, hoci prvé deti už majú takmer dospelé. Kedysi to nebolo zvykom, ale to viac preto, že ženy rodili okolo dvadsiatky až dvadsať päťky, maximálne do tridsiatky. Teraz väčšinou v tej dobe robia ženy kariéru a materstvo si nechávajú na neskôr. Je to asi lepšie. Okrem toho už stoja na vlastných nohách a dokážu sa o dieťa skôr postarať - myslím finančne, čo v dvadsiatke v tej dobe bolo skôr výnimka ako pravidlo.
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

Takže ahojte milí poraďáci.
Hlásim sa opäť v tejto téme, pretože sa chcem s vami podeliť o obrovskú radosť, 28.1.2010 sa nám narodila krásna zdravá dcérka, pri narodení vážila 3580g a merala 50cm, narodila sa úplne prirodzene bez akýchkoľvek komplikácií a takisto prebiehalo aj celé tehotenstvo, sme obidve zdravé a s partnerom sme neskutočne šťastní, že sa nám podarilo priviesť na svet takého krásneho dokonalého človiečika. Týmto by som danú tému ukončila, možno som niekomu pomohla v rozhodovaní, ja by som nikdy nemenila a som šťastná, že som sa takto rozhodla. Ešte raz všetkým ďakujem za názory a všetky príspevky k tejto téme. S pozdravom, Margot.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

margot157 Pozri príspevok
Takže ahojte milí poraďáci.
Hlásim sa opäť v tejto téme, pretože sa chcem s vami podeliť o obrovskú radosť, 28.1.2010 sa nám narodila krásna zdravá dcérka, pri narodení vážila 3580g a merala 50cm, narodila sa úplne prirodzene bez akýchkoľvek komplikácií a takisto prebiehalo aj celé tehotenstvo, sme obidve zdravé a s partnerom sme neskutočne šťastní, že sa nám podarilo priviesť na svet takého krásneho dokonalého človiečika. Týmto by som danú tému ukončila, možno som niekomu pomohla v rozhodovaní, ja by som nikdy nemenila a som šťastná, že som sa takto rozhodla. Ešte raz všetkým ďakujem za názory a všetky príspevky k tejto téme. S pozdravom, Margot.
Gratulujem a želám Vám len to najlepšie, veľa zdravia, lásky, šťastia a hlavne spokojnosti. Nech Vám Vaša dcéra robí len radosť.
Ešte raz gratulujem.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Gratulujem, prajem veľa zdravia a radosti z malého pokladu.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Blahoželám a teším sa s Vami.



Najväčšie sú tie zisky,
čo život dáva do kolísky.
V jednej z nich už sladko dýcha,
Vaše šťastie, Vaša pýcha.
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

Gratulujem Margot, zelam vam aj ja vela stastia, a nech ste obe v najlepsom poriadku myslim, ze krajsie ukoncenie temy si ani nevieme predstavit
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

margot157 Pozri príspevok
Takže ahojte milí poraďáci.
sa chcem s vami podeliť o obrovskú radosť, 28.1.2010 sa nám narodila krásna zdravá dcérka, pri narodení vážila 3580g a merala 50cm.

Kto hovorí, že zázraky sa nedejú, zrejme ešte nezažil pôrod dieťaťa.

Krásne je všetko, čo spája nebo so zemou: dúha, meteorit, snehové vločky, rosa, ale najkrajší na svete je úsmev dieťaťa.

Margot, všetko najlepšie, užívaj si tie nádherné chvíle!!!!!!!!!!!!!!
obrazok391792.jpg  
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Gratulujem, nech Vám rastie pre radosť, šťastie a nech to rozhodnutie nikdy neľutuješ ...
Veď dieťa je naozaj ten najväčší a najkrajší zázrak ...

Marta
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Gratulujem Margot. Želám Vám veľa zdravia, šťastia, pohody a spokojnosti, a nech Vám dcérka robí len a len radosť .
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Margot blahozelam ti ale prosim neukoncuj este tuto temu-zabudla si na malinky detail-my sme zvedave/i aj ako sa tvoja dcerka vola.....
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

osky Pozri príspevok
Margot blahozelam ti ale prosim neukoncuj este tuto temu-zabudla si na malinky detail-my sme zvedave/i aj ako sa tvoja dcerka vola.....
Ďakujeme vám všetkým veľmi pekne za milé slová, gratulácie, ešte raz veľmi pekne ďakujeme, maličká sa vola ako mamička, čo bolo ockove vyslovené želanie a ja som nemala srdce mu to odmietnuť, čiže Margarétka.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

margot157 Pozri príspevok
Ďakujeme vám všetkým veľmi pekne za milé slová, gratulácie, ešte raz veľmi pekne ďakujeme, maličká sa vola ako mamička, čo bolo ockove vyslovené želanie a ja som nemala srdce mu to odmietnuť, čiže Margarétka.
krasny kvietok.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
MARGOT, z celého srdca Vám gratulujem a želám veľa zdravia, šťastia, lásky, nech celej tvojej rodine ten prekrásny kvietok prináša len radosť a potešenie.


[ATTACH]Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Pri narodení dieťaťa_2.jpg
Zobrazení: 28
Veľkosť:  33.6 KB[/ATTACH]



Nevedela som vybrať, ktorý je lepší tak som priložila obidva.
Pri narodení dieťaťa.jpg  
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

prečítala som si tému a gratulujem všetkým mamičkám

ale prosím mám otázku dáte názor aj mne???
mám o mesiac 38 a teraz už manžel o mesiac 44, máme veľmi vysoký úver ešte 15 rokov,
ja mám dieťa z prvého manželstva - 14 ročnú a manžel dve deti dospelé, dcéra už má teraz miminko takže manžel je čerstvý dedko a syn má 21 povahu urazeného pubertiaka a býva s nami. Na syna je manžel veľmi upatý, všetko mu dovolí , všetko mu prejde a robí si čo chce, nemusí nič robiť ani prispievať a akýkolvek pokus to zmeniť je riadnou hádkou a proste v tomto manžel neustúpi.
bývame už vyše roka spolu teraz sme mali svadbu a po dlhom rozhodovaní sme čakali dieťa o ktoré sme prišli pred necelým mesiacom potratom v 7 tt. teraz sa o tom či sa budeme snažiť o dieťa ešte manžel nechce rozprávať lebo sa bál čo sa mi stane a teraz už ako dedo sa cíti o to viac starý a bojí sa ako zvládneme úver a všetko, mám síce ja svoj malý byt len garzonku ale tú predať nechcem práve pre povahu jeho syna, a potom už by som ak by sa niečo stalo nemala kam ísť, mám síce od manžela darovacou zmluvou pol domu a spolu splácame úver aj účty ale bojí sa.

Ja som už prišla o dieťa aj predtým pri mimom. tehot takže je tam menšia šanca zostať tehotná a teraz potratom, ale veľmi túžim po dieťatku aj ked mám obavy ako to zvládneme a čo potom s prácou lebo tam sa už nebudem môcť vrátit a pod.
čo by ste robili vy,? alebo aký máte na to názor???
ďakujem
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Síce si v téme "dieťa po 40-tke", ale ved ty más este kopec času do tohto veku. aj ked po 35 - 36.veku ženu čakajú viac vyšetrenia v tehotenstve, tak nevidím dôvod, prečo nie? Ak si sa vysporiadala so stratou dieťatka a chceš dalšie dieťatko, tak ak ti to dovoľuje zdravotný stav, nemusíš mať obavy. ved kto neskúša nič, tak nič ani nedosiahne...držím palce, aby to dopadlo dobre. a to, čo si písala o úver a pod., tak v dnešnej dobe je málo rodín, ktoré nemajú úvery či iné podlžnosti....tuším dnes je taká doba, kde sa človek ženie a uháňa vopred, snaží sa z celých síl bojovať a zabezpečovať rodinu...nemusíš sa báť toho, že manžel je už dedo či to zvládne....veľa štatistík existuje práve o tom, že čím starší muž-otec, tým je to príjemnejšie....prajem veľa šťastia...katka
veronkaj Pozri príspevok
prečítala som si tému a gratulujem všetkým mamičkám

ale prosím mám otázku dáte názor aj mne???
mám o mesiac 38 a teraz už manžel o mesiac 44, máme veľmi vysoký úver ešte 15 rokov,
ja mám dieťa z prvého manželstva - 14 ročnú a manžel dve deti dospelé, dcéra už má teraz miminko takže manžel je čerstvý dedko a syn má 21 povahu urazeného pubertiaka a býva s nami. Na syna je manžel veľmi upatý, všetko mu dovolí , všetko mu prejde a robí si čo chce, nemusí nič robiť ani prispievať a akýkolvek pokus to zmeniť je riadnou hádkou a proste v tomto manžel neustúpi.
bývame už vyše roka spolu teraz sme mali svadbu a po dlhom rozhodovaní sme čakali dieťa o ktoré sme prišli pred necelým mesiacom potratom v 7 tt. teraz sa o tom či sa budeme snažiť o dieťa ešte manžel nechce rozprávať lebo sa bál čo sa mi stane a teraz už ako dedo sa cíti o to viac starý a bojí sa ako zvládneme úver a všetko, mám síce ja svoj malý byt len garzonku ale tú predať nechcem práve pre povahu jeho syna, a potom už by som ak by sa niečo stalo nemala kam ísť, mám síce od manžela darovacou zmluvou pol domu a spolu splácame úver aj účty ale bojí sa.

Ja som už prišla o dieťa aj predtým pri mimom. tehot takže je tam menšia šanca zostať tehotná a teraz potratom, ale veľmi túžim po dieťatku aj ked mám obavy ako to zvládneme a čo potom s prácou lebo tam sa už nebudem môcť vrátit a pod.
čo by ste robili vy,? alebo aký máte na to názor???
ďakujem
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

ďakujem

no nieje to ľahké, bolí ma to ako každú maminku čo prišla o dieťa,
veľmi ma drží že aj manžela to prejde a budeme sa snažiť ešte raz a ak to ani potom nevyjde tak potom sa budem musieť vyrovnať s tým, že také šťastie mať nebudem, často sa pristihnem pri tom ako myslím ako by už bolo veľké a pod.

ďakujem ešte raz.
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Margot, dodatočne blahoželám a ďakujem za skvelú tému. Poskytla mi odpovede, ktoré som hľadala. Budem mať 40 a strašne by som chcela tretie dieťa. Naozaj ďakujem.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

JanaSys Pozri príspevok
Margot, dodatočne blahoželám a ďakujem za skvelú tému. Poskytla mi odpovede, ktoré som hľadala. Budem mať 40 a strašne by som chcela tretie dieťa. Naozaj ďakujem.
držím palce...
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Prečítala som si všetky príspevky a nedá mi nezapojiť sa. Moja dcerka sa narodila, keď som mala 38 rokov. Dnes mám 40 a som nesmierne šťastná, že ju mám. Velmi by sme chceli pre ňu súrodenca a dúfam, že sa to splní. Margot a jej Margarétke želám veľa zdravíčka a šťastia.
Ďakujem za peknú tému.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať