Zavrieť

Porady

Zvážte nákup Pohody

Pisem sem, aby som upozornil kolegov na to, ze Stormware nie je schopny riesit banalne problemy v rozumnych terminoch (nehovoriac o tom, ze by ich mali predvidat).

Hned 2. januara som reklamoval, ze sa nedaju vystavit zahranicne faktury (faktura v cudzom jazyku s IBAN). Medzitym vydali uz jednu aktualizaciu, no tuto banalnu chybu nevedia odstranit. Dnes som tam opat volal, nevedia povedat kedy to bude, je to uplne to iste ako s ruskym plynom. Mal som pocit, ze volam do materskej skolky.

Robi nam to (nasej firme aj Slovensku) hanbu, kazdemu odberatelovi sa musim ospravedlnovat.
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ano, zkaznicky servis Stormware asi naozaj nie je dobry. Uz som to tu niekde pisal, asi pred rokom som si kupil individualne skolenie, ale musel som vynalozit dost energie, skratka - nermal som dojem, ze oni potrebuju moje peniaze.

Problem vidim v tom, ked sa nejaka firma stane rychlo velmi uspesna, ludia zleniveju a maju pocit, ze to tak bude naveky. Toto je riziko vsetkych firiem (vratene mojej - to si uvedomujem) a dost firiem na to v historii uz zakapalo. Poniektori ludia su vo svojej uprimnosti schopni sa s tym este aj priznat zakaznikovi.

Jeden priklad z uspesneho stavebneho supermarketu. Asi 15 minut pred zatvorenim, pri kazdej pokladni asi sturia zakaznici. Posledna pokladna prazdna. Isiel som teda tam. Videl som ze je oznacena oznamom (Prednostne vybavujeme zakaznikov z vonkajsieho skladu) - teda pri tejto pokladni mali prednost ti, ktori kupovali rozmerne veci, ktore boli skladovane vonku. Lenze v case, ked som tam prisiel tam ziadny dalsi zakaznik nebol. Pokladnicka sa ma snazila otocit s tym, ze to je pokladna pre vonkajsi sklad. Tak jej vravim, ze vie, ale ze "prednostne" pre vonkajsi, teda teraz ma moze pokojne obsluzit. Ona na to - "Chodte vedla - tuto pokladnu planujeme casom vyuzivat iba pre vonkajsi sklad, tak uz teraz vychovavame zakaznikov".

Teda jej sa nechce 15 minut pred koncom prac. zmeny robit, tak "vychovava" zakaznikov. Samozrejme som jej povedal nieco, s cim sa asi doma nepochvali a nakoniec ma velmi rychlo obsluzila.

Teda v com bol problem? Pokladnicka nebola nijako zainteresovana na trzbch, mala svoj plat, a majitelia to neriesili, pretoze im do vacku (zatial) plynul rozpravkovy zisk. Nebola totiz ziadna konkurenica. Teraz uz zacina byt...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

emik Pozri príspevok
hm, co myslite aka by bola reakcia vedenia firmy, ak by si ich slusne upozornila, ze ich zamestnanci mali neslusne spravanie voci tebe?
Myslim, ze otazka stoji skor - ci by bola vobec nejaka...
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Môj dnešný zážitok bol úplne zbytočný, pretože nikomu nič - okrem zlého pocitu - nepriniesol. Opakujem, viem o sebe, že nie som zručná napr.v exporte exelovských tabuliek do Pohody, lenže preto nerobím na technickej podpore, ale robím účtovníctvo. Celé poobede uvažujem nad tým, na čo to vôbec bolo.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
ak mas nejaky dotaz, kludne sa tu spytaj, s exportom a importom do a z pohody mam dost skusenosti
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Pidgey Pozri príspevok
ak mas nejaky dotaz, kludne sa tu spytaj, s exportom a importom do a z pohody mam dost skusenosti
Mám otázočku, lebo viem, že si v tom doma.
Firma A vlastní a používa SW Pohoda verzia komplet od 1.1.2009
Firma B (to ako "ja"), im robím účtovníctvo, tiež SW Pohoda verzia komplet

Doteraz mali iný SW, takže som všetky faktúry, kt. vystavili prepisovala (nie položkovite) do svojho SW, ale aj tak sa sem-tam stane chybička-zaokrúhľovanie - aj keď je nastavené rovnako a pod....

Vedela by som teraz, keď máme rovnaký SW aj verzie stiahnuť do svojej verzie ich vystavené faktúry z ich PC napr. za týždeň, alebo mesiac, alebo od č. do čísla....aby som to neprepisovala?

Samozrejme, aby som pritom nestratila ani nezmenila svoje predchádzajúce údaje. Detto moje údaje naviazané napr. na banku a pokladňu.

(každý máme sólo verzie, nie sme v sieti prepojení....)
oni vo svojom PC nahadzujú sklad - príjem a výdaj, ale do faktúr vydaných neťahajú cez sklad, ale robia sólo príjemky(z došlých faktúr - tie neevidujú v SW, len v Knihe faktúr - papier. verzia.) a výdajky, (opäť sólo vystavenie ťahajú zo skladu.)

Dosť neporiadne zaznamenávajú aj likvidáciu vydaných faktúr. Zväčša nesedí, spoliehajú na moje výstupy.

Neviem, či dosť informácií pre možné riešenie..
Ďakujem
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
pri importe /exporte z Pohody do Pohody nemusite nic exportovat. Staci ak chcete naimportovat do vasej databazy ich doklady (napriklad FA) - ist cez menu Subor/datova komunikacia/Import agendy - vybrat agendu ktoru chcete importovat (napriklad "faktury") , v dalsom krorku vas Pohoda vyzve od kial to chcete naimportovat - vyberiete priamo databazu Pohody zakaznika -tej druhej firmy, a v dalsom kroku Vam Pohoda oznami nieco v zmysle "databaza je vo formate databazy Pohoda, budu importovane kompletne udaje" a ponukne Vam na vyber co chcete importovat (vyber od -do datumu, vyber pomocou zaskravacich policok bud Vydane FA, prijate FA, zalohove FA, pohladavky zavazky). Najlepsie je si ale pre dtym zalohovat Vasu databau, ak by nahodou nieco nevyslo,aby ste si nespravili neporiadok u seba.Takto mate potom moznost si importovat FA iba od isteho datumu, cize si nebudete prepisovat stare udaje. Jediny problem moze nastat, ak by vo firme odkial importujete urobili nieco zle a pouzili by uz vystavene cislo FA este raz v dalsom mesiaci (napriklad by povodnu FA vymazali,alebo by jej zmenili datum na dalsi mesiac) - vtedy by pohoda zastavila import a vypisala chybu duplicitneho zaznamu pri importe.Inak by vsetko malo fungovat ako po masle . Ak by ste s tym mali problem,alebo by ste niecomu nerozumeli, napiste mi do spravy, dam Vam cislo na seba a cez telefon by sme to doklepli

A este k likvidaciam. Tie sa pri ziadnom importe neprenesu korektne. Pri takomto importe Vam ale pohoda spravi likvidaciu (ak dana Fa bola zlikvidovana) ako "likvidaciu bez vazby". To si potom musite rucne opravit (vymazat a vystavit novy doklad).Ak su likvidovane cez Pokladnu, aj tuto agendu si viete takto naimportovat, a potom si jednotlive doklady podla textu viete sparovat s danymi FA.V Banke by to malo byt obdobne.

A este posledne upozornenie: takyto import funguje, teda Pohoda Vam ponukne na vyber datum a agendy iba vtedy ak mate zhodny release, cize aktualizaciu Pohody. Ak maju oni starsiu verziu, musite si ju najprv u seba nacitat a previest do vasej verzie (zalozte si ju ako druhu, docasnu firmu, aby ste si neprepisali vasu databazu)
Naposledy upravil Pidgey : 22.01.09 at 12:00
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

atka4 Pozri príspevok
Mám otázočku, lebo viem, že si v tom doma.
Firma A vlastní a používa SW Pohoda verzia komplet od 1.1.2009
Firma B (to ako "ja"), im robím účtovníctvo, tiež SW Pohoda verzia komplet

Doteraz mali iný SW, takže som všetky faktúry, kt. vystavili prepisovala (nie položkovite) do svojho SW, ale aj tak sa sem-tam stane chybička-zaokrúhľovanie - aj keď je nastavené rovnako a pod....

Vedela by som teraz, keď máme rovnaký SW aj verzie stiahnuť do svojej verzie ich vystavené faktúry z ich PC napr. za týždeň, alebo mesiac, alebo od č. do čísla....aby som to neprepisovala?

Samozrejme, aby som pritom nestratila ani nezmenila svoje predchádzajúce údaje. Detto moje údaje naviazané napr. na banku a pokladňu.

(každý máme sólo verzie, nie sme v sieti prepojení....)
oni vo svojom PC nahadzujú sklad - príjem a výdaj, ale do faktúr vydaných neťahajú cez sklad, ale robia sólo príjemky(z došlých faktúr - tie neevidujú v SW, len v Knihe faktúr - papier. verzia.) a výdajky, (opäť sólo vystavenie ťahajú zo skladu.)

Dosť neporiadne zaznamenávajú aj likvidáciu vydaných faktúr. Zväčša nesedí, spoliehajú na moje výstupy.

Neviem, či dosť informácií pre možné riešenie..
Ďakujem
Je to možné takýmto postupom: Oni ti pošlú zálohu účtovnej jednotky, bude to súbor IČO_ROK.zip, ten treba rozzipovať, dostaneš súbor PohodaXX.mdb. Ten potom vieš použiť na import. V Pohode spustíš funkciu Súbor - Dátová komunikácia - Import agendy, zvolíš si agendu Faktúry a na ďalšej stránke cez Prechádzať otvoríš ten súbor PohodaXX.mdb. Na ďalšej stránke si definuješ dátumy, v rozsahu ktorých sa majú faktúry naimportovať.

Aby to fungovalo, musíte mať rovnakú verziu Pohody, napr. release 9005, tiež si treba uvedomiť, že keď sa definuje rozsah dátumov, tak je nutné importovať iba uzatvorené obdobia. Ak by doplnili nejakú faktúru do dňa, ktorý už máš naimportovaný, tak ten jeden importovať nepôjde, jedine keby si zase vymazala všetky faktúry z toho dňa a naimportovala opakovane celý deň. Ak nájde duplicitu, tak sa celý import zastaví.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Dobre tomu rozumiem, že si napríklad môže naimportovať len príjemky alebo len výdajky? Lebo mám taký prípad, že klient má Pohodu, vystavuje v nej faktúry a vedie sklad a mne by veľmi pomohlo, keby sa len faktúry a sklad dal naimportovať ku mne, kde mám všetko ostatné.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
Ano, viete si naimportovat jednotlive agendy samostatne.
no, pri takomto importe mate na vyber importovat aj s vazbou na sklad. Tam ale musite mat aj rovnake karty (teda rovnaky kod vyrobku) ktore chcete importovat.Vydajky viete importovat tiez,ale prijemky sa nedaju.(Iba prijate FA). Treba si to zazalohovat a vyskusat. Ak mate viac skladov s rovnakymi kartami, pred importom si treba vybrat sklad, na ktory sa to bude viazat (cez menu sklady/Sklady - vybrat sklad).Ono, tazko sa niektore veci vysvetluju pisanim, ked neviem co presne chcete importovat, co presne mate uz u seba a co u zakaznika, a co zakaznik vytvara v Pohode.Keby napriklad medzi casom aj pridal skladove karty, tak by to mohlo pri importe naprv vydajok,alebo FA robit problemy, resp zbytocne komplikacie.Ale, aj tie sa daju riesit, len nechcem vypisovat vsetky mozne sposoby rieseni....
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Pidgey, prosím, a dajú sa importovať len vystavené faktúry z Money do Pohody?
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

Heni Pozri príspevok
Pidgey, prosím, a dajú sa importovať len vystavené faktúry z Money do Pohody?
Pohoda vie importovať iba údaje zo súbora, ktorý má štruktúru Pohody. Pri prenose údajov medzi odlišnými systémami by ste potrebovali naprogramovať prevodník, ktorý by to zabezpečoval.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
Heni Pozri príspevok
Pidgey, prosím, a dajú sa importovať len vystavené faktúry z Money do Pohody?
No bud ako pisal Onko, pomocou prevodnika,alebo....
Od zaciatku, Pohoda dokaze importovat bud z formatu dbf alebo mdb. Pohoda sama je ukladana vo formate mdb. Ak pri importe agendy pohoda zisti, ze sa importuje z mdb suboru, ktory je vo formate Pohody, tak sa pohoda sprava ako sme pisali v predoslych prispevkoch. Ak to nie je format pohody, sprievodca importom klasicky pokracuje dalej tak ze zvolite subor odkial sa maju importovat udaje , a v dalsich krokoch priradite poliam z Pohody prislusne polia v tabulke (je to naozaj jednoduche)
Ono, ak potrebujete importovat iba hlavicky FA, cize VS, datumy, vysku FA, odberatela a pod, tak to urcite pojde (export z money do dbf a nasledny import do Pohody vyparovanim prislusnych poli).Ale pri takomto importe sa neimportuju udaje o polozkach FA, importuje sa iba spominana hlavicka FA.Money nepoznam , iba z pocutia,ale myslim ze bude mat podobne ako pohoda moznost vyfiltrovat si napr vydane FA v datume od do a to exportovat do excelu.Potom by to uz nemal byt problem.Skusim sa na to zajtra pozret ako to v tom money funguje, snad budem vediet napisat viac

tak som si to v money pozrel, je tam moznost vyfiltrovat si dane zaznamy a exportovat do excelu. pri exporte by som zvolil (keby som to robil ja) zobrazit vsetky stlpce, resp vsetky potrebne stlpce na import do pohody, a to by som exportoval.Po otvoreni excelovskeho suboru si to viete v exceli ulozit ako dbf, co nasledne viete importovat do Pohody. Este som zabudol. ak pri importe do Pohody su v tabulke rovnako nazvane polia ako v pohode a maju spravny format (napr hodnota ICO je textova hodnota a nie ciselna a pohoda ju vedie presne pod tymto oznacenim v tabulke. ak moj stlpec v mojej tabulke bude tiez nazvany "ICO" tak pri importe toto pole uz bude vyplnene a nebudem ho musiet hladat v zozname dostupnych poli....)), tak sa to automaticky vyparuje v Pohode samo.Cize by som si pripravil nazvy v subore z money tak, aby boli nazvane podla Pohody, a odpadla by mi praca s parovanim pri importe (pri dalsich importoch by som si iba skopiroval horny riadok s nazvami stlpcov,a nemenil by som poradie stlpcov v money). Takze myslim ze toto je take najrychlejsie riesenie. Take komplikovanejsie by bolo riesenie cez xml,ale to nepouzivam, nepoznam.
Naposledy upravil Pidgey : 23.01.09 at 00:54
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak vyzera to, ze som sa dockal. Prisiel mi newsletter o aktualizacii, kde sa uz tlacove zostavy v cudzich jazykoch spominaju.
0 0
lkk9769 lkk9769

lkk9769 je offline (nepripojený) lkk9769

ale pri vystavení faktúry v roku 2009 teda ako v riadnejnej nie zahraničnej sa dá označiť, že chceš vytlačiť aj s IBAN ..
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
lkk9769 Pozri príspevok
ale pri vystavení faktúry v roku 2009 teda ako v riadnejnej nie zahraničnej sa dá označiť, že chceš vytlačiť aj s IBAN ..
to sice hej,ale on mal na mysli takuto FA vytlacit v cudzom jazyku, a to tam nie je.Ta moznost je (zatial bola) iba pri FA v cudzej mene
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

misomiso Pozri príspevok
Pisem sem, aby som upozornil kolegov na to, ze Stormware nie je schopny riesit banalne problemy v rozumnych terminoch (nehovoriac o tom, ze by ich mali predvidat).

Hned 2. januara som reklamoval, ze sa nedaju vystavit zahranicne faktury (faktura v cudzom jazyku s IBAN). Medzitym vydali uz jednu aktualizaciu, no tuto banalnu chybu nevedia odstranit. Dnes som tam opat volal, nevedia povedat kedy to bude, je to uplne to iste ako s ruskym plynom. Mal som pocit, ze volam do materskej skolky.

Robi nam to (nasej firme aj Slovensku) hanbu, kazdemu odberatelovi sa musim ospravedlnovat.
Nehnevaj sa na mňa ale toto je tak trápna chyba, že by som sa hanbil sem napísať, že som si to nevedel odstrániť sám.

Na druhú stranu musím s Tebou súhlasiť Stormware má katastrofálnu reakčnú dobu na opravu chýb. Mne osobne najviac vadí, že sa nedovoláš ani nedopíšeš do vývojárskeho oddelenia a neustále komunikuješ s Helpdeskom. V mojom prípade keď som upozorňoval na chybnú deklaráciu premenných pri export/importe cez dBase tak trvalo asi mesiac vypisovania aby to vôbec posunuli na IT oddelenie. Rovnako ako ty som bol zúfali s niektorých odpovedí na môj podnet

Mám aj silný dojem, že podnety a nápady na vylepšenie od užívateľov končia v odpadkovom koši pracovníkov Helpdesk.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prečítala som si celú tému . Od 1.1.2010 budem potrebovať program na PU . Tak teraz čo ? Babo raď .....POHODA , alebo OMEGA ?
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

Zita5 Pozri príspevok
Prečítala som si celú tému . Od 1.1.2010 budem potrebovať program na PU . Tak teraz čo ? Babo raď .....POHODA , alebo OMEGA ?
Najprv napíš čo vlastne robíš. Ja keď som zvažoval migráciu z Pohody na KROS tak som presne vymenoval čo robím a KROS ma zabil sumou čo znamenala, že by som robil len na to aby som platil SW.

Ja osobne preferujem SW ktorý ma neobmedzuje koľko mám účtovných jednotiek, zamestnancov, skladových položiek... Takéto mantineli sú nepružné a ja ani len netuším koľko čoho budem za rok mať.

Pre mňa je KROS mimo mojej cenovej relácie. S Pohodou nie som na 100% spokojný ale to by som asi nebol so žiadnym SW.
0 0
goldenage goldenage

goldenage je offline (nepripojený) goldenage

misomiso Pozri príspevok
Tak vyzera to, ze som sa dockal. Prisiel mi newsletter o aktualizacii, kde sa uz tlacove zostavy v cudzich jazykoch spominaju.
Dobry vecer.

Nedalo mi aby som nereagoval na Vas "problem". Pracujem uz 14 rokov v istej firme a sme hlavne importeri a dost ma zarazilo, ze takato banalita je pre Vas natolko dolezita, ze tomu venujete niekolko dni stazovania sa na portali. My dovazame material z celeho sveta a vedzte, ze v zahranici si s tymto problem nerobia. Francuzi napisu fakturu vo francuzstine, taliani v taliancine brazilcania v spanielcine a bankove spojenie vratane datumu splatnosti a ostatnych omacok je napisane v texte faktury!!!! Jednoducho No problem pre nich. Alebo je "faktura", ak sa da ta piata kopia tlacena na ihlickovej tlaciarni cez kopir tak nazvat, natlacena na hlavickovom papieri, ktory ma na sebe tieto udaje. Fakt by som s tymto nezatazoval firmu na software ako to asi nerobi nikto len slovaci, ktori maju v poslednej dobe ako sam badam prehnane naroky, dokonca vacsie ako kdekolvek vonku. A to si budte isti, ze za tie roky som pochodil cely svet a videl som v megafirmach ako tlaciarne "chrlili" odberatelske faktury a nebolo na nich ani logo firmy... Co by u nas asi maloktory "podnikatel" predychal. Tak len tolko, nechcel som sa Vas dotknut, len mi to nedalo a dokonca som sa koli tomu dnes zaregistroval. Este raz pekny vecer a venujme svoju energiu podstatnym veciam...
1 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

goldenage Pozri príspevok
Dobry vecer.

Nedalo mi aby som nereagoval na Vas "problem". Pracujem uz 14 rokov v istej firme a sme hlavne importeri a dost ma zarazilo, ze takato banalita je pre Vas natolko dolezita, ze tomu venujete niekolko dni stazovania sa na portali. My dovazame material z celeho sveta a vedzte, ze v zahranici si s tymto problem nerobia. Francuzi napisu fakturu vo francuzstine, taliani v taliancine brazilcania v spanielcine a bankove spojenie vratane datumu splatnosti a ostatnych omacok je napisane v texte faktury!!!! Jednoducho No problem pre nich. Alebo je "faktura", ak sa da ta piata kopia tlacena na ihlickovej tlaciarni cez kopir tak nazvat, natlacena na hlavickovom papieri, ktory ma na sebe tieto udaje. Fakt by som s tymto nezatazoval firmu na software ako to asi nerobi nikto len slovaci, ktori maju v poslednej dobe ako sam badam prehnane naroky, dokonca vacsie ako kdekolvek vonku. A to si budte isti, ze za tie roky som pochodil cely svet a videl som v megafirmach ako tlaciarne "chrlili" odberatelske faktury a nebolo na nich ani logo firmy... Co by u nas asi maloktory "podnikatel" predychal. Tak len tolko, nechcel som sa Vas dotknut, len mi to nedalo a dokonca som sa koli tomu dnes zaregistroval. Este raz pekny vecer a venujme svoju energiu podstatnym veciam...
Po prečítaní som si uvedomil, že ani jeden zahraničný dodávateľ mi nevystavil faktúru v inom ako svojom rodnom jazyku. Takže musím s týmto názorom úplne súhlasiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať