Zavrieť

Porady

Zvážte nákup Pohody

Pisem sem, aby som upozornil kolegov na to, ze Stormware nie je schopny riesit banalne problemy v rozumnych terminoch (nehovoriac o tom, ze by ich mali predvidat).

Hned 2. januara som reklamoval, ze sa nedaju vystavit zahranicne faktury (faktura v cudzom jazyku s IBAN). Medzitym vydali uz jednu aktualizaciu, no tuto banalnu chybu nevedia odstranit. Dnes som tam opat volal, nevedia povedat kedy to bude, je to uplne to iste ako s ruskym plynom. Mal som pocit, ze volam do materskej skolky.

Robi nam to (nasej firme aj Slovensku) hanbu, kazdemu odberatelovi sa musim ospravedlnovat.
Usporiadat
farbo farbo

farbo je offline (nepripojený) farbo

Johanka Pozri príspevok
Hmmm, včera mi kamarátka hovorila o SW Money a "ochote" na hot-line .
"ochotni" su az az. Ja zvazujem napisanie oficialnej staznosti na sposob ich komunikacie. Ale az ked si najdem cas na taketo "Liebesbriefen". :-)
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
goldenage Pozri príspevok
...sme hlavne importeri a dost ma zarazilo, ze takato banalita je pre Vas natolko dolezita, ze tomu venujete niekolko dni stazovania sa na portali. My dovazame material z celeho sveta a vedzte, ze v zahranici si s tymto problem nerobia. Francuzi napisu fakturu vo francuzstine, taliani v taliancine brazilcania...
... možná z pohľadu zvýrazneného sa to zdá ako banalita. Pre Francúzov, Brazilčanov,.... slovenskí odberatelia asi nemajú takú váhu, aby sa stálo zato meniť ich návyky.

Naproti tomu misomiso môže byť hlavne (alebo len) exportér, ktorý má záujem z tohoto malého teritória presadiť sa vo veľkom svete; a ak to chce urobiť, treba vedieť aj výjsť zákazníkovi v ústrety.

Problém bol naozaj banálny - a preto aj jeho reakcia bola taká, aká bola - miesto toho, aby dodávateľ softvéru po prvom telefonáte korigoval nedostatok, radšej x-krát komunikoval...
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

Katastrofálne je že už začiatkom marca je plánovaný vývoj Pohody na celý rok uzatvorený. Akékoľvek požiadavky na SW ktoré zašlete sa v ten rok do aktualizácií proste nedostanú. Túto informáciu mám priamo z hotline Stormware. Rád by som vedel ako je to u iných spoločností.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
no, tiez ma to zarazilo. len poopravim, uz zaciatkom februara, ci mozno koncom januara to uz mali uzavrete. Ja som po nich pozadoval, ci by bolo mozne rozsirit prefix v ciselnych radoch na 6 znakov (prip viac), co ani nepovazujem za zasah do vyvoja SW.
Som z toho dost sklamany ze taketo banality nedokazu spravit priebezne popri vyvoji.....


...prave som si to pozrel v maili, takze presne to bolo 22.01.2010, co mali plan vyvoja uz uzavrety...
Naposledy upravil Pidgey : 22.03.10 at 15:12
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

toto si vôbec neviem predstaviť. To akože si v januári povedia toto spravíme a robia to celý rok bez ohľadu na to čo sa okolo nich deje? Najviac človeka naštve, že sú to naozaj banality ktoré sa dajú zmeniť omnoho rýchlejšie než napísať odpoveď na takúto požiadavku.
0 0
renca644 renca644

renca644 je offline (nepripojený) renca644

a prosim vas, je mozne importovat aj agendu "predajky" medzi 2 uctovnymi jednotkami s rovnakym release? ked idem cez subor-datova komunikacia-import, tak mi tam neponuka moznost importovat do agendy "predajky"..... a ked idem priamo do agendy predajok, tam sa mi to da vyexportovat, no moznost import nie je vysvietena.... existuje na to nejaka "finticka", aby mi to preslo aj s polozkami? dakujem moc za kazdu pomoc!!!!!
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojte,
ja som si napr. teraz stiahla ich demoverziu, ze si to popozeram, nakolko ma jeden klient presviedca, aby som mu uctovnictvo spracovavala v tomto programe, pretoze jeho kamarat ho ma tiez, ale uprimne povedane doteraz co som presla programy tak tento vyber nie je prave najstastnejsi, kazdy kto o uvazuje o kupe SW by si mal velmi dobre odskusat demoverzie, ale hlavne pruznost firmy, ktora ho spravuje. Ja mam dobre skusenosti s KROSOM,DATALOCKOM, este i TP soft ujde.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

farbo Pozri príspevok
"ochotni" su az az. Ja zvazujem napisanie oficialnej staznosti na sposob ich komunikacie. Ale az ked si najdem cas na taketo "Liebesbriefen". :-)
mňa už vytočili do tej miery, že postupne mením sw za iný. Začala som s podvojným.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nemám Kros, nemám Pohodu.

Spravila som si štatistiku zaúčtovaných faktúr, za štvrťrok 2200 faktúr vystavených v rôznych softvéroch. Žiadna iná nemá takú chybu ako Pohoda: v 90-95% prípadoch pri viac ako 2 fakturovaných položkách je DPH zle vyčíslená, DPH za faktúru je súčtom DPH za jednotlivé položky na faktúre, čo je nesprávne.

Ak vezmeme
§ 22 Základ dane pri dodaní tovaru a služby
(1) Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu,
a podľa
§ 71 Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
(2) Faktúra musí obsahovať
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) uplatnenú sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v eurách, ktorá sa má zaplatiť.


usudzujem správne, že DPH má byť vypočítaná z celkovej ceny a nie jednotlivo?
Možno si poviete, že sú to asi len centíky, no niekedy je na faktúre rozdiel aj 3-4 centy ...
Ak to v ostatných programoch funguje správne, asi tento nie je celkom OK, však?
3 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojte,
ja som si napr. teraz stiahla ich demoverziu, ze si to popozeram, nakolko ma jeden klient presviedca, aby som mu uctovnictvo spracovavala v tomto programe, pretoze jeho kamarat ho ma tiez, ale uprimne povedane doteraz co som presla programy tak tento vyber nie je prave najstastnejsi, kazdy kto o uvazuje o kupe SW by si mal velmi dobre odskusat demoverzie, ale hlavne pruznost firmy, ktora ho spravuje. Ja mam dobre skusenosti s KROSOM,DATALOCKOM, este i TP soft ujde.
Aj ja som tohoto názoru, lebo v práci mám Pohodu-ale nie je to az taka pohodička, dost zle sa mi tam orientuje, neviem, či je to tym,ze som zvyknuta na KROS-acky software, ale dost si porovnavam udaje a v pohode mi aj niektore veci chybaju,ktore mam v Krose/napr.len pri evidencii skladu-sklad.kariet-pohyb tovaru-zasoby-je pohoda dost slabo vymakana,neviem, je to len môj nazor a postreh v porovnani tychto dvoch účtovnych programov/.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
no, a ja zasa naopak, najlepsie sa orientujem v pohode, a vsetko tam mam k dispozicii za 2-3 kliky (obrazne), a mam to vstko na jednej ploche a neotvara sa mi X dalsich okien ako v inych SW. Ale to bude asi tym ze v Pohode robi uz niekolko rokov, plus som zaroven spravca databazy, cize Pohodu naozaj dobre poznam. Priznam s aze som uz dlho nevidel Kros,ale mozes mi pls povedat co ti chyba v pohyboch v Pohode? Mozno to tam je, a vedel by som poradit.

Inak s tym zaokruhlovanim tiez neviem ako to je, ci sa ma pocitat DPH z poloziek alebo z celkoveho zakladu dane. Naopak, mne sa zasa dostali FA z inych SW , kde to bolo zle zaokruhlene (ked som nahodil celkovu sumu, zle rozratalo zaklad a DPH-aj kontrola kalkulackou), teda nie ze by vsetky FA boli zle, len niektore sumy inak zaokruhlilo.
Inak co sa tyka technickeho hotline v Pohode, zial aj moja posledna skusenost nebola najstastnejsia.....ani nie tak z riesenia ktore mi napisali, ako z pocitu, ktory po mne ta komunikacia zanechala. Ale to je asi problem kazdeho technickeho hotline, kde si vacsina technikov mysli aky su dobri v IT, a ostatny nevedia rozdiel medzi pravym a lavym tlacidlom mysi
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Vies vadia mi prave tie dva-tri kliky, napr. pri JU v TP softe otvorim penazny dennik a cez neho vlastne uctujem vsetko, pretoze rozuctuje si to program sam, jasne ze pen. dennik ponuka DF,VF,P,BU , ale nemusim sa preklikavat z DF do penazneho dennika a pod., co sa tyka Pohody vadia mzdy a velmi, jednoducho vsetko si musis vytvorit sam, nemyslim tym teraz databazu pracovnikov a pod., ale napr. odpocit.polozka na zamestnanca , odvody a pod. zda sa mi to trosku neprehladne , treba sa ako Ty hovoris preklikavat, v ostatnych napr. mzdy otvorim zamestnanca a hore mam kopletne riadok s ponukou, a co sa tyka odvodov a nezd. ciastky len zaskrknem policka ano nie.Skratka mozno je to lopatistickejsie, alebo je to tym, ze clovek v ktorom programe dlhsie robi tak ten povazuje za najlepsi, ale jedno je iste doteraz som z programatormi z inysh SW nemala najmensi problem, napisala som vecer meil, a na druhy den som mala cez meil odoslany update s upravou.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
Skor si myslim ze je to tym ako si pisala, ze clovek ktory pouziva dlhsie program tak ho lepsie pozna. S tym rozuctovanim som to asi nepochopil, ved ked si pripravis predkontacie, tak raz si ju pripravis (ak to nevyhovuju tie kotre su tam standartne) a potom sa z pokladne, ci fakturacii nemusis preklikavat do dennika,ale ju jendoducho nastavis na doklade s rolovacieho menu v predkontacii. Co sa tyka miezd, tie velmi nerobim,ale pokial viem, ked osm robil standartneho zamestananca, tak som vyplnil povinne udaje o zamestnancovi a v zalozke "dane a poistne som iba nastavil cez rolovacie menu -Danovnik (podpisal prehlasenie) - to je na odpocitatelnu polozku, a Poistenie-Vsetko - co su vlastne vsetky poistenia co sa platia. Ostatne veci su tam uz iba doplnkove, ked zamestnanec bud splaca nejake pozicky a pod.
Je to asi o otm, ze ked som nauceny robit v jednom SW tak automaticky hladam rovnake nastavenia a ponuky aj v inom programe na tom istom mieste a ked tam nie su, tak mam potom pocit ze je zbytocne komplikovany.
Mne pride logickejsie uctovat doklady v jednotlivych agendach ako Pokladna, BU, FV, DF, ako ich uctovat v penaznom denniku. Takto mam pre kazdu agendu vytvorene prostredie, kde mam k dispoczicii konkretne tlacove zostavy a je prisposobene potrebam daneho dokladu. Do dennika sa mi automaticky tahaju iba udaje zauctovania.
Co sa tyka zapracovania zmien do SW podla poziadaviek zakaznika, tam nie som moc spokojny co je fakt,ale na druhej strane chapem ze Pohoda je robena ako univerzalny SW,kde sa sice snazili natlacit co najviac funkcii,ale predsalen je potrebne aj na strane zakaznika aby sa troska prisposobil.
Osobne ked som si pozeral programy asi tak 3 roky dozadu, tak Pohoda ponukala v danej cene najvacsi komfort a ponuku funkcii oproti inym SW.
Ale je mozne ze som ovplyvneny sam sebou nakolko som predtym robil s predom Pohody, cize som musel vediet kompletne ovladat cely program. Ked som bol u zakaznikov, tak som sa nestretol s tym aby som nenasiel v Pohode funkciu/vystup, aky by zakaznik potreboval (resp riesenie), resp ak im chybala nejaka funkcia, co mali v inom SW, tak ten SW stal nepomerne viac ako stala Pohoda.
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

Pohoda nieje dokonalá a sú veci čo ma v nej vytočia. Uvažoval som o zmene ES vyskúšal som to aj ono ale je to čert ako diabol. KROS ma totálne sklamal lebo viac dávajú do reklamy ako do vývoja SW. Ostávam zatiaľ pri Pohode. Dúfam, že sa aspoň jedna spoločnosť zobudí a uvedomí si že je rok 2010. Som ochotný si priplatiť ale nie za polotovar. Musím súhlasiť s Pidgey kvalita/cena vyhráva na plnej čiare Pohoda.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Rozalka Pozri príspevok
... Žiadna iná nemá takú chybu ako Pohoda: v 90-95% prípadoch pri viac ako 2 fakturovaných položkách je DPH zle vyčíslená, DPH za faktúru je súčtom DPH za jednotlivé položky na faktúre, ...
"od verzie "1.3" je možné u položkovej faktúry používať zaokrúhľovaciu položku <roundItem>, u kterej je vypočítáné DPH zo zaokrúhlenia. Čiastka priceRoundSum a DPH priceRoundSumVAT zaokrúhlenie by mali byť vypočítané podľa pokynu č. D-253, ktorým v januári 2003 Ministerstvo financií upravilo spôsob výpočtu DPH zo zaokrúhlenia" (zo stránky http://www.stormware.sk/pohoda/eform/format.aspx ).

Otázka je, kto ako má nastavené možnosti zaokrúhľovania v programe (ak sú také možnosti pre užívateľa). Ďalšia vec, prečo Pohoda môže mať rozdiely oproti iným faktúram, môže byť práve v tom pokyne D-253 - vydalo ho síce MF, ale české! Koniec koncom Pohoda je len "lokalizovaný" produkt.
0 0
renca644 renca644

renca644 je offline (nepripojený) renca644

renca644 Pozri príspevok
a prosim vas, je mozne importovat aj agendu "predajky" medzi 2 uctovnymi jednotkami s rovnakym release? ked idem cez subor-datova komunikacia-import, tak mi tam neponuka moznost importovat do agendy "predajky"..... a ked idem priamo do agendy predajok, tam sa mi to da vyexportovat, no moznost import nie je vysvietena.... existuje na to nejaka "finticka", aby mi to preslo aj s polozkami? dakujem moc za kazdu pomoc!!!!!

pls, nikto s tym nema skusenost? vdaka!
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
No, priama funkcia tam nie je, a myslim ze by bolo dost komplikovane urobit nejaky prevod, ktory by fungoval, aby sa to dalo robit opakovane. Ak sa mozem spytat, preco to potrebujete importovat do druhej uct jednotky? pokial by to bolo jednorazove, vedel by som to spravit priamo cez databazu, ze by som to tam cele skopiroval, nemalo by to dlho trvat, odhadujem tak do hodinky. takto by sa to dalo robit aj opakovane samozrejme, ale len ako som pisal, priamym importom do databazy Pohody
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

Rozalka Pozri príspevok
Nemám Kros, nemám Pohodu.

Spravila som si štatistiku zaúčtovaných faktúr, za štvrťrok 2200 faktúr vystavených v rôznych softvéroch. Žiadna iná nemá takú chybu ako Pohoda: v 90-95% prípadoch pri viac ako 2 fakturovaných položkách je DPH zle vyčíslená, DPH za faktúru je súčtom DPH za jednotlivé položky na faktúre, čo je nesprávne.

Ak vezmeme
§ 22 Základ dane pri dodaní tovaru a služby
(1) Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu,
a podľa
§ 71 Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
(2) Faktúra musí obsahovať
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) uplatnenú sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v eurách, ktorá sa má zaplatiť.

usudzujem správne, že DPH má byť vypočítaná z celkovej ceny a nie jednotlivo?
Možno si poviete, že sú to asi len centíky, no niekedy je na faktúre rozdiel aj 3-4 centy ...
Ak to v ostatných programoch funguje správne, asi tento nie je celkom OK, však?
Toto je velmi zaujimava otazka. Sam som po tom dlho patral. Pytal som sa roznych uctovnikov, danovych poradcov a auditorov ako by to malo byt spravne a dospel som k zaveru, ze tuto otazku slovenska legislativa jednoznacne neupravuje. Kazdy ma na to vlastny nazor. V ziadnom zakone, postupoch uctovania ani opatreni som sa nedocital, ci ma byt DPH za doklad vycislena zo sumy zakladov poloziek alebo suctom DPHcok vycislenych na polozkach. Podla mna z uvedeneho prikladu to v ziadnom pripade jednoznacne nevyplyva. Skor si myslim, ze su spravne a obhajitelne oba sposoby vycislenia DPH na doklade.
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

VieraPopluharova Pozri príspevok
Vies vadia mi prave tie dva-tri kliky, napr. pri JU v TP softe otvorim penazny dennik a cez neho vlastne uctujem vsetko, pretoze rozuctuje si to program sam, jasne ze pen. dennik ponuka DF,VF,P,BU , ale nemusim sa preklikavat z DF do penazneho dennika a pod., co sa tyka Pohody vadia mzdy a velmi, jednoducho vsetko si musis vytvorit sam, nemyslim tym teraz databazu pracovnikov a pod., ale napr. odpocit.polozka na zamestnanca , odvody a pod. zda sa mi to trosku neprehladne , treba sa ako Ty hovoris preklikavat, v ostatnych napr. mzdy otvorim zamestnanca a hore mam kopletne riadok s ponukou, a co sa tyka odvodov a nezd. ciastky len zaskrknem policka ano nie.Skratka mozno je to lopatistickejsie, alebo je to tym, ze clovek v ktorom programe dlhsie robi tak ten povazuje za najlepsi, ale jedno je iste doteraz som z programatormi z inysh SW nemala najmensi problem, napisala som vecer meil, a na druhy den som mala cez meil odoslany update s upravou.
Len to nie! . Ruky prec od SW produktu, kde Vam do nasledujuceho dna od napiseneho mailu na hotline, poslu update s opravou. To nema so serioznou firmou vyvijajucou SW nic spolocne. Kedy to poslali na analyzu? Kedy to stihli otestovat? Kedy napisat dokumentaciu? Jedine ze by bol analytik, programator, tester, hotline a nedajboze aj obchodnik v jednej osobe. Brrrrr.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Atreides Pozri príspevok
Toto je velmi zaujimava otazka. Sam som po tom dlho patral. Pytal som sa roznych uctovnikov, danovych poradcov a auditorov ako by to malo byt spravne a dospel som k zaveru, ze tuto otazku slovenska legislativa jednoznacne neupravuje. Kazdy ma na to vlastny nazor. V ziadnom zakone, postupoch uctovania ani opatreni som sa nedocital, ci ma byt DPH za doklad vycislena zo sumy zakladov poloziek alebo suctom DPHcok vycislenych na polozkach. Podla mna z uvedeneho prikladu to v ziadnom pripade jednoznacne nevyplyva. Skor si myslim, ze su spravne a obhajitelne oba sposoby vycislenia DPH na doklade.
Správne nemôžu byť oba spôsoby - už len z matematického hľadiska - ak by sme sa mali priblížiť k rovnakým výsledkom, bolo by nutné uvádzať jednotkové ceny i DPH z nich na viacej ako 2 desatinné miesta.

Niečo za to predsa je v zákonoch - napr. o DPH v §71, odst. 2:

f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,

teda výpočet DPH k jednotkovým cenám nie je nutný - pre informáciu by stačilo uvádzať sadzbu DPH (6,10,19%) bez jeho absolútneho vyčíslenia. Ak sa predsa len vyčísluje, celkový základ dane je súčet jednotlivých jednotkových základov dane a DPH sa má počítať z celkového základu dane. Ale toto je tiež len môj názor.

Zaujímavá diskusia bola už aj tu na Porade: http://www.porada.sk/t126002-dph-z-c...-poloziek.html
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať