Zavrieť

Porady

Zvážte nákup Pohody

Pisem sem, aby som upozornil kolegov na to, ze Stormware nie je schopny riesit banalne problemy v rozumnych terminoch (nehovoriac o tom, ze by ich mali predvidat).

Hned 2. januara som reklamoval, ze sa nedaju vystavit zahranicne faktury (faktura v cudzom jazyku s IBAN). Medzitym vydali uz jednu aktualizaciu, no tuto banalnu chybu nevedia odstranit. Dnes som tam opat volal, nevedia povedat kedy to bude, je to uplne to iste ako s ruskym plynom. Mal som pocit, ze volam do materskej skolky.

Robi nam to (nasej firme aj Slovensku) hanbu, kazdemu odberatelovi sa musim ospravedlnovat.
Usporiadat
renca644 renca644

renca644 je offline (nepripojený) renca644

dik pidgey, chcela som to natiahnut z klientovej verzie do svojej... ale tak nevadi, prenesiem co treba do pokladne a bezhotovostne predajky do pohladavok.. mi to len neslo do hlavy, ze preco sa tam ponuka moznost vyexportovania, ale nasledny import uz dovoleny nie je....
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
Ono, aj tak to exportuje iba hlavicky dokladov, bez poloziek. Import s polozkami je mozny iba na agendach, ktore su v ponuke Subor-datova komunikacia-import agendy..., a ked sa importuje z - do Pohody, a je zhodny release Pohody.Ked nepotrebujes polozky, a ide iba uctovanie, riadil by som sa iba uzavierkou z kasy a terminalu a to uctoval napr cez interne doklady jednym zapisom za obdobie (tyzden, mesiac...) , jedine co sa teda neprenasa je sklad a zasoby, ale pokial si zakaznik vedie normalne sklady u seba (koretne prijima tovar s cenami), tak aj o sa da lahko zistit, len sa mi to nechce teraz rozpisovat, lebo je na to viac postupov -podla potreby
0 0
baushop baushop

baushop je offline (nepripojený) baushop

Ďakujem, za komentár, aj keď , priznám sa nemyslel som si že sa mi ozvete. No som rád. Kedže stojím na prahu vstupu do Pohody musím povedať , že som dobrý v MoneyS3 , ale kedže nie je na sql, nemôže to podať taký výkon o aký v dnešnej dobe ide. Myslím teraz na sklad- bleskový predaj s požičným, zápožičkami, vratkami, subornými faktúrami, výmenou tovaru predaným cez reg. pokladnu, vyhodnoteniu ponúk a objednanie tovaru , viaceré merné jednotky, prepočet na SI, štítky na regále s jednotkovou cenou , reklamácie za pochodu, tlač cenníkov s obrázkami, resp. ponuky, výdajky s obrázkom tovaru, to cez čitačky .
Niektoré veci z pohody sú mi nie jasné ako napr. tlač obrázkov v dod.liste neviem či by sme to tam vytiahli mne to nešlo. V money to je easy.
Viete my s tým pomôcť?
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

baushop Pozri príspevok
Ďakujem, za komentár, aj keď , priznám sa nemyslel som si že sa mi ozvete. No som rád. Kedže stojím na prahu vstupu do Pohody musím povedať , že som dobrý v MoneyS3 , ale kedže nie je na sql, nemôže to podať taký výkon o aký v dnešnej dobe ide. Myslím teraz na sklad- bleskový predaj s požičným, zápožičkami, vratkami, subornými faktúrami, výmenou tovaru predaným cez reg. pokladnu, vyhodnoteniu ponúk a objednanie tovaru , viaceré merné jednotky, prepočet na SI, štítky na regále s jednotkovou cenou , reklamácie za pochodu, tlač cenníkov s obrázkami, resp. ponuky, výdajky s obrázkom tovaru, to cez čitačky .
Niektoré veci z pohody sú mi nie jasné ako napr. tlač obrázkov v dod.liste neviem či by sme to tam vytiahli mne to nešlo. V money to je easy.
Viete my s tým pomôcť?
Dobrý deň,

Pohoda zvláda všetko uvedené okrem tlače obrázkov tovaru (v cenníkoch, ponukách, výdajkách, nikde), to zatiaľ Report Designer - Editor tlačových zostáv Pohody - neumožňuje.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
Ja som potrebu obrazkov na dokladoch riesil cez zostavy html.
teda konkretne dealersky cennik,ale myslim ze by sa dal obrazok doplnit aj do html dod listu vo vydajkach, ci FA.
Zial ale nema to uplne presnu formu ako klasicka zostava,ale da sa to myslim celkom tomu priblizit.
0 0
baushop baushop

baushop je offline (nepripojený) baushop

Chcelo by to vidieť.
0 0
baushop baushop

baushop je offline (nepripojený) baushop

Potrebujem riešenie pre prijem tovaru s tromi zľavami
napr. 14% cenikova zľava + 4% za predplatbu + 12% objektova zľava =
0,86*0,96*0,88=0,7265= 27,34%, (nie súčtom 14+4+12=30%)
ktoré potrebujeme mať v evidencii a vedieť . Neprijať zásobu iba
priamo so zľavou 27,34% ale aby bolo v systéme vidieť jednotlivé
zľavy.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
co sa tyka tych zostav html s obrazkami. tam je potrebne vediet ako je instalovana Pohoda, a kde su ulozene obrazky, nakolko sa do zdrojoveho kodu zapisuje cesta k obrazkom. to sa najlepsie robi priamo na mieste, resp by som aj vedel poslat cca tu zostavu,ale pokial nebudete mat ulozene obrazky presne v danom adresari (napr v instalacnom priecinku Pohody, v adresari dokumenty - Obrazky ), tak sa nebudu zobrazovat. a je potrebne vediet ako je instalovana Pohoda ci je to iba lokalna instalacia,alebo sietova, ci sa ma zapisat cesta iba lokalne k obrazkom,alebo sietovou cestou, aby to fungovalo z kazdeho PC.
Co sa tyka tych zliav k tovaru pri prijme, tak s tym som sa zatial nestretol, resp ani ma nenapada nejake riesenie. Ako Vam chodi FA? tak ze na konci su jednotlive zlavy vycislene % a sumou?. V pohode sa daju do prijemky zapisat zlavy 2 sposobmi. pripocita zlavu k polozke, co sa prenesie rovno do obstaravacej ceny,alebo sa zapise zlava samostatnou polozkou, co ale nevstupuje do ceny. Alebo, este nestandartne riesenie, zapisat zlavu ako vedlajsie naklady minusovou cenou - ale tam by ste potrebovali vediet sumu odpovedajucu danej zlave.
tak by ste potom mohli mat napr jednu polozku prijem 100 ks za 100€, jeden vedlajsi naklad 14% cennikova zlava vycisleny minusovou celkovou sumou, potom dalsi vedlajsi naklad detto 4% predplatba atd.
Tak sa vam prijme tovar v konecnej cene po zlave, a naprijemke budete mat rozpisane zlavy.
Ale jednotlive zlavy budete vidiet iba naprijemke, nie na zasobe - tam sa uzpremietne iba cena po zlave.
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Dobrý večer, milé poradkyne, chcem sa touto cestou verejne posťažovať na Pohodu, nakoľko nie sme schopní nainštalovať aktuálnu verziu pre udajne neplatný inštal. kľúč a dnes nam program uplne zamrzol z dôvodu neaktivácie verzie a nemôžme vôbec pracovať. Môžme si žiadať od spoločnosti náhrady za spôsobené škody???????????????????
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Dobrý večer, milé poradkyne, chcem sa touto cestou verejne posťažovať na Pohodu, nakoľko nie sme schopní nainštalovať aktuálnu verziu pre udajne neplatný inštal. kľúč a dnes nam program uplne zamrzol z dôvodu neaktivácie verzie a nemôžme vôbec pracovať. Môžme si žiadať od spoločnosti náhrady za spôsobené škody???????????????????
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
No, nechcem sa zastavat Pohody,ale toto sa nejavi ako problem na ich strane.Teda mate platny instalacny kodna rok 2011? to je ta seria 5x6 znakov(pismen a cislic). instalujete CD s oznacenim release 7000?. To ze vam zamrzol program urcite nesuvisi s neaktivovanim Pohody. ak nie je aktivovana a prejde tych 30 dni, tak sa jednoducho spusti, oznami ze dni do aktivacie 0, a ak ju neaktivujete, tak sa vypne. Ale nie zamrzne.
Skusali ste volat ich hotline?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pidgey Pozri príspevok
No, nechcem sa zastavat Pohody,ale toto sa nejavi ako problem na ich strane.Teda mate platny instalacny kodna rok 2011? to je ta seria 5x6 znakov(pismen a cislic). instalujete CD s oznacenim release 7000?. To ze vam zamrzol program urcite nesuvisi s neaktivovanim Pohody. ak nie je aktivovana a prejde tych 30 dni, tak sa jednoducho spusti, oznami ze dni do aktivacie 0, a ak ju neaktivujete, tak sa vypne. Ale nie zamrzne.
Skusali ste volat ich hotline?
aktuálna verzia je január 2011 z 24.01.2011 release: 9700.148
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

latka Pozri príspevok
Dobrý večer, milé poradkyne, chcem sa touto cestou verejne posťažovať na Pohodu, nakoľko nie sme schopní nainštalovať aktuálnu verziu pre udajne neplatný inštal. kľúč a dnes nam program uplne zamrzol z dôvodu neaktivácie verzie a nemôžme vôbec pracovať. Môžme si žiadať od spoločnosti náhrady za spôsobené škody???????????????????
Problém hľadajte v prvom rade medzi stoličkou a klávesnicou, nie hneď chcieť žiadať náhradu škody od iných.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
srska Pozri príspevok
aktuálna verzia je január 2011 z 24.01.2011 release: 9700.148
ooops pamatal som si sedmicku....nejak sa mi to poplietlo...dik za opravu
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

doteraz som bola jednoznačným zástancom Pohody, ale teda dnes ma riadne vytočila...
prefix SK pri čísle IČ DPH nechce vytlačiť ani za svet! a to vo všetkých tlačových výstupoch napriek tomu že v nastaveniach to mám zadané správne
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Heni Pozri príspevok
doteraz som bola jednoznačným zástancom Pohody, ale teda dnes ma riadne vytočila...
prefix SK pri čísle IČ DPH nechce vytlačiť ani za svet! a to vo všetkých tlačových výstupoch napriek tomu že v nastaveniach to mám zadané správne
Ja som mala ten istý problém, keď som im volala, či napísala, už si nepamätám, tak mi poslali na mail súbor a hneď to bolo v poriadku. Vraj sa mi nesprávne nakopírovali niektoré súbory pri aktualizácii. Teda tak si to pamätám, že to bol dôvod.
Takže sa na nich obráť, aby Ti pomohli. U mňa to bolo veľmi rýchlo vyriešené.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

bea Pozri príspevok
Ja som mala ten istý problém, keď som im volala, či napísala, už si nepamätám, tak mi poslali na mail súbor a hneď to bolo v poriadku. Vraj sa mi nesprávne nakopírovali niektoré súbory pri aktualizácii. Teda tak si to pamätám, že to bol dôvod.
Takže sa na nich obráť, aby Ti pomohli. U mňa to bolo veľmi rýchlo vyriešené.
hej, na tretíkrát som sa dovolala na strašne utajené hotline-číslo, tak už to mám ok, ale srdí ma, že teraz musím všetko povytláčať ešte raz
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
No, ja osobne som nemal nikdy problem s prefixom. a kedze robim s pohodou aj u mojich zakaznikoch, ani u nich som nikdy nic podobne nevsimol.
Standartne by som sa skor zamyslel, ze ked to korektne funguje u 99% zakaznikov a u mna nie, problem bude asi u mna, resp v konfiguracii pocitaca (napr nastavene prava uzivatela mozu obmedzit spravnu aktualizaciu a pod). Nevravim ze pohoda je neomylna, ale posledne spominane chyby sa mi zdaju byt skor v PC ako v programe. a teda ked mi neco korektne nefuguje, a inym hej, najprv by som si dal poriadne do poriadku pocitac
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

aktuálna verzia pohody od 18.07.2011: verzia 9802.13
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:33
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

práve som dostala mailom oznam o novej verzii
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať