Zavrieť

Porady

Účtovníctvo a dane

Účtovníctvo a dane Synonymá: účtoúčto a daneÚčtovníctvo

Rubrika Účtovníctvo a dane je hlavná rubrika, ktorá pokrýva všetky témy a rubriky z oblastí účtovníctva a z oblastí daní.
••• viac••• menej
1 0
Prenos daňovej povinnosti § 7a (09.07.20)
SZČO pracuje v Nemecku (na montážnych prácach) je platiteľom DPH podľa § 4 zákona o DPH. Fakturuje slovenskej firme, ktoré je reistrovaná podľa § 7a. Je možné v tomto prípade uplatniť prenos daňovej p...
1 0
Čo s neskoro doručenou faktúrou s prenesením DP? (09.07.20)
Zdravím kolegovia. Dnes mi doručili došlú faktúru na stavebné práce s prenesením DP §69 ods. 12. Dátum dodania aprílový. Do ktorého mesiaca ju môžem zaúčtovať? Musím podať dodatočné DP k DPH za apríl?...
1 0
Registrácia k DPH v ČR (09.07.20)
Dobrý deň, prosim o radu na dotaz : musi sa slovenská sro zaregistrovať za plátcu DPH v ČR ak tam vykonáva stavebné práce - dopravné značenie poz.komunikácii a nemá v ČR prevádzku ? Alebo stačí ak s...
1 0
Nezaregistrovanie na FS - zrážková daň, aká pokuta nám hrozí? (08.07.20)
0 odpovedí Otázka od beh Účtovníctvo a dane
Dobrý deň, dnes sme zistili, že z vyplatených úrokov z prijatej pôžičky sme mali odviesť aj zrážkovú daň. Nie sme ani zaregistrovaný na FS na túto zráž. daň. Túto daň sme mali odviesť ešte v 11/2019...
1 0
Fyzická osoba predala dom, ma sa registrovať na DÚ ako platca DPH? (08.07.20)
Fyzická osoba predala dom za 100 tis. náklady na dom s tym spojené 70.tis,ma sa registrovať na DÚ ako platca DPH a zaplatiť daň a z ktorej sumy.
1 0
DPH pri predaji domu spolocnika vo firme (08.07.20)
Som spoločnikom vo firme predavam dom ako fyzická osoba hodnota je vyššia ako 50 tis.plati sa DPH zo sumy čistej po odrataní nákladov, ktoré som mal, dom nepredavam firme ale pozemky ano. ine pozemky...
1 0
Kontrola pokladne (07.07.20)
0 odpovedí Otázka od Kováczová Účtovníctvo a dane
Dobrý deň, sme základná škola, patriaca pod VÚC. Je správne, aby vedúci ekonóm bol zároveň aj pokladníkom a vyplácal aj schvaľoval všetky finančné operácie? Podľa zákona o finančnej kontrole by mala b...
1 0
Preddavky na daň PO (07.07.20)
0 odpovedí Otázka od mrkva1 Účtovníctvo a dane
Ahojte, prosím o radu. Mám firmu (PO), podali sme odklad DP za r. 2019 do 30.06.2020. Dnes som daňové podala a vychádzajú platiť preddavky mesačné. V zákone je písané preddavky treba doplatiť do mesia...
1 1
Zvýšenie pokladne (07.07.20)
Prosím o radu,keď chcem zvýšiť firemnú pokladnicu ,môže konateľ previesť peniaze zo súkromného úctu ako výpomoc,nasledovne to vyberie zaúčtujem vyber z úctu dobpokladne a opäť vloží na účet ?
1 0
Prenájom nehnuteľností určenej na bývanie a DPH (06.07.20)
Môže si firma platiteľ dph pri prenájme bytu (nájom + energie) za istých okolností odpočítať dph na vstupe alebo vždy platí pravidlo, že dph nie je možné odpočítať.
1 1
Príjmový pokladničný doklad je platný, keď je vypísaný ručne? (06.07.20)
Je ručne vypísaný príjmový pokladničný doklad v čase používania eKasy ešte aj naďalej platným účtovným dokladom? V obchode mi bol vydaný vypísaný PPD, resp. v druhom obchode mi pani predavačka vypísa...
1 1
Do akej lehoty je potrebné zaplatiť splatnú daň z príjmov PO za rok 2019 (05.07.20)
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, zvažujeme podanie daňového priznania k dani z príjmov PO za rok 2019 v mesiaci 07/2020. Chcela by som sa opýtať či je potrebné splatnú daň v mesiaci 07/2020 aj zapl...
1 0
Ako môže uhradiť spoločník stratu r. 2019? (05.07.20)
0 odpovedí Otázka od seda Účtovníctvo a dane Spoločník
Jednosobová s.r.o. vykázala za rok 2019 stratu, je možné aby sa rozhodol, že túto stratu zaplatí spoločník rozhodnutím jediného spoločníka? V spoločenskej zmluve nie je nič písané o takejto možnosti. ...
1 0
príspevky prvej pomoci (05.07.20)
0 odpovedí Otázka od SYLVI65 Účtovníctvo a dane
stále sa dohadujeme ohľadom toho,príspevky prvej pomoci u szčo sa neberu v ďalšom mesiaci do tržieb ak som žiadala za maj príspevok prvej pomoci podla opatrenia 2 a prišiel szčo v juni neberiem ho do ...
1 0
VŠ / Prerušenie štúdia - "štatút študenta" po nastúpení (05.07.20)
Pekný deň, či večer všetkým prajem; Rád by som sa opýtal znalcov: študent VŠ preruší štúdium, t.j.: rodič stráca nárok na prídavok na dieťa, alebo predloží potvrdenie od lekára že dieťa nie je schopné...
Sleduj témy Účtovníctvo a dane
na hlavnej stránke Porada.sk