Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

áno, hodiny už nesledujú na ÚPSVaR
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Pru Pozri príspevok
a počet hodín je jedno koľko odrobí za mesiac?
záleží, čo má. ak dohoda o PČ- tak max.10 hod.týžd., ak dohoda o vykonaní práce - 350 hod. ročne
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

a keď nastupuje zajtra na dohodu a končí 30.4. a od 1.5. mám PP tak sa kráti suma 131,65 alebo nie?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Pru Pozri príspevok
a keď nastupuje zajtra na dohodu a končí 30.4. a od 1.5. mám PP tak sa kráti suma 131,65 alebo nie?
to záleží, na akej odmene ste v dohode dohodli
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

takže je jedno, či odrobí celý mesiac, alebo 10 dní, ale odmena nesmie presiahnuť 131,65€. Ale v podstate je to jedno, keď od 1.5. nastupuje na PP.
Takže nahodila som ju do programu, dala som do RL - prihláška, dohoda, vypísalo mi časť, 2,3,7,9,10, do 11 som dala začiatok 22.4., koniec 30.4., dátum vyplnenia dnešný, pečiatka.........
Zp neoznamujem a môžem letieť na poštu poslať RL alebo ma ešte opravíte? díky moc za trpezlivosť.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Pru Pozri príspevok
takže je jedno, či odrobí celý mesiac, alebo 10 dní, ale odmena nesmie presiahnuť 131,65€. Ale v podstate je to jedno, keď od 1.5. nastupuje na PP.
Takže nahodila som ju do programu, dala som do RL - prihláška, dohoda, vypísalo mi časť, 2,3,7,9,10, do 11 som dala začiatok 22.4., koniec 30.4., dátum vyplnenia dnešný, pečiatka.........
Zp neoznamujem a môžem letieť na poštu poslať RL alebo ma ešte opravíte? díky moc za trpezlivosť.
aký celý mesiac? veď robiť bude od 22.4. - akú si urobila dohodu, akú odmenu?
Hlásiš iba na SP, na ZP nič nedávaš.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

dohodu ešte žiadnu, teraz riešim RL, nakoľko musí byť deň vopred pred nástupom. Tú budeme riešiť zajtra, lenže to je tak, že riešim za nich ja, zisťujem, čo koľko, údaje na RL mi diktovali po telefone, dúfam, že je to dobre.
Dohodu budem riešiť zajtra.
ja som myslela, že či môže mať aj od 22.4. do 30.4. sumu 131 alebo musí byť nižšia nakoľko neodrobila celý mesiac. Asi som sa zle vyjadrila, dík za trpezlivosť, ale prihlasujem a odhlasujem a riešim takéto veci ohľadom zamestnancov prvýkrát, ale aspoň budem múdrejšia.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

áno, môže mať odmenu za vykonanú prácu 131,65€, aj keď neodrobila celý mesiac.
0 0
monickab monickab

monickab je offline (nepripojený) monickab

dobrý deň,
chcem sa spýtať, či môžeme na dohodu o vykonaní práce prijať ženu, ktorá nieje evidovaná na ÚP, ani neviem, či si platí ZP.
Ak áno, musím jej dať podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov?
ďakujem.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

monickab Pozri príspevok
dobrý deň,
chcem sa spýtať, či môžeme na dohodu o vykonaní práce prijať ženu, ktorá nieje evidovaná na ÚP, ani neviem, či si platí ZP.
Ak áno, musím jej dať podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov?
ďakujem.
Môžeš ju prijať. Vyhlásenie môže mať podpísané iba u jedného z-ľa. Ak nemá inde, tak môže podpísať
0 0
renata77 renata77

renata77 je offline (nepripojený) renata77

Dobrý deň. Ideme prijať dôchodcu na DoVP, platia pre neho nejaké obmedzenia. Aký je rozdiel v tom ak za mesiac zarobí viac ako 165,97 €, bude musieť podať daňové priznanie, a keď bude mať vyšší príjem nemusí platiť odvody? Prosím, napíšte mi načo mám dávať pozor.
Ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

renata77 Pozri príspevok
Dobrý deň. Ideme prijať dôchodcu na DoVP, platia pre neho nejaké obmedzenia. Aký je rozdiel v tom ak za mesiac zarobí viac ako 165,97 €, bude musieť podať daňové priznanie, a keď bude mať vyšší príjem nemusí platiť odvody? Prosím, napíšte mi načo mám dávať pozor.
Ďakujem
Odvody z dohôd platí len zamestnávateľ na SP- ÚP a GP. Sú pre všetky dohody rovnaké a nie je rozdiel ani v tom, kto na dohodu robí, t.z. že ani pri dôchodcovi.

Ak dôchodca bude mať zdaniteľný príjem za rok 2009 vyšší ako 1/2 NČZD, tak má povinnosť podať DP, alebo mu zamestnávateľ vykoná RZD.

V prípade, ak jeho príjem bol zdanený zrážkovou daňou, tak nemá povinnosť podať DP, nakoľko je takto zdanený príjem považovaný za vysporiadaný.

On odvody z dohody nebude platiť žiadne.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Mám jeden problém-vlastne ho nemám ja, ale môj známy, ktorý ustavične-už druhý rok za sebou obnovuje a píše nové dohody o vykonaní práce s tou istou zamestnankyňou. Jedná sa o prácu predavačky v novinovom stánku. Ibaže sa vôbec nejedná o "nárazovú" alebo príležitostnú prácu, je to sústavná činnosť, na ktorú by som ja osobne už ďalšiu dohodu o VP neuzatvárala v žiadnom prípade. Toho roku som mu povedala, že ja už mu novú dohodu o VP pre tú istú pani nenapíšem, lebo to nie je v súlade so zákonníkom práce, nech jej urobí dohodu o PČ , PP s kratším prac. časom alebo riadny klasický pracovný pomer... alebo nech si hľadá novú účtovníčku. Tak sa pán podnikateľ urazil, že na úrade práce mu pani povedala, že keď skončí jednu dohodu, napr. o 1.1-31.12.2008, tak od 1.1.2009 mu mám vystaviť novú dohodu. Ako by ste to riešili vy poraďáci?
Ďakujem.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Lenka1979 Pozri príspevok
Mám jeden problém-vlastne ho nemám ja, ale môj známy, ktorý ustavične-už druhý rok za sebou obnovuje a píše nové dohody o vykonaní práce s tou istou zamestnankyňou. Jedná sa o prácu predavačky v novinovom stánku. Ibaže sa vôbec nejedná o "nárazovú" alebo príležitostnú prácu, je to sústavná činnosť, na ktorú by som ja osobne už ďalšiu dohodu o VP neuzatvárala v žiadnom prípade. Toho roku som mu povedala, že ja už mu novú dohodu o VP pre tú istú pani nenapíšem, lebo to nie je v súlade so zákonníkom práce, nech jej urobí dohodu o PČ , PP s kratším prac. časom alebo riadny klasický pracovný pomer... alebo nech si hľadá novú účtovníčku. Tak sa pán podnikateľ urazil, že na úrade práce mu pani povedala, že keď skončí jednu dohodu, napr. o 1.1-31.12.2008, tak od 1.1.2009 mu mám vystaviť novú dohodu. Ako by ste to riešili vy poraďáci?
Ďakujem.
Lenka, mám ten istý názor ako ty, ale niektorí ľudia nevedia, alebo nechcú pochopiť čo je, alebo nie je v súlade zo Zákonníkom práce. A čo sa týka toho, čo mu povedali na úrade práce, tak by som mu povedala, že tá tetuška nie je zodpovedná za správnosť týchto dohôd pri prípadnej kontrole a doporučila by som jej, aby nepodávala také informácie, pokiaľ si riadne nepreštuduje Zákonník práce.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Ja by som potrebovala poradiť, čo všetko treba ak si SZČO vzal do hlavy, že od 1.7 zamestná dvoch svojich synov na dohodu pri stav. prácach. Jeden má 16 rokov a druhy 17. Je to možné? a stačí ich prihlásiť do SP? Vďaka.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Veľmi by som potrebovala poradiť, či sa tým neporuší ZP alebo nejaký predpis, lebo nemám s tým skúsenosť. Vopred ďakujem za pomoc.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Robina Pozri príspevok
Ja by som potrebovala poradiť, čo všetko treba ak si SZČO vzal do hlavy, že od 1.7 zamestná dvoch svojich synov na dohodu pri stav. prácach. Jeden má 16 rokov a druhy 17. Je to možné? a stačí ich prihlásiť do SP? Vďaka.
Dohoda o brigádnickej práci študentov. Prihláška RLFO do SP, platí sa úrazové a garančné poistenie. Samozrejme, treba dodržať Zákonník práce: najmä

§ 227


(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta.

(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
(3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Ďakujem krásne, takže sa potom prihlásia do SP a budú sa vykazovať v mesačných výkazoch podľa odpracovaných hodín ako brigádnici. Ešte raz vďaka.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Ahojte môžem uzavrieť dohodu o vykonaní so študentom v znení: práca - pomocné práce (upratovanie, maľovanie...) v rozsahu max. 350 hod na rok., suma napr. 2,- €/hod? je to OK? musím uviesť aj na koľko mesiacov s ním dohodu uzatváram alebo stačí tých 350 hod uviesť? Ďakujem ))
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Robina Pozri príspevok
Ja by som potrebovala poradiť, čo všetko treba ak si SZČO vzal do hlavy, že od 1.7 zamestná dvoch svojich synov na dohodu pri stav. prácach. Jeden má 16 rokov a druhy 17. Je to možné? a stačí ich prihlásiť do SP? Vďaka.
Majú ukončenú povinnú školskú dochádzku?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať