Zavrieť

Porady

registracia podla zak. o DPH par.7a a pridelene DIC

Ahojte,

dnes mi prisla registracna karta "Osvedcenie o registracii pre DPH - prijemca/dodavatel sluzby z/do ineho clenskeho statu" - ako neplatca DPH (paragraf 7a)

dostal som identifikacne cislo pre dan SKxxx

tak. a teraz by som sa chcel opytat:
1. ide vlastne o IC DPH (VAT NUMBER)? alebo je to DIC pre styk so subjektami v EU a mimo SR?
2. musim ho uvadzat aj na fakturach na slovensko? alebo pouzijem DIC co mam pridelene?
3. je potrebne o tomto prideleni informovat subjekty, ktore fakturuju mne v ramci Slovenska (napr. mobilny operator)?

ide mi o to, ze ci teraz musim vsetko obehat + zmenit peciatky atd.atd.

dakujem
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
astensova Pozri príspevok
Prosím mám otázku. SZČO neplatca DPH má uzavretú zmluvu o obchodnom zastúpení z s.r.o platcom DPH v ČR. Tento neplatca uzatvára kúpne zmluvy iba v tuzemsku a zasiela ich do ČR. S.R.O. mu vypláca províziu a prepláca náklady za PHM, telefón a paušálnu čiastku. Musí sa registrovať ako platca DPH podľa §7a? Ďakujem
Ano.
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Prosím o radu: SZČO neplatca DPH bude dodávať inžinierske služby do V. Británie zdaniteľnej osobe. Chápem správne, že sa musí zaregistrovať podľa § 7a zákona o DPH?
Dodanie týchto služieb spadá pod § 16 ods. 17c?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

saskia26 Pozri príspevok
Prosím o radu: SZČO neplatca DPH bude dodávať inžinierske služby do V. Británie zdaniteľnej osobe. Chápem správne, že sa musí zaregistrovať podľa § 7a zákona o DPH?
Dodanie týchto služieb spadá pod § 16 ods. 17c?
Áno, je potrebné sa zaregistrovať podľa par. 7a.

Ale služby uvedené v par. 16 ods. 17 sú "Služby, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 16"
A ods. 16 sa týka služieb dodávaných iným ako zdaniteľným osobám, takže podľa mňa sa Vás tento odsek netýka:

"Miestom dodania služieb uvedených v odseku 17 vrátane prijatia záväzku zdržať sa zámeru ich vykonávania alebo zdržať sa ich vykonávania úplne alebo čiastočne, ak sú tieto služby dodané osobe inej ako zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, bydlisko alebo sa obvykle zdržiava mimo územia Európskeho spoločenstva, je miesto, kde má táto osoba sídlo, bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava."
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Blankake Pozri príspevok
Áno, je potrebné sa zaregistrovať podľa par. 7a.

Ale služby uvedené v par. 16 ods. 17 sú "Služby, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 16"
A ods. 16 sa týka služieb dodávaných iným ako zdaniteľným osobám, takže podľa mňa sa Vás tento odsek netýka:

"Miestom dodania služieb uvedených v odseku 17 vrátane prijatia záväzku zdržať sa zámeru ich vykonávania alebo zdržať sa ich vykonávania úplne alebo čiastočne, ak sú tieto služby dodané osobe inej ako zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, bydlisko alebo sa obvykle zdržiava mimo územia Európskeho spoločenstva, je miesto, kde má táto osoba sídlo, bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava."
Takže pokiaľ ide o dodanie zdaniteľnej osobe, tak sa bude riadiť podľa § 15 ods. 1, miesto dodania bude V. Británia a prechádza daňová povinnosť na príjemcu, správne? Uvedie služby len v súhrnnom výkaze?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

saskia26 Pozri príspevok
Takže pokiaľ ide o dodanie zdaniteľnej osobe, tak sa bude riadiť podľa § 15 ods. 1, miesto dodania bude V. Británia a prechádza daňová povinnosť na príjemcu, správne? Uvedie služby len v súhrnnom výkaze?
Áno, daňová povinnosť prechádza na príjemcu služby, a osoba registrovaná podľa par. 7a nemá žiadne povinnosti ako platca DPH, čiže neodvádza daň, nepodáva DP, len musí štvrťročne odovzdávať súhrnný výkaz.
1 0
Inečka Inečka

Inečka je offline (nepripojený) Inečka

Dobrý deň,
podnikateľ vykonáva práce na českej nehnuteľnosti (rôzne opravy). Má slovenský a zároveň aj český živnostenský list.
V ČR je aj platiteľom DPH. V podstate na Slovensku žiadnu činnosť nevykonáva, má tu ale trvalé bydlisko, takže robí slovenské daňové priznanie. Je povinný sa zaregistrovať
podľa § 7a a podávať súhrnný výkaz v SR zo služieb, ktoré vykonáva v ČR ako český platiteľ DPH? Myslím si že asi nie, ale istá si nie som.
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Inečka Pozri príspevok
Dobrý deň,
podnikateľ vykonáva práce na českej nehnuteľnosti (rôzne opravy). Má slovenský a zároveň aj český živnostenský list.
V ČR je aj platiteľom DPH. V podstate na Slovensku žiadnu činnosť nevykonáva, má tu ale trvalé bydlisko, takže robí slovenské daňové priznanie. Je povinný sa zaregistrovať
podľa § 7a a podávať súhrnný výkaz v SR zo služieb, ktoré vykonáva v ČR ako český platiteľ DPH? Myslím si že asi nie, ale istá si nie som.
Súhrnný výkaz sa podáva na služby dodané v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH. Práce na českej nehnuteľnosti sú dodané podľa § 16 ods. 1. Nie je potrebná ani registrácia podľa § 7a a ani podávanie súhrnného výkazu na tieto služby.
2 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

astensova Pozri príspevok
Prosím mám otázku. SZČO neplatca DPH má uzavretú zmluvu o obchodnom zastúpení z s.r.o platcom DPH v ČR. Tento neplatca uzatvára kúpne zmluvy iba v tuzemsku a zasiela ich do ČR. S.R.O. mu vypláca províziu a prepláca náklady za PHM, telefón a paušálnu čiastku. Musí sa registrovať ako platca DPH podľa §7a? Ďakujem
Takúto službu som v § 16 nenašla, takže riadiť by sme sa mali § 15 ods.1 zákona o DPH - miesto dodania by malo byť tam, kde má sídlo odberateľ služby, t.j. ČR. Slovenský neplatiteľ DPH by sa mal registrovať podľa § 7a ods. 2 zákona o DPH a následne poskytnuté služby uvádzať v súhrnnom výkaze.
0 0
Inečka Inečka

Inečka je offline (nepripojený) Inečka

Mária.K. Pozri príspevok
Súhrnný výkaz sa podáva na služby dodané v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH. Práce na českej nehnuteľnosti sú dodané podľa § 16 ods. 1. Nie je potrebná ani registrácia podľa § 7a a ani podávanie súhrnného výkazu na tieto služby.
ďakujem za odpoveď.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Možno niekomu pomôže priložený súbor, ktorý som našla na nete, pri určení povinnosti sa registrovať/platiť DPH
2 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

podnikateľ má okrem toho že je szčo aj s.r.o., kde nemá príjmy výdavky, nič. Ale teraz sa rozhodol, že začne s ňou niečo robiť, takže prvé by chcel byť platcom DPH od 1,4,2010. Kde nájdem tlačivo na registráciu a dokedy by sa mal zaregistrovať?
0 0
vierka22 vierka22

vierka22 je offline (nepripojený) vierka22

Dobrý deň, chcem sa spýtať, lebo nemám v tom jasno SZČO neplatca dane faktúruje nemeckému podnikateľovi služby /potubárčinu/, ktoré sa vykonávajú v Maďarsku podáva súhrnný výkaz a má sa zaregistrovať . Faktúra je za december 2009 a platba prišla v januári. Kto platí v tomto prípade daň? Nemecký podnikateľ. SZČO faktúruje bez dane nie je platca. Ďakujem za skorú odpoveď. Vierka 22
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Má nezdaniteľná osoba povinnosť registrácie v zmysle § 7a v prípade, ak jej platiteľ DPH z IČŠ EÚ dodáva službu licenčný poplatok??? (konkr. platba za používanie licencie = zahraničná zdaniteľná osoba opakovane dodáva)

v par. 69 ods. 3 sa píše: (3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.

- tak ak PO, ktorá nie je zdaniteľnou osobou NIE JE registrovaná pre daň podľa §7 .... nemusí sa registrovať?
- aká je to PO, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je registrovaná pre daň podľa §7???



nejako tomu stále nerozumiem
Naposledy upravil Monika Kováčová : 21.02.10 at 20:43
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Monika Kováčová Pozri príspevok
Má nezdaniteľná osoba povinnosť registrácie v zmysle § 7a v prípade, ak jej platiteľ DPH z IČŠ EÚ dodáva službu licenčný poplatok??? (konkr. platba za používanie licencie = zahraničná zdaniteľná osoba opakovane dodáva)

Podľa mňa nie. Povinnosť registrácie podľa § 7a majú iba ZO.

v par. 69 ods. 3 sa píše: (3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.

- tak ak PO, ktorá nie je zdaniteľnou osobou NIE JE registrovaná pre daň podľa §7 .... nemusí sa registrovať?

Kto je zdaniteľnou osobou nájdeš v § 3.
PO, ktorá nie je ZO a nie je registrovaná pre daň sa nemusí registrovať podľa §7a.


- aká je to PO, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je registrovaná pre daň podľa §7???

Je to PO podľa §3/4, ktorá je registrovaná pre daň podľa § 7, pretože nadobudla v kalendárnom roku tovar z iných ČŠ v hodnote 13 941,45 eur.

nejako tomu stále nerozumiem
Takto to chápem ja...
0 0
vierka22 vierka22

vierka22 je offline (nepripojený) vierka22

Ešte raz to vysvetlím osoba SZČO neplatca DPH faktúruje nemeckému /dnes som sa dozvedela, že platcovi DPh/ služby potrubárčinu. Ešte táto SZČO nie je registrovaná, chcem vedieť, či sa mala dať registrovať na DÚ a posielať štvrťročne súhrnný výkaz. Faktúra bola vystavená v decembri a peniaze prišli v januári a v tomto prípade bude daň platiť nemecký platca Dph. Ďakujem za odpoveď. Vierka 22
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zistila som, že môj klient, neplatca DPH vystavil v apríli fa nemeckému platcovi DPH za prekladateľské práce. Ja som mu však zabudla povedať, že prv než takéto práce vykoná, musí sa zaregistrovať na DÚ podľa paragrafu 7a. Som z toho taká nervózna, že neviam ani nájsť, akú pokutu mu môže daňový úrad vystaviť za to, že sa nezaregistroval pred uskutočnením služby Kde to nájdem ?
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

SZČO neplatca DPH vykonáva prieskum trhu na Slovensku - sprostredkovanie pre Maďarskú spoločnosť, ktorá je platcom DPH. SZČO nie je zaregisrovaná podľa § 7a, nevedela o tejto zmene od 01.01.2010. Faktúry vystavovala pre Maďarskú spločnosť mesačne samozrejme bez DPH.
Tento týždeň v madarsku majú audit, a žiadli od nej IČ DPH.
SZČO samozrejmu ju nemá.
Poradte postup, čo má robiť SZČO pri tejto situácii?
Spätne sa zaregistrovať od 01.01.2010 podľa § 7a, a odovzdať aj keď oneskorene súhrnný výkaz za vystavené faktúry?
Aké pokuty na ňu čakajú od DÚ?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

katjab Pozri príspevok
SZČO neplatca DPH vykonáva prieskum trhu na Slovensku - sprostredkovanie pre Maďarskú spoločnosť, ktorá je platcom DPH. SZČO nie je zaregisrovaná podľa § 7a, nevedela o tejto zmene od 01.01.2010. Faktúry vystavovala pre Maďarskú spločnosť mesačne samozrejme bez DPH.
Tento týždeň v madarsku majú audit, a žiadli od nej IČ DPH.
SZČO samozrejmu ju nemá.
Poradte postup, čo má robiť SZČO pri tejto situácii?
Spätne sa zaregistrovať od 01.01.2010 podľa § 7a, a odovzdať aj keď oneskorene súhrnný výkaz za vystavené faktúry?
Aké pokuty na ňu čakajú od DÚ?
Nik eše neriešil takýto problém?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

JAJA11 Pozri príspevok
Zistila som, že môj klient, neplatca DPH vystavil v apríli fa nemeckému platcovi DPH za prekladateľské práce. Ja som mu však zabudla povedať, že prv než takéto práce vykoná, musí sa zaregistrovať na DÚ podľa paragrafu 7a. Som z toho taká nervózna, že neviam ani nájsť, akú pokutu mu môže daňový úrad vystaviť za to, že sa nezaregistroval pred uskutočnením služby Kde to nájdem ?
nik ešte nespravil takúto chybu?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

môj klient poskytol službu 12.4., registroval sa nejakého cca 20.4. Konzultácia s DR asi v tom zmysle, že veď dátum v súhrnnom výkaze nebude, takže na to sa príde "len" pri kontrole a sankcie vôbec nevedeli aké budú... Najdôležitejšie je registrovať sa čo najskôr a podať SV.
1 0
Načítať ďalšie