Zavrieť

Porady

RZZP za rok 2009

Dobrý deň, prosim Vas o info....
zamestnanec nedosiahol ani jeden mesiac príjem presahujúci sumu
2 006,16 eur v roku 2009, ale je poberateľom predčasného starobného dochodku, je teda aj poistencom štátu....
má povinnosť robiť RZZP? ako sa chápe suma 191,07 eur v jeho prípade?

Ďakujem za odpoveď a prajem Vám príjemný deň
Usporiadat
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

Andyke Pozri príspevok
Uvažuješ správne, nevzniká povinnosť vykonať RZZP.
Dakujem velmi pekne!
0 0
dajana16 dajana16

dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

Prosim surne o radu:
SZCO od 1.1 do 7.8.09, medzitym 27.1-17.2. zamestnanec (VZ 389€, preddavky 15,94€). od 8.8.-31.12. urad prace.Zo zivnosti strata. Zaplatene preddavky 265€. v RZZP mi vysiel preplatok 265€. Moze to byt? Vyplnene X, XA, XB.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

To bude určite zle - iba ak by bol dôchodca, študent a pod.
1 0
dajana16 dajana16

dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

Zle budem mat asi VZ v XB. B31 mam 0. Lenze B07= -440 a potom B09=0. Neviem, ci je to OK.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
B09 je nula, lebo mal pomerne vysokú stratu, to máte OK.

Zle je zrejme vyplnený III. oddiel v XB a predpokladám, že aj VI. oddiel v X.
0 0
dajana16 dajana16

dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

Velmi pekne dakujem pan Mihal, idem to znovu preratat.
0 0
silverhaze silverhaze

silverhaze je offline (nepripojený) silverhaze

Pekný den,
od januára 2009 do konca mája 2009 som bol študent VŠ (čiže poistenec štátu) a mal som 2 brigady, od júna 2009 som bol dobrovoľne nezamestnaný, platil som preddavky do ZP v celkovej výške 196,67. V dohodach som pokracoval, ale uz nie ako študent. Celkovýl príjem za rok bol 3186,6+2064,96=5251,56. Viem, že musím podať RZ. V ZP mi povedali, že môj nedoplatok činí (14% z 5251,56)-196,67 = 735, 21-196,67=538,54
Je tento výpočet správny?? Nemal by sa brať do úvahy iba príjem keď som bol dobrovolne nezamestnaný??? Vopred ďakujem za každú radu.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Správne . V období keď si bol študentom - dohody nevstupujú do RZZP. Patria medzi vyňaté príjmy.
Takže od 1.6. do konca roka si bol samoplatiteľom a príjem z týchto dohôd už vstupuje do RZZP.
1 0
silverhaze silverhaze

silverhaze je offline (nepripojený) silverhaze

Aj som si myslel, je to celkom logické ale teta v ZP (dôvera Nitra) mi stále tvrdila, že je to inak ...

Čiže pre upresnenie: môj nedoplatok bude 14% z príjmu (od 1.6 do konca roka) -zaplatene preddavky.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Áno.
0 0
dajana16 dajana16

dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

dajana16 Pozri príspevok
Velmi pekne dakujem pan Mihal, idem to znovu preratat.
Uz je to OK, nahodila som udaje do tlaciva Kros a krasne to vyslo. Vdaka aj p. Motyckovej.
0 0
trpaslik trpaslik

trpaslik je offline (nepripojený) trpaslik

Pekny den prajem,
aky typ RZZP musim podat ak som od novembra pracovala ako szco, v siedmom mesiaci bola zamestnana a jeden den v roku bola vo volebnej komisii, dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

A inak si bola dobrovoľne nezamestnaná, na úrade práce, študent/dôchodca alebo čo? + aké boli vymeriavacie základy?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ak pošlem zamestnávateľovi oznámenie o preplatku z rzzp ... má on ešte nejaké povinnosti, alebo mu to ZP automaticky vyplatí na účet?
ďakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Zamestnanec pošle zamestávateľovi oznámenie o preplatku zamestnávateľa do 30.4.2010.
Zamestnávateľ pošle do ZP tlačivo : Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov za rok 2009 do 31.5.2010.
ZP pošle preplatok zamestnávateľovi (iba za zamestnávateľa) do 30.6.2010, pokiaľ nedlhuje nič ZP.
2 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahojte. Zamestnanec pracoval 1-3m 2009, potom dostal výpoveď aj s odstupným. /Odstup. sa do VZ pre RZZP nezapočítava, to už viem/, v apríli bol ev. na ÚP, bez podpory a v júni prac. u býval. zamestn. na dohodu o vykonaní práce, výška odmeny bola okolo 540 eu. Keďže príjem bol vyšší ako 136 e, z ÚP ho vyradili a on sa prihlásil ako samoplatiteľ do VšZP a zaplatil 26,07e. V júli bol opäť evid. na ÚP, až do konca roka. Moja otázka je: Zamestnanec nepožiadal o RZZP bývalého zamestnávateľa, urobil si DP A sám, musí podať RZZP? / Mal o to požiadať býv. zam., al. to býv zamestn. urobil sám bez žiadosti?/ Ani v jeden mesiac mu neprekr. výška príjmu 2000e/m.Má vlastne povinnosť podať RZZP pri jeho príjmoch? Ďakujem za skorú odpoveď....A ak ho neurobil a pôjde na zdrav. poisť., pomôžu mu spraviť RZ/vraj to robia pre svojich poistencov/, al. ho už musí priniesť spravené?
Naposledy upravil leozka : 20.04.10 at 12:36
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

leozka, na ktorú zdr.poisťovňu sa pýtaš ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

RZZP podať musí sám, lebo ako samoplatiteľ mal príjem vyšší ako minimálny základ (doplatí). Či mu to urobia v ZP závisí od poisťovne.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Pýtala som sa, či to robia vo VšZP.Takže si to mal spraviť sám, to je trapas, neurobil to do 31.3.2010. Hrozia mu nejaké pokuty? Ďakujem za odpovede....
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

1. RZZP urobia vo VšZP.
2.Tým, čo nepodajú zúčtovanie odvodov načas, môže uložiť pokutu Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. "Poistencovi do výšky 165 eur a platiteľovi poistného 3 319 eur," spresnil hovorca úradu Milan Michalič. Vlani úrad nedal žiadnu pokutu za nepodanie zúčtovania.
Zdroj :http://www.itapa.sk/index.php?ID=9886
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať