Zavrieť

Porady

DPH a oneskorený doklad

veselá, priateľská..
Ahojte, prosím Vás klient mi dal daňový doklad-ktorý mal zapotrošený s dátumom 15. 08. 2005, tj. 3 Q/05, čo teraz s ním? mám urobiť opravné daňové priznanie DPH, alebo ho dám do 4 Q/05. Niečo som počula, že zákon o DPH povoľuje zaúčtovať doklad s dátumom ,,zaradenia,, do účtovníctva. Poradíte? Ďakujem. Vediem JÚ.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Chcem sa úprimne poďakovať AV-u, za strávený čas so mnou. Aj tak závidím, že toľko času doobeda-gratulujem. Chodievam sem večer, lebo net mám doma, teraz som tu náhodou-a hlavne pre môj problém, ktorý mi pomohol AVO vyriešiť, ďakujem ešte raz. Pekný déň všetkým.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Janette
A na úplné Vaše upresnenie:

Kniha záväzkov: s dátumom 15.8.2005
pokladňa v hotovosti: 20.8.2005
uplatnenie DPH: len v 4Q/05 z dôvodu, že mi prišla do účtovníctva po 25.10.05
Niekedy mi je s príspevkov smutno ... nezaoberala som sa týmto prípadom preto, aby ste mi to upresnili, ani preto aby som vás poplietla, ale preto aby ste vedeli čo a prečo urobiť. Škoda.
Vaše upresnenie nekorešponduje s mojím, čo sa týka vyznačenej vety. Je mi ľúto.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Janette
Ahojte, prosím Vás klient mi dal daňový doklad-ktorý mal zapotrošený s dátumom 15. 08. 2005, tj. 3 Q/05, čo teraz s ním? mám urobiť opravné daňové priznanie DPH, alebo ho dám do 4 Q/05. Niečo som počula, že zákon o DPH povoľuje zaúčtovať doklad s dátumom ,,zaradenia,, do účtovníctva. Poradíte? Ďakujem. Vediem JÚ.
Ty tu nikde nepises ze doklad s datumom 15.8. mas aj vyplateny 20.8..... to znamena ze si pochybyla ty,vyplatila nieco co nemas zauctovane?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Janette
Tak doteraz čítam vaše odpovede, a som celá dopletená-takže musím urobiť dodatočné priznanie? alebo nemusím?
Ja by som ešte urobil stojku a kotúľ v podateľni DU nech to je kompletné
0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Neviem či sa mám smiať, alebo plakať. Takže som sa dostala do poriadnej smiešnej kaši-to sa mi ešte nestalo. Asi naozaj nerozumiem vetám, ktoré píše AVO. Jednoducho-celú FA som dostala 2.12.2005, aj s príjmovým dokladom o zaplatení 20.8.2005, ktorú mal klient niekde doma zapotrošenú, a zabudol mi ju dať. Nemohla som vedieť, že nejakú takúto transakciu urobil, dal mi to len 2.12.05. Moja otázka znela čo s tým.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[quote=Janette]FA/vystavená 15.8.05 aj dátum dodania 15.8.05, zaplatená bola 20.8.205 v hotovosti/-som dostala do účtovníctva minulý týždeň- 02. 12. 2005, tj. po 25. 10. 2005,
Nerozumiem tomu, ako môže niekto zaplatiť faktúru, ktorú nemá. Alebo som čudná a iba nechápem, ale neviem si to vôbec predstaviť.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

Janette
Neviem či sa mám smiať, alebo plakať. Takže som sa dostala do poriadnej smiešnej kaši-to sa mi ešte nestalo. Asi naozaj nerozumiem vetám, ktoré píše AVO. Jednoducho-celú FA som dostala 2.12.2005, aj s príjmovým dokladom o zaplatení 20.8.2005, ktorú mal klient niekde doma zapotrošenú, a zabudol mi ju dať. Nemohla som vedieť, že nejakú takúto transakciu urobil, dal mi to len 2.12.05. Moja otázka znela čo s tým.
A čo pokladničná kniha a očíslovaný výdavkový doklad? Ešte stále to nie je zaúčtované v auguste??? Dodatočné DP.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Janette
Neviem či sa mám smiať, alebo plakať. Takže som sa dostala do poriadnej smiešnej kaši-to sa mi ešte nestalo. Asi naozaj nerozumiem vetám, ktoré píše AVO. Jednoducho-celú FA som dostala 2.12.2005, aj s príjmovým dokladom o zaplatení 20.8.2005, ktorú mal klient niekde doma zapotrošenú, a zabudol mi ju dať. Nemohla som vedieť, že nejakú takúto transakciu urobil, dal mi to len 2.12.05. Moja otázka znela čo s tým.
Uplatniť právo na odpočítanie dane v 4.Q 2005 nakoľko účtovná jednotka - podnikateľ doklad mal do termínu na podanie DP za 3. Q 2005.

Nedajte sa pomýliť, je to zo zákona.

Odpočítať daň môžete v 4. Q - faktúru ste mali (teda podnikateľ) a máte možnosť voľby 3. alebo 4. Q.
3. Q už nestihnete a nemusíte podávať DDP, ale uplatníte právo v 4. Q lebo vám to umožňuje zákon. V tomto termíne to uvediete aj do záznamovej povinnosti podľa § 70 Zákona o dani z pridanej hodnoty.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Tweety
Nerozumiem tomu, ako môže niekto zaplatiť faktúru, ktorú nemá. Alebo som čudná a iba nechápem, ale neviem si to vôbec predstaviť.
Nerozumieš ? Majiteľ zoberie tovar, dostane fa, zaplatí ju v hotovosti a keď si o 3 mesiace vysype kufrík, tak natrafí na doklad a hodí ho účtovníčke... A tá nech rozmýšľa čo s tým.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Janette-kľudne sa zasmej,AVO ti už poradila a takýchto tém je tu niekoľko,nie je to osobne na teba
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Janette
Neviem či sa mám smiať, alebo plakať. Takže som sa dostala do poriadnej smiešnej kaši-to sa mi ešte nestalo. Asi naozaj nerozumiem vetám, ktoré píše AVO. Jednoducho-celú FA som dostala 2.12.2005, aj s príjmovým dokladom o zaplatení 20.8.2005, ktorú mal klient niekde doma zapotrošenú, a zabudol mi ju dať. Nemohla som vedieť, že nejakú takúto transakciu urobil, dal mi to len 2.12.05. Moja otázka znela čo s tým.
Takáto situácia u podnikateľov vzniká dosť často. Ja to robím tak, že ak faktúru dostanem ako Janette 2.12.2005, tak ju aj s dátumom 2.12.2005 zapíšem do knihy záväzkov a úhradu faktúry cez pokladňu zaúčtujem tiež dňom 2.12.2005. Je to tak správne, nakoľko ako účtovníčka som doklad dostala až 2.12.2005, hoci sa to týka augusta.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

andrej_rv
Nerozumieš ? Majiteľ zoberie tovar, dostane fa, zaplatí ju v hotovosti a keď si o 3 mesiace vysype kufrík, tak natrafí na doklad a hodí ho účtovníčke... A tá nech rozmýšľa čo s tým.
Poznám konanie niektorých pánov podnikateľov, ale neviem prečo by sa ich nemali týkať povinnosti vyplývajúce zo zákonov.
0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
O čom mi to tu všetci píšete? a bombardujete ma? Majiteľ zaplatil FA, o ktorej som ja nevedela. Jasné, že do pokladne v hotovosti ju musím dať s dátumom 20.8.2005-aj keď oneskorene vystavím výdavkový pokladničný doklad. Do knihy záväzkov s dátumom 15.8.2005. Len mi išlo o DPH, čo s tým spraviť, lebo mne ju dal len 2.12.05. Takže teraz to zas vypadá, že mám urobiť dodatočné priznanie? posledný krát sľubujem. Naozaj odpovediam AV-u, nerozumiem. Zabijem sa?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

andrej_rv
Nerozumieš ? Majiteľ zoberie tovar, dostane fa, zaplatí ju v hotovosti a keď si o 3 mesiace vysype kufrík, tak natrafí na doklad a hodí ho účtovníčke... A tá nech rozmýšľa čo s tým.
Takých pánov podnikateľov by som chytila a zavesila za to rovno do prievanu, nič iné by si nezaslúžili.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Janette, ako si dostala do knihy záväzkov faktúru do augusta a pritom ti prišla v decembri? Aké máš číslovanie záväzkov? To si vôbec neúčtovala faktúry v septembri, októbri?
0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
ORMIKA až som sa rozplakala.... konečne normálna odpoveď. ĎAKUJEM...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Janette
Jasné, že do pokladne v hotovosti ju musím dať s dátumom 20.8.2005-aj keď oneskorene vystavím výdavkový pokladničný doklad. Do knihy záväzkov s dátumom 15.8.2005. Len mi išlo o DPH, čo s tým spraviť, lebo mne ju dal len 2.12.05.
Vznik účtovného prípadu:
- faktúra 15.8.2005 (ak je to dátum dodania),
- pokladńa výdaj 20.8.2005
Daňové povinnosti:
- uplatnenie práva na odpočítanie DPH a uvedenie v záznamovej povinnosti 4. Q
- daňové priznanie 4. Q

Súvisiaci link na vysvetlenie pojmov "vznik účtovného prípadu" a ... "daňové dátumy" (pre účely DPH).
http://www.porada.sk/showpost.php?p=139362&postcount=6
Naposledy upravil Jana Acsová : 06.12.05 at 10:53
0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Ormika- to poďakovanie bolo na prvú tvoju odpoveď. Ako som to zaúčtovala?- normálne, účtujem pravidelne... teraz to vyzerá tak, že nasledujúce poradové číslo záväzku mi preskočilo niekde hore do augusta. účtujem v TP softe.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Janette, ďakujem.... len mi ešte rýchlo vysvetli, lebo už idem preč, ako si faktúru dostala do knihy záväzkov do 08/2005 keď si faktúru dostala až v decembri.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Janette, ten soft nepoznám, ale v mojom by to bol problém dať teraz v decembri do augusta. Musím už ísť, maj sa
0 0
Načítať ďalšie