Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Taiko, nedráááždi,
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
alabut Pozri príspevok
Ranajky - gumovy rozok z obchodnej siete, maslo, bylinkovy caj, gumu splachnem belovicou.

Obed - co da susedka.

Vecera - co da alabutka. :-)
Dala alabutka a aj suseda?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Pre JankaII: Byvam v Holandsku, ale do Prahy chodim tak dva krat do roka na knedliky a pivko :-). A moja fesanda tam ide na testy na potravinovu intoleranciu.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

aha
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

Dneska som navaril maďarskú fazuľovú polievku s údeným kolienkom a klobásou.

Tu je recept:

Asi 200 g hnedej strakatej fazule zalejeme vodou a necháme nabobtnať v miske, do nasledujúceho dňa.

Asi 300 g mäsitých bravčových kosti /z chrbtice/ a 1 menšie údené kolienko /narezané alebo rozseknuté na 3 kusy/ zalejeme asi 3 litrami vody a privedieme do varu, pozbierame penu ,

medzitým si očistíme 1 stredne veľkú mrkvu, a obielime 4 - 5 zemiakov a tiež očistíme 4 strúčiky cesnaku.

k mäsu , ktoré sa varí, pridáme namočenú fazuĺu aj s vodou v ktorej bola namočená a varíme cca 45 minut,na miernom ohni,
potom pridáme na kocky pokrájanú mrkvu,. zemiaky a roztlačený cesnak,2 PL kečupu alebo paradajk.pretlaku,
mierne osolíme a pridáme 1/2 podlhovastej feferonky nakrájanej na krúžky,asi 50g na polmesiačiky nakrájanej paprikovej maďarskej klobásy,tiež pridáme asi 150 g korenistej bielej klobásy nakrájanej na polmesiačiky,
ďalej varíme asi 1/2 hodiny,
ak sme trochu "presolili" dolejeme asi 3 dcl vriacej vody,
mäso vyberieme oddelíme od kosti narežeme na kocky a vrátime naspäť do polievky
dochutíme majoránkou, a zahustíme 2 PL hladkej múky rozmiešanými v 1 dcl studenej vody,
za občasného miešania povaríme ešte 10-15 minut a odstavíme.

Podávame z chlebom.
Naposledy upravil Holder Miro : 13.10.10 at 14:03
5 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Trochu som sa inšpirovala Rachel Allenovou a robila som zapekanú rybu so syrom a ružičkovým kelom, zeleninovým miešaným šalátom a namiesto zemiakov len hrianky s maslom - syn už bol veeeeľmi hladný a nechcel čakať na krumple.
Naposledy upravil lavanda : 13.10.10 at 14:38
1 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes som prekvapkala manžela Bola som na nákupe v Makre a videla som tam nejaké hotové jedlo - vraj čínske rezance. Zo zvedavosti som zobrala jedno balenie /2ks/ a dala som otestovať manželovi. Asi by to zjedol bez väčších výhrad, ale videl ma ako som vyklopila rezance z krabice do taniera a skoro mu oči vypadli od prekvapenia, že ho chcem asi otráviť, prinajlepšom mu vybaviť prechodný pobyt na záchode. Musela som ho presviedčať, že je pre neho veľká česť byť hlavným ochutnávačom My ostatní sme mali kuracie prsia na prírodno, ryžu a šalát. A kuracie prsia manžel tiež veľmi nemusí, takže sa ľahšie rozhodol byť tým pokusným králikom. Výsledkom jeho testu bolo vyhlásenie, že jedlé to je, ale aby som to už viac nekupovala. Ale raz sa ešte bude musieť obetovať, zostala tam ešte jedna krabica.
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kazu Pozri príspevok
Dnes som prekvapkala manžela Bola som na nákupe v Makre a videla som tam nejaké hotové jedlo - vraj čínske rezance. Zo zvedavosti som zobrala jedno balenie /2ks/ a dala som otestovať manželovi. Asi by to zjedol bez väčších výhrad, ale videl ma ako som vyklopila rezance z krabice do taniera a skoro mu oči vypadli od prekvapenia, že ho chcem asi otráviť, prinajlepšom mu vybaviť prechodný pobyt na záchode. Musela som ho presviedčať, že je pre neho veľká česť byť hlavným ochutnávačom My ostatní sme mali kuracie prsia na prírodno, ryžu a šalát. A kuracie prsia manžel tiež veľmi nemusí, takže sa ľahšie rozhodol byť tým pokusným králikom. Výsledkom jeho testu bolo vyhlásenie, že jedlé to je, ale aby som to už viac nekupovala. Ale raz sa ešte bude musieť obetovať, zostala tam ešte jedna krabica.
A Ty sa obetovať nebudeš?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Tweety Pozri príspevok
A Ty sa obetovať nebudeš?
Nie Mne nechutili Ale kúpila som mu v tom Makre aj niečo, čo mu vynahradí psychickú ujmu. Priniesla som mu kačacie pečienky a v sobotu mu ich na také neskoré raňajky vypražím v husacej masti. A budem mať odpustené
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Obed u susedky - tarhona a akysi kuraci perkelt bez papriky ... chutne. Vypit dala materinoduskovy liker, bylinkovy caj. Liker padol, caj tiez.

Idem pomaly varit veceru, kridla na mangolde s citronom, mozno tam sibnem smotanu. Teraz si dam pivo a idem zarezavat, rychla polievka zo zeleniny uz klokoce ... o chvilu vrazi do dveri sarkan.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja som dnes robila kuracie prsia na prírodno s dusenou zeleninkou a zeleninovú polievku.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mysimis Pozri príspevok
Ja som dnes robila kuracie prsia na prírodno s dusenou zeleninkou a zeleninovú polievku.
Takže si už z nemocnice domka, to je dobré.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes bola plnená paprika v paradajkovej omáčke s knedl'ou, bude aj na zajtra.
5 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

dnes som mal také dve domáce klobásy na obed,že sa mi nezmestili na tanier.jeden koniec bol kuchyni a druhý už v polke jedálne.ale "dal som ich",som si trúfol...
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
....odvaha ti teda nechýba!
0 0
Markéta Novadová Markéta Novadová
Ja vyskúšam Bavorskú polievku... dnes to už asi nestihnem , ale určite to vyskúšam hneď na druhý deň. Kto chce tiež, prikladám recept.
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

alabut Pozri príspevok
Ranajky - gumovy rozok z obchodnej siete, maslo, bylinkovy caj, gumu splachnem belovicou.

Obed - co da susedka.

Vecera - co da alabutka. :-)
alabut Pozri príspevok
Ranajky - prazenica s chlorofylom na citrone a cesneku, chlieb, bylinkovy caj, pohar belovice, aby som trafil do zahrady.

Obed - posnorim po susedoch.

Vecera - asi kuracie kridla na mangolde a citronoch so smotanou.
alabut Pozri príspevok
Obed u susedky - tarhona a akysi kuraci perkelt bez papriky ... chutne. Vypit dala materinoduskovy liker, bylinkovy caj. Liker padol, caj tiez.

Idem pomaly varit veceru, kridla na mangolde s citronom, mozno tam sibnem smotanu. Teraz si dam pivo a idem zarezavat, rychla polievka zo zeleniny uz klokoce ... o chvilu vrazi do dveri sarkan.
Tak mi napadlo, či tá suseda, keď je taká štedrá (čo v dnešných časoch nie je zvykom), nebude - alabutova mama?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kdeze mama, ta je daleko, ale mam zopar susied, ked k nim pridem, daju pojest, vypit, slaniny, vajec, kapustnice, kapusty. Ja na oplatku im dam vypit. :-)

Obcas im nieco opravim, najma kosacky kantria na skalach, darujem bylinky, kostujem ci dobru palenku kupili a tak.
0 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

Alabaut, kosačku by sme aj my potrebovali dať do poriadku. Nechceš sa staviť? Dáme aj najesť aj vypiť.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mam svojich stamgastov (vdovy a stare dievky). V jednej chalupe vdova a tri dievky ... radost opravovat. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať