Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Alabut, myslis "kurkumove" rezance? Ako ich robis. Minule som skusil dat kurkumu do kuracej polievky a veru to nebolo zle.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Janka v Holandsku sa mangold dáva na obklady, na boľavé koleno a aj zaberá..
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Pre JankaII: No namojdusu som o mangolde este nepocul. A ja nevarim nic, lebo som este furt v Prahe a Praha ma hadam aj dnes nejak pohosti :-)
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

sa máš...včerajší obed dobre vyzeral...aj dnes pofoťaj drahú môžeš
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Taiko, už aj domov a tu budovať rozvinutý kapitalizmus v reštauráciách !!!!
Ale takého dvanásťstupňového, oroseného kozla by som si aj ja dala !!!!
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Ubka a tuším to aj posadím na druhý rok....muž býva ubolený...celého ho obložím...načo drahé náplaste kupovať
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ked robim rezance, hruba muka, domace vajcia od susedy, trosku kurkumy. Cesto v potravinovej folii pichnem na pol hodiny a viac do chladnicky. Potom rozvalkam v tom talianskom strojceku. Este kym su hrube, potriem ich hladkou mukou, potom sa nelepia a voda pri vareni ostava cista. Kurkuma doda rezancom farbu a taku zvlastnu korenistu prichut, ze sa do vecera zjedia. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Janka, mangold=chlorofyl, spolu s vitaminom D sa telo lieci samo. Potrebujem poliecit alabutku, to ma z nadmernej konzumacie masa. Pol byka Joza, vlastne Jozka jej troni v mrazaku, tak jej ho skusam okorenit inymi chutami. Taiko mal kokosovy tyzden holanskej kuchyne, ja som zvolil mangoldovy ala alabut. :-)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

tcc...tccc...... môžu byť dobré a aj pekné, žltučké. Šanuj si ty vajcia u susedy, lebo príde susedská kríza a budeš mať vajcia ako my ostatní: v Tescu
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Aaaa, susedky daju aj vajcia, aj kustik brava Ferda, aj vypit, aj kavicka. Ked nema jedna, pride druha, na valale je to tak, podel sa so stastim aj s inymi. :-)
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Alabut:vy ste zabili býka čo mal vlastné méééno???Chudák Jožko
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

alabut, ja to vážne myslím, ako robíš guláš s mangoldom ? daj recept
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

alabut Pozri príspevok
Aaaa, susedky daju aj vajcia, aj kustik brava Ferda, aj vypit, aj kavicka. Ked nema jedna, pride druha, na valale je to tak, podel sa so stastim aj s inymi. :-)
Alabutko a v akom rozprákovom kraji to ty žiješliečite sa mangoldom,býk sa Jožo volá,prasa: Ferdo,banány po susedách hádžeš..od ních vajcia a obed dostaneš, za ženu máš šarkanaskade si ty Alabutko..ja tam celú rodinu presťahujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Alabut, aj mňa by zaujímalo z akého kraja Ty vlastne pochádzaš.....kde takí dobrí ľudia ešte žijú?
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

neprezradí a neprezradí.....ja už mám podozrenie na niečo sci-fi..však to ani v našej realite nie je normál
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Re: Alabut. Diky za tie kurkumove rezance. Sa mi zda ze zacnem domace cestoviny robit :-D.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja robim domace aj lasagne, spagety a aj ine cestoviny, vies co jes.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Cez zimu skusim domacu tarhonu, este neviem ako, ale casom pridem na to, kde je pes zakopany. :-)
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
ma napadlo, ze by si mozno niekto dal fajne "Domace banany v cokolade" dnes po obede. Obed pofotim, ale banany najdete tuto la. (http://www.jedloakopriatel.sk/banan-v-domacej-cokolade/)
banany-v-cokolade.jpg  
1 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

nedrááždi ..ja zatial len na hrnce pozerám
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať