Zavrieť

Porady

vrátenie dane z úrokov

Som na dôchodku. Za minulý rok som mala dôchodok cca 4 405 € a príjem len z úrokov v banke. Tie boli v sume 2 013,70 €. Môžem si podať daňové priznanie a žiadať späť daň z úrokov 2012,85 €.
Usporiadat
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

Ja viem. pozerala som to, len som sa chcela uistit, ci v zakone nie je nieco este naviac. cize zahrniem to do dan. priznania. dkaujem
0 0
nadaskat nadaskat

nadaskat je offline (nepripojený) nadaskat

Dobrý deň,a ak bol úrok za vklad pripísaný k 03.01.2011 ,tak daň z urokov terminovanáho vkladu nemôžem dať pre študentku do DP za rok 2010...aspoň si myslím,musí to byť pripísané a zdanené daňou z úrokov k 31.12.2010
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Gapo Pozri príspevok
Dám vedieť až to bude
.. tipujem tak o 57 dní .. ale budem rada (aj za teba) ...ak to bude náhodou skôr o nejakých pár dní
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Neviem či je to vhodná otázka, mám na účte pomerne peknú sumu a je na moje meno, manželka má teraz málo a tak vrátená daň nebude bohvie čo. Myslíte, že by banka mohla prepísať majiteľa účtu? Veď peniaze sú aj tak naše.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Gapo Pozri príspevok
Neviem či je to vhodná otázka, mám na účte pomerne peknú sumu a je na moje meno, manželka má teraz málo a tak vrátená daň nebude bohvie čo. Myslíte, že by banka mohla prepísať majiteľa účtu? Veď peniaze sú aj tak naše.
Nezáleží na koho meno je účet napísaný, ak ste manželia a máte BSM, je jedno, kto z Vás si bude nárokovať vrátenie dane z úrokov, záleží na vašej dohode, manželka si môže nárokovať vratku, aj keď je účet písaný na manžela.
4 1
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Dcéra je študentka na vysokej škole. Nemala žiadny príjem zo zárobkovej činnosti.
Má nárok na vrátenie zrážkovej dani z úroku v banke ak si podá daňové priznanie?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Jajina Pozri príspevok
Dcéra je študentka na vysokej škole. Nemala žiadny príjem zo zárobkovej činnosti.
Má nárok na vrátenie zrážkovej dani z úroku v banke ak si podá daňové priznanie?
Áno. Podá daňové priznanie typ B.
1 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Kvaka Pozri príspevok
Áno. Podá daňové priznanie typ B.
Až teraz som sa dozvedela, že sa môže nárokovať daň z úrokov.
Žiadne skúsenosti v tom nemám. Prosím o postup, čo potrebujem, aké potvrdenie k DP a aké kolónky vyplňujem v daňovom priznaní. Som dôchodkyňa, nemám žiadny iný príjem. U manžela je to isté. Je možné si tento nárok uplatňovať na jednom tlačive, alebo každý osobitne. A ešte jedna otázka, či je rozhodujúca pre uplatnenie si nároku na vrátenie zrážkovej dane i výška dôchodku. Ďakujem.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Tu sa to rozoberá :
http://www.porada.sk/t157207-danove-...-dochodcu.html
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

branislavp Pozri príspevok
Až teraz som sa dozvedela, že sa môže nárokovať daň z úrokov.
Žiadne skúsenosti v tom nemám. Prosím o postup, čo potrebujem, aké potvrdenie k DP fotokópiu výpisu z BÚ, alebo potvrdenie od banky a aké kolónky vyplňujem v daňovom priznaní pozri priložený blog . Som dôchodkyňa, nemám žiadny iný príjem. U manžela je to isté. Je možné si tento nárok uplatňovať na jednom tlačive, alebo každý osobitne. podľa dohody, ak máte BSM, stačí, keď DP podá jeden z vás A ešte jedna otázka, či je rozhodujúca pre uplatnenie si nároku na vrátenie zrážkovej dane i výška dôchodku na výške dôchodku nezáleží. Ďakujem.
odpoveď v texte
tu máš postup
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010...v-za-rok-2009/
4 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Ivana, vďaka za neužitočné, je to ocenenie snahy niekomu pomôcť
http://www.porada.sk/1680248-post66.html
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

NIkto mi nevie poradiť?
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

truch Pozri príspevok
Ďakujem.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Gapo Pozri príspevok
Ja som našťastie už daňové A-čko aj B-čko podal. Pretože teraz by som bol na pochybách.
Podávam to už niekoľký krát a vždy to robím rovnako, tak ako som si to vyhádal s vedením metodického odd. na DRSR. A tak isto aj podľa ing. Mihála to je , resp. bolo správne. (škoda že zmenil názor a už to končí, holt je na inej strane teraz)
Uplatňujem si z jedného príjmu celú časť a z druhého dopočet do 2012,85 EUR, tak som to podal a je to dobre. Žiadna výška dôchodku sa neuvádza, iba treba zaixnúť že ste poberateľom dôchodku, ak ste dôchodca.
Keby to nebolo jasné, napíšem aj ktoré kolonky treba vyplniť.
Gapo, som v tiesni, prosím o udanie kolóniek, ktoré mám vyplniť. Nemám žiadny iný príjem okrem dôchodku. Ďakujem.
0 0