Zavrieť

Porady

daňové priznanie pre dôchodcu

Ahojte múdre hlávky,
mame tvrdil sused, že ona ako dôchodkyňa si má podať DP typ B, aby sa jej vrátila daň z úrokov v banke, kde si šetrí peniaze. Oni to vraj robia každý rok. Prosím, ako sa to má robiť ja som to nikdy nepočula?

Vrelá vďaka
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

denisamka Pozri príspevok
Ahojte múdre hlávky,
mame tvrdil sused, že ona ako dôchodkyňa si má podať DP typ B, aby sa jej vrátila daň z úrokov v banke, kde si šetrí peniaze. Oni to vraj robia každý rok. Prosím, ako sa to má robiť ja som to nikdy nepočula?

Vrelá vďaka
Ano, je to pravda, tu mas o tom viac. Je to tlacivo DP FO "B", v clanku mas aj riadky a inu pomoc:

http://peniaze.pravda.sk/chcete-spat...3_sk-pucty_p45
Naposledy upravil zk24 : 22.01.11 at 19:15 Dôvod: pridala som linku
3 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

vrela vdaka, si zlata
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pri dnesnych "vysokych" urokoch je aj zrazkova dan velmi nizka, takze by bolo dobre si zratat, ci cesta na danovy urad, pripadne porto za podanie postou nebude vyssie ako pripadna vratena dan.
Iba ak by boli uspory v statisicoch EUR...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Za rok 2010 to bude asi posledný raz, čo sa to bude dať cez podané DP vrátiť. Za rok 2011 už platí, že zrážková daň sa považuje za vysporiadanú.
3 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Pozerala som si ten clanok. Tam je spominany len riadok 99 na sumu preddavku.Treba aj nieco ine uvadzat? Diky
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
príjem
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

celkovu vusku dochodku? Ona nepracuje, len pobera starobny dochodok. Na ktory riadok sa to uvedie ?
Dakujem
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

denisamka Pozri príspevok
celkovu vusku dochodku? Ona nepracuje, len pobera starobny dochodok. Na ktory riadok sa to uvedie ?
Dakujem
Dôchodok nie je zdaniteľný príjem. Mama si uvedie v DP príjem, ktorým budú úroky vyplatené v roku 2010, z tohto príjmu jej predsa zrážali daň, ktorú bude chcieť vrátiť. Ak bude tú zrážkovú daň považovať za preddavkovú, a iný príjem nemala, vrátia jej celú zaplatenú daň, ak príjem z úrokov nepresiahol 2012,85€ za rok 2010.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

ona nemala okrem dochodku ziaden prijem. Predali pozemky este v roku 2009 a peniaze si odlozila do banky, z coho jej idu uroky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

denisamka Pozri príspevok
ona nemala okrem dochodku ziaden prijem. Predali pozemky este v roku 2009 a peniaze si odlozila do banky, z coho jej idu uroky.
Úroky sú jej príjmom.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

aha. Uz chapem. Mozem este poprosit do ktorej kolonky to dat? Da sa aj odpoc. polozka, ci to nie v tomto pripade? Ja som z tychto veci totalny jelen
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

denisamka Pozri príspevok
celkovu vusku dochodku? Ona nepracuje, len pobera starobny dochodok. Na ktory riadok sa to uvedie ?
Dakujem
Príjem sa uvádza v časti DP VII. ODDIEL, riadok 2. Aj príjem (úrok) aj daň sa vypĺňa na základe kópií potvrdenia o príjmoch, z ktorých sa daň vybrala podľa § 43 zákona, pri ktorých sa daňovník rozhodol vybratú daň považovať za preddavok podľa § 43 ods. 7 zákona.
Mama si v banke vypýta potvrdenie o úrokoch, kde jej uvedú aj výšku zrazenej dane. Toto vyplní do DP tak, ako som ti napísala vyššie, nech to DP nezabudne podpísať.
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

denisamka Pozri príspevok
Ahojte múdre hlávky,
mame tvrdil sused, že ona ako dôchodkyňa si má podať DP typ B, aby sa jej vrátila daň z úrokov v banke, kde si šetrí peniaze. Oni to vraj robia každý rok. Prosím, ako sa to má robiť ja som to nikdy nepočula?

Vrelá vďaka
Uvádzam spôsob čo treba vypĺňať (je to síce za rok 2009 ale riadky zostali nezmenené, pozor len na niektoré sumy ktoré sa môžu líšiť za rok 2010). Ale ako vzor možno pomôže.

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010...v-za-rok-2009/
Naposledy upravil doktor01 : 28.01.11 at 17:36 Dôvod: oprava z dôvodu ochrany Autorských práv
14 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

dakujeeeeeeeeeem. Jasne, ze pomoze a este ako
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Doktor01, tvoja odpoveď vyššie je 100% ná.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Rešpektovať Autorský zákon, to tu už nezaujíma nikoho .-(
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
doktor01 Pozri príspevok
Uvádzam spôsob čo treba vypĺňať (je to síce za rok 2009 ale riadky zostali nezmenené, pozor len na niektoré sumy ktoré sa môžu líšiť za rok 2010). Ale ako vzor možno pomôže.

Ako získa dôchodca späť daň z úrokov za rok 2009
Daňové a odvodové tipy
14.3.2010 / Blogy / Jozef Mihál


Autor príspevku tam síce uvedený je, ale akosi sa v tom texte čo pridal doktor01, stratil.
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Jozef Mihál Pozri príspevok
Rešpektovať Autorský zákon, to tu už nezaujíma nikoho .-(

Ok, rešpektujem Vašu opodstatnenú pripomienku a vykonal som nápravu.
Ospravedlňujem sa, že som zvolil nie v plnej miere vhodnú formu. Mojim cieľom nebolo vydávať sa za autora (nakoľko meno autora tam bolo uvedené), ale považoval som Váš článok za perfektné vysvetlenie danej problematiky stým, že napomôže poraďákom zorientovať sa v danej problematike. Predpokladám, že aj Vašim cieľom zverejneného článku bola snaha pomáhať ľuďom ktorí potrebovali pomôcť. Podľa mňa nie je podstatné kto, koľko a čo na porade napísal (ak keď Vás považujem za odborníka), ale či daná informácia ľuďom pomohla.
PS: Pomoc poraďákom (občanom SR) považujem za prvoradú
4 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Škoda že si to zmazal, hádam to pán minister sem prilepí, bolo to ozaj dobre vysvetlené.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

zmazane to nie je, len treba kliknut na ten link a zobrazi sa to na blogu pana ministra v originali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať