Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mirkapo Pozri príspevok
Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
V mínuse asi nie je, keď základ má cca 60 tisíc. Z toho si odráta na seba NČ. Na manželku nemá zmysle, nie je z čoho uplatniť. A má nárok na DB v plnej výške. Vrátia mu zaplatené preddavky zo zamestnania a navyše aj BD.
0 0
Leora Leora

Leora je offline (nepripojený) Leora

Ak manžel zarobil zo živnosti 60000 tak má nárok na vyplatenie bonusov na deti a aj na vrátenie preddavku, ktorý mu byvaly zamestnavatel uplatnil.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Mirkapo Pozri príspevok
Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
V DP uvedie manžel príjmy zo zamestnania aj zo živnosti...
NČ na manželku nemusí manžel uplatňovať... A keby aj uplatňoval, tak len rozdiel NČ a príjmu manželky, (materská sa na tento účel zarátava do príjmu manželky).
DB na deti si môže manžel uplatniť v DP, keď jeho celkové príjmy boli viac ako 46350 Sk a DU mu ho na základe žiadosti v DP vyplatí. Taktiež mu DU vráti zaplatený preddavok na daň, ak bude mať daňovú povinnosť 0...
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
chcem sa spýtať či OČR a PN sa započítavajú do príjmu alebo niekde do DP, účtovníctva JÚ mne sa zdá že nie je to príjem odlobodený?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Nie nezapočítavajú, len do príjmu manželky v prípade uplatňovania NČ na ňu.
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
tak potom načo si k daňovémú pýtaju zo soc. tieto potvrdenia asi na RZZP
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

Danove priznanie a strata
chcem sa spytat ako zapisat do DP FO typ B danovu stratu z r. 2005. strata bola 151 655,- v r. 2006 sme si uplatnili 1/5... 30331,- Sk, ale teraz nejako neviem do akych koloniek tento rok to napisat.
Ak niekto viete, prosim poradte. Dakujem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Adaka Pozri príspevok
tak potom načo si k daňovémú pýtaju zo soc. tieto potvrdenia asi na RZZP
Takéto potvrdenia nie sú prílohou DP ...
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

mohol by mi niekto poradiť, do ktorého riadku mam v DP napísať dotáciu od úradu prace? celu som ju nepouzila v roku 2007 ale viem, že si ju v DP 2007 musim celu priznat. Uplatnujem si pausalne vydavky a prijmy SZCO robia okolo 150 000,-. Dotacia mi bude ovplyvnovat 40% vydavky? Dakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

alexis Pozri príspevok
Danove priznanie a strata
chcem sa spytat ako zapisat do DP FO typ B danovu stratu z r. 2005. strata bola 151 655,- v r. 2006 sme si uplatnili 1/5... 30331,- Sk, ale teraz nejako neviem do akych koloniek tento rok to napisat.
Ak niekto viete, prosim poradte. Dakujem.
Inšpiroval/a/ si ma k zosumarizovaniu tém http://www.porada.sk/t71698-danova-s...tml#post633675
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bambino87 Pozri príspevok
mohol by mi niekto poradiť, do ktorého riadku mam v DP napísať dotáciu od úradu prace? celu som ju nepouzila v roku 2007 ale viem, že si ju v DP 2007 musim celu priznat. Uplatnujem si pausalne vydavky a prijmy SZCO robia okolo 150 000,-. Dotacia mi bude ovplyvnovat 40% vydavky? Dakujem
To toho istého riadku kam uvádzaš príjmy z podnikania.
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

takže do VI. oddiel 2 riadeok príjmy dám príjmy zo živnosti + dotácia a na riadok 2 dám 40% paušálne výdavky z celej sumy príjmov (prijmy + dotácia) + odvody do poisťovní?
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Marína Pozri príspevok
Inšpiroval/a/ si ma k zosumarizovaniu tém http://www.porada.sk/t71698-danova-s...tml#post633675

Mohol by použiť čisté tlačivá z vlaňajška. Potom by aj vedel, kde to má zapísať.
Alebo sa nesmú požívať tie vlaňajšie tlačivá pre FO typ: B ?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
gutan52 Pozri príspevok
Mohol by použiť čisté tlačivá z vlaňajška. Potom by aj vedel, kde to má zapísať.
Alebo sa nesmú požívať tie vlaňajšie tlačivá pre FO typ: B ?
Nie, pre rok 2007 boli vydané nové tlačivá, ktoré sú v určitých častiach iné. Vyzvali by vás na opravu.
0 0
denisa33 denisa33

denisa33 je offline (nepripojený) denisa33

presne tak, príjem zo živnosti + dotácia z toho 40%paušálne výdavky a plus skutočne zaplatené odvody
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

gutan52 Pozri príspevok
Mohol by použiť čisté tlačivá z vlaňajška. Potom by aj vedel, kde to má zapísať.
Alebo sa nesmú požívať tie vlaňajšie tlačivá pre FO typ: B ?
ZuzanaP Pozri príspevok
Nie, pre rok 2007 boli vydané nové tlačivá, ktoré sú v určitých častiach iné. Vyzvali by vás na opravu.
Malé upozornenie - § 38 Zákona o správe daní a poplatkov:
(3) Daňové priznanie alebo hlásenie možno účinne podať na tlačive, ktorého vzor ustanoví opatrenie, ktoré vydá ministerstvo a ktoré sa vyhlasuje v Zbierke zákonov Slovenskej republiky (ďalej len "zbierka zákonov") uverejnením oznámenia o jeho vydaní. Prílohou daňového priznania je účtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab) prílohou daňového priznania sú aj doklady uvedené v príslušnom tlačive daňového priznania.

Tzn. že ak podáte DP na neplatnom tlačive, akoby ste nepodali žiadne.
Pre rok 2007 boli vzory tlačív ustanovené Opatrením MF SR č. 29013/2007-72
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

Anja111 Pozri príspevok
V DP uvedie manžel príjmy zo zamestnania aj zo živnosti...
NČ na manželku nemusí manžel uplatňovať... A keby aj uplatňoval, tak len rozdiel NČ a príjmu manželky, (materská sa na tento účel zarátava do príjmu manželky).
DB na deti si môže manžel uplatniť v DP, keď jeho celkové príjmy boli viac ako 46350 Sk a DU mu ho na základe žiadosti v DP vyplatí. Taktiež mu DU vráti zaplatený preddavok na daň, ak bude mať daňovú povinnosť 0...
Aj rodicovsky prispevok sa rata ako prijem manzelky? Ja som myslela, ze nie, ale radsej ma opravte. A potvrdenie z UPSVR o poskytnovani tychto rodicovskych davkach treba tiez prilozit v DP manzela, ktory si uplatnuje NC na manzelku?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Materský príspevok - náhrada mzdy - ANO
Rodičovský príspevok - sociálna dávka - NIE
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť kde v DP typ B sa ma uviesť preplatok z RZZP za rok 2006, ktorý mi ZP vrátila v januári 2007 vo výške 1826 Sk.
Ide o SZČO ktorá si uplatňuje výdavky (40% + zaplatené poistné).
Ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ludula Pozri príspevok
Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť kde v DP typ B sa ma uviesť preplatok z RZZP za rok 2006, ktorý mi ZP vrátila v januári 2007 vo výške 1826 Sk.
Ide o SZČO ktorá si uplatňuje výdavky (40% + zaplatené poistné).
Ďakujem.
V januári 2007 ti asi ťažko vratili preplatok z RZZP za rok 2006.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať