Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Ak môžte pomôžte aj mne zaradiť do akej odpisovej skupiny dať:
v autoservise: - zdvíhacie zariadenie na auta /zodvihnú sa vyššie a opravujú
- čistiaci stroj pri umývaní aut striekanie zvonka vodou
- zváračka na zváranie
Ďakujem
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

andrej_rv Pozri príspevok
Aká je obstarávacia cena ? Má charakter hnuteľného majetku alebo stavby resp. drobnej stavby, uvedenie do prevádzky podliehalo stavebnému konaniu resp. ohláseniu ?
Unimobunka nemá pevné základy dá sa žeriavom kedykoľvek premiestniť na iné miesto.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

HankaS Pozri príspevok
Ak môžte pomôžte aj mne zaradiť do akej odpisovej skupiny dať:
v autoservise: - zdvíhacie zariadenie na auta /zodvihnú sa vyššie a opravujú
- čistiaci stroj pri umývaní aut striekanie zvonka vodou
- zváračka na zváranie
Ďakujem
Všetky tieto veci si obstarala bez leasigovej zmluvy a v hodnote nad 30.000,00Sk bez DPH/pokiaľ si platca DPH/?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

HankaS Pozri príspevok
Ak môžte pomôžte aj mne zaradiť do akej odpisovej skupiny dať:
v autoservise: - zdvíhacie zariadenie na auta /zodvihnú sa vyššie a opravujú
- čistiaci stroj pri umývaní aut striekanie zvonka vodou
- zváračka na zváranie
Ďakujem
čistiaci stroj KP 29.24.24 - položka 2-22 prílohy 2. OS
zdvihák KP 29.22.13 - položka 3-14 prílohy ZoDP - 3.OS
zváračka KP 29.43.20 - položka 2-28 prílohy ZoDP - 2.OS
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Ninna Pozri príspevok
Unimobunka nemá pevné základy dá sa žeriavom kedykoľvek premiestniť na iné miesto.
Potom závisí aj od technického riešenia a materiálu. Napr.:
20.30.20 Montované stavby z dreva
Z: Záhradné stavby, plážové kabíny, staveniskové bunky drevené, mobilné domčeky a iné prefabrikované stavby s drevenou kostrou
alebo
26.61.20 Montované stavby z betónu
Z:: Stavebné bunky, záhradné prístrešky, garáže...
alebo
28.11.10 Montované stavby z kovov
Z: Kovové stavebné diely, mobilné prístrešky, kabíny, modulové zostavy pre výstavištia, zariadenia staveniska (bunky), telefónne automaty atď.

Za podmienky, že tieto bunky nie sú samostatnými stavebnými objektami alebo technologickým zariadením podľa rozhodnutia príslušného úradu a nie sú trvale pripojené na inžinierske siete (voda, kanalizácia, plyn, elektrina...)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

plavčík Pozri príspevok
No tak som sa rozhodol , že ich k tej stavbe dám.

PS: pre Tweety....ak neprídu výpalníci, tak horieť nebudú
Ja som to myslela skôr tak, ako píšeš, že ich chceš prifakliť- priložiť k fakľi, a preto by vzniklo riziko zhorenia.
0 0
Asmína Asmína

Asmína je offline (nepripojený) Asmína

Prosím Vás nevie mi niekto poradiť, popis v príspevku č.187. Ďakujem
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Asmína Pozri príspevok
Prosím Vás, do ktorej skupiny mám zaradiť výrobnú halu, ktorá má základy ako základové pätky z betónu, podkladový betón je vystužený sieťami, pod ním je zhutnený štrk. Opláštenie haly je z trapézového plechu. / 3. alebo 4. odpis. skupina/
Pokiaľ výrobná hala spĺňa charakter stavby v zmysle § 43 stavebného zákona:
Stavba je stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov, ktorá je pevne spojená so zemou alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu. Pevným spojením so zemou sa rozumie
a) spojenie pevným základom,
b) upevnenie strojnými súčiastkami alebo zvarom o pevný základ v zemi alebo o inú stavbu,
c) ukotvenie pilótami alebo lanami s kotvou v zemi alebo na inej stavbe,
d) pripojenie na siete a zariadenia technického vybavenia územia,
e) umiestnenie pod zemou.
t.j. podliehala stavebnému konaniu (stavebné povolenie alebo ohlásenie, kolaudačné konanie), má súpisné číslo, je pripojená na inžinierske siete, podľa Klasifikácie stavieb patrí do kódu 1251. V zmysle položky 4-1 prílohy ZoDP sa odpisuje v 4. OS - alebo, ak by spĺňala podmienky pre drobnú stavbu v zmysle § 139b ods. 6 a 7 stavebného zákona ( napr. ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m) - tak v zmysle položky 3-28 prílohy ZoDP v 3. odpisovej skupine.
Okolie haly bolo vysypané kamenivom, v projekte stavby okolie nie je riešené. Čiastka zaplatená za kamenivo na okolie haly presahuje 50 000 Sk. Odpisovať samostatne, alebo s halou, do nákladov priamo však asi nie
Ďaľší problém kam úpravu okolia - dvor, prístupová komunikácia, parkovisko zaradiť, inžinierske stavby v odp. skupine 4
Ťažko sa k tomu jednoznačne vyjadriť, závisí to od viacerých okolností, od technického riešenia a pod. Vo všeobecnosti sa spevnené plochy môžu považovať za stavbu v zmysle stavebného materiálu, ak sú pevne spojené so zemou, sú zhotovené zo stavebných materiálov a osadenie si vyžadovalo úpravy terénu. Táto stavba môže byť buď samostatnou stavbou odpisovanou v 4. OS alebo samostatnou drobnou stavbou odpisovanou v 3. OS, ak spĺňa podmienky uvedené v § 139b stavebného zákona. Ale ak sú tieto spevnené plochy do šírky 3 m a vyplýva to z projektovej dokumentácie, môžu sa považovať za súčasť budovy a odpisovať spolu s ňou. Pri posúdení, či ide o samostatnú jednoduchú, drobnú stavbu alebo súčasť budovy, by sa malo vychádzať zo stavebného povolenia resp. ďalších dokumentov súvisiacich so stavebným konaním.
0 0
Asmína Asmína

Asmína je offline (nepripojený) Asmína

Andrej veľmi pekne ďakujem, podľa tohto hala spĺňa kritéria stavby a patrí do 4 odpisovej skupiny a ešte jeden dotaz. Na konci roka 2007 ešte nie je skolaudovaná, je len na 042. Takže odpisovať sa bude až v roku 2008 po kolaudácii. Len to okolie ma stále trápi. To kamenivo je vysypané po celom dvore cca 30x40m, je to len voľne uložené. Určite budú tento rok aj spevňovať plochu a časť dvora vybetonujú ako prístupovú cestu k hale. Môžem už tento rok odpisovať úpravu dvora v 3. odpisovej skupine /nie je spojená pevne s podkladom/ nie je na to stavebné povolenie, alebo nechať na 042 a potom spolu s pevnou úpravou odpisovať, ale to už v 4. odpisovej skupine? Ešte raz vďaka
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Asmína Pozri príspevok
Andrej veľmi pekne ďakujem, podľa tohto hala spĺňa kritéria stavby a patrí do 4 odpisovej skupiny a ešte jeden dotaz. Na konci roka 2007 ešte nie je skolaudovaná, je len na 042. Takže odpisovať sa bude až v roku 2008 po kolaudácii. Len to okolie ma stále trápi. To kamenivo je vysypané po celom dvore cca 30x40m, je to len voľne uložené. Určite budú tento rok aj spevňovať plochu a časť dvora vybetonujú ako prístupovú cestu k hale. Môžem už tento rok odpisovať úpravu dvora v 3. odpisovej skupine /nie je spojená pevne s podkladom/ nie je na to stavebné povolenie, alebo nechať na 042 a potom spolu s pevnou úpravou odpisovať, ale to už v 4. odpisovej skupine? Ešte raz vďaka
Novopostavenú budovu môžeš zaradiť do používania a začať odpisovať až po nadobudnutí vlastníctva, t.j. po nadobudnutí právoplatnosti zápisu do katastra.
Čo sa týka kameniva, budeš sa musieť rozhodnúť sama. Podľa mňa samotné vysypanie dvora kamenivom nespĺňa charakteristiku stavby – nejde napr. o pevné spojenie so zemou, vysypanie kameniva nepodlieha stavebnému konaniu ani ohlasovacej povinnosti na stavebnom úrade. Na druhej strane môžeš vysypanie kameniva považovať za súčasť prác a terénnych úprav súvisiacich s budúcimi stavbami (drobnými stavbami) – betónovými odstavnými plochami, príjazdovou plochou a pod. a účtovať to ako súčasť ich obstarávacej ceny na 042. Kamenivo by som ako samostatnú stavbu určite neúčtoval. Či účtovať priamo do nákladov alebo zahrnúť do OC závisí aj od predpokladanej účinnosti „daňovej obhajoby“ , prípravy argumentov a zvážení miery prípadného rizika pri ich neuznaní.
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

andrej_rv Pozri príspevok
Potom závisí aj od technického riešenia a materiálu. Napr.:
20.30.20 Montované stavby z dreva
Z: Záhradné stavby, plážové kabíny, staveniskové bunky drevené, mobilné domčeky a iné prefabrikované stavby s drevenou kostrou
alebo
26.61.20 Montované stavby z betónu
Z:: Stavebné bunky, záhradné prístrešky, garáže...
alebo
28.11.10 Montované stavby z kovov
Z: Kovové stavebné diely, mobilné prístrešky, kabíny, modulové zostavy pre výstavištia, zariadenia staveniska (bunky), telefónne automaty atď.

Za podmienky, že tieto bunky nie sú samostatnými stavebnými objektami alebo technologickým zariadením podľa rozhodnutia príslušného úradu a nie sú trvale pripojené na inžinierske siete (voda, kanalizácia, plyn, elektrina...)
Andej dakujem, neviem z akeho materialu je unimobunka, asi drevotrieska, musim sa opytat, OC=cca 180 tisic, ziadne ohlasenie nic nebolo.dik
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Dobrý deň, ja by som tiež potrebovala poradiť so zariadeniami v autopneuservise. Zdvihák som v KP našla, ale mám problém nájsť Vyzúvačku kolies, a Vyvažovačku kolies. Poradťe mi do akej odpisovej skupiny ich mám zaradiť. Ďakujem.
0 0
Kacenka Kacenka

Kacenka je offline (nepripojený) Kacenka

Dobrý deň, prosím do ktorej odpisovej skupiny mam zaradiť dynamometer?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Zuzanak1 Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som tiež potrebovala poradiť so zariadeniami v autopneuservise. Zdvihák som v KP našla, ale mám problém nájsť Vyzúvačku kolies, a Vyvažovačku kolies. Poradťe mi do akej odpisovej skupiny ich mám zaradiť. Ďakujem.
Povedala by som, že ostatné účelové stroje, odp.skupina 2 29.56 - ostatné účelové stroje
Naposledy upravil Olice : 27.02.08 at 10:27
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Kacenka Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím do ktorej odpisovej skupiny mam zaradiť dynamometer?
Na čo slúži ten dynamometer ?
0 0
Kacenka Kacenka

Kacenka je offline (nepripojený) Kacenka

Dynamometer slúži na meranie sily pružin.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Kacenka Pozri príspevok
Dynamometer slúži na meranie sily pružin.
Odpisová skupina 1 (položka 1-24)

33.20.62 Stroje a prístroje na skúšanie mechanických vlastností materiálov

Z: Stroje a prístroje na meranie tvrdosti, pevnosti v ťahu, pružnosti, únavy materiálu a iných mechanických vlastností kovov a rôznych materiálov
0 0
Kacenka Kacenka

Kacenka je offline (nepripojený) Kacenka

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

Zyka Pozri príspevok
Andej dakujem, neviem z akeho materialu je unimobunka, asi drevotrieska, musim sa opytat, OC=cca 180 tisic, ziadne ohlasenie nic nebolo.dik
Priatelia, ta "moja" unimobunka je ocelova a je pevne napojena na inzinierske siete, takze to bude drobna stavba, odp.sk.c.3, nemylim sa?
vrela vdaka
0 0
Anenka79 Anenka79

Anenka79 je offline (nepripojený) Anenka79

Aj my pracujeme v unimobunkach pripojenych na inz.siete. Na DU mi poradili 3.odpis.skupinu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať