Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Anenka79 Anenka79

Anenka79 je offline (nepripojený) Anenka79

Velmi pekne prosim vedel by niekto poradit so zaradenim do OS pre "system salavych infraziaricov"?
Jedna sa o plynovy vykurovaci system s elektr. startovanim, namontovany na budove, ktoru mame v prenajme. Po ukonceni prenajmu bude demontovany.
dakujem za rychlu odpoved
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Olice Pozri príspevok
Povedala by som, že ostatné účelové stroje, odp.skupina 2 29.56 - ostatné účelové stroje
Ďakujem.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Anenka79 Pozri príspevok
Velmi pekne prosim vedel by niekto poradit so zaradenim do OS pre "system salavych infraziaricov"?
Jedna sa o plynovy vykurovaci system s elektr. startovanim, namontovany na budove, ktoru mame v prenajme. Po ukonceni prenajmu bude demontovany.
dakujem za rychlu odpoved
Ak myslíš na niečo podobné http://www.turcek.sk/index.php?log=a1, podľa mňa to patrí do KP 29.72.13 Ohrievače vzduchu alebo rozvodné zariadenia horúceho vzduchu, i. n., neelektrické, zo železa alebo ocele
Ak nejde o vykurovanie výrobných objektov, v zmysle Pokynu MF SR č. 3400/1998-62 (FS 3/1998) v zmysle bodu 1.3. pokynu sa zariadenia na teplovtdušné vykurovanie považujú za
vybavenie resp. súčasť stavby a odpisujú spolu so stavbou v rovnakej odpisovej skupine:
1.3 Vzduchotechnika: potrubia, distribučné prvky vzduchu, zariadenia pre teplovzdušné vykurovanie, teplovzdušné vetranie, klimatizáciu a odsávanie vzduchu v nevýrobných objektoch (ventilátory, ohrievače a chladiče vzduchu, zariadenia na tlmenie hluku)

0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Zuzanak1 Pozri príspevok
. ale mám problém nájsť vyvažovačku kolies. Poradťe mi do akej odpisovej skupiny ich mám zaradiť. Ďakujem.
Vyvažovačku by som dal do KP
33.20.65 Meracie alebo kontrolné prístroje, nástroje a stroje, i. n.
Z: Stroje na vyvažovanie mechanických súčiastok, skúšobné zariadenia, projektory na kontrolu profilu a optické prístroje inde neuvedené (interferometre, optické komparátory atď.) - položka 1-24 prílohy ZoDP - 1.OS
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

andrej_rv Pozri príspevok
Vyvažovačku by som dal do KP
33.20.65 Meracie alebo kontrolné prístroje, nástroje a stroje, i. n.
Z: Stroje na vyvažovanie mechanických súčiastok, skúšobné zariadenia, projektory na kontrolu profilu a optické prístroje inde neuvedené (interferometre, optické komparátory atď.) - položka 1-24 prílohy ZoDP - 1.OS
Asi máš pravdu s tou vyvažovačkou, že to bude 1. OS.
A s vyzúvačkou kolies súhlasíš, že je v 2. OS ?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Olice Pozri príspevok
Asi máš pravdu s tou vyvažovačkou, že to bude 1. OS.
A s vyzúvačkou kolies súhlasíš, že je v 2. OS ?
Áno, ani ja som nič vhodnejšie zatiaľ nenašiel. Ale možno má niekto "priamu skúsenosť" - zatriedenie cez SŠÚ
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

andrej_rv, len Ti chcem povedať, že som chcela oceniť bodíkom viaceré Tvoje odpovede, napríklad včera v téme tabuľka odpisov, ale bohužial musím pridať body ďalším, i keď neviem koľkým aby som znovu mohla pridať bodík Tebe. Tak aspoň takto oceňujem Tvoje odpovede a pomoc pre tých, ktorí radu potrebovali.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý večer, prosím o radu. Mám pred sebou inventárnu kartu - softwér v hodnote 93 495,90, dátum zaradenia do užívania 23.12.2004 ale v knihe HaNIM je dátum 23.12.2005. To by som ešte neriešila, lebo sa asi chybička vloudila - karta je písana ručne a kniha v PC. Ide o to, že je tento softwer zaradený do 5 odpisovej skupin s dobou odpisovania 5 rokov. Bolo to v roku 2004 takto? Lebo ja mám len 4 odpisové skupiny a v žiadnej nie je doba odpisovania 5 rokov. Čo s tým? Mám to doodpisovať tak, ako to začala bývala ekonómka? ďakujem za rady.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Prešla som celú tému, nenašla som vysokozdvižný vozík. Dala som ho do 2 OS. BUde to správne?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Zuziana Pozri príspevok
Prešla som celú tému, nenašla som vysokozdvižný vozík. Dala som ho do 2 OS. BUde to správne?
KP 29.22.15, položka 3-14 prílohy ZoDP - 3.OS
29.22.15 Vidlicové stohovacie vozíky, iné vozíky vybavené zdvíhacím a manipulačným zariadením; malé ťahače používané na železničných staniciach
Z: Ťažné alebo zdvíhacie manipulačné vozíky a samozdvižné vozíky s elektrickým alebo tepelným motorom
TZ: Vozíky automaticky riadené a zdvižné gondoly
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Tinika Pozri príspevok
Ide o to, že je tento softwer zaradený do 5 odpisovej skupin s dobou odpisovania 5 rokov. Bolo to v roku 2004 takto? Lebo ja mám len 4 odpisové skupiny a v žiadnej nie je doba odpisovania 5 rokov. Čo s tým? Mám to doodpisovať tak, ako to začala bývala ekonómka? ďakujem za rady.
Odpoveď na 2x zadanú otázku je tu
http://www.porada.sk/661338-post66.html
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Olice Pozri príspevok
A s vyzúvačkou kolies súhlasíš, že je v 2. OS ?
Už som čosi našiel .
Podľa publikácie Klasifikácia produkcie - 2. diel (rozšírená systematická časť) (SŠÚ SR, 1995, str. 241) do
KP 29.56.23 Stroje a prístroje i.n., na spracovanie kaučuku alebo plastov alebo na zhotovovanie výrobkov z týchto materiálov
patria aj:
- jednoúčelové stroje na výrobu a opravu plášťov a duší (bývalá položka JKP 509 5)
Stroje a zariadenia z KP 29.56 patria všetky do 2. OS (položka 2-36 prílohy)
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Rozširujem temu odpisy pristrojov v autoservise.
Pristroj na diagnostikovanie geometrie kolies som zaradila do KP33.20.65 Meracie alebo kontrolné prístroje, nástroje a stroje, i. n.
Máte ten istý názor?
Neviem najsť KP pristoja: PLNIČKA KLIMATIZÁCIE slúži na odčerpávanie chladiaceho média z klimatizáčného okruhu vozidla a následne na naplnenie novým médiom. Nakoľko ide o odčerpávanie a pumpovanie prikláňam sa k KP 29.12.21 Čerpadlá na kvapaliny.
Ďakujem za Váš názor.
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

Dobry den, aj ja by som sa rada v niecom uistila. Zaujima ma OSOBNY AUTOMOBIL. Zrejme to bude OS 1 a KP 34.10.2 Ostatne automobily. Len ma zmiatlo to, co pise v zatvorke, ze vratane dodavkovych do zatazenia 1,5tony. A jeho hmotnost je cez 1,5t. Ale zrejme sa to zatazenie tyka iba dodavkovych. Je tak?
A este GRAVIROVACIA FREZA NA POHARE A SKLO. Myslim, ze OS 2 a KP29.56 Ostatne ucelove stroje. Su moje uvahy spravne??? Dakujem velmi pekne
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Katka0208 Pozri príspevok
Dobry den, aj ja by som sa rada v niecom uistila. Zaujima ma OSOBNY AUTOMOBIL. Zrejme to bude OS 1 a KP 34.10.2 Ostatne automobily. Len ma zmiatlo to, co pise v zatvorke, ze vratane dodavkovych do zatazenia 1,5tony. A jeho hmotnost je cez 1,5t. Ale zrejme sa to zatazenie tyka iba dodavkovych. Je tak?
A este GRAVIROVACIA FREZA NA POHARE A SKLO. Myslim, ze OS 2 a KP29.56 Ostatne ucelove stroje. Su moje uvahy spravne??? Dakujem velmi pekne
U áut sa pri podrobnejšom triedení do KP hmotnosť neuvádza (nové autá s benzínovým motorom sú v 2 skupinách podľa objemu valcov, nové autá na naftu majú samostatnú skupinu a všetky ojazdené osobné bez triedenia tiež samostatnú):
KP 34.10.22 Motorové vozidlá s vratným, piestovým zážihovým spaľovacím motorom s vnútorným spaľovaním s obsahom valcov nad 1 500 cm3 nové
TZ: Pretekárske automobily, obytné automobily (motorové karavany) a minibusy, nepoužité
KP 34.10.23 Motorové vozidlá s piestovým vznetovým motorom s vnútorným spaľovaním (s dieselovým motorom alebo motorom so žiarovou hlavou), nové
TZ: Obytné automobily (motorové karavany) a minibusy, nepoužité
KP 34.10.25 Motorové vozidlá, konštruované na prepravu osôb, použité
Z: Ojazdené osobné automobily všetkých typov
Frézu by som zaradil do
KP 29.43.11 Obrábacie stroje na opracovanie kameňa, keramickej hmoty, betónu alebo podobných nerastných materiálov, stroje na obrábanie skla za studena
Z: Stroje na rezanie, štiepanie (kálanie), leštenie, mletie, vŕtanie, rytie, opracovanie kameňa, skla, keramiky a iných podobných materiálov
Položka 2-28 prílohy ZoDP, 2.OS
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Potrebovala by som zaradiť

Kompenzačný panel

vie niekto?Dík
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

alex1 Pozri príspevok
Potrebovala by som zaradiť

Kompenzačný panel

vie niekto?Dík
Upresni o aký panel sa jedná, na čo slúži.
0 0
MIMKA MIMKA

MIMKA je offline (nepripojený) MIMKA

Ahojte, do ktorej odpisovej skupiny by ste zaradili stavebnú omietačku?
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

alex1 Pozri príspevok
Potrebovala by som zaradiť

Kompenzačný panel

vie niekto?Dík
neviem na čo bude slúžiť, ale je to niečo s elektrikou.
0 0
MIMKA MIMKA

MIMKA je offline (nepripojený) MIMKA

Prosím, nikto neviete do akej odpisovej skupiny patrí stavebná omietačka??? Prosííííííím
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať