Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zúčt. a vypl. príjmoch

Dnes vyšli vo FS nové odporúčané tlačivá o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO zo závislej činnosti ... . Počas roka som používala staré tlačivá - teda platné pre rok 2005, myslíte, že musím znova poslať tieto nové všetkým, ktorí odišli v priebehu roka?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tonkat
Dnes vyšli vo FS nové odporúčané tlačivá o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO zo závislej činnosti ... . Počas roka som používala staré tlačivá - teda platné pre rok 2005, myslíte, že musím znova poslať tieto nové všetkým, ktorí odišli v priebehu roka?
Určite nemusíš, používala si vtedy platné tlačivko.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Myslím, že nemusíš. Nové tlačivá boli zverejnené až 23.12.2005 (viď FS 11/2005) a oznámenie o ich uverjnení neprikazuje, ale odporúča používať ich za rok 2005.
Katija
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujem Vám.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Katija
Myslím, že nemusíš. Nové tlačivá boli zverejnené až 23.12.2005 (viď FS 11/2005) a oznámenie o ich uverjnení neprikazuje, ale odporúča používať ich za rok 2005.
Katija
Ako sa dostanem k FS 11/2005???? To sa musím nejako registrovať na stránke ministerstva alebo predplatiť si ho musím. Totiž prístupný je len 10/2005.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

bredikova
Ako sa dostanem k FS 11/2005???? To sa musím nejako registrovať na stránke ministerstva alebo predplatiť si ho musím. Totiž prístupný je len 10/2005.
Ešte ho tam asi nemajú pripnutý, nám prišiel poštou.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Myslím, že v dohľadnej dobe by sa mohol dať stiahnúť aj na stránke www.drsr.sk medzi TLAČIVAMI
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Prikladám tlačivo stiahnuté zo stránky www.drsr.sk
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Tlačivá máme na Porade už 5 dní tu:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=158226&postcount=14
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Ako by bolo dobre, keby sa viac využívali na Porade "Tlačivá a dokumenty". Tam by sa potom všetko našlo! Teraz je to porozhadzované všetko po celej Porade a jasné, že sa opakuje.
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

mám pred sebou tlačivo - potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmov FO zo závislej činnosti... Pribudlo tam - 10 / označenie mesiacov, v ktorých sa na priznanie daňového bonusu zohľadnila nižšia min. mzda. Kto mi to "po lopate " vysvetlí čo tam vlastne mám vpísať ?
0 0
Aknazuz Aknazuz

Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

certifikovaná účtovníčka
bredikova
Ako sa dostanem k FS 11/2005???? To sa musím nejako registrovať na stránke ministerstva alebo predplatiť si ho musím. Totiž prístupný je len 10/2005.
Ja som dnes na www.finance.gov.sk FS 11/2005 otvorila a citala z neho.
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Prosím vás. POTVRDENIE o zúčt. a vypl. príjmoch FO zo závislej činnosti sa zasiela aj na DÚ ? Alebo sa dáva len pracovníkovi a 1x ostáva na firme ?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

AGRO
Prosím vás. POTVRDENIE o zúčt. a vypl. príjmoch FO zo závislej činnosti sa zasiela aj na DÚ ? Alebo sa dáva len pracovníkovi a 1x ostáva na firme ?
Potvrdenie dostane len zamestnanec.
Na DÚ ide okrem štvrťročného "Prehľadu..." po skončení roka ešte "Hlásenie...", v prílohe ktorého sú údaje o príjmoch a daniach jednotlivých zamestnancov.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Palino
Ako by bolo dobre, keby sa viac využívali na Porade "Tlačivá a dokumenty". Tam by sa potom všetko našlo! Teraz je to porozhadzované všetko po celej Porade a jasné, že sa opakuje.

a ešte keby mi niekto mohol poradiť ako sa prikladajú tlačivá do príspevkov.
lebo aj ja som ochotná pomôcť druhým, lenže keď neviem prikladať tlačivá , tak bohužiaľ ..............
Budem fakt vďačná, ale prosila by som vysvetlenie polopate.
Moc dík
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Barbara
a ešte keby mi niekto mohol poradiť ako sa prikladajú tlačivá do príspevkov.
lebo aj ja som ochotná pomôcť druhým, lenže keď neviem prikladať tlačivá , tak bohužiaľ ..............
Budem fakt vďačná, ale prosila by som vysvetlenie polopate.
Moc dík
Do príspevkov vložiť tlačivo nie je ťažké.
1. Zvolíš si "Rozšírenú možnosť odpovedať" Otvorí sa ti veľké okno, do ktorého píšeš príspevok. Dole pod nim sú "Dodatočné možnosti". Tam klikneš na tlačítko "Prílohy(pridať/odobrať)". Otvorí sa ti ďalšie okno, kde je okrem iného uvedené aký typ súborov je možné pripájať. Klikneš tlačítko "Procházet" a najdeš vo svojom PC súbor, ktorý chceš pripojiť. Potom klikneš "Stiahnúť" a počkáš, kým prebehne upload. Potom už len klikneš na "Zavrieť okno" a tlačivo je pripojené.
2. Druhá možnosť ako vložiť prílohu je kliknúť na nenápadnú šipočku hore v sivom okne správa. Nachádza sa medzi ikonou "Smejkovia" a ikonou "Undo" a ďalej je to už rovnaké. Otvorí sa ti ďalšie okno, kde je okrem iného....... atd.
Skús si to určite sa ti to podarí. Katija
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Tam som sa nedočita o tomto nič.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Katija
Do príspevkov vložiť tlačivo nie je ťažké.
1. Zvolíš si "Rozšírenú možnosť odpovedať" Otvorí sa ti veľké okno, do ktorého píšeš príspevok. Dole pod nim sú "Dodatočné možnosti". Tam klikneš na tlačítko "Prílohy(pridať/odobrať)". Otvorí sa ti ďalšie okno, kde je okrem iného uvedené aký typ súborov je možné pripájať. Klikneš tlačítko "Procházet" a najdeš vo svojom PC súbor, ktorý chceš pripojiť. Potom klikneš "Stiahnúť" a počkáš, kým prebehne upload. Potom už len klikneš na "Zavrieť okno" a tlačivo je pripojené.
2. Druhá možnosť ako vložiť prílohu je kliknúť na nenápadnú šipočku hore v sivom okne správa. Nachádza sa medzi ikonou "Smejkovia" a ikonou "Undo" a ďalej je to už rovnaké. Otvorí sa ti ďalšie okno, kde je okrem iného....... atd.
Skús si to určite sa ti to podarí. Katija
Ahááááááááááááááá..........som si tam všimla tú možnosť, ale som nato ešte neklikla . moc Ti dík budem to skúšať
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

AGRO
mám pred sebou tlačivo - potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmov FO zo závislej činnosti... Pribudlo tam - 10 / označenie mesiacov, v ktorých sa na priznanie daňového bonusu zohľadnila nižšia min. mzda. Kto mi to "po lopate " vysvetlí čo tam vlastne mám vpísať ?
Riadok 10 sa podľa poznámky 4) bude vyplňovať len pre pracovníkov, ktorí sú uvedení v § 2 ods.1 písm. c) a d) zákona 90/1996 o minimálnej mzde. Od 1.10.2005 platí takto:

"§ 2 Výška minimálnej mzdy
(1) Výška minimálnej mzdy je
a) za každú hodinu odpracovanú zamestnancom 39, 70 Sk,
b) za mesiac 6 900 Sk pre zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou,
c) 75% súm uvedených v písmenách a) a b), ak ide o zamestnanca, ktorý je požívateľom čiastočného invalidného dôchodku, a o mladistvého zamestnanca staršieho ako 16 rokov,
d) 50% súm uvedených v písmenách a) a b), ak ide o zamestnanca, ktorý je požívateľom invalidného dôchodku, invalidného zamestnanca mladšieho ako 18 rokov a o zamestnanca mladšieho ako 16 rokov."
Katija
0 0
tomare tomare

tomare je offline (nepripojený) tomare

Katija
"§ 2 Výška minimálnej mzdy
(1) Výška minimálnej mzdy je
a) za každú hodinu odpracovanú zamestnancom 39, 70 Sk,
b) za mesiac 6 900 Sk pre zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou,
c) 75% súm uvedených v písmenách a) a b), ak ide o zamestnanca, ktorý je požívateľom čiastočného invalidného dôchodku, a o mladistvého zamestnanca staršieho ako 16 rokov,
d) 50% súm uvedených v písmenách a) a b), ak ide o zamestnanca, ktorý je požívateľom invalidného dôchodku, invalidného zamestnanca mladšieho ako 18 rokov a o zamestnanca mladšieho ako 16 rokov."
Katija
Nie je mi jasné či uvediem zamestnancovi, na ktorého platí napr.písmeno d) čiže 50% celý rok 1-12, ale každý mesiac má napr. 20 000,- Sk. Čiže nemusela som použiť zníženie min. mzdy ale nárok mal.Jeho zdaniteľný príjem pesahoval hranicu 1/2 z upravenej min.mzdy. Uviesť alebo nie?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

tomare
Nie je mi jasné či uvediem zamestnancovi, na ktorého platí napr.písmeno d) čiže 50% celý rok 1-12, ale každý mesiac má napr. 20 000,- Sk. Čiže nemusela som použiť zníženie min. mzdy ale nárok mal.Jeho zdaniteľný príjem pesahoval hranicu 1/2 z upravenej min.mzdy. Uviesť alebo nie?
Môj názor je, že mu tam neuvedieš nič, lebo text bodu 10 potvrdenia znie "Označenie mesiacov, v ktorých sa na priznanie daňového bonusu zohľadnila nižšia min. mzda 4)." V jeho prípade nič nebolo treba zohľadňovať. Katija
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať