Zavrieť

Porady

zrážková daň pri príjmoch do 5000 Sk

Myslíte si, že zrážkova daň pri príjmoch do 5000 Sk (nepodpísané vyhlásenie) účtovníkom uľahčí prácu, ja nie.
Usporiadat
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

M3G
Nebudú nové iba prehľady?
Dnes som na DU dostala info, že ani prehľady nebudú nové.
Hlasenia je potrebné podať do 15 dní nasl.mesiaca ak neurčí DU ináč. To vraj znamená, že sa dá dohodnúť so správcom dane.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veď doteraz tiež, ak niektorý subjekt zrážal daň(síce to nebola zo ZČ) podľa § 43, tak zrazenie dane neoznamoval DU na žiadnom predpísanom tlačive, len na obyčajnom kancelárskom papieri. Je to vlastne o tom istom.
0 0
Katarína Horváthová Katarína Horváthová
Zrážková daň platí aj pre dohodára,ktorý má príjem do 3200, ?Alebo len pre zamestnanca s pracovnou zmluvou ,ktorý nemá podpísané vyhlásenie
Naposledy upravil Katarína Horváthová : 25.02.06 at 19:40
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Aj pre dohodára, ktorý nemá podpísané vyhlásenie.
0 0
neily neily

neily je offline (nepripojený) neily

swing
Myslíte si, že zrážkova daň pri príjmoch do 5000 Sk (nepodpísané vyhlásenie) účtovníkom uľahčí prácu, ja nie.
Jasne ze nie, ba naopak, pridá na robote, a najviac po skonceni roka
0 0
mia2 mia2

mia2 je offline (nepripojený) mia2

Už tomu vôbec nerozumiem.
príklad 1.
Dôchodca pracuje na dohodu 8-12mesiac r.2005, zarobí mesačne 4.000,-- Sk. Musí v r. 2006 odviesť 14 % zdr. poistenie.V r. 2007 by si mal znížiť daň.základ o zdr. poistenie nie? Potom aká vyrovnaná daň?
príklad 2.
Dohodár má inde hlavný prac. pomer, zarobí 3.000,Sk.
Ide o zrážkovú daň?
Za 1/2006 som odviedla za oba prípady normálne daň KS 1144.
Mám niečo opraviť a nahlásiť na daň. úrad?
Ďakujem.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Stačí, keď napíšeš žiadosť o preúčtovanie z KS 1144 na 1744 a nahlásiš, komu bola daň zrazená.
To, že odvedieš 14% do ZP nemá vplyv na to, že si povinná daň zraziť podľa § 43, ak je príjem do 5000 a nemá podpísané vyhlásenie k ...
0 0
mia2 mia2

mia2 je offline (nepripojený) mia2

Potom aký je rozdiel v doterajších preddavkoch a zrážkovej dani, keď aj tak bude musieť dôchodca podávať daň. priznanie aby si odpočítal ZP?
To znamená, že daň s KS 1744 sa nebude uvádzať v q. výkazoch, ale každý
mesiac nahlasovať?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
mia2, MFSR zavedenie zrážkovej dane zo závislej činnosti zdôvodňuje napr. tým, že každý víkend stovky rozhodcov v rôznych súťažiach rozhoduje, a tú stovku odmeny za zápas dostávajú na základe dohody o VP, pričom športový klub musí týmto ľuďom po skončení roka zasielať potvrdenie na daňové účely. Takže tam treba hľadať prínos. Veď sa športovci ozvite.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Jozef Mihál
mia2, MFSR zavedenie zrážkovej dane zo závislej činnosti zdôvodňuje napr. tým, že každý víkend stovky rozhodcov v rôznych súťažiach rozhoduje, a tú stovku odmeny za zápas dostávajú na základe dohody o VP, pričom športový klub musí týmto ľuďom po skončení roka zasielať potvrdenie na daňové účely. Takže tam treba hľadať prínos. Veď sa športovci ozvite.
Táto oblasť (a podobné) asi nikoho nenapadla a tu je to ozaj efektívne. V podnikateľskom okruhu sa zrážková daň v prípade potreby stejne obíde.
Zmenil som názor - asi je dobré, že sa zrážková daň u nižších príjmov znova zaviedla.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Hm, po zrelých úvahách môj názor dospel k tomu, že za všetkým treba hľadať snahu o ďalšie zvýšenie príjmov do ŠR SR. V minulosti značná časť "daňovníkov" síce platila preddavkovú daň, ale v ročnom zúčtovaní dane/daňovom priznaní sa im daň vrátila.

Teraz pri automatickom "zrážaní" dane málokoho z nich napadne "dodaniť" si takéto príjmy.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
no mna by len zaujimalo na zaklade coho vznika zasa platitelovi dane zasielat tlacivo na DU ohladom prijmu z DVP do 5000....ved za zrazenie dane je si predsa zodpovedny sam dohodar ci ako?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Vladimír Ozimý
no mna by len zaujimalo na zaklade coho vznika zasa platitelovi dane zasielat tlacivo na DU ohladom prijmu z DVP do 5000....ved za zrazenie dane je si predsa zodpovedny sam dohodar ci ako?
Nie, zráźkovú daň zráža a odvádza zamestnávateľ (platiteľ príjmu) a ten je povinný to oznámiť DÚ -pozri §43 ods.11 zákona o dani z príjmu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jozef Mihál
mia2, MFSR zavedenie zrážkovej dane zo závislej činnosti zdôvodňuje napr. tým, že každý víkend stovky rozhodcov v rôznych súťažiach rozhoduje, a tú stovku odmeny za zápas dostávajú na základe dohody o VP, pričom športový klub musí týmto ľuďom po skončení roka zasielať potvrdenie na daňové účely. Takže tam treba hľadať prínos. Veď sa športovci ozvite.
Takto musia posielať každý mesiac oznámenie na Dú.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
no pomaly si to ukladam v hlave zatial teda som sa este nedopatral o tom oznameni ale mam pocit ze sa vraciame naspat zasa to su uplny birokrati tam v tych uradoch
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zrážková daň sa uhrádza s iným KS; teda DU vie od koho a koľko Sk tejto dane dostal. Preto si kladiem otázku: načo súžia tie oznámenia? poznáte niekto odpoveď?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
No tak ak som to spravne pochopil takze

- ak je dohoda do 5000 Sk vznika zrazkova dan ktoru je povinny zaplatit zamestnavatel (paragraf 43 ods 11 a oznamit to DU do 15 dni)
- ak je to nad 5000 sk nejde o zrazkovu dan a dan si zrazi sam dohodar ak mu ju na zaklade dohody nezrazi zamestnavatel
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

liba2
Zrážková daň sa uhrádza s iným KS; teda DU vie od koho a koľko Sk tejto dane dostal. Preto si kladiem otázku: načo súžia tie oznámenia? poznáte niekto odpoveď?
Podľa môjho názoru preto, lebo potrebujú vedieť komu bola zrazená zrážková daň a v akej výške, lebo v prípade, že si bude daňovník aplikovať § 43 ods.7 bude musieť požiadať DU o vystanie potvrdenia o celkovej jeho zrážkovej dani za rok 2006 a na základe tohoto potvrdenia si uplatní pri podávaní daňového priznania túto daň ako preddavky.
Zamestnávateľ ( zatiaľ je to tak) tento príjem zrazený zrážkovou daňou do potvrdenia o zdaniteľnej mzde neuvádza.
Naposledy upravil Denda : 27.02.06 at 14:12
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Vladimír Ozimý
No tak ak som to spravne pochopil takze

- ak je dohoda do 5000 Sk vznika zrazkova dan ktoru je povinny zaplatit zamestnavatel (paragraf 43 ods 11 a oznamit to DU do 15 dni)
- ak je to nad 5000 sk nejde o zrazkovu dan a dan si zrazi sam dohodar ak mu ju na zaklade dohody nezrazi zamestnavatel
Zamestnávateľ musí zraziť vždy daň buď preddavkovú alebo zrážkovú.
Dohodár si nezráža sám nič.
Naposledy upravil Denda : 27.02.06 at 14:16
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
..............................................
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať