Zavrieť

Porady

prispevky a kolko????

Zdravim vas vsetkych .Ja som tu teraz novy a trochu sa tu este nevyznam takze az uz tu je moja otazka tak sory.

Moja otazka je ked si chcem otvorit zivnost som pocul ze clovek moze dostat dotacie od statu.Podla coho sa urcuje vyska a do akej sumy sa davaju dotacie. Vdaka vam SURANCAN
Usporiadat
abp1 abp1

abp1 je offline (nepripojený) abp1

Príspevok od UP je záväzné tým, že musí podnikať dva roky no od roku 2006 je zmena oproti minulému môže uzatvoriť súbežne s podnikaním
riadny pracovný pomer
0 0
Žofa Žofa

Žofa je offline (nepripojený) Žofa

Zdravím Vás,
dnes sme sa vrátili z ÚP, kde sme sa informovali ohľadne príspevku. Chceme si založiť s.r.o. Na úrade nám nevedeli povedať, či príspevok môžu poskytnúť aj pre právnické osoby. Zatiaľ poskytovali príspevok iba pre FO.
Vie mi niekto povedať, či sa môže poskytnúť príspevok aj pre právnické osoby?
Všetky podmienky spĺňame.
Ďakujem
Žofa
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Žofa
Zdravím Vás,
dnes sme sa vrátili z ÚP, kde sme sa informovali ohľadne príspevku. Chceme si založiť s.r.o. Na úrade nám nevedeli povedať, či príspevok môžu poskytnúť aj pre právnické osoby. Zatiaľ poskytovali príspevok iba pre FO.
Vie mi niekto povedať, či sa môže poskytnúť príspevok aj pre právnické osoby?
Všetky podmienky spĺňame.
Ďakujem
Žofa
Pokiaľ viem, príspevky pre PO sa neposkytujú, ale je možné dostať príspevky na zriadenie pracovného miesta pre osoby, ktoré sú evidované na ÚP minimálne 4 mesiace. Výška príspevku je od 58.212 Sk na 1 pracovné miesto, dá sa získať aj viac, viď http://www.upsvar.sk/rsi/nup_rsi.nsf...3?OpenDocument
0 0
Žofa Žofa

Žofa je offline (nepripojený) Žofa

Ajobs,
ďakujem za odpoveď.
Žofa
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Žofa
Ajobs,
ďakujem za odpoveď.
Žofa
Niet začo.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
abp1
Príspevok od UP je záväzné tým, že musí podnikať dva roky no od roku 2006 je zmena oproti minulému môže uzatvoriť súbežne s podnikaním
riadny pracovný pomer
Ahojte, viete mi niekto napísať konkrétny zákon a paragraf, na základe ktorého sa dá získať príspevok od ÚP na SZČO s tým, že je možné mať súčasne uzatvorený pracovný pomer. Neviem to nikde nájsť.
0 0
alpland alpland

alpland je offline (nepripojený) alpland

Ak sa rozhodnes to urobit budes musiet vratit prispevok v alikvotnej ciastke+ 10 percent, nebude s moct byt do 2 rokov evidovany na UPa budes mat problemy.Vsak sa da podnikat v akejkolvek oblasti, zakaz pomoci je len na urcite oblasti alev zivnostenskom liste mozes mat uvedene cokolvek aj 20 cinnosti, prispevok ziskas len na tu jednu co chces, tak si vyber taku , ktoru vies robit a ostane budu doplnkove.
0 0
alpland alpland

alpland je offline (nepripojený) alpland

ajobs
Ahojte, viete mi niekto napísať konkrétny zákon a paragraf, na základe ktorého sa dá získať príspevok od ÚP na SZČO s tým, že je možné mať súčasne uzatvorený pracovný pomer. Neviem to nikde nájsť.
Je to pravda 2 roky bez subehu s pracovnopravnym vztahom (takze ani pracovna zmluva, dohoda o vykonani prace, mandatna zmluva.je mozne a co urad prace akceptuje je to zmluva o dielo.
0 0
alpland alpland

alpland je offline (nepripojený) alpland

Muška
Boženka, to nevadí, že nakúpila v hotovosti. Čerpala príspevok.
Úrad práce predsa tie bankovky neoznačil, ktoré jej previedol na účet
Ak chce môže si kedykoľvek tie peniaze previesť do pokladne.
Úradu práce bude iba dokladovať čo nakúpila /buď cez BU, alebo cez RP alebo PPD/
PPD, VPD UPSVAR neuznava, len vypis z uctu, blocek s ERP+ opeciatkovany.
0 0
alpland alpland

alpland je offline (nepripojený) alpland

Ak byvas v Ba a si znevyhodneny uchadzac o zamestnanie (evidovany viac ako 12 mesiacov resp. nad 50 rokov atd mas na rok na sumu 40 300,-SK
0 0
alpland alpland

alpland je offline (nepripojený) alpland

Jožo
Peniaze ako príspevok na začatie podnikania dostávajú od ÚP ešte pred dátumom platnosti živnostenského oprávnenia všetci nezamestnaní, začať s ich míňaním na nákup firemného majetku by však mali až po tomto dátume. Neviem, ako to máš dohodnuté v zmluve s ÚP Ty konkrétne, u mňa to bolo tak, že keď som si v banke zriadil podnikateľský účet (a to sa každému živnostníkovi podarí až dňom živnostenského oprávnenia), najprv som previedol celý príspevok z ÚP z osobného účtu na podnikateľský a až potom som z nich začal uhrádzať faktúry za firemný drobný majetok. Podľa toho, čo píšeš, si nedodržala obvyklý postup a zariadenie potrebné na podnikanie si nakupovala ešte ako "súkromná" osoba. Neviem, akými okolnosťami si bola k tomu prinútená a s nákupmi si sa ponáhľala napriek tomu, že Ti andrej_rv v príspevku 47 ešte pred vyplatením príspevku jasne odporúčil, aby si s tým počkala do budúceho roka. Účtovanie príspevku si si tak celkom zbytočne skomplikovala. Dúfam, že sa na Porade nájde niekto, kto Ti poradí, ako toto klbko rozmotať a zaúčtovať príjem a čerpanie príspevku tak, aby to bolo v poriadku aj daňovo, aj pred ÚP.

Prispevok nepsokytuje UPSVAR pred datumom platnosti ZL ale v prvy den platnosti ZL, podate na UP ziadost o platbu a do 30 dni dostanete na podn.ucet dotaciu od UP!!!!!
0 0
DUMBO DUMBO

DUMBO je offline (nepripojený) DUMBO

živnostník
Ahojte.
Chcel by som sa spytat ze ked mam uzavretu dohodu (koncom januara 2006) s UPSVaR o poskytnuti nenavratneho prispevku na živnost a teraz by som chcel popri nej mat aj normalne zamestnanie (pracovna zmluva, a pod.) Je to možné? (resp. ako by ste riesili moznost zamestnat sa ked ste zobrali dotaciu?)
Ďakujem.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
DUMBO
Ahojte.
Chcel by som sa spytat ze ked mam uzavretu dohodu (koncom januara 2006) s UPSVaR o poskytnuti nenavratneho prispevku na živnost a teraz by som chcel popri nej mat aj normalne zamestnanie (pracovna zmluva, a pod.) Je to možné? (resp. ako by ste riesili moznost zamestnat sa ked ste zobrali dotaciu?)
Ďakujem.
Bohužiaľ v zmluve máš určite uvedené že počas xy rokov nesmieš mať PP. Bývajú to 2 roky, ale pozri si to v zmluve. Ak napriek tomu nastúpiš aj do PP budeš musieť dotáciu vrátiť - ale myslím, že len alikvotnu časť... to už presne neviem
0 0
DUMBO DUMBO

DUMBO je offline (nepripojený) DUMBO

živnostník
sway
Bohužiaľ v zmluve máš určite uvedené že počas xy rokov nesmieš mať PP. Bývajú to 2 roky, ale pozri si to v zmluve. Ak napriek tomu nastúpiš aj do PP budeš musieť dotáciu vrátiť - ale myslím, že len alikvotnu časť... to už presne neviem
Praveze to tam vôbec nemam uvedene, ale aby sa to zase neskryvalo pod nejakym paragrafom
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
DUMBO
Ahojte.
Chcel by som sa spytat ze ked mam uzavretu dohodu (koncom januara 2006) s UPSVaR o poskytnuti nenavratneho prispevku na živnost a teraz by som chcel popri nej mat aj normalne zamestnanie (pracovna zmluva, a pod.) Je to možné? (resp. ako by ste riesili moznost zamestnat sa ked ste zobrali dotaciu?)
Ďakujem.
Prečítaj si to dôsledne, určite to tam je - a ak aj nie, je to podmienka, ktorá vyplýva zo zákona o zamestnanosti. Takže buď vrátiť dotáciu, a zamestnať sa, alebo ďalej fungovať ako SZČO 2 roky.
0 0
vikkiko vikkiko

vikkiko je offline (nepripojený) vikkiko

emily
Pekne Ťa vítam medzi nami....
O príspevkoch toho veľa neviem...niekedy pred rokom to bolo 70 tis. teraz nemám páru
este chcem dodat ze je rozdiel ci byvas v meste kde je 10%nezamest.alebo na vidieku kde je 30%.v KE dostanes ak si z vidieka 3 krat viac penazi ako ked si z mesta.
0 0
stevo79 stevo79

stevo79 je offline (nepripojený) stevo79

neviete nahodou ako funguju prispevky teraz? ja som bol na up tu v sturove zaciatkom mesiaca , ale povedali mi ze sa prispevky uz neprideluju, pretoze bude od 15. 9. alebo od 1. 10 novy zakon. vraj mozno az an buduci rok. som z toho dost sklamny, pretoze prave pre toto som odisiel zo zamestnania a bol 5 mesiacov an up. smola.
0 0
chlapec chlapec

chlapec je offline (nepripojený) chlapec

Podľa mňa sa prideľujú aj naďalej, len ich zvyšovali pretože sa zvýšila aj priemerná mzda.
0 0
views views

views je offline (nepripojený) views

adrika Pozri príspevok
Iba doplním, že výška dotácie závisí od dĺžky evidencie na úrade práce - čím dlhšie si evidovaný, tým viac Ti schvália .... ja som bola evidovaná 6 mes. a schválili mi cez 54 000,- ....ale zatiaľ na nich iba čakám....trvá to už zhruba 6 týždňov - po vybavení všetkých papierov....dúfam, že sa aj dočkám.....
Je to trocha vybvovania a papierovačiek, ale kto Ti už dnes čo dá zadarmo-treba do toho ísť, ak je možnosť...a trochu byrokracie pretrpieť....
Prajem veľa zdaru a ešte pekný deň

ahoj ak cakas na dotaciiu tak si urcite aj nejake tie testy spravil ze??? mohol bisom poprosit ake testy su tam s coho sa skladaju diki moc
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Pozri sem :
http://www.porada.sk/t57333-skusky-n...i-dotacie.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať