Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
MartaP MartaP

MartaP je offline (nepripojený) MartaP

V ZP sa bola zahlásiť a aký musí mať daňový základ zo živnosti,aby musela platiť?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

MartaP Pozri príspevok
V ZP sa bola zahlásiť a aký musí mať daňový základ zo živnosti,aby musela platiť?
akýkoľvek základ sa sčíta s príjmami zo zamestnania a vyjde povinnosť zaplatiť ZP.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Napríklad ak bude mať základ dane z podnikania 10000 Sk, zaplatí 14% zo sumy (10000/2,14).
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Keďže ja s tým nemám veľké skúsenosti, spýtam sa vás skúsenejších ako to je alebo doteraz bolo s ročným zúčtovaním poistného u študenta.
Pokiaľ viem povinnosť urobiť si ročné zúčtovanie poistného musia tí poistenci štátu, ktorí majú príjem vyšší ako polovica minimálnej mzdy. Preddavky platí za nich štát, no ak presiahnu príjem vyšší ako polovica minimálnej mzdy, tak im vyjde nedoplatok poistného. Otázka : Ako sa počíta výška poistného?
14 % z dosiahnutého príjmu alebo z polovice základu dane?
Ide mi o to, či je pre študenta, ktorý má príjmy zo sprostredkovania vo výške cca Sk 85 tis. lepšie uplatniť si paušálne výdavky vo výške 40 % a tým znížiť základ dane alebo výdavky nemajú vplyv na platenie poistného, pretože ide len o výšku príjmu? Ďakujem.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

A to ročné zúčtovanie budeme robiť zase do 3O. júna alebo už teraz do konca mesiaca?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

zuhl Pozri príspevok
A to ročné zúčtovanie budeme robiť zase do 3O. júna alebo už teraz do konca mesiaca?
do 30. júna, veď ešte nie sú ani tlačivá pre rok 2006
0 0
NOKIA NOKIA

NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

Milí poraďáci, MZ SR zverejnilo návrh vyhlášky pre RZZP za rok 2006,
tu nájdete aj pripravované nové tlačivá a celý dokument pripravený na schválenie.

http://www.health.gov.sk/redsys/rsi....AGE=S&LENGTH=S
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Tento môj príspevok je obyčajná reklama, takže komu to vadí, nech ho ďalej nečíta.

Spoločnosť RELIA s.r.o. zverejnila prihlášku na semináre k RZZP za rok 2006, tu nájdete bližšie informácie a prihlášku:

http://www.porada.sk/t45876-roene-zu...fa-mihala.html

Využite akciu - pri prihlásení sa a úhrade do 6.4.2007 cena seminára od 504 Sk + DPH.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Marti.ka Pozri príspevok
Keďže ja s tým nemám veľké skúsenosti, spýtam sa vás skúsenejších ako to je alebo doteraz bolo s ročným zúčtovaním poistného u študenta.
Pokiaľ viem povinnosť urobiť si ročné zúčtovanie poistného musia tí poistenci štátu, ktorí majú príjem vyšší ako polovica minimálnej mzdy. Preddavky platí za nich štát, no ak presiahnu príjem vyšší ako polovica minimálnej mzdy, tak im vyjde nedoplatok poistného. Otázka : Ako sa počíta výška poistného?
14 % z dosiahnutého príjmu alebo z polovice základu dane?
Ide mi o to, či je pre študenta, ktorý má príjmy zo sprostredkovania vo výške cca Sk 85 tis. lepšie uplatniť si paušálne výdavky vo výške 40 % a tým znížiť základ dane alebo výdavky nemajú vplyv na platenie poistného, pretože ide len o výšku príjmu? Ďakujem.
Neviete mi niekto ohľadom tohto poradiť? A čo preddavky? Má študent povinnosť platiť preddavky na ZP? Názory v poisťovniach sa rôznia. Vďaka.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Po prvé, študent s príjmami zo sprostredkovania sa mal prihlásiť v ZP ako SZČO.
0 0
jmparazit jmparazit

jmparazit je offline (nepripojený) jmparazit

Prosím, je už známe kto má povinnosť podať ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006? A zaujímalo by ma ešte kto bude mať povinnosť ho podať za rok 2007 pri Dohode o vykonaní práce (Koľko môžu ľudia zarobiť na túto dohodu, aby nemuseli podať ročné zúčtovanie ZP)?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jmparazit Pozri príspevok
Prosím, je už známe kto má povinnosť podať ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006? A zaujímalo by ma ešte kto bude mať povinnosť ho podať za rok 2007 pri Dohode o vykonaní práce (Koľko môžu ľudia zarobiť na túto dohodu, aby nemuseli podať ročné zúčtovanie ZP)?
záleží od kategorie poistenca - ci je zamestnanec, student, dochodca starobny invalidnz, zena na MD. U každého je to inak. Na porade je vela prispevkov, urcite sa v niektorom najdes.

--------
Veronika
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Asi takto - podať RZZP musí ten, kto splní aspoň 1 z podmienok :
- kto bol SZČO aspoň 1 deň v r.2006
- zamestnanec mal v zamestnaní príjem aspoň 1 mesiac pod 47475 Sk a aspoň 1 mesiac nad 47475 Sk
- zamestnanec nebol zamestnaný celý rok a v zamestnaní mal príjem aspoň 1 mesiac nad 47475 Sk
- samoplatiteľ v čase keď bol samoplaitteľom mal príjmy poďľa §5 a §6 ZDP vyššie ako úhrn polovice minimálnych miezd (6900)
- dôchodca, študent, a iná osoba za ktorú platí štát,ak v čase kedy bol takouto osobou malpríjmy vyššie ako 1/2 úhrnu min.miezd (6900) za toto obdobie.

Pre rok 2007 u dohôd ešte nič nie je isté. Ak chceš vedieť viac, pozri si pripravovanú novelu zákona o ZP. Keďže ešte len skončilo pripomienkové konanie, je zbytočné tu vysvetľovať čo ako bude, keďže všetko môže byť inak.
0 0
jmparazit jmparazit

jmparazit je offline (nepripojený) jmparazit

Ak som dobre pochopil tak dôchodca ktorý zarobil na dohodu viac ako (6900x12/2) 41400,-Sk v roku 2006 tak musí podať ročné zúčtovanie ZP?
0 0
kitti kitti

kitti je offline (nepripojený) kitti

Ahojte Poradaci, a neviete odpoved na konkretny pripad: do juna 2006 som bola student, praca len na dohodu, prijem z dohody 19800 SK za obdobie 1-4 2006. V tomto pripade sa berie 3450x4, alebo 3450x6, alebo 3450x12, ako hranica na ne/podanie RZZP? Dakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Hranica je 5 x 3450 + alikvótna časť z 3450 podľa počtu kal.dní za jún 2006 (kým ste boli študent, predpokladám že šlo o VŠ, teda do dňa vykonania štátnic).
0 0
kitti kitti

kitti je offline (nepripojený) kitti

Dakujem. No zbohom, takze ak som mala 6.07.2006 statnice, tak musim zaplatit 2772 SK ?
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

[quote=somij;413459]Asi takto - podať RZZP musí ten, kto splní aspoň 1 z podmienok :
- zamestnanec mal v zamestnaní príjem aspoň 1 mesiac pod 47475 Sk a aspoň 1 mesiac nad 47475 Sk

tomuto nerozumiem ak má 11x nad a 1x pod musí
ak má 12x pod nemusí ?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
kitti Pozri príspevok
Ahojte Poradaci, a neviete odpoved na konkretny pripad: do juna 2006 som bola student, praca len na dohodu, prijem z dohody 19800 SK za obdobie 1-4 2006. V tomto pripade sa berie 3450x4, alebo 3450x6, alebo 3450x12, ako hranica na ne/podanie RZZP? Dakujem
Ak ste mali štátnicu 2.7.2006, tak limit je:

6 x 3450 + (3450/31 x 2) = 20700 + 223 = 20923 Sk, ak príjem v tomto čase bol len 19800 Sk, platiť nemusíte nič.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
[quote=dopravca;413619]
somij Pozri príspevok
Asi takto - podať RZZP musí ten, kto splní aspoň 1 z podmienok :
- zamestnanec mal v zamestnaní príjem aspoň 1 mesiac pod 47475 Sk a aspoň 1 mesiac nad 47475 Sk

tomuto nerozumiem ak má 11x nad a 1x pod musí
ak má 12x pod nemusí ?
Presne tak.

Ak má 11x nad a 1x pod musí podať RZZP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať