Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane

Spravila som pokusne pre niekolkych zamestnancov / celoročných/ ročné zučtovanie,
vychádza im nedoplatok od -4 do -9 Sk. Tak na čo to vlastne budeme pre nich robiť, to im
rovno treba povedať, nech nežiadajú vyrovnanie, nie?
Usporiadat
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Pri podaní DP ale aj pri ročnom zúčtovaní dane sa zohľadňujú všetky odvody do ZP a SP, bez ohľadu na to, či boli odvádzané prostredníctvom zamestnanca alebo si odvádzal nezamestnaný sám.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pre Zuzanu sSi povinná poslať každému potvrdenie.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ruzickova
Este raz sa chcem uistiť,ked bol niekto nezamestnany a nebol na urade prace,platil si 420,- Sk na ZP, môžu sa tieto odvody zahrnut do povinneho poistenia?Mne sa to zda divne, ide predsa o povinne odvody a tych 420,- Sk nie su nahodou dobrovolne odvody.Tak neviem.Dakujem
To je povinný odvod v roku 2004 ale pre dobrovoľne nezamestnaných nie dobrovoľný odvod. Ten by neplatil nikto. Je to 14% z 3000,- sk. V roku 2004 to bola povinnosť pre tieto dobrovoľne nezamestnané osoby, takže ich započítaš do povinných odvodov ak robíš DP.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Chcem sa opýtať, ako máme postupovať v prípade, že nám po vykonaní ročného zúčtovanie vyšiel preplatok vo výške 41 643,00 Sk. Preddavky za febr. sú vo výške 11 263,00 Sk a daňový bonus je 4 800,00 Sk. Keďže si to budeme odpočítavať, neplatíme preddavky. Ale čo s daňovým bonusom? Treba požiadať daňový úrad o vrátenie? Alebo si to tiež budeme odpočítavať? Nemáte nato nejaký paragraf?
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Daňový bonus si treba poziadat na tlacive Ziadost o poukazanie sumy danoveho bonusu.DU by vam ho malo poslat na ucet do 8 dni.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
No ale v jednom časopise píšu, že :

Preplatok dane a daňový bonus
Rozdiel medzi vypočítanou daňou a úhrnom zrazených preddavkov na daň v prospech zamestnanca (preplatok dane) vráti a daňový bonus alebo jeho časť do výšky ustanovenej ZDP zamestnávateľ vyplatí zamestnancovi po vykonaní ročného zúčtovania NAJNESKôR však pri vyúčtovaní mzdy za apríl v roku, v ktorom sa zúčtovanie preddavkov vykonáva (§ 38 ods.6 ZDP).

O vrátený rodziel z ročného zúčtovania a aj o sumu daňového bonusu zamestnávateľ zníži odvod preddavkov na daň NAJNESKôR do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo.Zákon o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní .
0 0
Luciaa Luciaa

Luciaa je offline (nepripojený) Luciaa

Chcela by som sa opýtať - som len začiatočníčka, takže to bude asi trochu smiešna otázka - ale:

keď urobí zamestnávateľ zamestnancom ročné zúčtovania, čo s tým ďalej? Posiela ich na DÚ? Zamestnancom, ktorí majú preplatok, by DÚ mal vrátiť daň. Tým, ktorí ešte pracujú, to vráti zamestnávateľ pri najbližšej výplate a tí, s ktorými už rozviazal prac. pomer - im by to mal poslať DÚ. Čiže čo okrem prehľadu zamestnávateľ posiela dań. úradu na konci roka?

Za odpoveď vopred ďakujem, Lucia<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>


<!-- / message -->
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Predsa ak ty robis rocne zuctovanie, tak ponizujes o preplatky svoju odvodovu povinnost a da sa povedat, ze v podstate tie preplatky zamestnavatel vyplaca zo svojich prostriedkov.
Na DU posielas za kazdy stvrtrok prehlad o zrazenych peddavkoch a vzdy do 3 mesiacov po skonceni zdanovacieho obdobia rocne hlasenie o vyuctovaní dane....
Luciaa
Chcela by som sa opýtať - som len začiatočníčka, takže to bude asi trochu smiešna otázka - ale:

keď urobí zamestnávateľ zamestnancom ročné zúčtovania, čo s tým ďalej? Posiela ich na DÚ? Zamestnancom, ktorí majú preplatok, by DÚ mal vrátiť daň. Tým, ktorí ešte pracujú, to vráti zamestnávateľ pri najbližšej výplate a tí, s ktorými už rozviazal prac. pomer - im by to mal poslať DÚ. Čiže čo okrem prehľadu zamestnávateľ posiela dań. úradu na konci roka?

Za odpoveď vopred ďakujem, Luciafficeffice" /><o ="">:p></o>:p>


<!-- / message -->
0 0
dodo1 dodo1

dodo1 je offline (nepripojený) dodo1

Luckasari, preplatok na dani zo zavislej cinnnosti danovy urad NEKOMPENZUJE s inou danou, preto ak ho nemas ako vysporiadat, treba poziadat o jeho vratenie.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Ahojte, ja by som sa ohladom rocneho zustovania chcela poradit nasledovne.Mam zamestnanca,ktory ma uhrn primov 108.120,-Sk,poistne 11.627,-Sk,čiastkový základ dane 96.493,-Sk.po celý rok si uplatnoval bonus na jedno dieta 4800,-Sk.úhrn zrazených preddavkov na daň 3.426,-Sk. Prosím , prepočítajte mi to niekto , mojmu pocitacu vychadza ze mu mám vrátit celých 3.426,-Sk a ked si to spravim rucne podla predlohy danove priznanie typ A , tak mi vychadza ze mu mam vyplatit 451,-Sk.
Dakujem za odpoved a ochotu.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

kacena
Ahojte, ja by som sa ohladom rocneho zustovania chcela poradit nasledovne.Mam zamestnanca,ktory ma uhrn primov 108.120,-Sk,poistne 11.627,-Sk,čiastkový základ dane 96.493,-Sk.po celý rok si uplatnoval bonus na jedno dieta 4800,-Sk.úhrn zrazených preddavkov na daň 3.426,-Sk. Prosím , prepočítajte mi to niekto , mojmu pocitacu vychadza ze mu mám vrátit celých 3.426,-Sk a ked si to spravim rucne podla predlohy danove priznanie typ A , tak mi vychadza ze mu mam vyplatit 451,-Sk.
Dakujem za odpoved a ochotu.
Preplatok na dani je 451,-
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Aňuška
Preplatok na dani je 451,-
Súhlasím s Aňuškou je to 451,- Sk
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Prosim o radu. Zamestnanec je v TPP a okrem toho robi v inej firme na dohodu. Je povinny do rocneho zuctovania u svojho zamestnavatela nahlasit aj prijmy z dohody?Tieto prijmy su samozrejme zdanene, cim je dan povinnost vysporiadana.
Dakujem za radu
Olga
0 0
marek32 marek32

marek32 je offline (nepripojený) marek32

olga88
Prosim o radu. Zamestnanec je v TPP a okrem toho robi v inej firme na dohodu. Je povinny do rocneho zuctovania u svojho zamestnavatela nahlasit aj prijmy z dohody?Tieto prijmy su samozrejme zdanene, cim je dan povinnost vysporiadana.
Dakujem za radu
Olga
Vsetky príjmy zo závislej činnosti, ktoré sú predmetom dane, podliehajú predavkovému spôsobu zdanenia podľa § 35 tohto zákona.To znamená,že daňová povinnosť nie je vysporiadaná.Preto treba aj príjmy z dohody zahrnúť do ročného zúčtovania resp.podať daňové priznanie.
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
anka1
Súhlasím s Aňuškou je to 451,- Sk
Ja tomu asi moc nerozumiem, ako mohli byt preddavky 3426? Je jasne ze na dani by mal zaplatit 2975 a mali by mu byt vyplatene bonusy 4800, cize rozdiel 1825, alebo sa mylim?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dr.kuko
Ja tomu asi moc nerozumiem, ako mohli byt preddavky 3426? Je jasne ze na dani by mal zaplatit 2975 a mali by mu byt vyplatene bonusy 4800, cize rozdiel 1825, alebo sa mylim?
Áno, mýliš sa-preplatok je 451 SK. Je to rozdiel medzi vypočítanou ročnou daňou 2975 a zrazenými preddavkami 3426=451. Daňový bonus na dieťa 4800 SK mu už bol vyplatený
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

evina
Áno, mýliš sa-preplatok je 451 SK. Je to rozdiel medzi vypočítanou ročnou daňou 2975 a zrazenými preddavkami 3426=451. Daňový bonus na dieťa 4800 SK mu už bol vyplatený
Evinka predbehla si ma. Tak ako píšeš, daňový bonus mu bol počas celého raka 2004 priebežne vyplácaný.
0 0
Alenocka Alenocka

Alenocka je offline (nepripojený) Alenocka

anina
Spravila som pokusne pre niekolkych zamestnancov / celoročných/ ročné zučtovanie,
vychádza im nedoplatok od -4 do -9 Sk. Tak na čo to vlastne budeme pre nich robiť, to im
rovno treba povedať, nech nežiadajú vyrovnanie, nie?
anina,
ročné zúčtovanie im musíš spraviť a aj daň odviesť na daňový úrad.
Pri dani z príjmu neplatí, že daň do 100 Sk sa neodvádza.
Alena
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať