Zavrieť

Porady

NOVÉ VÝKAZY DO SP

Vedel , by mi niekto povedať aké sú sadzby 1. a 2. piliera v Socialnej poisťovni.
Hľadala som to na stránkach SP a nenašla.
Usporiadat
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

bea
Bubika, ja som bola na smolu na školení p. Mihála ešte v decembri a teraz ľutujem, lebo teraz by som sa bola dozvedela aktuálnejšie informácie.
Inak, ja hľadám v novele v zmene § 231 a ďalších niečo o povinnosti posielania výkazov elektronicky, ale stále tam vidím len možnosť. Už fakt neviem, či som slepá ... Prosím napíš mi presne, kde sa to píše. Je to pre mňa veľmi dôležitá informácia!
Ja som sa tiež ponáhľala už v decembri a spravila som chybu. Vidím, že tým januárovým sa ušlo viac informácií.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

bea
Bubika, ja som bola na smolu na školení p. Mihála ešte v decembri a teraz ľutujem, lebo teraz by som sa bola dozvedela aktuálnejšie informácie.
Inak, ja hľadám v novele v zmene § 231 a ďalších niečo o povinnosti posielania výkazov elektronicky, ale stále tam vidím len možnosť. Už fakt neviem, či som slepá ... Prosím napíš mi presne, kde sa to píše. Je to pre mňa veľmi dôležitá informácia!
V snahe rýchlo odpísať som to nedočítala zodpovedne. V materiáloch od JM v časti zákona 721/2004 je spomínaný par. 231 ... atd a pri ňom je napísané - "Zamestnávateľ bude plniť svoje povinnosti podľa par. 231 ods. 1 písm .... na tlačivách alebo inou formou, ktorých obsah a spôsob zasielania určí Sociálna poisťovna. Znamená to, že SP okrem tlačív bude môct požadovať plnenie povinností zamestnávateľa - prihlášky, prerušenia ... - napríklad elektronicky, zasielaním príslušnej informácie inetom. Podľa informácií zo Sociálnej poisťovne bude Sociálna poisťovňa požadovať zasielanie mesačných výkazov poistného inetom počnúc mesačným výkazom za január 2005, a to od všetkých zamestnávateľov, zamestnávajúcich viac ako 20 zamestnancov". No a pán Jožko Mihál dodal, že bude možné požiadať o výnimku.

To: vladan - nemám PC bol len vtipný príklad
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ďaakujem, Bubika, takže čakám na to, čo Sociálna poisťovňa. Nejde o požiadanie výnimky, ale o skoré zabezpečenie všetkého, čo k prenosu treba.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

bea
Ďaakujem, Bubika, takže čakám na to, čo Sociálna poisťovňa. Nejde o požiadanie výnimky, ale o skoré zabezpečenie všetkého, čo k prenosu treba.
Mám taký tichý pocit, že niektorí účastníci školenia spomínali, že čosi od SP už majú (nie som si však celkom istá, či sa to týkalo tohto bodu školenia - možno to boli takí, ktorí využívajú EZU). Verím však, že ak SP od Vás bude niečo požadovať, tak sa na Vás so svojou žiadosťou určite včas obráti.

Pekný deň.
0 0
Indiana Indiana

Indiana je offline (nepripojený) Indiana

Priatelia.

Práve som obdržala potešujúcu správu od SP (konkrétne v Žiline), že už majú nové tlačivá "Výkazy poistného". Či sú aj na Inete mi nevedeli povedať,ale dajú sa zobrať priamo na pobočkách.
Len tak mimochodom bude sa tam nachádzať kolonka SP+DSS. Takže celých 14% budeme odvádzať spolu a netreba to rozpisovať do osobitných koloniek.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Indiana
Priatelia.

Práve som obdržala potešujúcu správu od SP (konkrétne v Žiline), že už majú nové tlačivá "Výkazy poistného". Či sú aj na Inete mi nevedeli povedať,ale dajú sa zobrať priamo na pobočkách.
Len tak mimochodom bude sa tam nachádzať kolonka SP+DSS. Takže celých 14% budeme odvádzať spolu a netreba to rozpisovať do osobitných koloniek.
Práve som prišla zo SP v PO. Nové výkazy majú. Tá spoločná kolonka sa volá SP+SDS.
0 0
Indiana Indiana

Indiana je offline (nepripojený) Indiana

Ospravedlňujem sa. Bol to moj preklep.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Katty
z akého dôvodu potom musia zamestnanci nahlasovať zamestnávateľovi či sú alebo nie su v 2.pilieri....
??????????
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ach jaj, práve som vyfasovala nové výkazy do sociálky...ach jaj
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Su uz aj na webe? Je to az take hrozne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať