Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane

Spravila som pokusne pre niekolkych zamestnancov / celoročných/ ročné zučtovanie,
vychádza im nedoplatok od -4 do -9 Sk. Tak na čo to vlastne budeme pre nich robiť, to im
rovno treba povedať, nech nežiadajú vyrovnanie, nie?
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Už podpísali žiadosť o ročné zúčtovanie?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
anina
vychádza im nedoplatok od -4 do -9 Sk. Tak na čo to vlastne budeme pre nich robiť, to im
rovno treba povedať, nech nežiadajú vyrovnanie, nie?
anina, keďže máme v roku 2004 prvýkrát pojem "rovná daň", znamená to, že skoro každý zamestnanec, ktorý mal pravidelné príjmy a pravidelne platil dane, bude mať takéto výsledky ročného zúčtovania. Ale keďže ty spomínaš nedoplatok, tak tento nedoplatok zamestnancom "strhneš" vo výplate.
A ten nápad, nech nežiadajú vyrovnanie si myslela tak, že nech nežiadajú o ročné zúčtovanie? Lebo ak mali príjem za rok 2004 vyšší ako 40416 Sk, tak musia buď požiadať o ročné zúčtovanie alebo podať daňové priznanie. Tomu, že výsledkom budú také "smiešne" sumy, sa asi nevyhneme ... ale povinnosť je povinnosť
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Booože ja som čítala, že 4 tis. a nie 4 Sk, xii
Naposledy upravil babenko1 : 21.01.05 at 07:36
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

anina
Spravila som pokusne pre niekolkych zamestnancov / celoročných/ ročné zučtovanie,
vychádza im nedoplatok od -4 do -9 Sk. Tak na čo to vlastne budeme pre nich robiť, to im
rovno treba povedať, nech nežiadajú vyrovnanie, nie?
aj mne vychádzajú také smiešne nedoplatky asi okolo 5, 6 korún
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

babenko1
A ten nedoplatok im môžeš strhávať zo mzdy do konca roka
Nedoplatky a preplatky na dani by sa mali vysporiadať v marcovej výplate, aspoň podľa môjho názoru. Alebo sa mýlim?
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Anka, babenko má pravdu, nedoplatok môže zamestnanec uhradiť až do konca roka :p
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Tak aby som to doplnila, par. 38 ods. 7 ZDP. Oproti minulým rokom je tam zmena - "Preplatok vráti zamestnávateľ zamestnancovi najneskôr pri zúčtovaní miezd za mesiac APRÍL."
A ten spomínaný nedoplatok: "Nedoplatok najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo."
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ZuzanaA
Tak aby som to doplnila, par. 38 ods. 7 ZDP. Oproti minulým rokom je tam zmena - "Preplatok vráti zamestnávateľ zamestnancovi najneskôr pri zúčtovaní miezd za mesiac APRÍL."
... toto sa zmenilo? čo bolo predtým? ... nie, nemenilo, iba nás šališ
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Ale niet divu, že to vychádza takto v malom. V minulých rokoch sa zaokrúhľoval základ dane pri výplate každý mesiac na stovky nahor a potom pri celoročnom zúčtovani na stovky nadol a potom vyskakovali rozdiely. Tu sa zaokrúhľuje len daň a to na celé koruny nadol.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... tento rok na zúčtovaní dane zaryžujú najmä študáci, nezamestnaní a chorľaví zamestnanci
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať