Zavrieť

Porady

Dph a prefakturácia miezd

Naša spoločnosť prenajala prevádzku v ktorej pracujú naši zamestnanci (zmluvne práca našich ludí podchytená nie je), ich mzdu chceme vyúčtovať nájomcovi. Fakturovať s dph, alebo bez - refundácia mzdy? Jedná sa o zdaniteľné plnenie?
Usporiadat
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

ak ide o docasne pridelenie zamestnanca, tak si myslim, ze ide o zdanitelny obchod, a ze by som to asi fakturovala s DPH
0 0
Veva Veva

Veva je offline (nepripojený) Veva

§ 58 ZP - Dočasné pridelenie . odst.1 dohoda o dočasnom pridelení na výkon práce k inej právnickej osobe ( ďalej len uživateľský zamestnávateľ ) .
teda za 1) dohoda o pridelení ..........
2) dohodnutá cena práce - môže byť aj vyššia ako v PZ
3) potom fakturovať s DPH ,
mali by o tom byť oboznámení aj vaši zamestnanci , nielen ústne ale písomne
teda § 58 ZP
0 0
slavo slavo

slavo je offline (nepripojený) slavo

Čo v takom prípade, ak potrebujem prefakturovať dovolenku?
Zamestnanec prešiel z firmy A do firmy B k 1.4.05, firmy sa dohodli, že nárok zamestnanca na alikvotnu časť dovolenky za 1.Q.05 prechádza do firmy B,
a tá by ju mala vyfakturovať firme A.
Podľa mňa by to malo byť bez DPH, alebo nie?
0 0
Libi Libi

Libi je offline (nepripojený) Libi

prefakturácia miezd by mala byť bez DPH. Ja fakturujem bez DPH.
0 0
AltaKE AltaKE

AltaKE je offline (nepripojený) AltaKE

myslím, že by to v tomto prípade malo byť bez DPH - podľa mňa tu nejde o zdaniteľný obchod....... alebo žeby som sa mýlila???
0 0
michaela25 michaela25

michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

Ako to bude teda s tou DPH, veď v zmluve nemusí byť dohodnuté len prefaktúrovanie miezd, ale aj prirážka alebo nejaký paušál a potom to bude ako keby moja tržba za nejakú službu, a tam už musím dať DPH
0 0
azalka azalka

azalka je offline (nepripojený) azalka

V našej firme som sa s prefakturáciou miezd nestretla, iba s prefakturáciou iných nákladov, či už našich interných (napr. výroba propagačných materiálov) alebo od tretej osoby (nájom, plyn, telefon...) - všetko to bolo bez nejakej našej prirážky.
Myslím si, že prefakturácia miezd by mala byť s DPH, hoci tam nie je dohodnutá žiadna marža, len fakturácia skutočných nákladov. Podľa mňa v takomto prípade nehrá rolu, či sú to mzdy alebo iné náklady, jednoducho ste poskytli odberateľovi služby takéhoto typu.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Dávam do pozornosti tieto skutočnosti:

- máte zmluvne upravené "požičanie" zamestnancov striktne podľa Zákonníka práce a splnené všetky podmienky z toho vyplývajúce? Zmluva musí mať presný názov, znenie a odvolávky na Zákonník práce. Mzdu vypláca pôvodný zamestnávateľ atď., atď. ...
- ak áno, aj tak môže byť problematická obhajoba fakturácie bez DPH - daniari to nemajú radi, aj keď môj názor je, že ak sa postupuje presne podľa Zákonníka práce, situácia sa rieši dočasne a nie dlhodobo, nepridá sa nič navyše iba mzdové nároky zamestnancov, nejedná sa o poskytnutie služby.
Stretla som sa však s výkladmi, ktoré tlačia do posudzovania tohto postupu ako poskytnutej služby.


Ešte som tento prípad neobhajovala.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
azalka
V našej firme som sa s prefakturáciou miezd nestretla, iba s prefakturáciou iných nákladov, či už našich interných (napr. výroba propagačných materiálov) alebo od tretej osoby (nájom, plyn, telefon...) - všetko to bolo bez nejakej našej prirážky.
S týmto sa nedá plne stotožniť fakturácia v zmysle "zmluvy o dočasnom pridelení zamestnancov na výkon práce k inému zamestnávateľovi" podľa § 58 Zákonníka práce.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Martina1
Naša spoločnosť prenajala prevádzku v ktorej pracujú naši zamestnanci (zmluvne práca našich ludí podchytená nie je), ich mzdu chceme vyúčtovať nájomcovi. Fakturovať s dph, alebo bez - refundácia mzdy? Jedná sa o zdaniteľné plnenie?
A ak ste prenajali prevádzku... znamená, že ste dali prevádzku do prenájmu?
Možno by bolo vhodné ešte uviesť - aké sú dôvody dočasného pridelenia zamestnancov a ďalšie zámery vzľadom na skutočnosti, ktoré som uvádzala v predchádzajúcich pripomienkach, nakoľko vaši zamestnanci ostali pracovať v "pôvodne vašej prevádzke".
Naposledy upravil Jana Acsová : 15.08.05 at 16:07
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať