Zavrieť

Porady

zdvorilosť nadovšetko!!!

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Milí účastníci Porady - či už aktívni (členovia) alebo neaktívni (hostia).

Zaznela tu reakcia, že keďže sme si všetci rovní (potrebujeme poradiť alebo radi poradíme) bolo by dobré zaviesť všeobecné TY-KANIE (nemyslím hodiniek, ale namiesto zdvorilého vy-kania).

Neberte to v zlom (či už mladšie alebo staršie ročníky), všetci sme zdvorilí, ale aj napriek tomu je (podľa mňa) lepšie (bližšie) človeka oslovovať TY ako VY.

Nemyslíte? A ak by predsa ty-kanie niekomu vadilo, tak navrhujem že ty-kanie = vy-kanie, čiže je jedno ako oslovíme toho-ktorého človiečika.

Prajem pekný deň - tebe, aj tebe, a aj tebe. :-)))
Usporiadat
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

ja sa pridavam k tomuto navrhu
aj tak som mimovolne asi takmer kazdemu tykala - dufam, ze som nikoho tymto neurazila
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Môj názor je opačný. Anonymita internetu a tykanie je síce navonok pekná vec, ale niekedy prináša veľké nedorozumenia. Preto zo zásady v tomto fóre každému členovi Vykám a vykať budem.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 15.10.04 at 21:23
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Super nápad, som za, májme úctu k šedinám a tykajme si......Aj ja mám šediny
Naposledy upravil Daniela : 16.07.04 at 14:13
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Ja takisto súhlasím nemám rád vykanie, ja vyjadrujem zásadne úctu iným spôsobom ale bonton je bonton (či tak nejak si to ľudia nazvali)
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Ja som tu možno najstaršia, ale pridávam sa k tykaniu.
Pekný deň prajem tebe aj tebe.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Spomínam si na svojho otca, ktorý ako veľmi nepríjemnú skúsenosť spomínal obdobie, kedy bol ako odborový "funkcionár" (angažoval sa pri organizovaní voľného času zamestnancov - kultúra, výlety, športové podujatia a pod.) nútený Stranou tykať všetkým kolegom - teda aj od neho podstatne starším ľuďom. Cítil sa vtedy vraj veľmi nepríjemne - jednoducho bol vychovávaný k slušnosti a úcte k starším ľuďom. Ktohovie ako by reagoval na internet - žiaľ tu už nie je. Na internete je to jednoduché - ak je tu ktosi identifikovaný zoskupením písmenok - síce všetci vieme, že je za tým konkrétna osoba - ale nevieme (len sa podľa príspevkov môžme domnievať) aký je - starý, mladý, biely, čierny, fešák či Qasimodo, zdravý, chorý, žena, muž........ vtedy mi tykanie nevadí. Ale ak je niekto identifikovateľný (napr. pán Mihál) - už je to konkrétny človek, ktorému mi je zaťažko len tak tykať. Určite to ale je jednoduchšie a rýchlejšie (aj mne sympatické). Ak by tí konkrétne identifikovateľní členovia dali svoj súhlas (napriek inému názoru) budem rada. Takže ako?

Ľuba
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Od začiatku tykám....
:-))
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Aj ja tykám, asi som si neuvedomila. V práci si nechám tykať aj od ďalekomladších kolegov a podriadených. Cítim sa tak mladšia. Ale mne jeden ctený človek povedal, že tykanie neuznáva, lebo ľahšie sa povie ty bl..., ako vy bl...Ale vstúpili sme do EU a na západe sa vykanie nenosí. Angličan ho ani nepozná. Ale je to na názore.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Mne to tiez nevadi, asi aj tak uz dlhsie tykam vsetkym. Citim sa s Vami ako v jednej velkej rodine /ukazkovej/ ako si treba pomahat a stat pri sebe.
0 0
Aňa Aňa

Aňa je offline (nepripojený) Aňa

unavená zmenami zákonov
Musím sa pripojiť. Veselo sme si tykali, ale keď poniektorí zistili koľko mám rokov, už sa trošku dráhali. Že Vladan? Ale aj tak si myslím, aj keď niektorým môžem byť mamou, že je to v poriadku, aj keď zaznel názor, že ľahšie sa povie ty ..., ako vy...?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať