Zavrieť

Porady

Poplatok za rádio nachádzajúce sa v mobile .

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Včera vo večerných správach na TV JOJ vyšla informácia , že každý jedinec , ktorý vlastní mobil so zabudovaným rádiom , je povinný platiť mesačný poplatok 40,- Sk za používanie aj nepoužívanie tohto rádia . Čiže napr. firma ak má 10 mobilov s týmto rádiom , tak poplatok je povinná platiť mesačne vo výške 400,-Sk .Čiže 10 x 40,- Sk . No to už je len pôžitok , pomaly budeme platiť aj vzduch čo dýchame .

Napríklad aj já mám mobil , kde môžem počúvať rádio , ale toto vôbec nepoužívam . Takže platiť budem musieť , lebo sa vyhrážajú pokutou . No človeka už ide šľak trafiť keď to všetko počuje .


Treba kupovať mobil bez zabudovaného rádia , no len aby také boli .
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
A to asi neviete, že ak Vám doma nájdu pár starých elektrónok, ktoré možno po príslušnom zapojení tiež použiť na príjem rádiových vĺn, vyrubia Vám takisto 40 Sk mesačne. Pozor aj na rôzne hračkárske rádiá, napr. v liekoch "Marťankovia" je pribalené takéto rádijko ako darček! Radím (do firmy) nekupovať!!!
Naposledy upravil Jozef Mihál : 10.10.05 at 08:39
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Jozef Mihál
A to asi neviete, že ak Vám doma nájdu pár starých elektrónok, ktoré možno po príslušnom zapojení tiež použiť na príjem rádiových vĺn, vyrubia Vám takisto 40 Sk mesačne. Pozor aj na rôzne hračkárske rádiá, napr. v liekoch "Marťankovia" je pribalené takéto rádijko ako darček! Radím nekupovať!!!
Kupovať možno ... ale nezaradiť do podnikania. Najmä "Marťánkov"
Doma platíme za 1 kus aj keď ich máme 10.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No, bez komentára
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5
No, bez komentára
Ja by som dodala Kocúrkovo oproti tomu nebolo nič.:p
Mária M
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

To musia platiť aj obyčajný "smrteľnici"?? ak áno, tak sa nepriznám k telefónu s rádiom. Proste poviem, že som ho predala, alebo stratila a ukážem nejakú hrču, čo mám doma. Nie??
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vera
To musia platiť aj obyčajný "smrteľnici"?? ak áno, tak sa nepriznám k telefónu s rádiom. Proste poviem, že som ho predala, alebo stratila a ukážem nejakú hrču, čo mám doma. Nie??

Já si osobne myslím , že telefón , ktorý nemáš zakúpený na faktúru a kúpiš ho len na paragón u predajcu, platiť nemusíš . Ako by prišli na Tvoje meno ? Alebo sa mýlim , já mám totižto telefóny z T-mobilu na fa .
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ešte sme zabudli na to, že ak máte na firemnom PC internet, rádio sa dá počúvať aj cez PC!!!
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
obyčajný smrteľník../ čiže obyvateľ/ platí raz koncesionársky poplatok za rádio...a je jedno...koľko rádií máš... a to isté platí o TV....aspoň zatiaľ to tak bolo
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jozef Mihál
Ešte sme zabudli na to, že ak máte na firemnom PC internet, rádio sa dá počúvať aj cez PC!!!
Pán Mihál nebláznite , aj keď máte pravdu . To ste ma teraz prebudili, ale je to tak . Tak teraz čo fčul , ako sa zachová SLOVENSKÝ ROZHLAS .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Hlinkovx
obyčajný smrteľník../ čiže obyvateľ/ platí raz koncesionársky poplatok za rádio...a je jedno...koľko rádií máš... a to isté platí o TV....aspoň zatiaľ to tak bolo
No to musím odporovať , pretože platiť sa má za každé rádio aj TV . Aspoň já som tak počula .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5
No to musím odporovať , pretože platiť sa má za každé rádio aj TV . Aspoň já som tak počula .
Ale netýka sa to obyčajných občanov. Ak prihlási jeden ,môže používať viac prijímačov.Pre domácnosti platí iný režim.:p
Mária M
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Jozef Mihál
Ešte sme zabudli na to, že ak máte na firemnom PC internet, rádio sa dá počúvať aj cez PC!!!
To znamená, že keď mám vo firme napríklad 5 PC a u troch repráky, dva mobily s rádiom a tri autorádiá musím platiť 8 x 40,- Sk ?
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Mne napriklad na telefóne vypisuje pri zapatí rádia, že mám pripojiť nejaký headset. Za prve ani neviem, čo to je a za druhé, kto počúva rádio cez telefón?!

Dnes už by bolo pomaly najlepšie vystrčiť von oknom ihlicu na pletenie a domontovať nejaký káblik, ale aj to by vyhlásili za rádio...
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Môže niekto najprv uviesť odvolávku na zákon - predpis - nariadenie ?
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Mobil je zariadenie, ktoré je schopné prímať rozhlasový signál a ďalej ho reprodukovať.....čiže napĺňa definíciu zo zákona o konc. poplatkoch ak sa nemýlim tak je to zákon NR SR č. 212/1995 v znení nesk. predpisov
Naposledy upravil Hlinkovx : 10.10.05 at 13:26
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
máš prístroj na príjem, máš možnosť, tak plať ale nemali by potom napr. všetkých chlapov preventívne zavrieť - šak majú nástroj na znásilňovanie - ja viem, to bol taký vtip, ukradla som - ale ja fakt ani neviem, čo všetko mám v mobile, a rádio cez neho určite nepočúvam
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pre zaujímavosť:

http://www.bleskovky.sk/cl/7/88960/K...itelia_mobilov
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac

No veď práve toto včera dávali na TV JOJ v správach , práve preto som načala túto tému .
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

AlaNR
Mne napriklad na telefóne vypisuje pri zapatí rádia, že mám pripojiť nejaký headset. Za prve ani neviem, čo to je a za druhé, kto počúva rádio cez telefón?!

Dnes už by bolo pomaly najlepšie vystrčiť von oknom ihlicu na pletenie a domontovať nejaký káblik, ale aj to by vyhlásili za rádio...
headset je akoby slúchatko do ucha ako na walkmanoch...tiež to odo mňa pýta keď si chcem zapnúť radio v MT
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Vera
headset je akoby slúchatko do ucha ako na walkmanoch...tiež to odo mňa pýta keď si chcem zapnúť radio v MT
diky VERA, hmm, zistujem, že to vlastne ani nepotrebujem.

Rozhlasu sa máme nahlásiť sami? Alebo nám pošlú výzvu? Aj tak si to ale neviem predstaviť. Veď máme aj staršie telefóny, ktoré sa už nepoužívajú a keď je tam rádio, to máme platiť naozaj za všetko?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať