Zavrieť

Porady

koeficient...

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

NO a som tu opäť... V roku 2005 som pri DPH používala koeficient 0,99. Ako pokračujem ďalej? Za 12/2005 použijem ten istý koeficient alebo robím nejaké ročné preratúvanie? Nemám v tom jasno...
A ešte sa chcem spýtať: Daňová kontrola kontroluje jeden mesiac alebo aj viac mesiacov naraz. My sme platcami už rok a pol a ešte mi neboli na kontrole, nie je to divné?
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Podľa mojej skúsenosti ak Ti vychádzal koeficient 0,99 tak si ho mala zaokrúhliť na 1 - a buď používať 1 - čo mi príde zbytočné, alebo nekoefientovať vôbec.
Odporúčam si to dať potvrdiť na príslušnom DÚ - jednoduchou žiadosťou, že Ti vychádza 0,99 a prečo tak vychádza a či bude taká pravdepodobnosť i naďalej.
a vlastne tu to máš:
" Dovoľujeme si požiadať o nepoužívanie koeficientu podľa zákona 222 o Dani z pridanej hodnoty § 50, Naša spoločnosť prevádukuje činnosť:..............................a v svojej činnosti nemá činnosti iného charakteru, zdaniteľné obchody oslobodené od DPH predstavujú iba tržby za .............., koeficient pre krátenie DPH na vstupe nám preto vychádza 0,993 po zaokrúhlení 1.
Z uvedeného vyplýva, že je zbytočné tento koeficient používať ."

mne to schválili a som v kľude.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

AK vychádzal koeficient 0,99, tak ho bolo treba používať celý rok. Koeficient sa zaokrúhľuje v zmysle § 50 od. 1) na 2 desatinné miesta nahor.
V 12/2005 treba postupovať podľa ods. 4) a teda treba vypočítať znovu koeficient z údajov celého roka a porovnať odpočítanú daň a výsledok, ktorý vyšiel. Rozdiel sa vysporiada v DP 12/2005.
Kontrola na DPH nemusí prísť ani po viacerých rokoch. Moja skúsenosť. A kontrolu robí niekedy len mesiac, niekedy aj celý rok...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
bea
AK vychádzal koeficient 0,99, tak ho bolo treba používať celý rok. Koeficient sa zaokrúhľuje v zmysle § 50 od. 1) na 2 desatinné miesta nahor.
V 12/2005 treba postupovať podľa ods. 4) a teda treba vypočítať znovu koeficient z údajov celého roka a porovnať odpočítanú daň a výsledok, ktorý vyšiel. Rozdiel sa vysporiada v DP 12/2005.
Kontrola na DPH nemusí prísť ani po viacerých rokoch. Moja skúsenosť. A kontrolu robí niekedy len mesiac, niekedy aj celý rok...
a ako zaokrúhliš 0,99 na dve desatinné miesta nahor?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Sway to počíta dobre., pretože ak im vyšlo 0,991 tak sa to zaokrúhli na 1. Teraz to vysvetľovali na školení aj opačným smerom. Napr. keď vychádza
0,0001 tak je koeficient 0,01 a nie 0.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Johanka
Sway to počíta dobre., pretože ak im vyšlo 0,991 tak sa to zaokrúhli na 1. Teraz to vysvetľovali na školení aj opačným smerom. Napr. keď vychádza
0,0001 tak je koeficient 0,01 a nie 0.
Súhlasím s odpoveď Bea, pretože v otázke bolo čo má robiť ak má koeficient 0.99. Pre mňa to znamenalo že 0,99 je už po zaokrúhlení, tzn, že pôvodne bol napr. 0.9900 alebo 0,985. A potom celý rok robí s koeficientom 0,99 a na konci roka ho prepočíta na nový a upraví vstupnú daň podľa nového.

Ak ale naozaj bol minuloročný koeficien 0,991, tak ho mali zaokrúhliť na 1 celý rok s ním počítať. V decembri ho musia zase prepočítať, či sa náhodou neznížil a nemusia vrátiť daň
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Predpokladám, že koeficient napr. za 3/2006 sa určí podľa predchádzajúceho roka t.j. 2005 .
Aké sú to prípady, keď sa nedá určiť koeficient??? Sú také, keď plátcami DPH sa staneme až teraz v r. 2006???
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Lila
Predpokladám, že koeficient napr. za 3/2006 sa určí podľa predchádzajúceho roka t.j. 2005 .
Aké sú to prípady, keď sa nedá určiť koeficient??? Sú také, keď plátcami DPH sa staneme až teraz v r. 2006???
Ano , koeficient, ktorý vypočítate v decembri 2005 slúži na spätné vysporiadanie roka 2005.
a zároveň slúži ako predbežný koeficient na celý rok 2006.

koeficien neviete vtedy, keď sa stanete platiteľom. vtedy sa určí podľa predpokladaných činností.
0 0
adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Ahojte, zase sa vraciam k tomu koeficientu... Aj nový koeficient, ktorý si vypočítam pre rok 2006 si musím dať schváliť na DÚ?
Naposledy upravil adad : 16.01.06 at 09:15
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

adad
Ahojte, zase sa vraciam k tomu koeficientu... Aj nový koeficient, ktorý si vypočítam pre rok 2006 si musím dať schváliť na DÚ?
NIe.nemusíte.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Prosim iba o odsuhlasenie, ci som si dobre zaokruhlila koeficient na rok 2007. Pri rocnom zuctovani koeficientu za predchadzajuce obdobie mi vysiel koeficient 0,000685. Zaokruhlim ho na 0,01 ?
0 0
zienka zienka

zienka je offline (nepripojený) zienka

Zdravim vsetkych, nechcem zakladat novu temu, tak som sa supla sem, dufam ze neva. Mam len jednu otazku. Platitel DPH nam fakturuje prenajom bez DPH, vyplyva mne nejaka povinnost z tohto? Myslim, ze to zauctujem len ako sluzbu oslobodenu od dane, nie?
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

zienka Pozri príspevok
Zdravim vsetkych, nechcem zakladat novu temu, tak som sa supla sem, dufam ze neva. Mam len jednu otazku. Platitel DPH nam fakturuje prenajom bez DPH, vyplyva mne nejaka povinnost z tohto? Myslim, ze to zauctujem len ako sluzbu oslobodenu od dane, nie?
Ano, tam daň nemáte takže to ide do nákladov a nič vám nevyplýva.
0 0
zienka zienka

zienka je offline (nepripojený) zienka

Dakujem za odsuhlasenie, uz mam toho tolko, ze z toho magorim. Krasny den prajem :-)
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

chcela by som poradit, mame tu taku debatu ci pouzivat koeficient alebo nie, firma nakupuje tovar bez dph a tento tovar predava bez dph, zarovne nakupuje iny tovar s dph a predava ho s dph, ale ak ak nakupia tovar bez dph daju si na to marzu a len z tej platia dph. minula uctovnicka pocitala koeficientom, ktory vychadza 0,995 a ten sa ma pouzit aj na tento rok. kedze by som to zaokruhlila na 1 tak to asi netreba vobec riesit ziadnym koeficientom , nie?
dakujem velmi pekne
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
korduľa Pozri príspevok
chcela by som poradit, mame tu taku debatu ci pouzivat koeficient alebo nie, firma nakupuje tovar bez dph a tento tovar predava bez dph, zarovne nakupuje iny tovar s dph a predava ho s dph, ale ak ak nakupia tovar bez dph daju si na to marzu a len z tej platia dph. minula uctovnicka pocitala koeficientom, ktory vychadza 0,995 a ten sa ma pouzit aj na tento rok. kedze by som to zaokruhlila na 1 tak to asi netreba vobec riesit ziadnym koeficientom , nie?
dakujem velmi pekne
nie je to celkom tak ako píšeš, musíš si nepoužívanie koeficientu dať potvrdiť na DÚ - je tu krásny príklad http://www.porada.sk/t1838-uctovnictvo-v-lekarni.html
kuk v tejto téme aj stručný vzor podania.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

odpoved z DU: nuz a aky je to paragraf?? ja sa na to najprv musim pozriet a prekonzultovat to
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

korduľa Pozri príspevok
chcela by som poradit, mame tu taku debatu ci pouzivat koeficient alebo nie, firma nakupuje tovar bez dph a tento tovar predava bez dph, zarovne nakupuje iny tovar s dph a predava ho s dph, ale ak ak nakupia tovar bez dph daju si na to marzu a len z tej platia dph. minula uctovnicka pocitala koeficientom, ktory vychadza 0,995 a ten sa ma pouzit aj na tento rok. kedze by som to zaokruhlila na 1 tak to asi netreba vobec riesit ziadnym koeficientom , nie?
dakujem velmi pekne
Ak firma nakúpi tovar bez DPH z dôvodu, že ho nakupuje od neplatiteľa dane (iný dôvod ma nenapadá), tak ho musí predávať s DPH (DPH na celú sumu, nielen na prirážku). Ak kúpi od platiteľa zdaní rovnako.
Toto nemá nič s koeficientom.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ide o autobazar, nakupuju od sukromnych osob a predavaju dalej ale dph sa dava len na marzu
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
korduľa Pozri príspevok
ide o autobazar, nakupuju od sukromnych osob a predavaju dalej ale dph sa dava len na marzu
to je § 66 Z_DPH, s koef. to nesúvisí.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

teraz tomu nerozumiem ten §66 tam su umelecke diela, co si tym myslela prosim. ja som z toho uz mimo, prebrali sme to uct a byvala uctovnicka pocitala vzdy koeficientom,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať