Zavrieť

Porady

stravné lístky

Ahojte prosim o radu.Dva roky sme nič nečerpali zo socialneho fondu , teraz sa majiteľ rozhodol že celý vyčerpá na stravné lístky.Ja som predbežne rozpočítala na 3 mesiace budú mať zamestnaci stravné lístky zadarmo.Môže sa socialny fond cely použiť na tento účel ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Miska 1 je offline (nepripojený) Miska 1

    Miska 1
    Pozrela som si podobné temy , ale odpoveď na otazku: či môžem využiť celý zostatok - za niekoľko rokov zo socialneho fondu na stravné lístky som nenašla.Pomôže mi niekdo ?

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Ahoj Miška
    Ja sa tiež tomu tiež moc nerozumiem, ale v zákone je písane, že zamestnávateľ je povinný prispieť na stravovanie zamestnancovi 55% z ceny jedla, najviac však na každé jedlo do výšky 55% stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín ( t.j. 48,95 Sk z 89 Sk stravného). Príspevok zo sociálneho fondu sa poskytuje nad rámec 55% ceny jedla. (takže asi z tých 89 Sk stravného zamestnavateľ prispeje 48,95 Sk a ostatné môže isť zo sociálneho fondu) Zamestnanci to budu mať zadarmo, ale firma musi aj tak prispieť :-)

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Miska 1
    Pozrela som si podobné temy , ale odpoveď na otazku: či môžem využiť celý zostatok - za niekoľko rokov zo socialneho fondu na stravné lístky som nenašla.Pomôže mi niekdo ?
    Nie je to celkom v poriadku, lebo zákon o sociálnom fonde má isté pravidlá, ale použiť ho môžeš. Dôležité je aj to, či máte, alebo nemáte KZ, a čo je v nej stanovené. / Vyzerá to však tak, že nemáte./ A Paula Ti poslala link absolútne vyčerpavájacúci.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Miska 1
    Pozrela som si podobné temy , ale odpoveď na otazku: či môžem využiť celý zostatok - za niekoľko rokov zo socialneho fondu na stravné lístky som nenašla.Pomôže mi niekdo ?
    Zákon o soc. fonde určuje %-ne použitie jeho čerpania (nebudem opakovať už v linku hore písané). V každom prípade Ti zostáva 50% tvorby na dotáciu str. lístkov, nakoľko tieto nie sú "viazané" na konkrétne čerpanie - samozrejme v duchu tohoto zákona. Ak zamestnanci majú záujem v rámci 30% o čerpanie výlučne na str. lístky, neporušíš zákon, ak ich budeš čerpať práve tak. Zostáva nám 20% na dopravu....a tu zasa je potrebné vedieť, aký nárok je zo strany zamestnancov......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.