Zavrieť

Porady

daňový bónus

Prosím Vás o radu. Mám taký problém, že moja dcéra popri škole začala pracovať na dohodu jej mesačná mzda je okolo 3000,- Sk. V takom prípade môžem ja ako matka ešte dostať daňový bónus a detské prídavky?

gigi
Usporiadat
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

myslím, že ak pracuje na dohodu o brig. práci študenta tak by si mohla mať nárok na daň. bonus i rodinné prídavky
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Gabriela Horváthová
Prosím Vás o radu. Mám taký problém, že moja dcéra popri škole začala pracovať na dohodu jej mesačná mzda je okolo 3000,- Sk. V takom prípade môžem ja ako matka ešte dostať daňový bónus a detské prídavky?

gigi
ak spľňa aj naďalej podmienky na nezaopatrené dieťa, tak jej zárobok nemá na poberanie prídavkov a nárok na bonus žiaden vplyv
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Súhlasím s Karkulkou, dohoda nemá vplyv na daň. bonus.
0 0
Gabriela Horváthová Gabriela Horváthová
Ďakujem)))))
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

Má nárok na daňový bonus zamestnanec na dcéru , ktorá sa vydala bydlisko má stále to isté manžela má zo zahraničia/Amerika/, ten býva a robí tam.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Na daňový bonus má narok zamestnanec, ktoreho dieta je skolopovinne, ZŠ, SŠ, aj VŠ-denne studium, predlozi sa doklad o navsteve skoly. najneskor do 26 r. dieťata.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nikulik
Na daňový bonus má narok zamestnanec, ktoreho dieta je skolopovinne, ZŠ, SŠ, aj VŠ-denne studium, predlozi sa doklad o navsteve skoly. najneskor do 26 r. dieťata.
Ale myslím, že nie v prípade, ak je to dieťa "vydaté, ženaté"
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

No tak to ano, to mas pravdu, nie ak je vydate, ved vtedy uz na to nema narok, nie??
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
nikulik
Na daňový bonus má narok zamestnanec, ktoreho dieta je skolopovinne, ZŠ, SŠ, aj VŠ-denne studium, predlozi sa doklad o navsteve skoly. najneskor do 26 r. dieťata.
Najnesôr do 25 rokov dieťaťa (v § 33 zákona o DzP je odvolávka na zákon 600/2003, ktorý definuje nezaopatrené dieťa)
(1) Nezaopatrené dieťa podľa tohto zákona je dieťa do
skončenia povinnej školskej dochádzky,najdlhšie do
dovŕšenia 25 rokov veku, ak
a) sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom alebo
b) sa nemôže sústavne pripravovať na povolanie štúdiom,
alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu
alebo úraz...
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

Takže, ak je vydatá nemá nárok?
0 0
Daskale Daskale

Daskale je offline (nepripojený) Daskale

§33 ods.3 zákona o dani z príjmov
Daňovník, ktkorý je rodič dieťaťa .................., ak dieťa s ním žije v domácnosti, môže si uplatniť daňový bonus po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak manžel (manželka) tohto dieťaťa nemá za toto zdaňovacie obdobie zdaniteľné príjmy presahujpce sumu podľa §11 ods.1 písm. a).
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

Takže pozastavím teraz daň. bonus a na konci vo roč. zúčtovaní jej ho doplatím ak nebude mať manžel príjem.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

neviem ci to tu uz bolo, ale ma zamestnanec na dohodu o vykonani prace (dobrovolne nezamestnany) narok na danovy bonus? na nezdanitelne min. ma, vsak? a co ten bonus?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

evae
neviem ci to tu uz bolo, ale ma zamestnanec na dohodu o vykonani prace (dobrovolne nezamestnany) narok na danovy bonus? na nezdanitelne min. ma, vsak? a co ten bonus?
Vychádza mi, že má ,keď zdokladuje všetky nároky na priznanie a zároveň musí mať zdaniteľný príjem aspoň polovicu minimálnej mzdy u zamestnávateľa u ktorého si ho uplatňuje a za celý rok musí dosiahnuť aspoň 6-násobok minimálnej mzdy.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Súhlasím s Petrou. Pozor na daňový bonus, ja som tiež preplatila, lebo som si nevšimla zmenu v zákone. Už nie do 26 rokov ale len do 25 rokov veku ako pri prídavkoch na deti.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

tak mu radsej nedam nic. a ked si bude davat priznanie ak bude mat narok, tak si uplatni. ale to nezdanitelne minimum mozem, ak ho neuplatnuje inde, vsak?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

[QUOTE=evae]tak mu radsej nedam nic. a ked si bude davat priznanie ak bude mat narok, tak si uplatni. ale to nezdanitelne minimum mozem, ak ho neuplatnuje inde, vsak?[/QUOTE
Áno môžeš.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

dakujem. prajem krasny den
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Denda
Vychádza mi, že má ,keď zdokladuje všetky nároky na priznanie a zároveň musí mať zdaniteľný príjem aspoň polovicu minimálnej mzdy u zamestnávateľa u ktorého si ho uplatňuje a za celý rok musí dosiahnuť aspoň 6-násobok minimálnej mzdy.
Súhlasím, ale keď ten 6-nás. nedosiahne, nemusí bonus vrátiť? Je to asi tak.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Netráp, sa to je jeho problém.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať