Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
...vyšlo mi 30 kúskov...plech som mala 36*40
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ďakujem Ti veľmi pekne......
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

osky Pozri príspevok
Kazu,ty mas doma toho na sklade-najprv samaritana a vculky aj opicu....
no ,pekny mrnicek sa nam tu vykreslil.

ja som dnes konecne ponakladala moje kolaciky do doz,aby neoschli,kym pride na ne rad a zahajila som dietu-ale bez zartov,celkom vazne.
to mam z talianska,uz som ju raz drzala a fungovala.tak drzte päste,lebo je to taaaazkeeeeeee
Osky, prilož prosím diétu z Talianska, pretože po týchto Vašich fajn tipoch na obed som pribrala .... prosíííííím, a možno i schudnem, už sa nato chystám od jari
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Fazuľová polievka na kyslo, krupicové rezance.
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

janka51 Pozri príspevok
Obed bol od včera, ale tak som mala dosť času vyskúšať "Viedenský zákusok" a takto sa mi podaril...
Janka, prosím ťa, aké množstvo šľahačky si dávala? Ja z 500 ml 33% smotany ale vyšla mi v tenšej vrstve ako tebe, pozri http://www.porada.sk/1555956-post7375.html Piekla som v takom istom pekáči ako ty.
Ten zákusok je fakt veľmi, veľmi dobrý a keď sa do druhého dňa rozleží, nemá chybu.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
ja si dnes budem pochutnavat na cesnakovom kuriatku. Uvidime, co na to povdia kolegovia v robote (receptik tuto http://www.jedloakopriatel.sk/kura-na-cesnaku/ )
cesnakove-kura.jpg  
7 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Polievka z mrazeného hrášku v kombinácii s čerstvou koreňovou zeleninou a lievankou, parené buchty s orechami alebo makom.
2 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Dnes sa chystám - hrachovú kašu s opraženou sekanou a chlebík, polievka zo včera xi cesnaková so zemiačkami...
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
evuš Pozri príspevok
Osky, prilož prosím diétu z Talianska, pretože po týchto Vašich fajn tipoch na obed som pribrala .... prosíííííím, a možno i schudnem, už sa nato chystám od jari
Nechcem nejak moc rypat dievcata, ale nechudnite, lebo priberiete. Dokazom, ze ta dieta nefunguje je to, ze ju treba drzat znovu. (kuknite sa tu http://www.iprima.cz/videoarchiv/all/2287/all)
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Pečené kuracie stehienka, k tomu pečené zemiaky s cibuľkou a kyslá uhorka.
6 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

taiko Pozri príspevok
Nechcem nejak moc rypat dievcata, ale nechudnite, lebo priberiete. Dokazom, ze ta dieta nefunguje je to, ze ju treba drzat znovu. (kuknite sa tu http://www.iprima.cz/videoarchiv/all/2287/all)
Taiko, nerýpeš... ja som nikdy nedržala diétu ! Teda vlastne 3 krát, vždy asi 2 hodiny pred pôrodom a 2 po pôrode, potom som zhltla skoro aj spolubývajúcu A teraz ako mamina 3 detí takéto veci neriešim...
Ale občas nie je na škodu si odľahčiť trošku žalúdok a je jasné, že Taliani, Chorváti a pod... jedia o čosi zdravšie....takže preto som sa Oske ozvala ohľadne Talianskej diéty Len aby tá diéta nebola taká, ako tá delená strava :bravčový cesnakovo-paprikový lalok na jednom tanieri, klobása na druhom tanieri a pritom pohár orosenej 12tky
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

taiko Pozri príspevok
Nechcem nejak moc rypat dievcata, ale nechudnite, lebo priberiete. Dokazom, ze ta dieta nefunguje je to, ze ju treba drzat znovu. (kuknite sa tu http://www.iprima.cz/videoarchiv/all/2287/all)
ale toto nie je ziadna klasicka dieta-to je nastavene stravovanie od dietologa pre mojho znameho v taliansku-a funguje,len to treba vydrzat,vaha sa nevrati len tak a napokon,pri tejto ani nie ste hladni.

prilepim ju poobede,teraz nemozem.dam ju do temy zdravie.
a napisem aj svoje rady a mozeme si pisat ,ako postupujeme.ten nazov ze "talianska" som si dala len ja,ako poznavaciu znacku,nech viem,o co ide
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

osky Pozri príspevok
ale toto nie je ziadna klasicka dieta-to je nastavene stravovanie od dietologa pre mojho znameho v taliansku-a funguje,len to treba vydrzat,vaha sa nevrati len tak a napokon,pri tejto ani nie ste hladni.

prilepim ju poobede,teraz nemozem.dam ju do temy zdravie.
a napisem aj svoje rady a mozeme si pisat ,ako postupujeme.ten nazov ze "talianska" som si dala len ja,ako poznavaciu znacku,nech viem,o co ide
OK Osky, budem rada. Aj som si myslela, že to bude niečo také, preto som sa toho chytila. A zo dve-tri kilá nalepené za pár rôčkov manželstva rada obetujem, najmä keď to pomôže najmä zdravotne... niekedy mi už dochádza dych pri našich loptošoch, tak nech im stíham...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
osky Pozri príspevok
ale toto nie je ziadna klasicka dieta-to je nastavene stravovanie od dietologa pre mojho znameho v taliansku-a funguje,len to treba vydrzat,vaha sa nevrati len tak a napokon,pri tejto ani nie ste hladni.

prilepim ju poobede,teraz nemozem.dam ju do temy zdravie.
a napisem aj svoje rady a mozeme si pisat ,ako postupujeme.ten nazov ze "talianska" som si dala len ja,ako poznavaciu znacku,nech viem,o co ide
Hmmm, ja nie som ziadny odbornik, ani dietolog, ale sedliacky rozum mi hovori, ze to co nastavil dietolog pre niekoho ineho (v tomto pripade dokonca muza), je cisto individualne a bola by podla mna obrovska nahoda ak by to fungovalo pre niekoho ineho (dokonca zenu). Aby ma tu niekto neupalil, ja nemam proti zenam nics, len chcem povedat ze sme predsa len trosicku ini. No a uz cusim, aby som tu dlho mimo temy netliachal. Fukni tu dietu a uvidime ze co to vlastne je.
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Hrachová polievka, guláš, knedľa
1 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

a je po diéte
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Prečo?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - mangold na slaninke a cesneku s plnenym kapustnym listom natrenym syreckami, bylinkovy caj, kava s alabutkou, zdibec Amareta.

Obed - u susedov - segedin, kupovana knedla (fuj), pivo.

Vecera - opat mangold na slaninke a cesneku s plnenym kapustnym listom natrenym syreckami. Este klofnem trocha kapustnice a davno som nepiekol "Ciernu hubu". K Amaretu a vecernej kave s alabutkou bude ako stvorena. :-)
Naposledy upravil alabut : 09.11.10 at 14:01
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Alabut, vidim ze Ti chuti amareto. Skusil si uz aj Ramazzotti, alebo Avernu? Veeeelka lakocinka
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vies co, u nas dostat iba tri druhy, tieto nepoznam. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať