Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Kuracia polievka s rezancami, pečené plnené kurčiatko, zemiačky, a zeleninka
mňamky, mňam
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Polievka z morčacích krídiel a stehien, španielský vtáčik, slovenská ryža, broskyňový, alebo hruškový kompót.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Meliem feferony na korenie, vonia cela kuchyna, krasna farba, alabutka mi nechce urobit rezne zo syreckov, ze jej bude smrdiet olej i kuchyna, budem sa musiet uspokojit s horcicou, slaninou a vajcom.

calawen, tresku s chrenom si kde vynuchala? Daj vediet, ci chutila a postup pripravy, prosim. :-)
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
No ta treska by veru aj mna zaujimala
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vema Pozri príspevok
Pečený diviak, kapusta, knedla. K prasiatku som priložila pár jabĺčok, aby mu nebolo smutno. Kuracia polievka a slížiky. Koláčik z mrazničky, momentálne náš oblúbený, trené cesto, na to rozpustený marhuľový lekvár a na vrch orechové cesto posypané čokoládou. Pečie sa to spolu a je toho veľa.

prosiiiim,prilep rychlo recept!!!
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes mame pecene kurca,k tomu som vhodila zopar rozstvrtenych zemiakov upiect,ale mame aj ryzu.
no a bol salat z cinskej kapusty a mrkvy.

zakusok:asi zmrzlina alebo jogurt.....s pecenim pokracujem az zajtra.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Marína Pozri príspevok
Ďakujem.
Veď nie je problém urobiť naraz tak kapustu ako aj papriku, veď ich robíš z tej istej zmesi mäsa.
ale ked mne to smrdiiiiiii....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Urob z hlávkovej. Som zvedavá, na čo sa teraz "vyhovoríš".
Ja vždy robím z hlávkovej, teraz to bola výnimka.
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

slepačia polievka s rezancami, dusené bravčové stehno na kečupe a horčici k tomu zemiakové pyré. Makové žerbó.
1 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

osky Pozri príspevok
prosiiiim,prilep rychlo recept!!!
Máš ho v Koláče a zákusky.
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

m.hladka Pozri príspevok
Kuracia polievka s rezancami, pečené plnené kurčiatko, zemiačky, a zeleninka
mňamky, mňam
Poprosila by som recept na dobrú plnku do toho kurčaťa.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

alabut Pozri príspevok
Meliem feferony na korenie, vonia cela kuchyna, krasna farba, alabutka mi nechce urobit rezne zo syreckov, ze jej bude smrdiet olej i kuchyna, budem sa musiet uspokojit s horcicou, slaninou a vajcom.

calawen, tresku s chrenom si kde vynuchala? Daj vediet, ci chutila a postup pripravy, prosim. :-)
Tu http://varecha.pravda.sk/recepty/chr...65-recept.html. Veľa záleží od ryby, my sme mail nejakú takú blatovú - z metra a tak to bolo nič moc, možno ak sa ti podarí trafiť dobrú, môže to byť fajn.

Taiko, pre manželku nič moc, je tam mlieko, ale to možno nahradíš sójovým...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dnes na obed to, čo som včera uvarila, plnená paprika a plnená kapusta. Veľkoryso som mng. ukázala túto stránku http://www.varenieapecenie.estranky....dke-dobroty-v_ , že si môže vybrať, chýbajúce ingrediencie však musí dokúpiť. Vybral si hneď prvý recept na viedenský zákusok, namiesto pomarančového kúpil ananásove džúsy.
Ja nechápem, odkiaľ sa na ich obrázku nabralo toľko plnky a šľahačky, veď porovnajte s mojim. Určite nemali menší pekáč, lebo ja mám cesto možno ešte vyššie ako na ich obrázku. Nakoniec sme radi, že plnky a šľahačky nie je veľa, plne je takáto vrstva dostačujúca.
Trochu som mala obavy, čo sa stane so šľahačkou, ak dám na ňu mokré piškóty, je to však v pohode. Jeden rad som skúsila tak, že som najprv dala piškóty a na to šľahačku, zle sa však dáva pomedzi ne. Mala som nejaké talianske cukrové, sú pevnejšie, až tak nenasiaknu, skôr nerozmočia sa. Na 1/2 l smotany som pre istotu dala 2,5 bal. stužovača šľahačky.
Zákusok nie je sladký, je osviežujúci, vrele doporučujem.
IMG_4316.jpg  
IMG_4323.jpg  
IMG_4330.jpg  
1/1
9 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

calawen, zajtra nakopem chren a cez tyzden obetujem vietnamskeho zraloka na tu dobrotu. Ak nezapasuje, pecena klobasa s feferonmi a pivom chren vylepsi. :-)
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

jackguelina Pozri príspevok
Poprosila by som recept na dobrú plnku do toho kurčaťa.
Kým príde Martuška, medzitým skús pozrieť aj
http://www.porada.sk/1422222-post4024.html
http://www.porada.sk/1422253-post4027.html
http://www.porada.sk/1424050-post4062.html
Dievčatá, pamätáte sa, koľké sme naraz piekli kurča pod perinou? http://www.porada.sk/1075298-post62.html
5 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Evka - Marína, môj muž je ti veľmi veľmi vďačný za to, že si ma inšpirovala
uvarila som guľky s kyslou kapustou a paradajkovou omáčkou - obr. č.3 (bez papriky), k tomu varené zemiaky,
zalizoval sa až za ušami
2 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes sa nám nedarilo. Schválne píšem "nám" lebo sme boli v kuchyni dve. Ja som robila hovädziu roštenku a myslela som, že obedovať budeme ako angličania. To hovädzie bolo asi z bukovej fošne, nie a nie zmäknúť. Nevesta robila štrúdle. Objavila v potravinách hotové štrúdľové cesto, predavačka jej ho prichválila, vraj "výborné, ako domáce" Štrúdle boli ako by naplnila papier na pečenie. Ten prostriedok ešte, ešte, ale moje obľúbené chrumkavé konce skončili v koši . Nevesta sa snažila štrúdľu pokrájať a pritom si mrmlala: Nechápem, čo sa na takejto štrúdli tej predavačke ľúbilo" Ja jej vravím: "Najviac sa jej asi ľúbilo, že si to kúpila"
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zuzka, ja sa tu od smiechu idem ušúľať.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Moje víkendové chalupové menu: vývar z kostí s pečienkovými guličkami, fašírka plnená celými vajíčkami pečená v srnčom chrbte, guľáš varený v kotlíku. Ako dezert to bola dobošová torta s karamelom na vrchu a roláda s parížskym krémom.
3 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Kazu Pozri príspevok
Dnes sa nám nedarilo. Schválne píšem "nám" lebo sme boli v kuchyni dve. Ja som robila hovädziu roštenku a myslela som, že obedovať budeme ako angličania. To hovädzie bolo asi z bukovej fošne, nie a nie zmäknúť. Nevesta robila štrúdle. Objavila v potravinách hotové štrúdľové cesto, predavačka jej ho prichválila, vraj "výborné, ako domáce" Štrúdle boli ako by naplnila papier na pečenie. Ten prostriedok ešte, ešte, ale moje obľúbené chrumkavé konce skončili v koši . Nevesta sa snažila štrúdľu pokrájať a pritom si mrmlala: Nechápem, čo sa na takejto štrúdli tej predavačke ľúbilo" Ja jej vravím: "Najviac sa jej asi ľúbilo, že si to kúpila"
Vtipne si to napísala. No to hotové štrúdľové cesto fakt nestojí za nič.Ja som to tiež skúsila a už ho nekupujem.Teraz robím takú napodobeninu štrúdle:rozvaľkám na tenko lístkové cesto,dám náplň,ako do štrúdle a je to mňam.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať