Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - poriadna kava, kotlikovy gulas z Jozka s mangoldom, chlieb, feferony, polka cerveneho na precistenie ladvin, idem chytat bronz.

Obed - vari alabutka, tradicna polievka z Jozka, domace rezance s kurkumou, paradajkovy salat ala alabut, varene zemiaciky, priloha ... pecena krkovicka, druha polka cerveneho na ocistu jazyka a duse. :-)
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

a odo mňa máš aj pivko na predchádzajúcej strane....ty alabut koľkože ty máš tých rajčin,keď tak často šalát robíš?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
sito Pozri príspevok
Štipku soli a kopec humoru.
..

..no veru!..po všetkých tých kuracích ,bravčových a hovädzích obedoch by mi aj chutilo..idem posnoriť, kde také varia!..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
hubatá Dnes, 07:48 AM
No teda z takej výživy ti nebude stáť ani golier na košeli !!!!
[/B]), ]JankaII[/URL] Dnes, 07:54 AM
ale zas ..moc neminie


...no ale ako dlho bude spomínať na tú fajnovosť!!...a priberie len od smiechu!..
(ktovie, ako dlho sa zhadzujú kilá, pribraté od smiechu)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ja by som si dala také zemiačky na vňaťke a do toho primiešané bravčové vo vlastnej šťave..kedysi som to robievala na rýchlu večeru..keď ešte v tej konzerve bývalo bravčové masko...

..jedno decko chce kura..druhé segáč....a ja ešte neviem!..
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

a je to dobré ešte dať zapiecť....zemiečiky na polovicu uvariť
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

a od smiechu sa chudne...ja už čo som sa tu narehlila som aj niečo zhodila....lebo ani jesť nestihám
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Janka, rajciny mam uskladnene v zelovoci. A ked nepride Mohamed k hore, pride zelovoc k alabutovi. :-)
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

sito Pozri príspevok
Štipku soli a kopec humoru.
Polopate. To je príloha.

Hovorí sa, ja ti to osolím, je to riadne osloené, atď., preto ta štipka.

A kopec humoru? Je to ako s počasím, po pekných dňoch tiež prší.

Čo k prílohe? Kto si čo navarí, nech si aj zje!

Že by ktorýsi riadne vychudli, keby si mali variť sami.

Tí by sa naplakali. Kde sú váry mojej mami.

0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Udena cerebla pripravena do vianocnej kapustnice. :-)

0 0
abutilon abutilon

abutilon je offline (nepripojený) abutilon

som nenápadná osoba
Ja dnes varím ražniči nie na ražni, veľa zemiakov a menej mäska v pekáči pod alobalom.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

U nás dnes španielske vtáčiky, skôr závitky, lebo neboli z hovädzieho mäsa ale orecha(bravč. stehno). Robila som presne podľa tohto receptu, až na to mäso. Je to ozaj dobrý recept. http://loskutak.nova.cz/clanek/recepty/spanelsky-ptacek.html

Ako dezert som upiekla klasický krémeš z lístkového cesta. Šľahačku som dala len pod 8 kúskov. Ak budú chcieť na ďalšie, urobí sa čerstvá. Čokoládovú polevu veľmi nechcú, posypujem vanilkovým cukrom. Robím si ho sama z vanilky.
Ak bude záujem, dodám recept na krém.
Naposledy upravil Marína : 01.11.10 at 09:16
IMG_4237 1.jpg  
IMG_4238 1.jpg  
IMG_4245 1.jpg  
IMG_4247 1.jpg  
1/1
11 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuacia olievka s rezancami je u nás nedel'ná klasika,
dusená ryža, vyprážané kuracie stehná,
obloha- kukurička, paradajka, činskaka kapusta.
Dezért- marlenka.
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

U nás na dva dni. Králik na zelenine, ryža, šalát z kyslej kapusty a jabĺčok. Polievka zo zajačieho trupu a kostí. Dezert rýcly ovocný z marhuľového kompótu do cesta 2 pláty spojené džemom a posypané grankom. Došli deti, koláč čo zostal som im dala domov a je od sladkého pokoj.
5 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Marína a kde je recept??? ja by som poprosila máš super nádobu na aranžovanie ryže
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nech sa páči.

Krémeš
500 g lístkové cesto rozdelím na polovicu a vyvaľkané upečiem na opačnej strane plechu. Predtým plech pokropím studenou vodou a ešte rukou prejdem po plechu. Cesto popichám vidličkou. Cca 10 minút pečiem pri 220 st, neskôr teplotu znížim.
Krém: Zvaríť 1/2 l mlieka s 250 g kryštálového cukru. Do ďalšieho 1/2 l mlieka rozmiešať 5 PL hrubej múky, 2 zlaté klasy, 4 žľtky a za stáleho miešania uvarime spolu s prvým 1/2 l mliekom. Ešte do horúcej masy zľahka zamiešame sneh zo 4 bielkov a ochutíme troškou rumu. Na jeden plát cesta dáme vychladnutý krém, prípadne aj šľahačku vyšľahanú so stužovačom, druhý plát pokrájame pilníkovým nožom na štvorce a poukladáme na krém. Dokrojíme podľa štvorcov úplne a pocukrujeme vanilkovým alebo vanilínovým cukrom.
jozka56 Pozri príspevok
máš super nádobu na aranžovanie ryže
Jožka, tak to by sme mali dať do témy hádanky.
Pozri TU. Je to starší typ, bez guličiek, už ju nepoužívam. Mala som v pláne ju vyhodiť a zrazu v hlave skrsol nápad.
Naposledy upravil Marína : 01.11.10 at 12:10
10 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ďakujem))) a čo Evka ešte nespíš???
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - kotlikovy gulas, kava od alabutky, bylinkovy caj, stakan belovice, zdravotna prechadzka.

Obed - repriza nedele
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

bravčový kotlíkový guláš v hrnci od nedele, krupková barania polievka a strúhaný tvarohový koláč
a ešte práve vytvorený kozí syr
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
reštika, ak bude niečo otvorené
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať