Zavrieť

Porady

Prvotné príznaky tehotenstva zmizli

Ahojte, chcem sa poradiť. 23/08 som mala poslednú menštruáciu. 29/09 som si urobila dva tehotenské testy a boli pozitívne. Boleli ma prsia, bolelo ma v podbrusku, menstruacia mi uplne vynechala. Citila som vykyvy nalad. Zajtra sa chystam k lekarovi.
Dnes rano ako som sa zobudila, zistila som, že prsia ma už takmer vôbec nebolia a brucho už nemám napäté. Pravdu povediac, prestala som sa ako tehotná cítiť. Niaktoré príznaky som ani vôbec nemala, ale tak to bolo aj pri prvom dieťati. Nemám ranné nevoľnosti, nie som unavená, bradavky mi ešte neztmavli, nemám problém s pachmi, mám len zvýšený výtok. Nemohla som o dieťatko prísť? Nekrvácam, ale veľmi sa bojím. Je možné, že mi príznaky tak veľmi poľavili, že skoro nič necítim?? Nemôže ísť o mimomaternicové tehotenstvo? Ďakujem za rady.
Naposledy upravil Dav : 28.06.10 at 14:26
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ivka161172 Pozri príspevok
Ahojte!
Dnes som bola u gynekologičky.Potvrdila mi tehotnosť a poslala ma na sono. Tam sa ukázal len vak, plod vôbec. Na to že som podľa menzesu 7 týždňov tehotná tak by malo byť vidno aj plod nie len vak. O dva týždne mám prísť znova. Plod sa vraj ešte môže vyvinúť ale ani nemusí. Tak som z toho v šoku. Už som sa tešila, že budem v poriadku. Máte niektorá podobnú skúsenosť?
Boooze moj,Ivka,ved toto iste som mala ja v oktobri min.roku.

uz v 6.tyzdni by mal byt vyvinuty plodik a dokonca vidiet bit srdiecko.
ale nezufaj,este to moze byt aj ok.podla toho,ci mavas MS pravidelnu alebo nie.niekedy je to trosku casovo posunute,ale ked sa to do tych 2 tyzdnov neukaze,bude to na kyretaz.aspon mne to vzali,to uz nebudu riskovat.
a nepovedal ti lekar,ci mas v maternici aspon to zltko-lebo to je vyziva pre babätko,pokym sa vyvinie placenta.ak to tam mas,je aj väcsia pravdepodobnost,ze sa po case objavi aj babätko.
kazdopadne ti drzim palce.
ja som este stale v nemocnici....mrzi ma,ze nie len ja mam taketo potiaze s tehotenstvom.
0 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

osky Pozri príspevok
Boooze moj,Ivka,ved toto iste som mala ja v oktobri min.roku.

uz v 6.tyzdni by mal byt vyvinuty plodik a dokonca vidiet bit srdiecko.
ale nezufaj,este to moze byt aj ok.podla toho,ci mavas MS pravidelnu alebo nie.niekedy je to trosku casovo posunute,ale ked sa to do tych 2 tyzdnov neukaze,bude to na kyretaz.aspon mne to vzali,to uz nebudu riskovat.
a nepovedal ti lekar,ci mas v maternici aspon to zltko-lebo to je vyziva pre babätko,pokym sa vyvinie placenta.ak to tam mas,je aj väcsia pravdepodobnost,ze sa po case objavi aj babätko.
kazdopadne ti drzim palce.
ja som este stale v nemocnici....mrzi ma,ze nie len ja mam taketo potiaze s tehotenstvom.
Osky, nepovedal mi nič také.Len toľko že o dva týždne sa uvidí ak tam nebude nič tak ma vyčistia. Ale ani sa nechcel so mnou rozprávať, že by mi vysvetlil viac okolo toho.Bral nás na sone ako na bežiacom páse. V pondelok pôjdem ku gynekologičke.
Trochu sa utešujem tým, že ešte je nádej. Že tam bude,možno som šla zavčasu na sono .....neviem neviem čo si o tom myslieť. Kamoška ma utešovala tým že možno majú staré sono v nemocnici a tam nemusí byť vidno.
Menzes som mávala na 25 až 29 deň.
Dva týždne bude dlhá doba čakať.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ivka161172 Pozri príspevok
Osky, nepovedal mi nič také.Len toľko že o dva týždne sa uvidí ak tam nebude nič tak ma vyčistia. Ale ani sa nechcel so mnou rozprávať, že by mi vysvetlil viac okolo toho.Bral nás na sone ako na bežiacom páse. V pondelok pôjdem ku gynekologičke.
Trochu sa utešujem tým, že ešte je nádej. Že tam bude,možno som šla zavčasu na sono .....neviem neviem čo si o tom myslieť. Kamoška ma utešovala tým že možno majú staré sono v nemocnici a tam nemusí byť vidno.
Menzes som mávala na 25 až 29 deň.
Dva týždne bude dlhá doba čakať.
Ivy,ja ti nechcem ani v tom najhorsom sne brat iluzie a nadeje.viem sama velmi dobre co je tuzba po dietati.....a tvoj pripad tiez velmi dobre poznam,ved tvoja Katka je dokaz toho aka si silna a laskava zaroven.
vravim len z vlastnej skusenosti-ved som tym presla.aj my sme cakali.tyzden,dva....potom som isla na pohotovost do Viedne a nic.este aj tam ma vsak utesovali,ze byvaju take tehotenstva,ked sa to uchyti celkom dakde v rozku vacku a neda sa to vidiet.
ale kedze vacok stale rychlo rastol a stale bol prazdny,museli sme sa zmierit s realitou...
podstupila som kyretaz a vdaka nej mam teraz nepriechodny aj druhy vajickovod.
nemusi to u teba skoncit tak tragicky,samozrejme.ale radsej sa priprav aj na takuto moznost.
niekedy si myslim,ze sa mi to stalo aj vdaka tomu,ze som si povedala-keby som mala skoncit s takym dietatom ako Katka,tak radsej nechcem ziadne.
vies ,ja ta obdivujem-vedela by so take dieta lubit,ale nedokazala by som vsetku tu starostlivost a asi by som nad nim stale plakala.
si naozaj silne stvorenie a drzim ti hrozne palce,aby sa to s tvojim tehu napokon skoncilo predsalen dobre!!!!!!!!
1 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Osky, ďakujem za obdiv, ale aj Ty by si zvládla tak ako každá matka. Po nejako čase by si prestala plakať. Tak ako aj ja.Dá sa na to zvyknúť ale zmieriť sa s tým, že mám choré dieťa to sa nedá......

Ja som toho názoru , že radšej nech to skončí skôr potratom ako by sme mali deväť mesiacov nosiť, tešiť sa....... a potom sa malo narodiť postihnuté dieťa. Je to trápenie na celý život.

Dnes som z toho sklamaná, je mi ťažko ale snažím sa myslieť pozitívne. Možno to bude dobre, uvidíme o dva týždne.
Zatiaľ sa cítim ako tehotná, je mi ťažko na žalúdok, spala by som na nohách celý deň, prsia boľavé.... no normálne tehu......Preto si myslím, že plod sa vyvinie. Možno som len naivná a chcem tomu veriť.....Neviem či je to normálne, že príznaky mám a plod nikde.
Či by mi nemali miznúť príznaky tehu ak tam plod nie je?
Kto vie nech poradí.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Ivka161172 Pozri príspevok
Či by mi nemali miznúť príznaky tehu ak tam plod nie je?
Kto vie nech poradí.
U mňa príznaky začali ustupovať až okolo 10tt, zažila som to viac krát. (Dobíjala som sa ku gynekologičke, že som tehotná, ale skôr ma nezobrala.)

Príčinou bol myóm, ktorého cievne zásobenie odčerpávalo výživu a plodu sa nič neušlo. Našťastie sa to vyriešilo operáciou.
Dala som sa vyšetriť, či nemám trombofilné mutácie. Pre istotu... Našťastie to bolo v poriadku.
A nakoniec som užívala Femibion, lebo obsahuje formu kyseliny listovej, ktorú vie spracovať aj tých 50% žien, čo má vrodený deficit enzýmu:
http://www.femibion.sk/index.php?pid=metafolin
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ivka161172 Pozri príspevok
Osky, ďakujem za obdiv, ale aj Ty by si zvládla tak ako každá matka. Po nejako čase by si prestala plakať. Tak ako aj ja.Dá sa na to zvyknúť ale zmieriť sa s tým, že mám choré dieťa to sa nedá......

Ja som toho názoru , že radšej nech to skončí skôr potratom ako by sme mali deväť mesiacov nosiť, tešiť sa....... a potom sa malo narodiť postihnuté dieťa. Je to trápenie na celý život.

Dnes som z toho sklamaná, je mi ťažko ale snažím sa myslieť pozitívne. Možno to bude dobre, uvidíme o dva týždne.
Zatiaľ sa cítim ako tehotná, je mi ťažko na žalúdok, spala by som na nohách celý deň, prsia boľavé.... no normálne tehu......Preto si myslím, že plod sa vyvinie. Možno som len naivná a chcem tomu veriť.....Neviem či je to normálne, že príznaky mám a plod nikde.
Či by mi nemali miznúť príznaky tehu ak tam plod nie je?
Kto vie nech poradí.
vsetkym som presla-az do 9 tyzdna.priznaky mame vdaka hcg hormonu a ten tam je aj ked mas len plodove obaly.zial.myslela som-rastieme,teda zijeme.ale nezili sme
netrap sa.viem ze sa to hovori lahko,ale realita je ina.napriek tomu sa netrap.mas este sancu mat zdrave dieta,ked nie toto,tak dalsie-ved organy mas v poriadku.

ja som sa tu tiez vyplakala mnohokrat.dnes som pokojnejsia a snazim sa pripravit realne na to,na co este nadej mam.som takmer 24 hodin nalepena na nete a hladam,dufam,prosim,modlim sa........hoci viem ze to nezmenim.co uz.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Dievčence, dnes už ani neviem, kedy čo a ako, ale občas sem mrknem...a mám taký pocit, že viac si posielate tej negatívnej energie, ako radosti....ja keby som ešte raz otehotnela, a častejšie čítala túto tému, tak v niektorých momentoch asi potratím....ale všetkým Vám tu držím palce, a prajem, aby bábätká boli zdravé a rozkošné....
1 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja osky chapem, čakala som 10 rokov a bolo obdobie takýchto blokov a krizy, myšlienky boli ťažke a nedalo sa tomu zabraniť, stale dookola , čo urobiť, aby sa to stalo, kto nezažil nevie o čom ta bolesť je. Netreba sa vzdať, ale oddych si dopriať, nemyslieť a ono to určite pride
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

osky Pozri príspevok

ja som sa tu tiez vyplakala mnohokrat.dnes som pokojnejsia a snazim sa pripravit realne na to,na co este nadej mam.som takmer 24 hodin nalepena na nete a hladam,dufam,prosim,modlim sa........hoci viem ze to nezmenim.co uz.
Osky, čo presnejšie hľadáš? Trápi Ťa septum, resp. stav maternice po operácii? Na nete som spoznala 2 ženy s podobnými vývojovými vadami. Jedna mala septum. Teraz rozmýšľa nad tretím dieťaťom. Druhá mala vyvinutú len polovicu maternice - jednorohá maternica a teraz v auguste má termín na narodenie druhého dieťaťa. Založili stránku, kde informujú ostatné ženy o tom, čo rôzne vady spôsobujú:
http://mulleriananomalies.blogspot.com/
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ErinErin Pozri príspevok
Osky, čo presnejšie hľadáš? Trápi Ťa septum, resp. stav maternice po operácii? Na nete som spoznala 2 ženy s podobnými vývojovými vadami. Jedna mala septum. Teraz rozmýšľa nad tretím dieťaťom. Druhá mala vyvinutú len polovicu maternice - jednorohá maternica a teraz v auguste má termín na narodenie druhého dieťaťa. Založili stránku, kde informujú ostatné ženy o tom, čo rôzne vady spôsobujú:
http://mulleriananomalies.blogspot.com/
akoze,co hladam?
ZAZRAK!!!!!!!!!!
aj ked realne chapem,ze je to blbost.hladam daku zabudnutu dutinku,kde sa pise,ze odblokovanie mojich vajecnikov bude mozne........
zatial jedina tato dutinka sa nachadza na Floride-na co moj muz zareagoval grimasou,ktora mi jasne dala najavo,ze mam min.o koliesko naviac......
chapem ho-ved keby to bolo tak jednoduche,mali by uz pobocky kade-tade....ci nie?

maternica je v poriadku-dnes som absolvovala kontrolne sono.trosku krvacam,ale je to este po operacii.zajtra idem domov,uz to tu nezvladam.
som vysilena,citim sa slaba a potrebujem este poriadne sa zotavit.
zvlastne,ze po piatkovom soku a celodnovom rumazgani som uz neplakala.nemam slzy.cele ma to len dusi ale neda sa to vyplut...
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

osky Pozri príspevok
akoze,co hladam?
ZAZRAK!!!!!!!!!!
aj ked realne chapem,ze je to blbost.hladam daku zabudnutu dutinku,kde sa pise,ze odblokovanie mojich vajecnikov bude mozne........
zatial jedina tato dutinka sa nachadza na Floride-na co moj muz zareagoval grimasou,ktora mi jasne dala najavo,ze mam min.o koliesko naviac......
chapem ho-ved keby to bolo tak jednoduche,mali by uz pobocky kade-tade....ci nie?

maternica je v poriadku-dnes som absolvovala kontrolne sono.trosku krvacam,ale je to este po operacii.zajtra idem domov,uz to tu nezvladam.
som vysilena,citim sa slaba a potrebujem este poriadne sa zotavit.
zvlastne,ze po piatkovom soku a celodnovom rumazgani som uz neplakala.nemam slzy.cele ma to len dusi ale neda sa to vyplut...
Osky, môžem byť úprimná? To, že máš nepriechodné vajcovody, mi pripadá pritiahnuté za vlasy. Jednu stranu zablokovala infekcia a druhú kyretáž? Bežné infekcie len tak ľahko vajcovod nepoškodia - treba niečo špeci - napr. chlamýdie. Keď mi robili HSG, mala som v náleze E.coli - črevnú baktériu. Lekárka povedala, že to nič, krčok dezinfikujú. A to do človeka kanylou napumpujú kontrast cez ten krčok! Kyretáž mi robili viac krát - bez ujmy. Na babetko.sk bol dokonca príbeh ženy s vyše 5 zamĺknutými potratmi a následnými kyretážami. Tebe to robia raz a poškodia Ti zrovna posledný vajcovod? Je pravda, že chemopertubácia je presná na 99% (narozdiel od HSG). Ale robili Ti ju počas menštruácie, kedy bývajú kŕče aj bez operácie...

Žila som s podobnými pocitmi ako Ty a na ClearPassage som sa hneď s nadšením chytila a rodina ma podporila. Viem, že som si želala, aby to fungovalo a nebola som veľmi objektívna. Samozrejme Ti neviem povedať, či to funguje, či to nie sú podvodníci a ak je to seriózne, že to bude fungovať práve u Teba. Za vyplnenie dotazníka a konzultovanie so svojím lekárom a s nimi nič nedáš - kľudne im napíš, čo namieta Tvoj lekár.

Čo sa týka presadenia nejakej metódy v medicíne, často nie je hlavné, že metóda či liek je dobrý. Myslím to všeobecne - neviem ako je to s ClearPassage. Napr. inzulín sa pôvodne izoloval zo zvieracích pankreasov. Nedalo sa to na 100% vyčistiť, čo spôsobovalo nežiadúce účinky, výťažok bol nízky a preto cena vysoká. Potom prišiel patent na rekombinantný inzulín - gén sa implantoval do baktérie a tá v skúmavke produkuje inzulín ako divá - a lacný, čistý. Čo sa stalo? Firma produkujúca inzulín z pankreasov kúpila patent na rekombinantný inzulín a ten sa dostal na trh až po desaťročí, keď skončila patentová ochrana. Na druhej strane sa aj na slovenskom trhu objavil liek na chudnutie (na predpis). Mal zmeniť receptory v mozgu, aby ľudia toľko nejedli. Po pár mesiacoch ho stiahli - riziko sebevrážd. Nejde mi do hlavy - vývoj nového lieku trvá cez 10 rokov, skúša sa na dobrovoľníkoch a to na to neprišli?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ErinErin Pozri príspevok
Osky, môžem byť úprimná? To, že máš nepriechodné vajcovody, mi pripadá pritiahnuté za vlasy. Jednu stranu zablokovala infekcia a druhú kyretáž? Bežné infekcie len tak ľahko vajcovod nepoškodia - treba niečo špeci - napr. chlamýdie. Keď mi robili HSG, mala som v náleze E.coli - črevnú baktériu. Lekárka povedala, že to nič, krčok dezinfikujú. A to do človeka kanylou napumpujú kontrast cez ten krčok! Kyretáž mi robili viac krát - bez ujmy. Na babetko.sk bol dokonca príbeh ženy s vyše 5 zamĺknutými potratmi a následnými kyretážami. Tebe to robia raz a poškodia Ti zrovna posledný vajcovod? Je pravda, že chemopertubácia je presná na 99% (narozdiel od HSG). Ale robili Ti ju počas menštruácie, kedy bývajú kŕče aj bez operácie...

Žila som s podobnými pocitmi ako Ty a na ClearPassage som sa hneď s nadšením chytila a rodina ma podporila. Viem, že som si želala, aby to fungovalo a nebola som veľmi objektívna. Samozrejme Ti neviem povedať, či to funguje, či to nie sú podvodníci a ak je to seriózne, že to bude fungovať práve u Teba. Za vyplnenie dotazníka a konzultovanie so svojím lekárom a s nimi nič nedáš - kľudne im napíš, čo namieta Tvoj lekár.

Čo sa týka presadenia nejakej metódy v medicíne, často nie je hlavné, že metóda či liek je dobrý. Myslím to všeobecne - neviem ako je to s ClearPassage. Napr. inzulín sa pôvodne izoloval zo zvieracích pankreasov. Nedalo sa to na 100% vyčistiť, čo spôsobovalo nežiadúce účinky, výťažok bol nízky a preto cena vysoká. Potom prišiel patent na rekombinantný inzulín - gén sa implantoval do baktérie a tá v skúmavke produkuje inzulín ako divá - a lacný, čistý. Čo sa stalo? Firma produkujúca inzulín z pankreasov kúpila patent na rekombinantný inzulín a ten sa dostal na trh až po desaťročí, keď skončila patentová ochrana. Na druhej strane sa aj na slovenskom trhu objavil liek na chudnutie (na predpis). Mal zmeniť receptory v mozgu, aby ľudia toľko nejedli. Po pár mesiacoch ho stiahli - riziko sebevrážd. Nejde mi do hlavy - vývoj nového lieku trvá cez 10 rokov, skúša sa na dobrovoľníkoch a to na to neprišli?

ani ja stale nemozem uverit tomu,ze po 1 cisarskom sa zablokuje jeden a po 1 kyretazi druhy vajcovod.....
ale bolo mi to tak povedane.
profesor Huber je vysoko uznavany doktor,nielen v Rakusku-a on si je tym isty.tak neviem.
dnes ma pustia domov,cakam len na doklady o priebehu choroby a operacie.
povedal mi,ze ked si chcem byt este 100 perc.ista,tak v jeseni,ked sa to trochu upokoji,mi spravia to HSG,aby sme si to este potvrdili.
ale ani ziadne kupele mi neodporucil,vravi ze su to zbytocne vyhodene peniaze-vraj mi to nepomoze.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Zaujali ma informácie o včelej materskej kašičke, ktorá je nápomocná pri podpore plodnosti.

Základne pravidlá na podporu plodnosti:

ženám sa odporúča upraviť váhu (zvýšiť/znížiť) - ak je to nutné, spať v
úplnej tme, obmedziť kofein na prijateľné množstvo, príp. doplniť
organizmus o niektoré vitamíny a minerály (napr. zo skup.vit.B, C...
príp. vit.komplex na to určený napr. velmi dobry je Pre-natal
http://www.magister.sk/product_info....oducts_id=1684

alebo Sarapis (resp. iny s obsahom materskej kasicky)
http://www.magister.sk/-p-5623.html

Sarapis , je prírodný produkt na báze materskej kašičky, pôvodne určený ženám v prechode, ale keďže ich problémy tiež súvisia so stratou plodnosti, je veľmi efektívny aj u žien v plodnom veku pri nepravidelnostiach v cykle.

Odporúča sa začať užívať spolu s novým cyklom v dávkovaní prvých 10dní
3x1, nasledujúcich 10dní 2x1, a potom až do vysadenia 1x1. Väčšinou sa
odporúča užívať ho aspoň 3-4cykly. Materská kašička sa však neodporúča
počas tehotenstva, preto je vhodné po zistení tehotenstva ho vysadiť
/prípadne nahradiť iným kvalitným prípravkom odporúčaným pre tehotné/.


Na podporu plodnosti u muža je vhodné vyhýbať sa saune a horúcim
kúpeľom, nosiť voľné oblečenie, odbúrať stres, vyvážene sa stravovať, a
doplniť stravu najmä o selén, zinok, vit.C, A a skupinu vit.B. Vhodné je
užívať niektorý vit. komplex, ktorý by mal obsahovať tieto základné
prvky (napr. Selén plus )

http://www.vegall.cz/nas-sortiment/selen-plus/

http://www.lekarna.cz/hema-selen-plus-tbl-28/

ale dobry je aj Profertil

http://www.magister.sk/-p-6535.html


Keď som pogooglila, tak ma nasmerovalo na pár fór, kde tehuľky spomínali Sarapis ako taký zázrak, ktorý im dopomohol k vytúženému stavu.
2 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

osky Pozri príspevok
ani ja stale nemozem uverit tomu,ze po 1 cisarskom sa zablokuje jeden a po 1 kyretazi druhy vajcovod.....
ale bolo mi to tak povedane.
profesor Huber je vysoko uznavany doktor,nielen v Rakusku-a on si je tym isty.tak neviem.
dnes ma pustia domov,cakam len na doklady o priebehu choroby a operacie.
povedal mi,ze ked si chcem byt este 100 perc.ista,tak v jeseni,ked sa to trochu upokoji,mi spravia to HSG,aby sme si to este potvrdili.
ale ani ziadne kupele mi neodporucil,vravi ze su to zbytocne vyhodene peniaze-vraj mi to nepomoze.
Osky, radšej ako HSG skús overiť priechodnosť tehotenstvom! A keď Ti lekár neodporúča kúpele, tak skús aquapark! Držím Ti palce a verím, že čoskoro napíšeš dobré správy!
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Ahoj osky ja som na porade krátko a len pred pár dňami som našla túto tému no musím povedat že ma velmi zaujala a prečítala som ju celučičku celu.Velmi ti držim palčeky aby ti to už vyšlo no ale mam trochu pocit akoby aj tí dr.boli babráci.Ak môžem aj ja ti poviem svoj príbeh aj ked ja som tehotenstvo nemala až také problemove.No ja som mala problem že som asi prvy krát potratila ani ja som nevedela že som možno tehot šla som k dr lebo som z ničoho nič dostala strašne bolesti a krvacat myslela som že je to nejaka hormonalna porucha to mala raz kamoska a nevedela prečo z ničoho nič krvaca a u dr.ju vysmiali že čo plaši no ku mne kedže bola nedela tak k dr.som šla až pondelok a dr. mi povedal že to može byt aj porucha ale vraj aj potrat vo velmi ale velmi rannej gravidite tým ma šokoval potom som každy mesiac chodila na kontrolu a menzes ktory som mala pravidelny chodil ako chcel.Potom mi začalo byt zle každe ráno som zvracala ale tehotna som nebola takže boli vyšetrenia nič sa nenaslo vraj som uplne zdrava iba maternicu mam srdcoviteho tvaru a to môže byt niekedy problém ale nemusí vraj to ma takmer každa druha žena.6 tyždnou potom čo mi začalo byt zle som otehot.zle mi bolo nadalej aj som zvracala .Tehotenstvo mi zistili v piatom t. o dva t.som la na poradnu vtedy vraj zacina byt srdce to už bolo na ultazvuku krasne vidiet všetko bolo ok až do 17t.t vtedy som zacala slabo špinit prave v den kedy som mala ist do poradne lekar zistil že krvacam z maternice ale nevedel preco a ešte zistil že sa mi na placente urobila cysta vraj v poslednej dobe velmi časty jav a to treba sledovat lebo placenta dava babetku vyživu musela som ležat takmer žiadny pohyb potom bolo všetko ok ale v 32t.t mi začalo tvrdnut brucho a začala som sa otvarat trocha som poležala v nemocnici dali mi pesar a do porodu len ležat ani sediet lebo to vraj tlaci na krčok nakoniec sme to zvladli v termine a teraz ma naš synček 20 meciacov naštastie ja zdravy.O pár mesiacov by som chcela opät otehotniet no uvidime či sa to podari a ako to dopadne moj pribeh sa skoncil dobre no a dufam že aj tvoj velmi ti to prajem ja som ti len chcela povedat že aj ked to u teba bolo zacalo zle ešte sa to nemusi aj zle skončit vela robi aj psychyka ja som si hovorila dobre to dopadne a snažila som sa mysliet na uplne ine veci vela štastia držim palce a aj ked ta nepoznam myslim na teba
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ErinErin Pozri príspevok
Osky, radšej ako HSG skús overiť priechodnosť tehotenstvom! A keď Ti lekár neodporúča kúpele, tak skús aquapark! Držím Ti palce a verím, že čoskoro napíšeš dobré správy!
tak presne tento nazor mame aj my dvaja-ja a moj muz,ale pol roka nemozeme o tom anilen snivat a po polroku uz zacne ivf-ale ved uvidime.
ak by sa to podarilo prirodzene,zacnem verit na zazraky......
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

elisaj Pozri príspevok
Ahoj osky ja som na porade krátko a len pred pár dňami som našla túto tému no musím povedat že ma velmi zaujala a prečítala som ju celučičku celu.Velmi ti držim palčeky aby ti to už vyšlo no ale mam trochu pocit akoby aj tí dr.boli babráci.Ak môžem aj ja ti poviem svoj príbeh aj ked ja som tehotenstvo nemala až také problemove.No ja som mala problem že som asi prvy krát potratila ani ja som nevedela že som možno tehot šla som k dr lebo som z ničoho nič dostala strašne bolesti a krvacat myslela som že je to nejaka hormonalna porucha to mala raz kamoska a nevedela prečo z ničoho nič krvaca a u dr.ju vysmiali že čo plaši no ku mne kedže bola nedela tak k dr.som šla až pondelok a dr. mi povedal že to može byt aj porucha ale vraj aj potrat vo velmi ale velmi rannej gravidite tým ma šokoval potom som každy mesiac chodila na kontrolu a menzes ktory som mala pravidelny chodil ako chcel.Potom mi začalo byt zle každe ráno som zvracala ale tehotna som nebola takže boli vyšetrenia nič sa nenaslo vraj som uplne zdrava iba maternicu mam srdcoviteho tvaru a to môže byt niekedy problém ale nemusí vraj to ma takmer každa druha žena.6 tyždnou potom čo mi začalo byt zle som otehot.zle mi bolo nadalej aj som zvracala .Tehotenstvo mi zistili v piatom t. o dva t.som la na poradnu vtedy vraj zacina byt srdce to už bolo na ultazvuku krasne vidiet všetko bolo ok až do 17t.t vtedy som zacala slabo špinit prave v den kedy som mala ist do poradne lekar zistil že krvacam z maternice ale nevedel preco a ešte zistil že sa mi na placente urobila cysta vraj v poslednej dobe velmi časty jav a to treba sledovat lebo placenta dava babetku vyživu musela som ležat takmer žiadny pohyb potom bolo všetko ok ale v 32t.t mi začalo tvrdnut brucho a začala som sa otvarat trocha som poležala v nemocnici dali mi pesar a do porodu len ležat ani sediet lebo to vraj tlaci na krčok nakoniec sme to zvladli v termine a teraz ma naš synček 20 meciacov naštastie ja zdravy.O pár mesiacov by som chcela opät otehotniet no uvidime či sa to podari a ako to dopadne moj pribeh sa skoncil dobre no a dufam že aj tvoj velmi ti to prajem ja som ti len chcela povedat že aj ked to u teba bolo zacalo zle ešte sa to nemusi aj zle skončit vela robi aj psychyka ja som si hovorila dobre to dopadne a snažila som sa mysliet na uplne ine veci vela štastia držim palce a aj ked ta nepoznam myslim na teba
dakujem za podporu.
viem ze v poslednej dobe sa tato stranka toci hlavne o mojich problemoch ale ja to musim s niekym nezavazne konzultovat,inak by ma to udusilo.
dakujem vam vsetkym za vase povzbudenia.
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Osky Nemusiš ďakovat za podporu,myslim že tu na porade ti každy fandi lebo si už zaslužiš aby ti to vyšlo ja som ti napisala svoj pribeh v skratke lebo cele sa nedalo a aj ked som mala tiež nejake problemy tak oproti tvojim aj ostatnych báb čo tu pisali som na tom bola eštecelkom dobre maj sa
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Ivka aj tebe prajem aby ti to vyšlo a budem sledovat ako sa to vyvinie tvoju stranku burko .sk som občas navštivila puštala som malemu pesničky a ja som sa učila riekanky lebo sa mu pačia a ešte obdivujem ta ako to zvladaš všetko tak vela stastia
1 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Osky, mám pocit, že v Tvojom prípade to niekto poriadne pohnojil ... ako keby len tápali ... budem to celé naďalej sledovať a držať Ti päste. Veď to už niekedy musí vísť!!!
A toho umelého oplodnenia sa neboj. Veď aj to je spôsob. Moja suseda má zdravú ročnú dcérku a podarila sa im na prvý krát. Tiež má oba vajcovody nepriechodné. A doktorom sa podarilo odobrať jej len 9 vajíčok. Asi mesiac sa cítila nesvoja, ale ako sama skonštatovala, dalo sa to zvládnuť

Ivka, vydrž, nič nie je stratené. Ešte som si nestihla rozbaliť Tvoj e-mail. Včera sme sa vrátili z dovolenky. Napíšem Ti. Kedy ideš znovu lekárke?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať