Zavrieť

Porady

Prvotné príznaky tehotenstva zmizli

Ahojte, chcem sa poradiť. 23/08 som mala poslednú menštruáciu. 29/09 som si urobila dva tehotenské testy a boli pozitívne. Boleli ma prsia, bolelo ma v podbrusku, menstruacia mi uplne vynechala. Citila som vykyvy nalad. Zajtra sa chystam k lekarovi.
Dnes rano ako som sa zobudila, zistila som, že prsia ma už takmer vôbec nebolia a brucho už nemám napäté. Pravdu povediac, prestala som sa ako tehotná cítiť. Niaktoré príznaky som ani vôbec nemala, ale tak to bolo aj pri prvom dieťati. Nemám ranné nevoľnosti, nie som unavená, bradavky mi ešte neztmavli, nemám problém s pachmi, mám len zvýšený výtok. Nemohla som o dieťatko prísť? Nekrvácam, ale veľmi sa bojím. Je možné, že mi príznaky tak veľmi poľavili, že skoro nič necítim?? Nemôže ísť o mimomaternicové tehotenstvo? Ďakujem za rady.
Naposledy upravil Dav : 28.06.10 at 14:26
Usporiadat
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Ahojte! Bola som aj dnes s výsledkom zo sono ( z nemocnice) a ona hovorila, že sa nemám báť, že som to bola zavčasu na sono. Je to vraj bežné. V piatok idem k nej znovu a urobí mi sono (ona má také staršie slabo na ňom vidno), ak nebude nič vidieť tak ma pošle na sono do nemocnice na budúci týždeň. Ak sa zasa potvrdí to, že plod tam nie je, tak ma vyčistia.
Ale vraj sa nemám trápiť, že on sa vyvinie. Mala veľa takých prípadov. Utešovala ma. Dala mi tabletky Duphaston.
V podvedomí verím, že je to v poriadku.

No zmierujem sa aj s tým, že tam plod nie je. Asi to tak má byť. Dva dni som bola z toho nešťastná ale uvedomila som si, že sa nemôžem trápiť, lebo ak sa vyvíja tak naozaj potratím z toho trápenia. Ani na Katku dobre nevplýva to keď som v depresii. Pohoršil sa jej stav.

Ozvem sa v piatok.
0 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

elisaj Pozri príspevok
Ivka aj tebe prajem aby ti to vyšlo a budem sledovat ako sa to vyvinie tvoju stranku burko .sk som občas navštivila puštala som malemu pesničky a ja som sa učila riekanky lebo sa mu pačia a ešte obdivujem ta ako to zvladaš všetko tak vela stastia
Elisaj, ďakujem za podporu a som rada, že navštevuješ moje stránky, že plnia svoj účel.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ivka161172 Pozri príspevok
Ahojte! Bola som aj dnes s výsledkom zo sono ( z nemocnice) a ona hovorila, že sa nemám báť, že som to bola zavčasu na sono. Je to vraj bežné. V piatok idem k nej znovu a urobí mi sono (ona má také staršie slabo na ňom vidno), ak nebude nič vidieť tak ma pošle na sono do nemocnice na budúci týždeň. Ak sa zasa potvrdí to, že plod tam nie je, tak ma vyčistia.
Ale vraj sa nemám trápiť, že on sa vyvinie. Mala veľa takých prípadov. Utešovala ma. Dala mi tabletky Duphaston.
V podvedomí verím, že je to v poriadku.

No zmierujem sa aj s tým, že tam plod nie je. Asi to tak má byť. Dva dni som bola z toho nešťastná ale uvedomila som si, že sa nemôžem trápiť, lebo ak sa vyvíja tak naozaj potratím z toho trápenia. Ani na Katku dobre nevplýva to keď som v depresii. Pohoršil sa jej stav.
Ozvem sa v piatok.
ivka som rada ze mas este nadej na dobry koniec,tak potom sa ozvi ako ste dopadli.drzim ti palce.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

maryann.b Pozri príspevok
Osky, mám pocit, že v Tvojom prípade to niekto poriadne pohnojil ... ako keby len tápali ... budem to celé naďalej sledovať a držať Ti päste. Veď to už niekedy musí vísť!!!
A toho umelého oplodnenia sa neboj. Veď aj to je spôsob. Moja suseda má zdravú ročnú dcérku a podarila sa im na prvý krát. Tiež má oba vajcovody nepriechodné. A doktorom sa podarilo odobrať jej len 9 vajíčok. Asi mesiac sa cítila nesvoja, ale ako sama skonštatovala, dalo sa to zvládnuť

Ivka, vydrž, nič nie je stratené. Ešte som si nestihla rozbaliť Tvoj e-mail. Včera sme sa vrátili z dovolenky. Napíšem Ti. Kedy ideš znovu lekárke?
Majka dostala som vsetko co si poslala,len som nemala silu odpisat.
vies si asi predstavit ako mi je ,ale som na Slovensku a chcela by som skocit k liecitelovi Dedikovi do Trencianskych Teplic.vraj vela zenam pomohol.mna by zaujimalo hlavne,ci mi potvrdi tu diagnozu a ci sa s tym predsalen neda cosi robit.moj muz je zasadne proti,ale o tomto rozhodnem sama....
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

osky Pozri príspevok
co ma este prekvapilo je,ze to nebude celkom zdarma.vraj to nikdy nie je celkom gratis-mna ako choru to vyjde na 900 eur-za kazdym mam 4 pokusy a ked to nevyjde,zase 900 eur a mozem to skusat do nekonecna,az do 40-tky.
normalne by to stalo nieco cez 4000eur!!!!!a aj po 40 -tke to uz stoji tych 4000 eur,kazde snazenie.
mne pride aj tych 900 eur velmi vela.
kolko to stoji na Slovensku???
Dnes som vyspovedala kamarátku, ktorá bude o 2 týždne rodiť. Práve ona je po umelom oplodnení. U nej bolo odobratých 5 vajíčok a dve boli vložené do maternice, otehotnela na 1. krát, čaká jedno dievčatko, druhé embryo odumrelo . Pracuje tiež vo Viedni, ale oplodnenie si dala urobiť v Bratislave, konkrétne u Mudr.Harbuláka konkrétne v Gyn-Fiv na Zahradníckej ulici www.gyn-fiv.sk ona bola veľmi spokojná a išlo to pomerne rýchlo. Umelé oplodnenie prebehlo zo zdravotných dôvodov a platila okolo 500 eur. Na stránke majú uvedený aj cenník výkonov.
Veľmi ti držím palce Osky.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ludmilla Pozri príspevok
Dnes som vyspovedala kamarátku, ktorá bude o 2 týždne rodiť. Práve ona je po umelom oplodnení. U nej bolo odobratých 5 vajíčok a dve boli vložené do maternice, otehotnela na 1. krát, čaká jedno dievčatko, druhé embryo odumrelo . Pracuje tiež vo Viedni, ale oplodnenie si dala urobiť v Bratislave, konkrétne u Mudr.Harbuláka konkrétne v Gyn-Fiv na Zahradníckej ulici www.gyn-fiv.sk ona bola veľmi spokojná a išlo to pomerne rýchlo. Umelé oplodnenie prebehlo zo zdravotných dôvodov a platila okolo 500 eur. Na stránke majú uvedený aj cenník výkonov.
Veľmi ti držím palce Osky.
dakujem.nemam inu moznost ako to skusit.
ale uz zostanem vo viedni,uz ma poznaju a vedia co a ako.vsak uz tam chodim ako do prace......
liecitel diagnostikoval autoimunnu chorobu a dal mi bylinkove preparaty na zlepsenie.vraj ak to nepreliecim,neudrzim dieta nikdy,ani cez umele,pretoze moje telo proti plodu vzdy bojuje-pritom faktor mam pozitivny....nechapem.a vraj tie bylinne kvapky musim brat az do 8.mesiaca tehu,inak plod neudrzim....
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

ludmilla Pozri príspevok
Dnes som vyspovedala kamarátku, ktorá bude o 2 týždne rodiť. Práve ona je po umelom oplodnení. U nej bolo odobratých 5 vajíčok a dve boli vložené do maternice, otehotnela na 1. krát, čaká jedno dievčatko, druhé embryo odumrelo . Pracuje tiež vo Viedni, ale oplodnenie si dala urobiť v Bratislave, konkrétne u Mudr.Harbuláka konkrétne v Gyn-Fiv na Zahradníckej ulici www.gyn-fiv.sk ona bola veľmi spokojná a išlo to pomerne rýchlo. Umelé oplodnenie prebehlo zo zdravotných dôvodov a platila okolo 500 eur. Na stránke majú uvedený aj cenník výkonov.
Veľmi ti držím palce Osky.
Hej, moja suseda bola tiež u MUDr. Harbuláka , otehotnela na prvý šup a majú krásnu zdravú dcérku. Ale hovorila mi, že si dala vložiť len jedno embryo (alebo sa mýlim?). Celé ju to vyšlo okolo 12 tis. Lieky, ktoré nedoužívala, mohla vrátiť.
Inak aj ja som tam bola v auguste 2009 na prvých vyšetreniach a potom sa mi nejako podarilo otehotnieť prirodzene.
0 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Ahojte!Dnes som bola na sono. Potvrdilo sa, že plod tam nie je.
V pondelok ma budú čistiť. Nemám chuť viac písať. Možno nabudúce.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ivka161172 Pozri príspevok
Ahojte!Dnes som bola na sono. Potvrdilo sa, že plod tam nie je.
V pondelok ma budú čistiť. Nemám chuť viac písať. Možno nabudúce.
No škoda, že ti to nevyšlo. Mám pocit, že tie čo chcú mať deti nemôžu a tie čo nechcú majú
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ivka161172 Pozri príspevok
Ahojte!Dnes som bola na sono. Potvrdilo sa, že plod tam nie je.
V pondelok ma budú čistiť. Nemám chuť viac písať. Možno nabudúce.

toto ma dorazilo!
kde je spravodlivost?
nechcem sa ruhat,ale pomaly sa podlamuje moja viera v Boha.teda lepsie povedane ,v to,ze je spravodlivy.alebo to naozaj bude odplatene az na onom svete?????

ved zena bola stvorena na to,aby rodila deti!!!!!!!!!!!
preco ich teda nemozeme mat!!!????
moja susedka na Slovensku je uz 3.raz mamickou,ani uz nechcela.
ked si pomyslim,kolko mladencov pocas dievcenskych rokov vystriedala,a kazdy u nich hned spaval.....a ta ma .troch synov!!!!
a takychto pripadov poznam viac nez dost.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ivka161172 Pozri príspevok
Ahojte!Dnes som bola na sono. Potvrdilo sa, že plod tam nie je.
V pondelok ma budú čistiť. Nemám chuť viac písať. Možno nabudúce.
Ivka,myslim na teba.ked sa budes citit lepsie,ozvi sa.
rana po cisteni sa zahoji raz-dva,ale psychika to ponesie dlhsie.....
0 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Ahojte!Nejdem tu vypisovať ako sa cítim prečítajte si na mojej stránke http://www.burko.sk/rodinka/druhy%20pokus.htm zhrnula som moje pocity do jedného článku.Držte sa, tému budem sledovať pravidelne.Ozvem sa po výsledkoch z vyšetrení.
0 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

Ahoj Ivka. Prečítala som si Tvoj príbeh. Je mi veľmi ľúto, čo sa Ti stalo. Myslím si však, že by si sa nemala vzdávať myšlienky na druhé dieťatko. Myslím, že druhé dieťatko Tvoj život a život Tvojej rodiny obohatí a urobí šťastnejším. Chce to však teraz trošku času a asi aj "pátrania po príčinách na lekárskej úrovni". Ak môžem doporučiť, daj si urobiť aj vyšetrenie štítnej žľazy a vyšetrenie u hematológa na trombofilné mutácie. Never give up! Držím pršteky.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ivka161172 Pozri príspevok
Ahojte!Nejdem tu vypisovať ako sa cítim prečítajte si na mojej stránke http://www.burko.sk/rodinka/druhy%20pokus.htm zhrnula som moje pocity do jedného článku.Držte sa, tému budem sledovať pravidelne.Ozvem sa po výsledkoch z vyšetrení.
nikdy som sa nedokopala pozriet si tvoju stranku.riesila som vlastne problemy a depresie.....
vcera a dnes som presedela hodiny na tvojej stranke ,lebo som chcela vediet,ako sa ti vodi.
obdivujem ta este stokrat viac ako pred tym,aj som si poplakala,si neuveritelne silna zena.a iste aj dobra.
beries zivot realne a celis mu,hoci to nemas lahke.
si jednoducha a skromna zena,aspon som to tak vycitila,nemas velke naroky na zivot.
velmi ti ale zelam,aby sa ti splnil tvoj sen mat nove dietatko a trosku casu aj pre seba.
0 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Osky a Dominika, ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová. Už sa cítim lepšie. Dosť rýchlo som sa cez to preniesla.Život ide ďalej. Nemôžem myslieť len na to čo sa mi stalo.
Dnes som sa dozvedela prvé výsledky z krvi o obvodnej doktorky. Zatiaľ len cez telefón.
Mám vysoké hodnoty toxoplazmózy. Tak možno to bola príčina potratov.Chováme psov, jedného máme aj vo vnútri. Neviem či to už mám dlhodobo. Nebola som predtým na vyšetreniach. Som zvedavá ako ma budú liečiť. Máte niekto skúsenosti s touto chorobou? Mám ešte šancu otehotnieť a mať zdravé dieťa?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ivka161172 Pozri príspevok
Osky a Dominika, ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová. Už sa cítim lepšie. Dosť rýchlo som sa cez to preniesla.Život ide ďalej. Nemôžem myslieť len na to čo sa mi stalo.
Dnes som sa dozvedela prvé výsledky z krvi o obvodnej doktorky. Zatiaľ len cez telefón.
Mám vysoké hodnoty toxoplazmózy. Tak možno to bola príčina potratov.Chováme psov, jedného máme aj vo vnútri. Neviem či to už mám dlhodobo. Nebola som predtým na vyšetreniach. Som zvedavá ako ma budú liečiť. Máte niekto skúsenosti s touto chorobou? Mám ešte šancu otehotnieť a mať zdravé dieťa?
Ivi,to je super ze si zase tu!!!!!
neviem o tom nic odborne ale viem ze to ohrozuje plod.
davaj si pozor-hlavne si musite vzdy po prichode zvonku poriadne poumyvat ruky.ja za to svojho muza i blizkych prehanam,moja mam sa hneva ze ma to bavi,buzerovat ludi.....ale je to dolezite.chovali ste vselico,mate styk so zvieratami,ste casto vonku-ako som si vydedukovala z tvojej stranky,a preto treba davat pozor na hygienu.mikroorganizmi su vsade a zo spinavych ruk je to uz len kusok do rganizmu!!!!
a ten psik vnutri nie je tiez bohvieco.
drzim palce nech sa to uz vydari.ako sa ma katka?este je v nemocnici???
nepochop ma zle-ale aspon si trosku vydychnes-aj ked viem ze iste stale nad nou rozmyslas.ale doma by si jej nepomohla,tam je o nu dobre postarane,a ked jej bude lepsie,zase sa ti vrati.ale to uz budes trosku zregenerovana.....
0 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Osky áno máš pravdu, už som urobila opatrenia. Bárka je už vonku medzi ostatnými psami.Aj keď mi je ľúto lebo nám robila spoločnosť.Bol to člen rodiny. Práve teraz šteká, pýta sa dnu a mne srdce zviera. No musíme si zvyknúť.

Katka je ešte v nemocnici. Dnes sme boli za ňou. Je ešte zahlienená, berie antibiotiká.Keď ťa napadne, kukni občas na stránku. Priebežne dopĺňam denník.

Dnes sme boli s mužom aj na genetických vyšetreniach. Zobrali nám obidvom krv. V októbri budú výsledky. Tak sme zvedaví ako dopadnú.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ivka161172 Pozri príspevok
Osky áno máš pravdu, už som urobila opatrenia. Bárka je už vonku medzi ostatnými psami.Aj keď mi je ľúto lebo nám robila spoločnosť.Bol to člen rodiny. Práve teraz šteká, pýta sa dnu a mne srdce zviera. No musíme si zvyknúť.

Katka je ešte v nemocnici. Dnes sme boli za ňou. Je ešte zahlienená, berie antibiotiká.Keď ťa napadne, kukni občas na stránku. Priebežne dopĺňam denník.

Dnes sme boli s mužom aj na genetických vyšetreniach. Zobrali nám obidvom krv. V októbri budú výsledky. Tak sme zvedaví ako dopadnú.
az v oktobri????nevedela som ze tak dlho sa caka na vysledky.

dnes som nahodne viedla dialog,ktory by som sem chcela pridat.je to pre ludi,zeny,ktore si zelaju dieta a myslia ze sa oplati cakat na prirodu.

moja kolegyna mi dnes rozpravala o umelom oplodneni. sice nevie moju presnu diagnozu a netusi ,ze nad tym uvazujem,ale vie ze som bola v nemocnici koli zenskym veciam.
povedala mi aby som nedala na nikoho a mala deti pokial som mlada,lebo cas bezi a cakanie je len strata casu.vie ze som potratila 1 dieta,o tom predoslom nik v praci netusi.
ona nemoze mat deti.ma 38 rokov.uz 10 rokov sa s muzom pokusaju mat dieta ale nejde to.stale si hovorila ze ved je este cas,skusali prirodzene-a az casom pochopila,ze cim je starsia,tym to tazsie ide.
prirodzene sa to nedarilo aj ked podstupila milion roznych zakrokov....
napokon bola 2 razy na umelom,ale ani to neklaplo.teraz to chce este skusit,lebo ma este trochu casu do 40.tky a ja som ju v tom velmi povzbudila,tak teraz sa uz rozhodla.
povedal mi,ze ak to do polroka neklapne prirodzene,mam ist hned na umele a na nic necakat.lebo cim starsia som,tym je aj umele zlozitejsie,zmrazene embrya nemaju uz taku zaruku ako cerstve.........
dost ma zaskocila ale som aj rada,ze uz som po operacii a ze som to naozaj este stihla chytit za rohy a nie za chvost-ako sa hovori u nas.
dufam,ze to vyjde mne,ale aj jej.
tak si drzme palce.
Ivka,ani ty nestracaj cas.ty si aj tak vo vyhode,lebo mozes aspon prirodzene otehotniet.
0 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Osky, ja ked už viem kde je príčina tak sa hneď začnem liečiť, len škoda, že na infekčnom majú od dnes dovolenku.Škoda, že výsledky som nemala včera ráno. Už by som mala nejaké lieky od infektolofičky, lebo včera ráno som u nej bola a dohodli sme sa, že podľa výsledkov od obvodnej mi porobí ešte vyšetrenia. Veľká škoda že výsledky som mala až poobede. Celý budúci týždeň majú dovolenku. No čo už musím len čakať. Ale som rada, že mi zobrali krv na tieto veci. Dúfam, že nič iné vážnejšie mi nenájdu.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

ludmilla Pozri príspevok
Dnes som vyspovedala kamarátku, ktorá bude o 2 týždne rodiť. Práve ona je po umelom oplodnení. U nej bolo odobratých 5 vajíčok a dve boli vložené do maternice, otehotnela na 1. krát, čaká jedno dievčatko, druhé embryo odumrelo . Pracuje tiež vo Viedni, ale oplodnenie si dala urobiť v Bratislave, konkrétne u Mudr.Harbuláka konkrétne v Gyn-Fiv na Zahradníckej ulici www.gyn-fiv.sk ona bola veľmi spokojná a išlo to pomerne rýchlo. Umelé oplodnenie prebehlo zo zdravotných dôvodov a platila okolo 500 eur. Na stránke majú uvedený aj cenník výkonov.
Veľmi ti držím palce Osky.
Terezka už je v náručí svojej maminy, všetko dobre dopadlo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať