Zavrieť

Porady

Prvotné príznaky tehotenstva zmizli

Ahojte, chcem sa poradiť. 23/08 som mala poslednú menštruáciu. 29/09 som si urobila dva tehotenské testy a boli pozitívne. Boleli ma prsia, bolelo ma v podbrusku, menstruacia mi uplne vynechala. Citila som vykyvy nalad. Zajtra sa chystam k lekarovi.
Dnes rano ako som sa zobudila, zistila som, že prsia ma už takmer vôbec nebolia a brucho už nemám napäté. Pravdu povediac, prestala som sa ako tehotná cítiť. Niaktoré príznaky som ani vôbec nemala, ale tak to bolo aj pri prvom dieťati. Nemám ranné nevoľnosti, nie som unavená, bradavky mi ešte neztmavli, nemám problém s pachmi, mám len zvýšený výtok. Nemohla som o dieťatko prísť? Nekrvácam, ale veľmi sa bojím. Je možné, že mi príznaky tak veľmi poľavili, že skoro nič necítim?? Nemôže ísť o mimomaternicové tehotenstvo? Ďakujem za rady.
Naposledy upravil Dav : 28.06.10 at 14:26
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ludmilla Pozri príspevok
Terezka už je v náručí svojej maminy, všetko dobre dopadlo.

Ludka,a ako to riesila s poistovnou?ved ja mam e-card,neviem ci mi to pokryje umele aj na Slovensku.ona mala e-card,alebo nejaku slovensku poistovnu?
500eur je uz vysledna suma,so vsetkym pred tym /injekcie a dalsie/a zakrok?
lebo to je teda rozdiel-900 a 500 eur,ze??
mozno je blbe ze ratam,ale treba pocitat aj s tym,ze sa to na 1.sup nezadari a tak treba dalsie financie.....
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

osky Pozri príspevok
Ludka,a ako to riesila s poistovnou?ved ja mam e-card,neviem ci mi to pokryje umele aj na Slovensku.ona mala e-card,alebo nejaku slovensku poistovnu?
500eur je uz vysledna suma,so vsetkym pred tym /injekcie a dalsie/a zakrok?
lebo to je teda rozdiel-900 a 500 eur,ze??
mozno je blbe ze ratam,ale treba pocitat aj s tym,ze sa to na 1.sup nezadari a tak treba dalsie financie.....
Osky, s poisťovňou to neriešila, pretože je taktiež poistená na Slovensku (ja som tiež poistená aj na Slovensku), postupovala normálne s kartičkou (EU poistenca), ktoré ma na Slovensku.
Ona absolvovala, najprv menšie pokusy (insemináciu) a dostávala injekcie na podporu rastu maternice, čiže + asi 60 eur, ale pri tvojej diagnóze asi tie menšie pokusy sú bezvýznamné. No a samozrejme určitý notársky poplatok, ktorý musela aj s manželom absolvovať u notára, kvôli súhlasu manžela.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ludmilla Pozri príspevok
Osky, s poisťovňou to neriešila, pretože je taktiež poistená na Slovensku (ja som tiež poistená aj na Slovensku), postupovala normálne s kartičkou (EU poistenca), ktoré ma na Slovensku.
Ona absolvovala, najprv menšie pokusy (insemináciu) a dostávala injekcie na podporu rastu maternice, čiže + asi 60 eur, ale pri tvojej diagnóze asi tie menšie pokusy sú bezvýznamné. No a samozrejme určitý notársky poplatok, ktorý musela aj s manželom absolvovať u notára, kvôli súhlasu manžela.

no vidis-ja som poistena len v Rakusku,na Slovensku nie.mam rakusku karticku takze je to na figu.moj muz zastava nazor,ze tu uz ma poznaju a je mu jedno,kolko to bude stat....no neviem.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Osky, ak by si už uvažovala o lacnejšej variante, skús radšej ČR ako SR. Do Brna si vlakom cobydup a sú tam na svetovej úrovni: Veď rakúske ženy tam chodia rodiť!
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ErinErin Pozri príspevok
Osky, ak by si už uvažovala o lacnejšej variante, skús radšej ČR ako SR. Do Brna si vlakom cobydup a sú tam na svetovej úrovni: Veď rakúske ženy tam chodia rodiť!
naozaj?pozriem na to.dakujem.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

osky Pozri príspevok
naozaj?pozriem na to.dakujem.
http://www.fnbrno.cz/Article.asp?nAr...&nLanguageID=1
Pôrodnice majú na dvoch miestach a stavajú ďalšiu budovu. Podľa záujmu sa dá rodiť aj vo vode. Robia aj také zákroky ako nikde inde pokiaľ viem v SR a ČR (neviem ako v Rakúsku) ako obrat bábätka vonkajšími hmatmi cez brucho, keď je nesprávne otočené pred pôrodom.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

ludmilla Pozri príspevok
Dnes som vyspovedala kamarátku, ktorá bude o 2 týždne rodiť. Práve ona je po umelom oplodnení. U nej bolo odobratých 5 vajíčok a dve boli vložené do maternice, otehotnela na 1. krát, čaká jedno dievčatko, druhé embryo odumrelo . Pracuje tiež vo Viedni, ale oplodnenie si dala urobiť v Bratislave, konkrétne u Mudr.Harbuláka konkrétne v Gyn-Fiv na Zahradníckej ulici www.gyn-fiv.sk ona bola veľmi spokojná a išlo to pomerne rýchlo. Umelé oplodnenie prebehlo zo zdravotných dôvodov a platila okolo 500 eur. Na stránke majú uvedený aj cenník výkonov.
Veľmi ti držím palce Osky.
Gyn-fiv rozhodne neodporúčam!!! Manželovi vyšetrili spermiogram, mne hormóny a na základe HSG usúdili, že mám nepriechodné vajcovody. Tvrdil mi to Harbulák hneď po vyšetrení, čo sa mi zdalo neprofesionálne, keďže pochybujem, že mal naštudované moje údaje. Dr. Stenová, ktorá sa mi akože venovala a aj organizovala spomínané vyšetrenia, na mňa pri pochybnostiach zrúkla: "Ja sa s vami budem baviť len o IVF". Tým "akože venovala" myslím, že som s ňou hovorila tak päť minút celkovo počas mojich 3 návštev vrátane príchodov a odchodov... Svoj HSG som konzultovala s každým odborníkom, ktorý bol ochotný. Dokonca rádiológ z rovníkovej Afriky mi povedal, že je to dobrá blbosť - nech nepanikárim, keď nemám laparoskopiu. Pointou je, že Gyn-fiv je asi až za Afrikou, pretože Africký kolega mal pravdu - otehotnela som prirodzene a nemala som nepriechodné vajcovody!

Preto sa riadim tým, že skúmam, či je lekár ochotný odpovedať na otázky. Dobrý odborník nielen doporučí postup, ale vie aj odôvodniť. Ak sa pacient spýta prečo nie iná alternatíva, vie medicínsky vysvetliť. A hlavne sa jeho dôvody zhodujú s postupmi používanými celosvetovo a nie ako u Gyn-fiv-u: Buď majú nejaký vlastný ešte nikde nepublikovaný výskum (o ktorom nepočuli v USA, Európe ani rovníkovej Afrike) alebo nemajú základné vedomosti!

Ináč Ludmilla, perfektné detajly a asi to musela byť dobrá kamarátka, že sa Ti zverila so všetkým okolo IVF - akoby si tam bola! Nepracuješ tam náhodou?
1 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Ahojte! Tak dnes konečne som sa dostala na infekčné. S tou toxoplazmozou to bol zbytočný poplach. Ja som ju prekonala v minulosti. Tak som si aj vydýchla, že sa nemusím liečiť. Bola som dosť nešťastná z toho čakania, kedy začnú ordinovať na infekčnom po dovolenke. Lekárka mi vzala krv na rôzne rozbory. O mesiac by som mala mať všetky výsledky. Uvidíme ako dopadnem.

Konečne sme predali dom a môžeme prerábať a sťahovať. Potom ak budem mať výsledky v poriadku tak sa posnažíme v splodení potomka.

Potratila som možno zo stresu a nervov ohľadom predaja domu. Teraz sa už ukľudním a možno to vyjde.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ivka161172 Pozri príspevok
Ahojte! Tak dnes konečne som sa dostala na infekčné. S tou toxoplazmozou to bol zbytočný poplach. Ja som ju prekonala v minulosti. Tak som si aj vydýchla, že sa nemusím liečiť. Bola som dosť nešťastná z toho čakania, kedy začnú ordinovať na infekčnom po dovolenke. Lekárka mi vzala krv na rôzne rozbory. O mesiac by som mala mať všetky výsledky. Uvidíme ako dopadnem.

Konečne sme predali dom a môžeme prerábať a sťahovať. Potom ak budem mať výsledky v poriadku tak sa posnažíme v splodení potomka.

Potratila som možno zo stresu a nervov ohľadom predaja domu. Teraz sa už ukľudním a možno to vyjde.
nooooo,konecne dobre spravy-inak,Ivka,aj my sa taktrochu stahujeme-vzali sme do prenajmu byt vo Viedni-uvidime,jak sa zabyvame.
lebo z domu dochadzat do prace je daleko,tak domov budeme chodit len ked budeme mat volno-co uz.
mne vcera konecne vypadli posledne zvysky stehov po operacii,tak uz dufam,ze sa to vsetko zaceli,nech na jar mozme skusat.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

ErinErin Pozri príspevok



Ináč Ludmilla, perfektné detajly a asi to musela byť dobrá kamarátka, že sa Ti zverila so všetkým okolo IVF - akoby si tam bola! Nepracuješ tam náhodou?
ErinErin netuším o čo ti ide, .... možno niekedy, keď chce človek niekomu pomôcť, iný za tým hľadá niečo zlé, ziskuchtivé (taký je bohužiaľ život) vôbec netuším prečo a to je skôr smutné. I keď ťa vôbec nepoznám, nehnevám sa na teba, možno ťa poznačila tá zlá skúsenosť so zdravotníkmi .... Nemám potrebu ťa o ničom presviedčať, nemám to v povahe ..... Úprimne je mi ľúto, čo sa ti prihodilo, ... Pekný večer ...
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

ludmilla Pozri príspevok
ErinErin netuším o čo ti ide, .... možno niekedy, keď chce človek niekomu pomôcť, iný za tým hľadá niečo zlé, ziskuchtivé (taký je bohužiaľ život) vôbec netuším prečo a to je skôr smutné. I keď ťa vôbec nepoznám, nehnevám sa na teba, možno ťa poznačila tá zlá skúsenosť so zdravotníkmi .... Nemám potrebu ťa o ničom presviedčať, nemám to v povahe ..... Úprimne je mi ľúto, čo sa ti prihodilo, ... Pekný večer ...
Ludmilla, veď som sa len spýtala, či tam nepracuješ! Lebo máš veľmi podrobné informácie, aké som nikde na fórach nevidela zdieľať (ceny, notársky poplatok) a pravdupovediac ľudia sa väčšinou nezverujú o týchto chúlostivých záležitostiach ani blízkym. To o ziskuchtivosti a že by si sa mala hnevať - ale nehneváš, tam vkladáš Ty!
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ErinErin Pozri príspevok
Ludmilla, veď som sa len spýtala, či tam nepracuješ! Lebo máš veľmi podrobné informácie, aké som nikde na fórach nevidela zdieľať (ceny, notársky poplatok) a pravdupovediac ľudia sa väčšinou nezverujú o týchto chúlostivých záležitostiach ani blízkym. To o ziskuchtivosti a že by si sa mala hnevať - ale nehneváš, tam vkladáš Ty!
ja neviem-zalezi od typu cloveka.
mozno tak sudis podla seba,mozno si prilis uzavreta.
-ja som to dala dokonca na forum.
nevidim dovod na to,aby som sa za to hanbila a schovavala sa-ved svoju neplodnost som si nezavinila sama.co mam teda robit?
hladam radu a skusenost kde sa len da.
ked som zakladala temu o umelom oplodneni,vobec mi to neprislo divne-ved nie som jedina.
ale ako vidim-neprispieva nikto-hanbite sa za to,ze ste na tom boli,ze mate dieta,alebo ze mate len tuto moznost....???????
ja som vdacna zivotu za to,ze mame este aspon takuto moznost-zalezi,ci sa na to pozries pesimisticky,alebo s optimizmom.
chapem ze si nahnevana na lekarov-mas zlu skusenost.
ja som tiez na nich nahnevana.ale otrasiem sa idem dalej,lebo jedno je iste-bez nich to dieta mat nebudem.to co sa mi stalo,nezmenim.mozem ale dosiahnut svoj ciel.

je fakt,ze s rodinou a znamimi o tom nehovorim-ale len preto,aby ma nelutovali a zlomyselnici nevysmiali.
no takto virtualne s tym problem nemam.
nebahni sa v minulosti a mysli dopredu-uvolni sa.uvidis,bude ti lepsie.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

osky Pozri príspevok
ja neviem-zalezi od typu cloveka.
mozno tak sudis podla seba,mozno si prilis uzavreta.
-ja som to dala dokonca na forum.
nevidim dovod na to,aby som sa za to hanbila a schovavala sa-ved svoju neplodnost som si nezavinila sama.co mam teda robit?
hladam radu a skusenost kde sa len da.
ked som zakladala temu o umelom oplodneni,vobec mi to neprislo divne-ved nie som jedina.
ale ako vidim-neprispieva nikto-hanbite sa za to,ze ste na tom boli,ze mate dieta,alebo ze mate len tuto moznost....???????
ja som vdacna zivotu za to,ze mame este aspon takuto moznost-zalezi,ci sa na to pozries pesimisticky,alebo s optimizmom.
chapem ze si nahnevana na lekarov-mas zlu skusenost.
ja som tiez na nich nahnevana.ale otrasiem sa idem dalej,lebo jedno je iste-bez nich to dieta mat nebudem.to co sa mi stalo,nezmenim.mozem ale dosiahnut svoj ciel.

je fakt,ze s rodinou a znamimi o tom nehovorim-ale len preto,aby ma nelutovali a zlomyselnici nevysmiali.
no takto virtualne s tym problem nemam.
nebahni sa v minulosti a mysli dopredu-uvolni sa.uvidis,bude ti lepsie.
Ahoj Osky,
pozri sa lepšie na môj príspevok - po opise môjho zážitku s doporučovaným CAR som napísala len, že Ludmilla má "príliš" detajlné informácie a či tam v tom CAR teda nepracuje. Práca v CAR predsa nie je trestná, samozrejme ak nechce o sebe prezrádzať, nemusí. I keď podľa vyjadrovania si osobne myslím, že je zdravotníčka, najskôr lekárka. Tak prečo taká prudká reakcia? Keďže som bola v podobnej situácii ako ty 7 rokov, poznám to so zverovaním sa - presne ako píšeš, radšej na net ako hocikomu bez rozmyslu okolo seba. A tých fór som dosť prebrúsila - až mi manžel vypol net...

Osky, ďakujem za milé slová - dieťa mám nakoniec bez IVF! A skúsenosti so zdravotníkmi v gyn-five vyliečili môji superdoktori - profesionáli v prístupe i odbornosťou... Paradoxom je, že keď sa odhalila moja diagnóza, vysvitlo, že IVF by mi nepomohlo mať dieťa, možno pohoršilo stav...
Naposledy upravil ErinErin : 11.09.10 at 22:09
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ErinErin Pozri príspevok
Ahoj Osky,
pozri sa lepšie na môj príspevok - po opise môjho zážitku s doporučovaným CAR som napísala len, že Ludmilla má "príliš" detajlné informácie a či tam v tom CAR teda nepracuje. Práca v CAR predsa nie je trestná, samozrejme ak nechce o sebe prezrádzať, nemusí. I keď podľa vyjadrovania si osobne myslím, že je zdravotníčka, najskôr lekárka. Tak prečo taká prudká reakcia? Keďže som bola v podobnej situácii ako ty 7 rokov, poznám to so zverovaním sa - presne ako píšeš, radšej na net ako hocikomu bez rozmyslu okolo seba. A tých fór som dosť prebrúsila - až mi manžel vypol net...

Osky, ďakujem za milé slová - dieťa mám nakoniec bez IVF! A skúsenosti so zdravotníkmi v gyn-five vyliečili môji superdoktori - profesionáli v prístupe i odbornosťou... Paradoxom je, že keď sa odhalila moja diagnóza, vysvitlo, že IVF by mi nepomohlo mať dieťa, možno pohoršilo stav...
Ludka je zdravotnicka a pokial viem,pracuje niekde vo Viedni-neviem v akom obore,ale velakrat uz dobre poradila.
mam ist este na HCG-ale vsetci vravia ze to boli-na Slovenskych forach.
mne tu doktor povedal,ze to robi v lokalnej anesteze,takze ziadna bolest.tak neviem.
aj ja by som chcela uverit tomu,ze to bol len plany poplach -moj lekar dokonca vravel,ze mal aj take pripady,kedy po HCG normalne otehotneli-sa im tam daco uvolnilo-jeden nikdy nevie.
som uz zufala z toho ze nemam dieta a ani nemam moznost tak lahko sa k nemu dopracovat.ale dufam.verim.raz to snad vyjde......
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Ahoj Osky nezufaj že nemaš ešte dietatko určite to po tych zakrokoch vyjde.Teraz hlavne mysli na niečo prijemne,zajdi niekde z manželom proste rob čo ta bavi.Navodi ta to na ine myšlienky a bude ti možno trochu lepšie.Aspon ti to prajem.Vela štastia maj sa pekne.Budem sledovat temu a držat ti palce.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

osky Pozri príspevok
Ludka je zdravotnicka a pokial viem,pracuje niekde vo Viedni-neviem v akom obore,ale velakrat uz dobre poradila.
mam ist este na HCG-ale vsetci vravia ze to boli-na Slovenskych forach.
mne tu doktor povedal,ze to robi v lokalnej anesteze,takze ziadna bolest.tak neviem.
aj ja by som chcela uverit tomu,ze to bol len plany poplach -moj lekar dokonca vravel,ze mal aj take pripady,kedy po HCG normalne otehotneli-sa im tam daco uvolnilo-jeden nikdy nevie.
som uz zufala z toho ze nemam dieta a ani nemam moznost tak lahko sa k nemu dopracovat.ale dufam.verim.raz to snad vyjde......
Ahoj Osky,
keď som v minulosti prebiehala fóra, tak nakoniec všetky nešťastné čakateľky mali bábätko - a to aj dokonca na SK... Ináč je to dobrý skok - v jednej chvíli sa trápiš, či budeš mať bábätko, v deruhej riešiš tehotenskú nevoľnosť a nakoniec, že si nevyspatá a kojenie bolí, kým si zvykneš... Takže si myslím, že pre Teba je pozitívne aj to, že máš lekárov, ktorým môžeš dôverovať. Aj s tým vyšetrením HSG je to zaujímavé - na slovenských fórach väčšinou bolí a na amerických väčšinou nie... A keď to v Rakúsku nebolí, tak sú asi úrovňou bližšie k Amerike! Veru, aj to zdravotníctvo si vyhrala...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

elisaj Pozri príspevok
Ahoj Osky nezufaj že nemaš ešte dietatko určite to po tych zakrokoch vyjde.Teraz hlavne mysli na niečo prijemne,zajdi niekde z manželom proste rob čo ta bavi.Navodi ta to na ine myšlienky a bude ti možno trochu lepšie.Aspon ti to prajem.Vela štastia maj sa pekne.Budem sledovat temu a držat ti palce.
dakujem,je to prijemne povzbudenie.
ja mam teraz tolko vseljakych aktivit,ze ani na to nemam cas mysliet-ale niekedy mi to zide na um a ozaj ma zaboli,aky je ku mne osud kruty.
momentalne sme si prenajali vo Viedni byt,tak sa snazim to tu vyupratovat a pozariadovat.zacala kulturna sezona,koncerty-na stole hrba not.......no a este stihat nas dom,ked prideme z Viedne-neviem kam prv skocit.ale musi to tak byt,lebo ako hovoris-inak by som na to stale myslela.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ErinErin Pozri príspevok
Ahoj Osky,
keď som v minulosti prebiehala fóra, tak nakoniec všetky nešťastné čakateľky mali bábätko - a to aj dokonca na SK... Ináč je to dobrý skok - v jednej chvíli sa trápiš, či budeš mať bábätko, v deruhej riešiš tehotenskú nevoľnosť a nakoniec, že si nevyspatá a kojenie bolí, kým si zvykneš... Takže si myslím, že pre Teba je pozitívne aj to, že máš lekárov, ktorým môžeš dôverovať. Aj s tým vyšetrením HSG je to zaujímavé - na slovenských fórach väčšinou bolí a na amerických väčšinou nie... A keď to v Rakúsku nebolí, tak sú asi úrovňou bližšie k Amerike! Veru, aj to zdravotníctvo si vyhrala...
neboli to,lebo to vraj robia v lokalnej anestezii-ale poznas to-lekar ti povie-to neboli......a potom teda ides a priam reves od bolesti.ja som zazila take nieco u zubarky-povedala ze ked bude boliet mam zdvihnut ruku a ona prestane na chvilu vrtat.ale neprestala,povedala-uz len kusticek-pre mna to vsak bola cela vecnost,slzy jak hrachy a odvtedy panicky strach zo zubarov,zuby si drhnem kade chodim len aby som sa zubarom vyhla....


no a ci som to vyhrala,to sa uvidi.ale je fakt,ze sa mnou zaobera Mudr.Huber z AKH,je to vyhlasena spicka aj v zahranici,vydal uz vela knih.
ved uvidime.vzdy je to vsak o tom,na akeho lekara natrafis.netreba vsetkych hadzat do jedneho vreca.

dakujem vsetkym za vasu priazen a povzbudenia.padne mi to dobre,aj ked vas poznam len z fora...
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Dievčatá, viete čo sa mi stalo? Malá je epileptička ! Je to hrozné. Boli sme v nemocnici a nikto mi nič nepovedal ... neviem, čo bude ďalej ... bojím sa, aby nebola zaostalá. Postaví sa niekedy na nohy? Prečo? Prečo? Prečo? Tak som sa na bábätko tešila. Je to hrozné, vidieť toho maličkého tvora v kočíku, oči vyvrátené, telíčko v kŕči ... SOM NA DNE
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

maryann.b Pozri príspevok
Dievčatá, viete čo sa mi stalo? Malá je epileptička ! Je to hrozné. Boli sme v nemocnici a nikto mi nič nepovedal ... neviem, čo bude ďalej ... bojím sa, aby nebola zaostalá. Postaví sa niekedy na nohy? Prečo? Prečo? Prečo? Tak som sa na bábätko tešila. Je to hrozné, vidieť toho maličkého tvora v kočíku, oči vyvrátené, telíčko v kŕči ... SOM NA DNE

Maryann.b viem, čo cítiš, môj synovec mal tiež epileptické záchvaty v podobnom veku tzv. dojčeneckú epilepsiu, viac som ti napísala v príspevku o epilepsii ... nemusí to byť také zlé ako to teraz vyzerá ... môj dnes už 4 - ročný synovec Martinko chodí normálne do škôlky a je úplne normálny chlapček, len o máličko šikovnejší
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať