Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti po skonceni RD?

Nieco som uz viackrat zacula v rozhlase, ale len tak to okolo mna preletelo, ze v buducom roku bude mat matka po skonceni RD narok na podporu v nezamestnanosti?
Nic viac neviem, preto ,poculi ste niekto o tom?
Mne konci RD na buduci rok, den nastupu do prace je aj moj den vypovede...to viem, na 100%, preto sa pytam ohladom toho, ci niekto nieco pocul. Ci je to uz schvalene?
Usporiadat
magdalena ceskova magdalena ceskova
dakujem
0 0
viktora viktora

viktora je offline (nepripojený) viktora

Ahojte, písala som sem pred nejakým časom-chcela som sa poradiť, či mi vyjde podpora..poradili ste mi že áno...ale prišiel mi papier zo sociálky, -rozhodnutie, že podporu nedostanem.....môže sa mi na to pozrieť niekto prosím ešte raz? ..mám nárok či nie?..dakujem..


Moje zamestnania:
2.8.2004 – 18.1.2007
19.1.2007 - 31.1.2007 -prac. pomer na dobu určitú do31.1.2007
23.1.2007 -nástup na md (prerušenie pp z dôvodu nástupu na md)
4.3.2010 - koniec rd
od 5.3..2010 dobrovoľ.nezamestnaná
od 9.4.2010 do 12.4.2010 dobrovoľné poistenie v nezam.z maxima
Evidovaná na UP od 12.4.2010
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

viktora Pozri príspevok
Ahojte, písala som sem pred nejakým časom-chcela som sa poradiť, či mi vyjde podpora..poradili ste mi že áno...ale prišiel mi papier zo sociálky, -rozhodnutie, že podporu nedostanem.....môže sa mi na to pozrieť niekto prosím ešte raz? ..mám nárok či nie?..dakujem..


Moje zamestnania:
2.8.2004 – 18.1.2007
19.1.2007 - 31.1.2007 -prac. pomer na dobu určitú do31.1.2007
23.1.2007 -nástup na md (prerušenie pp z dôvodu nástupu na md)
4.3.2010 - koniec rd
od 5.3..2010 dobrovoľ.nezamestnaná
od 9.4.2010 do 12.4.2010 dobrovoľné poistenie v nezam.z maxima
Evidovaná na UP od 12.4.2010
čo znamená prerušenie PP z dôvodu nástupu na md?
dostala si výpoveď, alebo dala si výpoveď, či čo?
Kedy si ukončila PP? Resp. išla si na MD počas PP, ktorý bol na dobu určitú?
0 0
viktora viktora

viktora je offline (nepripojený) viktora

janaGT Pozri príspevok
čo znamená prerušenie PP z dôvodu nástupu na md?
dostala si výpoveď, alebo dala si výpoveď, či čo?
Kedy si ukončila PP? Resp. išla si na MD počas PP, ktorý bol na dobu určitú?
Posledný pp som mala na dobu určitu do 31.1.07-ale bol prerušený, pretože v tom mesiaci-toho 23. 1. som nastupila na md
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

viktora Pozri príspevok
Posledný pp som mala na dobu určitu do 31.1.07-ale bol prerušený, pretože v tom mesiaci-toho 23. 1. som nastupila na md
Neviem, kto ti napisal, ze budes mat narok na podporu a ci mal vsetky informacie - nesplnas totiz zakladnu poziadavku - 3 roky poistenia z poslednych 4 rokov.
Do tejto doby sa pocita aj MD a RD pocas trvania zamestnania, kedze tvoje zamestnanie skoncilo 31.1.2007 a od 1.2. 2008 do 8.4.2010 si nemala poistenie, je to viac ako rok (4 roky - 3 roky = 1 povoleny rok bez poistenia) , takze ak si si pocas tohto obdobia neplatila dobrovolne poistenie v nezamestnanosti, narok ti nevznikol.

skus dat cislo tvojho povodneho prispevku alebo link nan.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

citácia: http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4031...ezamestnanosti

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti sa už od februára započítava obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky. Vyplynulo to z novely zákona o sociálnom poistení (č. 572/2009 Z. z.). Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie od 1. februára 2006 do 31. januára 2010, počas ktorého bolo prerušené povinné poistenie v nezamestnanosti z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky. Zamestnanej matke, ktorej sa narodí dieťa a je s ním doma na rodičovskej dovolenke, sa doba rodičovskej dovolenky započíta do doby poistenia v nezamestnanosti. Ak ju po jej návrate do práce zamestnávateľ prepustí z organizačných dôvodov, bude mať nárok na dávku v nezamestnanosti. Dosiaľ zostala bez podpory.


ide o zamestnanú matku, tým pádom, že ty si bola zam. na dobu určitú, tak podmeinku nespĺňaš. Chobot sa zrejme mýlil.
1 0
viktora viktora

viktora je offline (nepripojený) viktora

áno-presne tým to bolo..nebola som si istá kôly tomu že som mala zmlvu na dobu určitu a skončila mi v priebehu materskej..škoda..ale aspon som skúsila :-) ďakujem vám aj tak :-)
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ivka70 Pozri príspevok
skus dat cislo tvojho povodneho prispevku alebo link nan.
príspevok v tejto téme, č. 259, 260 odpoveď
0 0
ioio ioio

ioio je offline (nepripojený) ioio

Ahojte, potrebovala by som poradit
Pred chlilou som sa vratila od z prace kde som pracovala pred porodom, Vzera to tak ze od septembra som nezamestnana.Trocha objasnim moju situaciu. Dcerak sa mi narodila v septembri 2007 nastupila so mna MD, potom na rodicovsku dovolenku ktora mi konci v polovici septembra 2010,terza som sa dozvedela ze so mnou v praci nerataju,takze som teoreticky nezamestnana. POtrebovala by som zistit ,co z toho vyplyva. Zamestnavatel mi je povinny dat odstupne?Podotykam ze som tam stale zamestnana a ked v septembri dostanem vypoved nahlasim sana urad prace by som mala mat narok na podporu, vyratava sa to z platu co mam na zmluve??Na oc si mam dat pozor, poradte,som z toho dost smutna lebo s tymto som neratala(((
0 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

[QUOTE=janaGT;1434064]citácia: http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4031...ezamestnanosti

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti sa už od februára započítava obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky. Vyplynulo to z novely zákona o sociálnom poistení (č. 572/2009 Z. z.). Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie od 1. februára 2006 do 31. januára 2010, počas ktorého bolo prerušené povinné poistenie v nezamestnanosti z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky. Zamestnanej matke, ktorej sa narodí dieťa a je s ním doma na rodičovskej dovolenke, sa doba rodičovskej dovolenky započíta do doby poistenia v nezamestnanosti. Ak ju po jej návrate do práce zamestnávateľ prepustí z organizačných dôvodov, bude mať nárok na dávku v nezamestnanosti. Dosiaľ zostala bez podpory.

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či sa jedná iba o matky, ktoré zamestnávateľ prepustil z org.dôvodov, alebo aj ak uzatvoria dohodu o ukončení PP. Mne totiž zamestnávateľ najskôr povedal, že nemá pre mňa prácu a ukončíme to a keď videl, že mi to vyhovuje kvôli deťom, tak mi povedal, že ma berie späť a čaká, že dám výpoveď dohodou. Mala by som nárok na podporu aj v tomto prípade? Ďakujem
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

[QUOTE=oref;1436661]
janaGT Pozri príspevok
citácia: http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4031...ezamestnanosti

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti sa už od februára započítava obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky. Vyplynulo to z novely zákona o sociálnom poistení (č. 572/2009 Z. z.). Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie od 1. februára 2006 do 31. januára 2010, počas ktorého bolo prerušené povinné poistenie v nezamestnanosti z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky. Zamestnanej matke, ktorej sa narodí dieťa a je s ním doma na rodičovskej dovolenke, sa doba rodičovskej dovolenky započíta do doby poistenia v nezamestnanosti. Ak ju po jej návrate do práce zamestnávateľ prepustí z organizačných dôvodov, bude mať nárok na dávku v nezamestnanosti. Dosiaľ zostala bez podpory.

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či sa jedná iba o matky, ktoré zamestnávateľ prepustil z org.dôvodov, alebo aj ak uzatvoria dohodu o ukončení PP. Mne totiž zamestnávateľ najskôr povedal, že nemá pre mňa prácu a ukončíme to a keď videl, že mi to vyhovuje kvôli deťom, tak mi povedal, že ma berie späť a čaká, že dám výpoveď dohodou. Mala by som nárok na podporu aj v tomto prípade? Ďakujem
áno, máš nárok, nezáleží na tom, ako si ukončila PP, či výpoveďou zo strany ZV alebo dohodou. A pojem výpoveď dohodou neexistuje, buď výpoveď zo strany ZV, ZC alebo dohoda.
2 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

Ďakujem:-)
0 0
ioio ioio

ioio je offline (nepripojený) ioio

Ahojte,neviem sa dopracovat k jednoznacnej odpovedi,viete mi niekto poradit???
Dcerka mi nastupuje do skolky 2.9 tym padom mi konci rodicovsky prispevok, do prace ma naspat nezoberu lebo nie je pre mna miesto,tj dostanem vypoved, od 2.9 budem cerpat dovolenku 10 dni nech za mna platia este odvody, potom sa pojdem nahlasit na urad prace a poziadat o podporu . Potrebujem zistit z coho mi podporu vyrataju, ci sa mi oplati a vobec kedy si mam zacat platit dobrovolne poistenie v nezamestn.,kolko je to asi €.Vie niekto poradit????
0 0
pačmaha pačmaha

pačmaha je offline (nepripojený) pačmaha

dobrý deň, aj ja mám podobný prípad... 19.8.2010 má syn 3 roky. Bola som zamestnaná od roku 2005. Ale zamestnávateľ nemá už pre mňa miesto tak dostanem výpoved. Ale po RD ma ešte na týždeň zamestná a potom dá výpoveď s odstupným. Za ten týždeň dostanem výplatu 530,-eur hrubého. Viete mi poradiť, z čoho bude vyrátaná podpora a hlavne výšku podpory??? Ďakujem veľmi pekne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pačmaha Pozri príspevok
dobrý deň, aj ja mám podobný prípad... 19.8.2010 má syn 3 roky. Bola som zamestnaná od roku 2005. Ale zamestnávateľ nemá už pre mňa miesto tak dostanem výpoved. Ale po RD ma ešte na týždeň zamestná a potom dá výpoveď s odstupným. Za ten týždeň dostanem výplatu 530,-eur hrubého. Viete mi poradiť, z čoho bude vyrátaná podpora a hlavne výšku podpory??? Ďakujem veľmi pekne
Odstupné nevstupuje do vymer.základu pre výpočet dávky v nezamestnanosti. Denný vymer. základ (DVZ) pre výpočet odstupného vypočítaš z hrubej mzdy (bez odstupného) : počet kal. dní prac.pomeru po návrate z RD. Dávka v nezam. je 50 % DVZ, vypláca sa za kal. dni.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

súhlasím s veronikou.
maxim. dfenný VZ je ale cca 73,43eur ak sa nemýlim.
0 0
pačmaha pačmaha

pačmaha je offline (nepripojený) pačmaha

no myslela som výplatu 530,- bez odstupného... takže 530:5=106... ale keď je maximumu 73,43, tak to vychádza 50% podpora 1101,45????? to bude moja mesačná podpora?
dakujem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

pačmaha Pozri príspevok
no myslela som výplatu 530,- bez odstupného... takže 530:5=106... ale keď je maximumu 73,43, tak to vychádza 50% podpora 1101,45????? to bude moja mesačná podpora?
dakujem

Pozor, neberies pri vypocte pracovne dni, ale kalendarne dni.

Ak ti vyjde DVZ vyssi ako 73,43, skutocne bude podpora okolo 1000 EUR/mesiac (vyplaca sa na kalendarne dni, takze v mesiacoch s 31 dnami je ina ako vo februari s 28 dnami).
0 0
pačmaha pačmaha

pačmaha je offline (nepripojený) pačmaha

OK... takže tých 530,-eur a týždeň čo budem zamestnaná by mi malo stačiť aby som mala vyššiu podporu... ano? ďakujem
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

pačmaha Pozri príspevok
OK... takže tých 530,-eur a týždeň čo budem zamestnaná by mi malo stačiť aby som mala vyššiu podporu... ano? ďakujem
ak ti bude trvať poist. v nezam. v obd. 20-26.8.10 s vym.základom za toto obdobie 530eur a nezmenia sa do zaevidovania na UP zaákony, tak áno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať