Zavrieť

Porady

Dobrovolne nemocenske poistenie a materska

Dobry den,

Chcem sa spytat,od zaciatku februara 2010 si platim dobrovolne nemocenske poistenie, z najvacsej vymeriavacej sadzby pretoze s manzelom planujeme dieta. Zistila som, ze som otehotnela. Pravdepodobne od prveho marca. Sestra mi povedala, ze si to platim zbytocne, lebo nevznikne mi narok na tu max. matersku, ze som to zacala platit neskoro.

Ako to teda je. Len dodam, ze predtym som bola 3 roky na meterskej ale stale zamestnana.
Dakujem.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Daniellita26 Pozri príspevok
Dobry den,

Chcem sa spytat,od zaciatku februara 2010 si platim dobrovolne nemocenske poistenie, z najvacsej vymeriavacej sadzby pretoze s manzelom planujeme dieta. Zistila som, ze som otehotnela. Pravdepodobne od prveho marca. Sestra mi povedala, ze si to platim zbytocne, lebo nevznikne mi narok na tu max. matersku, ze som to zacala platit neskoro.

Ako to teda je. Len dodam, ze predtym som bola 3 roky na meterskej ale stale zamestnana.
Dakujem.
Záleží od toho kedy sa dieťa narodí, ale máš šancu to stihnúť. SP bude čakať či do dňa pôrodu budeš mať 270 dní poistenia.

A hovoríš, že platíš od začiatku februára a otehotnela si v marci to je mesiac k dobru. Len plať dalej môj názor.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Daniellita26 Daniellita26

Daniellita26 je offline (nepripojený) Daniellita26

To sa pocita do dna porodu? Nie nahodou do dna nastupu na matersku co je cca 6 tyzdnom pred dnom porodu?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Daniellita26 Pozri príspevok
To sa pocita do dna porodu? Nie nahodou do dna nastupu na matersku co je cca 6 tyzdnom pred dnom porodu?
Ak Ti budú chýbať dni, tak SP bude čakať či do dňa pôrodu splníš podmienku 270 dní platenia poistného. Čo samozrejme stihnúť môžeš ak neporodíš predčasne.

A tú materskú potom doplatia spätne. Odo dňa nástupu, pár tém a príspevkov na porade bolo aj o tomto skús pohľadať.
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Daniellita26 Pozri príspevok
To sa pocita do dna porodu? Nie nahodou do dna nastupu na matersku co je cca 6 tyzdnom pred dnom porodu?
... do dňa pôrodu.
Ale ak ti stále PP trvá .. nemusila si dávať maximum, stačil rozdiel. zbytočne veľa platíš.
1 0
nelinocka nelinocka

nelinocka je offline (nepripojený) nelinocka

dobry den,

od jula 09 si platim dobrovolne nemocenske poistenie, takze tych 270 dni by mi malo skoncit v aprili 10. Chcem dodat, ze teraz som na PN, takze sa mi tych 270 dni o dni PN predlzi, ci ako to je?

Dakujem
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

nelinocka Pozri príspevok
dobry den,

od jula 09 si platim dobrovolne nemocenske poistenie, takze tych 270 dni by mi malo skoncit v aprili 10. Chcem dodat, ze teraz som na PN, takze sa mi tych 270 dni o dni PN predlzi, ci ako to je?

Dakujem
predpokladám, že platíš DNP aj počas PN, ak teda z DNP nepoberáš nemocenské. O dni PN sa 270dní nepredlžuje.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Katy a R Pozri príspevok
... do dňa pôrodu.
Ale ak ti stále PP trvá .. nemusila si dávať maximum, stačil rozdiel. zbytočne veľa platíš.
Práve toto sa snažím preveriť a vylúštiť, bola som s vyplenou prihláškou už na SP, ale odbili ma ako psa, že si mám vyrátať sama VZ...
Ale nechcem urobiť nejakú somarinu a potom otehotniem a po 9mesiacoch sa dozviem, že som platila málo alebo veľa...
Poznám prípady zamestnané aj nezamestnané mamičky, ktoré si platia DNP, ale všetky z max.VZ....
Mňa práve zaujíma či mi nestačí do maxima doplácať nejakú časť a ako zistiť koľko.
Momentálne som na rodičovskej dovolenke - zamestnaná.
0 0
spor spor

spor je offline (nepripojený) spor

Dobrý deň,

Prosím o radu. Ak som skončila jeden pracovný pomer v roku2010 a na materskú pojdem v roku 2012, zaujímalo by ma, ak si platím DNP a budú mi chýbať napríklad 3 mesiace, možem si prihodiť tie dni zo zamestnania 2010 do dobrovolného poistenia. Ide mi o splnenie tej podmienky 270 dní.

poradí mi niekto?? vopred ďakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

spor Pozri príspevok
Dobrý deň,

Prosím o radu. Ak som skončila jeden pracovný pomer v roku2010 a na materskú pojdem v roku 2012, zaujímalo by ma, ak si platím DNP a budú mi chýbať napríklad 3 mesiace, možem si prihodiť tie dni zo zamestnania 2010 do dobrovolného poistenia. Ide mi o splnenie tej podmienky 270 dní.

poradí mi niekto?? vopred ďakujem
podmienka sa skúma 270 dní do pôrodu .... ak by to bolo spadalo do tohto obdobia, tak áno.
Naposledy upravil Katy a R : 05.04.11 at 08:34 Dôvod: vymazané .. o DNP, zle som prečítala (už platí DNP)
0 0
BartosovaKatka BartosovaKatka

BartosovaKatka je offline (nepripojený) BartosovaKatka

Dobrý den,
chcela by som vas pekne poprosit o radu. Od 01/2011 som na podpore. Pred tým som 4,5 roka bola zamestnana na TPP. Od 27.03.2010 som sa prihlasila ako dobrovolny platca nemocenskeho poistenia z maxima. Planujeme dieta. Keby som aj otehotnela a porodila začiatkom roka 2012 tak mam narok na materske lebo splnam lehotu 270 dni. Zaujima ma však ine. Lekar mi povedal že pojdem pravdepodobne na rizikove tehotenstvo, kedže mam nejaky splošteny tvar maternice. Tehotna by som zatial nemala byt. Ak si od uvedeneho datumu platim DNP a stalo by sa že by som bola v rannom štadiu tehotenstva (ak by sa podarilo otehotniet v blizkej dobe) donutena zostat doma, dostavala by som PN-ku z DNP? Toto moje platenie DNP bude mat vplyv na vyšku materskej ak si DNP planujem platit až do porodu, resp. dokedy by som si ju mala platit? Velmi pekne dakujem. Som z toho jelen. Na soc. poistovnu, odd. nemocenskeho poistenia som volala, ale nič mi neobjasnili.
0 0
BartosovaKatka BartosovaKatka

BartosovaKatka je offline (nepripojený) BartosovaKatka

oprava...DNP si platim od 27.3.2011 !!!!!!!!
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

BartosovaKatka Pozri príspevok
Dobrý den,
chcela by som vas pekne poprosit o radu. Od 01/2011 som na podpore. Pred tým som 4,5 roka bola zamestnana na TPP. Od 27.03.2010 som sa prihlasila ako dobrovolny platca nemocenskeho poistenia z maxima. Planujeme dieta. Keby som aj otehotnela a porodila začiatkom roka 2012 tak mam narok na materske lebo splnam lehotu 270 dni. Zaujima ma však ine. Lekar mi povedal že pojdem pravdepodobne na rizikove tehotenstvo, kedže mam nejaky splošteny tvar maternice. Tehotna by som zatial nemala byt. Ak si od uvedeneho datumu platim DNP a stalo by sa že by som bola v rannom štadiu tehotenstva (ak by sa podarilo otehotniet v blizkej dobe) donutena zostat doma, dostavala by som PN-ku z DNP? Ano dostávala, ale ak by si šla na PN v období od 27.3.2011 až cca 27.9.2011 tak nemocenská dávka by bola vyplácaná z minima ( je potrebné minimálne 26 týždňov platiť DNP z maxima aby si mohla mať maximálnu PN ) Toto moje platenie DNP bude mat vplyv na vyšku materskej ak si DNP planujem platit až do porodu, resp. dokedy by som si ju mala platit? Treba platiť teda mať aktívne DNPv čase pôrodu. Velmi pekne dakujem. Som z toho jelen. Na soc. poistovnu, odd. nemocenskeho poistenia som volala, ale nič mi neobjasnili.
v texte modrým
2 0
spor spor

spor je offline (nepripojený) spor

Dobrý deň poradcovia,

prosím vás o radu, platím si dnp už 2 mesiac rozdielom Hrubej mzdy zo zamestnania do maxima, takže do splnení podmienky 270 dní mám ďaleko. Chcem len vedieť som na dlhodobej PN a od apríla to bude komplet celé mesiaci bez VZ v zamestnaní kedže som na PN, takže ja si teraz musím požiadať o zmenu VZ a platit z toho maxima (1185)? niečo som čítala, že ak podáte zmenu, platná je až o 6 mesiacov??? ja potrebujem od apríla už platiť z maxima.

pomožte mi prosím
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

spor Pozri príspevok
Dobrý deň poradcovia,

prosím vás o radu, platím si dnp už 2 mesiac rozdielom Hrubej mzdy zo zamestnania do maxima, takže do splnení podmienky 270 dní mám ďaleko. Chcem len vedieť som na dlhodobej PN a od apríla to bude komplet celé mesiaci bez VZ v zamestnaní kedže som na PN, takže ja si teraz musím požiadať o zmenu VZ a platit z toho maxima (1185)? niečo som čítala, že ak podáte zmenu, platná je až o 6 mesiacov??? ja potrebujem od apríla už platiť z maxima.

pomožte mi prosím
zamestnanie trvá predpokladám ... v tom prípade nič netreba robiť
0 0
spor spor

spor je offline (nepripojený) spor

ano zamestnanie samozrejme trvá, viete mi to vysvetliť. mám teda platiť stále ako doteraz rozdielom do maxima??????? len sa bojím, aby mi potom neplatila materská z minima, ked tam mám O VZ.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Som na RD s prvým dieťaťom,
v stave zamestnaná.

platím si Doplnkové nemocenské poistenie od februara 2011 (podmienku 270 dni teda splnim až v novembri ak dobre tomu rozumiem.)
Platím len približný doplatok do maxim. VZ, nakoľko predpokladám že pri reťazovom pôrode mám nárok na materskú ako pri prvom dieťati.

Som tehotná, termín pôrodu 15.12. - nastup na matersku 3.11.2011.
Takže by mi materská mala výjsť aj zo mzdy aj z ddnp.
ALE je tu pravdepodobnosť, že sept, oktober ma gynekologička vypíše na PN,
čo potom? Naruší mi to nejako nárok na max. materskú?
Akú PN dostanem, ak v sept. este nemam doplnkove platene 270 dní?
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

stále hľadám podobný prípad ako som ja a
našla som toto

Xanti Pozri príspevok
Odpovede v texte modrým.
..platí to aj pre mňa?
Nemusím sa báť ísť na PN, aj keď nesplním podmienku DNP 270 dní???
Vyrátajú mi ju z predošlého zamestnania, ak ked som už 2,5 roka doma?
a počas PN si budem platiť dalej DNP, aby som dohnala 270 dní do materskej a materskú to neovplyvní, bude ratana z predošlého zamestnania aj DNP?

Prosím potvrdte mi to niekto, aby som neurobila somarinu ked už si tak poctivo od februara platím.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tita
PN nebudeš mať platenú, lebo z DNP nemáš ešte nárok, a zo zamestnania Ti nárok na PN nevznikne.
Ale materské Ti to neovplyvní.
Len musíš nadalej platiť DNP a budeš mať materskú zo zamestnania a aj z DNP.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Jasné! rozdiel medzi nami je v tom, že ja som už na RD a pani v zamestnaní
to som si neuvedomila....

Ešte doplním otázku, niekto mi tu radil, ale neviem to nájsť, že si musím sama platiť ZP ak dám dieťa do škôlky a budem doma.

Aký by bol bol rozdiel,
ak by som dala dieťa do škôlky a bola doma na RD alebo bola doma na PN?

s PNnkou - síce neplatenou mi
RD ostane?
ale už nemusím platiť ZP - odvody?

bez PN-ky
RD ostane ale platím odvod do ZP ako samoplatiteľ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tita Pozri príspevok
Jasné! rozdiel medzi nami je v tom, že ja som už na RD a pani v zamestnaní
to som si neuvedomila....

Ešte doplním otázku, niekto mi tu radil, ale neviem to nájsť, že si musím sama platiť ZP ak dám dieťa do škôlky a budem doma.

Aký by bol bol rozdiel,
ak by som dala dieťa do škôlky a bola doma na RD alebo bola doma na PN?

s PNnkou - síce neplatenou mi
RD ostane? áno
ale už nemusím platiť ZP - odvody? presne tak lebo ako PN si poistencom štátu

bez PN-ky
RD ostane ale platím odvod do ZP ako samoplatiteľ? presne
v texte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať