Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Je to celé srandovné
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Zdá sa mi trochu nespravodlivé, keď sa odpoveď, ktorá je koľkokrát na veľmi vysokej odbornej úrovni, sa odpovedajúcemu pripočítajú len 3 body. Myslím si, že by sa malo pripočítať toľko bodov, koľko ľudí ohodnotnilo odpoveď ako "užitočnú".
Teraz, keď vidím, že odpoveď má už 3 užitočné, hľadám aj inú odpoveď toho poraďáka a pridelím mu bod, aby sa mu hodnotenie pripočítalo. Stalo sa mi už viackrát, že som za deň ocenila viacerých poraďákov, a keď som chcela dať ďalší bod, tak mi oznámilo, že som v posledných 24 hodinách vyčerpala limit na udeľovanie bodov. A to sa mi tiež nepáči. Prečo by som mala byť obmedzovaná?
3 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Keby som vedela, že za body získam zdravie, prisahám, že by som tu sedela od rána do večera a radila len v odborných témach
Keby sa to dalo, vážne by som svoje body vymenila za obyčajné ľudské slovo bez závisti. Vôbec mi nezáleží na bodoch, záleží mi na ľuďoch a na práci, ktorú všetci robíme. Je mi trápne sa k tomu vyjadrovať, ale nedalo mi. Prepáčte...
20 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Navrhujem zrušenie bodovania.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Určite nie som proti bodovaniu, ale tá zmena od 18.03.2010 narobila veľkú neplechu. Na tejto stránke, ktorá sa hodnotí ako vysoko účtovno-poradensky hodnotná, by bolo vhodné zachovať staré hodnotenie bodové iba v odborných témach.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Mária27 Pozri príspevok
Navrhujem zrušenie bodovania.
Ja som to už zrušil.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

marjankaj Pozri príspevok
Ja som to už zrušil.
Všaaaaade????
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
jozka56 Pozri príspevok
Určite nie som proti bodovaniu, ale tá zmena od 18.03.2010 narobila veľkú neplechu. Na tejto stránke, ktorá sa hodnotí ako vysoko účtovno-poradensky hodnotná, by bolo vhodné zachovať staré hodnotenie bodové iba v odborných témach.
Kedže som chcel aj v diskusiách nechať možnosť hodnotiť nevhodné a neužitočné príspevky, zdalo sa mi "férové" nechať tam aj ostatné tlačítka, vrátane užitočného. Neočakával som však také masívne nesprávne používanie.

Nezabúdajte vy všetci pridávate body a robíte hodnotenie použiteľným alebo nepoužiteľným.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Veľa tlačítok spôsobuje chaos. Nie všetci ich vedia správne využívať. Zaregistrované nicky nečítajú všetky témy,napr. túto dôležitú, potom je to už o nevedomosti.
Naposledy upravil jozka56 : 06.05.10 at 23:18
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Jedným tlačítkom sa nedá odlíšiť dobré od zlého. Na poradu chodia inteligentní a nároční ľudia.

Nie sme tu pre jednoduchosť ale pre čo najlepšiu informovanosť. Obsahu je tu tak veľa že treba niečo robiť s odlišovaním vhodného od nevhodného.

Na základe nového hodnotenia chcem urobiť aj odfiltrovanie užitočných príspevkov čo môže pomôcť pri téme ako je táto kde je 50 strán "rôzneho" obsahu...

Cieľom hodnotenia je v prvom rade sprehľadnenie obsahu.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ja viem, že chceš pre svoju stránku len to najlepšie, ale ľudia sú ľudia
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Richard Pozri príspevok
Kedže som chcel aj v diskusiách nechať možnosť hodnotiť nevhodné a neužitočné príspevky, zdalo sa mi "férové" nechať tam aj ostatné tlačítka, vrátane užitočného. Neočakával som však také masívne nesprávne používanie.

Nezabúdajte vy všetci pridávate body a robíte hodnotenie použiteľným alebo nepoužiteľným.
Lenže Riško, pri toľkých ľuďoch to bodovanie stratilo svoj pôvodný význam.
Bohužiaľ.
Tie body by mali mať výpovednú hodnotu hlavne v odborných témach, ale teraz máme viacerí istotu o správnej rade len v človeku, o ktorom vieme, že je naozaj odborník, pretože ho už poznáme.
A medzitým nám tu vyrástli radcovia, ktorí odpovedajú za každú cenu všade a o danej problematike nemajú páru.

Myslím si, že to bezhlavé oceňovanie za vtákoviny je akousi revoltou. Od určitého času som začala udeľovať ocenenia za každú radu skutočným odborníkom, pretože tu hrozilo, že VIP týpkovia v montérkach predbehnú bodmi našich skromných, múdrych fakt odborníkov, ktorí neradia pre bodovú reputáciu.

Asi by bolo lepšie nechať ocenenia len v odborných témach, alebo ocenenia úplne zrušiť. Vznikol jeden veľký chaos a kopa krikľúňov.
7 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Bola som presvedčená, že radím v obdorných témach a veciach. Nakoniec sa dozviem, že sem chodím vykecávať: Diskusia ostatné. Ako keby som len gratulovala a písala srandičky.

Pritom aj odborná téma má stupeň náročnosti: poradíš v tom, čo každý deň hádžeš do počítača, ale aj v tom, kde si musíš presné a aktuálne znenie vyhľadať a odborne ho vyložiť.
13 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

danushka Pozri príspevok
Lenže Riško, pri toľkých ľuďoch to bodovanie stratilo svoj pôvodný význam.
Bohužiaľ.
Tie body by mali mať výpovednú hodnotu hlavne v odborných témach, ale teraz máme viacerí istotu o správnej rade len v človeku, o ktorom vieme, že je naozaj odborník, pretože ho už poznáme.
A medzitým nám tu vyrástli radcovia, ktorí odpovedajú za každú cenu všade a o danej problematike nemajú páru.

Myslím si, že to bezhlavé oceňovanie za vtákoviny je akousi revoltou. Od určitého času som začala udeľovať ocenenia za každú radu skutočným odborníkom, pretože tu hrozilo, že VIP týpkovia v montérkach predbehnú bodmi našich skromných, múdrych fakt odborníkov, ktorí neradia pre bodovú reputáciu.

Asi by bolo lepšie nechať ocenenia len v odborných témach, alebo ocenenia úplne zrušiť. Vznikol jeden veľký chaos a kopa krikľúňov.

Naozaj , Danushka ,

všetcii sa tu v hlbokej ucte sklańame pred tvojou odbornosťou, dovtipom,
bystroumom a ĺudskosťou.

Naozaj si uvedomujem, že ja sa na Tvoju uroveň nedostanem, ani za ďalšie 3 životy.

Uvedomujem si svoju nemohucnosť, neinteligenciu a ťažkopádnosť

a hlavne mi prepáč, že sympatizujem s tými, čo nosia monterky a zarábajú si na svoj chlieb svojimi rukami.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Mária27 Pozri príspevok
Bola som presvedčená, že radím v obdorných témach a veciach. Nakoniec sa dozviem, že sem chodím vykecávať: Diskusia ostatné. Ako keby som len gratulovala a písala srandičky.

Pritom aj odborná téma má stupeň náročnosti: poradíš v tom, čo každý deň hádžeš do počítača, ale aj v tom, kde si musíš presné a aktuálne znenie vyhľadať a odborne ho vyložiť.
Mária, pozorne sledujem Tvoje príspevky, ktoré sa cca skoro všetky týkajú hlavne rád z právnej oblasti. Sú vysoko odborné, zrozumiteľné a podložené výkladom zákona. Nechápem, prečo právo nie je zaradené ako osobitná skupina sledovania. Lebo naozaj Tvoje rady nazvať ako diskusia, nie je vôbec správne, ani spravodlivé.

Myslím ale, že Richard spomínal, že túto skupinu odpovedí odčlení ako samostatné "Právo", aby všetci prispievatelia do týchto tém neboli " len " diskutujúci. Jednoznačne si to Ty, i všetci ostatní zaslúžite.
10 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Mária27 Pozri príspevok
Bola som presvedčená, že radím v obdorných témach a veciach. Nakoniec sa dozviem, že sem chodím vykecávať: Diskusia ostatné. Ako keby som len gratulovala a písala srandičky.

Pritom aj odborná téma má stupeň náročnosti: poradíš v tom, čo každý deň hádžeš do počítača, ale aj v tom, kde si musíš presné a aktuálne znenie vyhľadať a odborne ho vyložiť.
Mne si v januári 2009 poradila nielen odborne ale aj veľmi prakticky. Vedela som sa na problém pozrieť s nadhľadom. Možno nebyť Teba pustila by som sa do súdneho sporu, ktorý by bol zdĺhavý stál ma veľa financií a prehrala by som ho
P.s. Čo mi pripomýna........ hups
3 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
danushka Pozri príspevok
Lenže Riško, pri toľkých ľuďoch to bodovanie stratilo svoj pôvodný význam.
Bohužiaľ.
Tie body by mali mať výpovednú hodnotu hlavne v odborných témach, ale teraz máme viacerí istotu o správnej rade len v človeku, o ktorom vieme, že je naozaj odborník, pretože ho už poznáme.
A medzitým nám tu vyrástli radcovia, ktorí odpovedajú za každú cenu všade a o danej problematike nemajú páru.

Myslím si, že to bezhlavé oceňovanie za vtákoviny je akousi revoltou. Od určitého času som začala udeľovať ocenenia za každú radu skutočným odborníkom, pretože tu hrozilo, že VIP týpkovia v montérkach predbehnú bodmi našich skromných, múdrych fakt odborníkov, ktorí neradia pre bodovú reputáciu.

Asi by bolo lepšie nechať ocenenia len v odborných témach, alebo ocenenia úplne zrušiť. Vznikol jeden veľký chaos a kopa krikľúňov.
Milá danushka, prečítať si tvoje príspevky je pre mňa vždy relax. Ale cháp, že bodovanie na tejto poraďáckej stránke nikdy nemôže vyjadriť hodnotu nicku podľa pridelených bodov. Je to o niečom celkom, ale celkom inom. Začne debata o bodovaní a hodnotení a kliknutí pribúda geometrickým rádom. A čo klik to mňam......... Takže ja sa nad diskusiami o bodovaní už len pousmejem a odcupitám do mojej záhrady.....
3 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

2009 Pozri príspevok
P.s. Čo mi pripomýna........ hups
To hups je, že Ti idem dať dodatočne body tam kde si mi odborne pomohla a ušetrila nervy a peniažky. Vtedy som nevedela, že bodom oceňujem odbornú pomoc. Hold som staršia a múdrejšia. Evika
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Veľmi mi vadia tie "utekajúce" tlačítka na ohodnotenie. Ani neviem ako kliknem na to, ktoré som nechcela a nedá sa to vrátiť. Malo by sa potvrdzovať, či ozaj chcem pridať také alebo také ohodnotenie.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať